PDA

Επιστροφή στο Forum : Synopsis!



8ball
14-07-03, 12:56
Prwta na xairetisw olous tous "anisyxous" users tou forum!
Kanw sta grigora mia paraklhsh mpas kai prolavw anoikto to katasthma tou OTE.
8a mporouse kapoios na synopsisei, poios einai o optimal syndiasmos, gia to mikro paketo?
Poios ISP kai poio modem?
Grafw apo perioxh Xarilaou-K.Toumpas.
Prin katafygw se ayto to post diavasa sxedon ola ta palaiotera alla perissotero me mperdepsan kai me anhsyxhsan para me voh8hsan!
As grapsei loipon kapoios thlegrafika gia tin kalyterh epilogh!
Thanks!

Crosstalk
14-07-03, 14:52
Etsi opws exoun ta pragmata file mou den exeis kai polles epiloges!
Apo OtEshop pairneis tin grammoula kai analoga to DSLAM to opoio exipiretei tin perioxi sou sou proteinoun/anagazoun na pareis kai ena modem (ericsson,intracom,alcatel)!
afou ta pareis, kane mia mini market research kai dialexe poion ISP theleis gia internet feed.Apoti xerw i spark exei kalo customer support me texnikous pou gnwrizoyn kai dinei kai modemaki i idia xwris na xreiazetai na agoraseis apo OTE!Einai kai i monadiki omws pou exei kleisto 12mino contract!Mexri stigmis kapoioi pou xrisimopoioun spark einia efxaristimenoi!

sallax
14-07-03, 14:59
ela geitona :)
egw pou menw papafi/mpotsari, dipla sto fotinaki, eixa isdn kai to mono paketo pou mou ekane itan to jetspeed 500i tou theiou giati opws eipan oi texnikoi, to kedro stin toumpa einai intracom, opote intracom tha einai kai ta modem pou dinoun. exw mia 384, pernw net aptin forthnet kai mexri stigmis paei sympathitika... diakoptetai syxna bebaia alla se anexta plaisia...
opote an ki esy ypagesai px stin toumpa, tote pas gia jetspeed kai mono :twisted:

sdikr
14-07-03, 15:33
Απο οτι φαινεται η Θεσσαλονικη εχει μονο intracom κεντρα, οποτε μια ειναι η λυση απο τον ΟΤΕ.
το βασικο ειναι να παρεις πρωτα ADSL γραμμη (απο οτε) μετα ολοι οι isp εχουνε μηνιαιες συνδρομες, περνεις και δοκιμαζεις.
απο την αλλη η spark με 12μηνο σου δινει modem (-211+φπα απο το εφαπαξ).
η ACN δινει την netcarta που κανει και για adsl,
forthent, otenet διαφορα 2-4 ευρω τον μηνα. (47 - 49 χωρις φπα)

Το προβλημα ομως ειναι Ποτε θα γινει η γραμμη ADSL.

φιλικα

8ball
14-07-03, 20:06
Filoi mou na prosferw kai egw thn dikia mou martyria toulaxiston gia thn perioxh mou!
Otan piga ston OTE tous prolava ligo prin kleisoun kai etsi ekmetaleytika thn mikrh proseleysh koinou!
O ypeu8ynos gia tis ADSL syndeseis htan afoplistika entimos kai paradextike xwris piesh oti fysika den eimai ypoxreomenos na agorasw mhxanima apo ton OTE alla ap' opou 8elw arkei na einai symbato.
To privlima tou einai oti to "diko" tou mhxanhma den einai setarismeno swsta kai gia ton logo ayto oi yphresies einai asta na pane!
(Exete dikaio: Einai Intracom ta mhxanhmata)
Mou proteine na kanw ligh ypomonh na kanw aithsh meta to kalokairi, otan 8a exoun dior8wsei me kepoio update kai ta mhxanhmata tous kai 8a prosferoun perissoteres yphresies pou twra einai "anenerges"
En opsei twn diakopwn mporw na kanw ligh parapanw ypomonh kai na perimenw!
8a psaxw kai sthn agora na dw ti paizei kai fantazomai oti mexri ton Septemvrh 8a exw katastalaxei kapou!
8a parakolou8w to forum kai 8a grafw oti peftei sthn antilhpsh mou pros enhmerwsh.
Eyxaristw gia tis apanthseis!
Ciao!

@ ADSLgr.com All rights reserved.