PDA

Επιστροφή στο Forum : Αύριο κλείνω 2 εβδομάδες χωρίς dsl (2play soho llu)



Lunacy
04-09-07, 13:26
Hello από τα 45,5Kbps της dial-up...
Στις 22/8, κατά το μεσημέρι, έχασα τη σύνδεση με το σπίτι (από τη δουλειά). No biggie, λέω, κάτι θα κόλλησε, το βλέπω όταν γυρίσω. Ε, από τότε, δεν έχει ξανασυγχρονίσει το modem (το USR 9112 που δίνει η forth).
Τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη (μισή ώρα για να πιάσεις γραμμή και μετά μισή ώρα (χρεώσιμη) αναμονή για να μιλήσεις με άνθρωπο, ενώ η κοπελίτσα με την τρελά συμπιεσμένη φωνή, σου ζητάει κάθε 2 λεπτά συγγνώμη για την καθυστέρηση (να το βράσω...)), κάνουμε μετρήσεις, βρίσκουν τεράστιο βραχυκύκλωμα και αποφασίζουν να στείλουν βλάβη στον ΟΤΕ. Την άλλη μέρα ξαναπαίρνω, πουθενά η βλάβη. Κάποιο λάθος έγινε και δεν την έστειλαν, λέει. Στέλνουν άλλη. :evil:

Ο ΟΤΕ απαντάει μία εβδομάδα μετά (2 εργάσιμες, my ass!) και λέει η γραμμή είναι οκ, πρόβλημα με το internet. Ξανάστέλνουν βλάβη στον ΟΤΕ, απαντάει την επόμενη μέρα το ίδιο πράγμα. Με τα πολλά, αποφάσισε η forthnet (από την περασμένη εβδομάδα αυτό) να στείλει τεχνικό να ελέγξει τον κατανεμητή της πολυκατοικίας και ακόμα περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο για το πότε θα γίνει αυτό. Παίρνω κάθε μέρα τηλέφωνο και δε φαίνεται να κουνιούνται.

Εντωμεταξύ, δοκίμασα άλλο καλώδιο από τον κατανεμητή (τους το είπα) και δε βοήθησε. Δοκίμασα το modem μου σε άλλη γραμμή και λειτουργεί κανονικά. Δοκίμασα άλλο modem στη γραμμή μου και δε συγχρονίζει. Έβαλα το modem πάνω στον κατανεμητή (kodak moment), πάλι τίποτα. Καμιά άλλη ιδέα; Τι άλλο μπορώ να κάνω;

Επίσης, κάτι ακόμα. Εννοείται θα ζητήσω να κόψουν το πάγιο των ημερών που δεν είχα υπηρεσία, αλλά επίσης, θα ζητήσω να μου αφαιρέσουν όλες τις κλήσεις που έκανα στην τεχνική τους υποστήριξη, αλλά και τις κλήσεις ΕΠΑΚ που αναγκάζομαι να κάνω για να έχω υποτυπώδες internet επειδή αυτοί ξύνονται 2 εβδομάδες και δε μπορούν να λύσουν ένα πρόβλημα... Δεν είναι παράλογο, έτσι;

@ ADSLgr.com All rights reserved.