PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέος με αρκετές απορίες...



xrissa
07-01-05, 21:59
Αγαπητοί φίλοι γειά σας...
μετά από πολλές σκέψεις και πολλές επισκέψεις στο αξιόλογο φόρουμ σας, αποφάσισα να εισέλθω και εγώ στο χώρο του ADSL.
Σήμερα έκανα την αίτηση στον ΟΤΕ για τη γραμμή και βρίσκομαι στη διαδικασία αναζήτησης μόντεμ. Στο σπίτι υπάρχει ήδη ένα δίκτυο με 2 υπολογιστές και ένα ...DVD που συνδέονται ασύρματα μεσω ενός ρούτερ Netgear WGT624. Η ήδη υπάρχουσα σύνδεση στο ιντερνετ (ISDN) μοιράζεται κανονικά στους 2 υπολογιστές και στο DVD.
Με βάση αυτά τα δεδομένα τι θα προτείνατε για ADSL μόντεμ και αν πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερα στη συνδεσμολογία του.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις σας...

WAntilles
07-01-05, 22:27
Χρύσα, καλώς όρισες στο φόρουμ, και ό,τι καλύτερο για τη νέα χρονιά.

xrissa
07-01-05, 22:40
Χρύσα, καλώς όρισες στο φόρουμ, και ό,τι καλύτερο για τη νέα χρονιά.

Αγαπητέ WAntilles σ' ευχαριστώ για το καλωσόρισμα... μόνο που είμαι Ο xrissa και όχι Η Χρύσα... :)

dantouan
07-01-05, 22:45
Τοτε καλωςηρθες φιλε xrissa .... 8)

stknightmare
09-01-05, 04:33
Θα σου προτεινα ενα usr9106 αλλα εχει εξαφανιστει απο την αγορα πεζει και σκοπιμα κιολας...

ipo
09-01-05, 05:06
Θα σου προτεινα ενα usr9106 αλλα εχει εξαφανιστει απο την αγορα πεζει και σκοπιμα κιολας...
Αυτές οι πονηρές υποθέσεις μόνο να παραπλανήσουν μπορούν τον κόσμο. Βρίσκεσαι σε ένα τεχνικό forum και τα post έχουν κάποια βαρύτητα σε άτομα που δεν ξέρουν. Αν έχεις κάποιο στοιχείο παράθεσέ το, διαφορετικά σε παρακαλώ κράτα τις υποθέσεις για τον εαυτό σου.

Καλώς ήρθες xrissa στο forum!

Πρώτη φορά ακούω για σύνδεση dvd σε router! Ποιος ο λόγος και πώς το κατάφερες αυτό;

stknightmare
09-01-05, 05:17
Θα σου προτεινα ενα usr9106 αλλα εχει εξαφανιστει απο την αγορα πεζει και σκοπιμα κιολας...
Αυτές οι πονηρές υποθέσεις μόνο να παραπλανήσουν μπορούν τον κόσμο. Βρίσκεσαι σε ένα τεχνικό forum και τα post έχουν κάποια βαρύτητα σε άτομα που δεν ξέρουν. Αν έχεις κάποιο στοιχείο παράθεσέ το, διαφορετικά σε παρακαλώ κράτα τις υποθέσεις για τον εαυτό σου.

Σιγα ρε φιλε μην μας μπιπ μπιπ κιολας.2 εβδομαδες το ψαχνω και με πανε απο τριτη σε παρασκευη.Ο νομος της ζητησης και της προσφορας ειναι,εξαφανιζουμε κατι για να ανεβει η τιμη του στα υψη.....Δεν ξερω αν ισχυει αλλα σαν να εξαφνιζετε πολυ γρηγορα(Αφου πουλανε σαν τρελα γιατι δεν παιρνουνε καμια 100αρα να χουνε,βαζουμε και λιγο την κεφαλα μας να σκεφτει)......

Υγ:Αν ο φιλος χρυσα ειναι απο θεσαλονικη πεζει και να το βρει,στον πειραια δεν ειμαι σιγουρος ποτε θα ειναι διαθεσιμο...

ipo
09-01-05, 05:24
stknightmare, έχασες την ευγένειά σου και άρχισες να μιλάς με εριστικό τρόπο. Παραβλέπω τις προσβολές σου και συνεχίζω να σε ενημερώνω:
Στις τελευταίες 2 παραλαβές η τιμή των USR910x έπεσε διαδοχικά αντί να ανέβει όπως λες, παρόλο που δεν καλύφθηκε η ζήτηση (από τα 88 ευρώ το 9105 έπεσε στα 60).

Το γιατί δεν κάνουν μεγαλύτερη παραγγελία δεν το γνωρίζω. Πάντως πελάτες χάνουν και η τιμή τους κάθε φορά πέφτει. Επομένως δεν έχει να κάνει με την αύξηση των κερδών τους. Αν θέλεις κάνε κι εδώ μία υπόθεση, αφού σου αρέσει να υποθέτεις.

stknightmare
09-01-05, 05:35
ipo δεν εχω να χωρισω κατι μαζι σου,μας ειπανε τριτη για να δουμε,αλλα βλεπω και γω μαζι και προτεινουμε συνεχεια 2 modems τα οποια προς το παρον δεν υαπρχουνε.Μας εχουνε πει τριτη,αμα παρω τριτη και μου πουνε παρασκευη ε τοτε κατι δεν παει καλα.Απο οτι ξερω το mgmanager θα ξερει την τριτη ποτε θα εχει,ελπιζω τουλαχιστον.....

Yγ:Δεν εχω να υποθεσω κατι,δεν ειχα προσεξει τις τιμες...

xrissa
09-01-05, 23:10
Παιδιά ευχαριστώ για τα καλοσωρίσματα και την απάντηση. USR910x ??? Λίγο περισσότερη βοήθεια.
Ψάχνοντας βρήκα και αυτό (http://www.pixmania.com/gr/gr/54375/art/d-link/aiuoaneeu-dsl-modem-dsl-3.html) . Έχει κανείς κάποια εμπειρία-άποψη;

Υ.Γ.


...Πρώτη φορά ακούω για σύνδεση dvd σε router! Ποιος ο λόγος και πώς το κατάφερες αυτό;
ipo είναι ένα Kiss DVD με ασύρματη κάρτα δικτύου. Μπορεί και "βλέπει" τον υπολογιστή και διαβάζει από εκεί μουσική, ταινίες , εικόνες κλπ...
Πολύ βολικό από το να γράφεις συνέχεια DVD και CD.
A... συνδέεται και στο Internet και κατεβάζει διάφορα... :roll:

@ ADSLgr.com All rights reserved.