PDA

Επιστροφή στο Forum : Μηδενικό υπόλοιπο και προβλήματα στις συναλλαγές για χρήστες της Coinbase



nnn
29-02-24, 10:48
254352Η εφαρμογή της Coinbase υπέφερε από δυσλειτουργίες την Τετάρτη που οδήγησαν πολλούς χρήστες να βλέπουν μηδενικό υπόλοιπο κατά το άνοιγμα των λογαριασμών τους.

Το Bitcoin , το οποίο μόλις είχε εκτοξευθεί στο υψηλότερο επίπεδό του από τον Νοέμβριο του 2021, έχασε περίπου 2.800 δολάρια, ή πάνω από 4%, μέσα σε λίγα λεπτά λίγο μετά το μεσημέρι ανατολικής ώρας, καθώς οι αναφορές για τη διακοπή λειτουργίας διαδόθηκαν στην πλατφόρμα κοινωνικής δικτύωσης X και αλλού.

"Γνωρίζουμε ότι ορισμένοι χρήστες ενδέχεται να δουν μηδενικό υπόλοιπο στους λογαριασμούς τους στην Coinbase και ενδέχεται να αντιμετωπίσουν σφάλματα κατά την αγορά ή την πώληση", ανέφερε η Coinbase σε δήλωσή της στο CNBC. "Η ομάδα μας διερευνά αυτό το ζήτημα και θα παράσχει σύντομα ενημέρωση. Τα περιουσιακά σας στοιχεία είναι ασφαλή".

Η Coinbase συμβούλευσε τους χρήστες να ελέγχουν τη διαταραχή του συστήματος στη σελίδα της κατάστασης: https://status.coinbase.com/incidents/qlpwww1zsm2y

Η Coinbase δημοσίευσε μια ενημέρωση στο X αργότερα μέσα στην ημέρα, ενημερώνοντας τους χρήστες ότι "αρχίζουμε να βλέπουμε βελτιώσεις στις συναλλαγές των πελατών", αν και λόγω της αυξημένης κίνησης, "ορισμένοι πελάτες ενδέχεται να εξακολουθούν να βλέπουν σφάλματα κατά τη σύνδεση, τις αποστολές, τις λήψεις και με ορισμένες μεθόδους πληρωμής".

Πηγή : CNBC (https://www.cnbc.com/2024/02/28/coinbase-users-see-0-balance-after-crypto-trading-app-suffers-glitch.html)

NeK
29-02-24, 11:51
Πάνε τα λεφτά!! :lol:

fadasma
29-02-24, 13:19
Τα περιουσιακά σας στοιχεία είναι ασφαλή

True story.

Crosswind
29-02-24, 13:45
Ό,τι και να γράψω για το coinbase, λίγο θα είναι. Αναμείνατε περίπου 3 χρόνια ακόμα που λήγει το NDA :lol:

lewton
29-02-24, 14:06
Ό,τι και να γράψω για το coinbase, λίγο θα είναι. Αναμείνατε περίπου 3 χρόνια ακόμα που λήγει το NDA :lol:

Τώρα με κάνεις να θέλω να έρθω Δουβλίνο και να κεράσω φαγητό και μπύρα για να ακούσω τα άπλυτά τους. :clap:

dimyok
29-02-24, 14:14
Αν δεις το υπολοιπο σου να ειναο κουλουρι 0 το λενε τωρα glitch ; :twisted:

zeronero
29-02-24, 14:38
Αν δεις το υπολοιπο σου να ειναο κουλουρι 0 το λενε τωρα glitch ; :twisted:

Πες το feature για να μην ασχολούμαστε με πολλούς όρους.

newbye
29-02-24, 15:50
Και στη Binance το ίδιο έγινε. Χθες στις 19:15 έγινε ένα μικρό dump και πλάκωσε κόσμος μέσα. Μου έχει τύχει και σε τράπεζα το ανάποδο! Στη eurobank πριν λίγες εβδομάδες είδα για λίγα λεπτά τα συνολικά μου κεφάλαια να εκτοξεύονται. Να σπάω το κεφάλι μου πως γκεγκεν αυτό. Όταν έστρωσε και είδα το πραγματικό ποσό στεναχωρήθηκα :(

zeronero
29-02-24, 16:34
Πες τους πως η φράση "μετά την απομάκρυνση από το ταμείο, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται" ισχύει both ways.

@ ADSLgr.com All rights reserved.