PDA

Επιστροφή στο Forum : Vodafone: Τιμολογιακές αλλαγές καρτοκινητής



nnn
01-03-24, 14:28
Η εταιρεία VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ ανακοινώνει τις ακόλουθες μεταβολές τροποποιήσεις στα πακέτα Καρτοκινητής.

Από 1/4/2024 για όλους τους συνδρομητές Vodafone International μεταβάλλονται τα παρακάτω πακέτα ως ακολούθως:


Το πακέτο που προσφέρει 200 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής για 30 ημέρες με 6€, από την ανωτέρω ημερομηνία θα προσφέρει 600 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής για 30 ημέρες με 8,5€.,

Το πακέτο που προσφέρει 10GB και 200 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής για 25 ημέρες με 8,90€, από την ανωτέρω ημερομηνία θα προσφέρει 15GB και 200 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής για 25 ημέρες με 11,80€.



Από 1/4/2024 για όλους τους συνδρομητές Vodafone International καταργούνται τα παρακάτω πακέτα ως ακολούθως:


Το πακέτο με 6GB και 200 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής για 28 ημέρες με 7,20€.

Το πακέτο ομιλίας που προσφέρει 600 λεπτά προς όλα τα κινητά Vodafone για 30 ημέρες με 6€.

Το πακέτο ομιλίας που προσφέρει 300 λεπτά προς όλα τα κινητά Vodafone για 30 ημέρες με 5,04€.


Από 1/5/2024 για όλους τους συνδρομητές Vodafone International & TAZA μεταβάλλονται τα ακόλουθα πακέτα ως ακολούθως:


Το πακέτο που προσφέρει 13GB και 300 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής για 25 ημέρες που κοστίζει 10,50€ από εδώ και στο εξής θα προσφέρει 18GB και 300 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής για 25 ημέρες με 13,60€

Το πακέτο που προσφέρει 15GB και 300 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής για 25 ημέρες που κοστίζει 13,60€ από εδώ και στο εξής θα προσφέρει 20GB και 600 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής για 25 ημέρες με 16,50€

Στο πακέτο με την εμπορική ονομασία “Αφρική-Ασία” που προσφέρει 150’ προς χώρες Αφρικής - Ασίας & 2GB για 28 ημέρες με 8,50€, από την ανωτέρω ημερομηνία δεν θα συμπεριλαμβάνονται οι χώρες Αλγερία, ΗΑΕ, Σουδάν, Γκάμπια, Κονγκό, Σομαλία, Καμερούν. Συνεπώς, από 1/5/2024 οι χώρες που θα περιλαμβάνονται στο ανωτέρω πακέτο είναι: Μαρόκο, Αιθιοπία, Σαουδική Αραβία, Κατάρ, Ισραήλ, Ιορδανία, Λίβανος, Αίγυπτος, Γκάνα, Σενεγάλη, Ν.Αφρική, Τουρκία, Φιλιππίνες, Πακιστάν, Συρία, Ιράν, Ιράκ, Αφγανιστάν, Κίνα & Ινδία. Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει το πακέτο πριν την 1/5/2024 και δεν έχουν καταναλώσει τις ενσωματωμένες παροχές μέχρι την 30/4/2024, θα μπορούν να καταναλώσουν τις υπολειπόμενες παροχές του πακέτου μόνο προς τις χώρες που περιλαμβάνονται μετά την τροποποίηση.


Οι συνδρομητές έχουν δικαίωμα να αντιταχθούν στις ανωτέρω αλλαγές εντός ενός (1) μηνός από την εφαρμογή των τροποποιήσεων. Στην περίπτωση αυτή, και εφόσον έχουν προβεί σε αγορά των ανωτέρω πακέτων μέχρι την ημερομηνία της παρούσας ανακοίνωσης, οι συνδρομητές δύνανται να υποβάλλουν σχετικό αίτημα προς την Εταιρεία προκειμένου να τους επιστραφεί το εναπομείναν στην κάρτα χρηματικό υπόλοιπο εντός τριάντα (30) ημερών από την ημερομηνία υποβολής του αιτήματος.

Σημειώσεις:

Οι συνδρομητές που θα έχουν ενεργοποιήσει τα ανωτέρω πακέτα πριν την τροποποίησή τους (με εξαίρεση το πακέτο «Αφρική – Ασία»), θα μπορούν να κάνουν χρήση των υφιστάμενων διαθέσιμων παροχών τους μέχρι την κατανάλωση ή τη λήξη τους.

Οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και τέλος κινητής τηλεφωνίας 10%. Το παραπάνω τέλος δεν εφαρμόζεται στους δικαιούχους απαλλαγής.

Πηγή : Vodafone (https://www.vodafone.gr/digital-press-office/anakoinoseis/20240301-timologiakes-allages-kartokinitis)

nnn
01-03-24, 14:29
Δεν βγαίνω μάναμου, υποσχέθηκα επενδύσεις :rolleyes:

Slammer
01-03-24, 14:43
To κυνηγι της καρτοκινητής συνεχίζεται, θελουν να την εξαφανίσουν..... θα φτάσει η κάρτα (του μήνα) στη τιμή του πιο φθηνού συνδρομητικού πακέτου, είναι δεδομένο αυτό.

venejo
01-03-24, 15:20
Κάθε τρεις και λίγο αλλαγές η κόκκινη.

king2009
01-03-24, 15:40
Τι αισχροκερδεια ειναι αυτοι βρε παιδια. Πουλανε αερα και συνεχως ανεβαζουν τιμες καθε μηνα. Εγω θελω 100 λεπτα το μηνα με φτανουν γιατι να πληρωνω τοσα λεφτα? Εχουμε μπλεξει με το κωλο καρτελ και δεν υπαρχει σωτηρια.

Manara
01-03-24, 15:45
Δεν βγαίνω μάναμου, υποσχέθηκα επενδύσεις :rolleyes:

:rofl::rofl:

Slammer
01-03-24, 16:33
Όλοι έχουν συμφωνήσει εδω και καιρό, να ανέβει ο μέσος λογαριασμός ανα συνδρομητή κοντά στα 20 ευρώ, ασχέτως χρόνου ομιλίας ή ποσότητας δεδομένων. 20 το κεφάλι min ανα μήνα.... εκεί πρέπει να φτάσει, ασχέτως χρήσης. Εγω κάνω 20 λεπτά το μήνα ομιλία, δεν εχει σημασία.... πάρε 2000 λεπτά και δωσε το 20αρικο και αν πείς ότι όλο ακριβαίνει η απάντηση είναι ότι το κόστος ανα λεπτό έχει πέσει, το ίδιο κάνουν και στα data (αν προσέξετε τα νεα πακέτα είναι πιο ακριβά αλλά η ποσότητα δεδομένων η/και ομιλίας έχει αυξηθεί περίσσοτερο από την τιμή). Αυτός είναι ο τρόπος να ανεβάζουν τις τιμές και αυτοί να υποστηρίζουν ότι πέφτει η τιμή.

hellenicsun
01-03-24, 18:32
Ας κάνουν ότι θέλουν - συνδρομητής τους ήμουνα και δεν επιστρέφω. Ούτε τη δέσμευση θέλω, ούτε να χάνω τις προσφορές που υφίστανται ανά διαστήματα σε CU/ What's Up.

Atheros
01-03-24, 20:48
Απλό, υποβίβαση του fiber 100 σε 50,και διακοπή του vodafone tv, και να που θα μείνουν και ρέστα.....

king2009
01-03-24, 20:48
Όλοι έχουν συμφωνήσει εδω και καιρό, να ανέβει ο μέσος λογαριασμός ανα συνδρομητή κοντά στα 20 ευρώ, ασχέτως χρόνου ομιλίας ή ποσότητας δεδομένων. 20 το κεφάλι min ανα μήνα.... εκεί πρέπει να φτάσει, ασχέτως χρήσης. Εγω κάνω 20 λεπτά το μήνα ομιλία, δεν εχει σημασία.... πάρε 2000 λεπτά και δωσε το 20αρικο και αν πείς ότι όλο ακριβαίνει η απάντηση είναι ότι το κόστος ανα λεπτό έχει πέσει, το ίδιο κάνουν και στα data (αν προσέξετε τα νεα πακέτα είναι πιο ακριβά αλλά η ποσότητα δεδομένων η/και ομιλίας έχει αυξηθεί περίσσοτερο από την τιμή). Αυτός είναι ο τρόπος να ανεβάζουν τις τιμές και αυτοί να υποστηρίζουν ότι πέφτει η τιμή.

Ειναι ωραιο το κολπακι τους ναι. Μην τους αφηνετε τιποτα με τη σειρα σας ουτε λεπτα ουτε δεδομενα ουτε sms. Αφου ετσι παιζουν ετσι να παιξουμε και εμεις. Στα data παιζω με extra sim και χαλαω 4-5TB το μηνα. Αν την καταργησουν μελλοντικα και ανεβασουν την τιμη θα καταναλωνω 20-30TB και καρφι δεν μου καιγεται.

user2163
01-03-24, 20:49
Όλοι έχουν συμφωνήσει εδω και καιρό, να ανέβει ο μέσος λογαριασμός ανα συνδρομητή κοντά στα 20 ευρώ, ασχέτως χρόνου ομιλίας ή ποσότητας δεδομένων. 20 το κεφάλι min ανα μήνα.... εκεί πρέπει να φτάσει, ασχέτως χρήσης. Εγω κάνω 20 λεπτά το μήνα ομιλία, δεν εχει σημασία.... πάρε 2000 λεπτά και δωσε το 20αρικο και αν πείς ότι όλο ακριβαίνει η απάντηση είναι ότι το κόστος ανα λεπτό έχει πέσει, το ίδιο κάνουν και στα data (αν προσέξετε τα νεα πακέτα είναι πιο ακριβά αλλά η ποσότητα δεδομένων η/και ομιλίας έχει αυξηθεί περίσσοτερο από την τιμή). Αυτός είναι ο τρόπος να ανεβάζουν τις τιμές και αυτοί να υποστηρίζουν ότι πέφτει η τιμή.

Λογικό δεν είναι αυτό;
Όσο όλα γίνονται πιο ακριβά θα πρέπει να ανεβαίνει και η χρέωση αφού οι πελάτες δεν ανεβαίνουν τα χρήματα κατά μέσο όρο ανά πελάτη θα πρέπει να αυξάνονται για να αυξάνεται και το κέρδος της εταιρίας.

Σιγά σιγά έτσι το πάνε, θυμάμαι στους γονείς μου που τους κάνω εγώ ανανέωση πάντα τους έβαζα 8€, μετά 12€ και τώρα τους βάζω 13€, είναι θέμα χρόνου να πάει 14, 15, κοκ...

Iris07
01-03-24, 22:02
Να και κάτι καλό.. (?)
https://www.adslgr.com/forum/threads/1226750-%CE%A0%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%B1-Data-Cosmote-Vodafone-Wind?p=7548714#post7548714

Πάντως εμένα μου στέλνει διάφορα δωράκια η Vodafone..
π.χ με κάθε ανανέωση ομιλία και Data..
Τα έδινε για 15 μέρες, μετά το έκανε 20, και τώρα μου έστειλε για 30 μέρες! :cool:
(1000 λεπτά + 30 GB)

Νομίζω ότι όσο πιο μικρή χρήση κάνεις τόσο καλύτερο δωράκι σου δίνει! :p :lol:

Παλιότερα μου είχε βάλει σταθερό δωράκι κάθε μήνα για κάμποσο καιρό.
Κάτι τέτοια κάνει και μου αρέσει μπρος στην τσιγκούνα Cosmote.. :p

Μου δίνει που και που και η Cosmote κανένα δωράκι, αλλά όχι συχνά..
Σε άλλες περιπτώσεις πάντως είναι καλή η Cosmote για να λέω και τα καλά..
Πρόσφατα που είχα πρόβλημα με την σταθερή για 1 μέρα μου έδωσαν 3 διαφορετικά πακέτα στο κινητό για BackUp από 1 εβδομάδα - 15 μέρες - 1 μήνα!!

alefgr
01-03-24, 23:34
Μήπως έχει αλλάξει το καθεστώς στη καρτοκινητή της voda, να σου μπλοκάρει τις κλήσεις και τα μηνύματα, μετά την παρέλευση των τριών μηνών από την τελευταία ανανέωση; Την τελευταία πληρωμή την έκανα στις αρχές του Οκτώβρη, αλλά συνεχίζουν οι κλήσεις και τα μηνύματα να μου έρχονται κανονικά.

Αν δεν έχει αλλάξει το καθεστώς τότε θα με έχουν ξεχάσει... :rolleyes:

NURSE MARIOS
02-03-24, 00:41
Επί της ουσίας η κλασσική συνταγή, αυξάνω παροχές και τιμή.

ATG
02-03-24, 10:54
Μήπως έχει αλλάξει το καθεστώς στη καρτοκινητή της voda, να σου μπλοκάρει τις κλήσεις και τα μηνύματα, μετά την παρέλευση των τριών μηνών από την τελευταία ανανέωση; Την τελευταία πληρωμή την έκανα στις αρχές του Οκτώβρη, αλλά συνεχίζουν οι κλήσεις και τα μηνύματα να μου έρχονται κανονικά.

Αν δεν έχει αλλάξει το καθεστώς τότε θα με έχουν ξεχάσει... :rolleyes:

Έχει αλλάξει.

greeneye1976
02-03-24, 14:21
Ημουν πολλα χρονια συνδρομητης. Ειχα 4 γραμμές (γυναίκα, γονείς και εγώ). Οι γονείς με κάρτα, εμείς συμβόλαιο. Αυτή η εταιρεία με κούρασε. Ασόβαρη εντελώς και με χάλια δίκτυο. Εκανα υπομονή ώσπου τις πήρα και τις 4 γραμμές
στη Nova και ησύχασα. 13 ευρώ ανα μήνα ΜΟΝΟ για τους γονείς με απειρα λεπτα ομιλίας και όχι 600αρια της voda και καθε φορα τουκου τουκου τηλεφωνα ποτε ληγει, να ξεχνανε οι γονεις και ναμενουν ρεστοι. Επισης μου κανανε
μια μπινια στης γυναικας, συμφωνησα για 19-20 ευρω ποιο παλια ανα μηνα με αρκετες παροχες σχετικα (Gb Internet) και οι μ*λ*κες στείλανε λογαριασμό 40 ευρω τον πρωτο μηνα! Τους πηρα τους ξέχ*σα και μου επαιζαν το τιριτιτι
οτι εμεις χρεωνουμε 2 λογαριασμους τον πρωτο μηνα και ετσι ενω ΔΕΝ με ειχαν ενημερωσει σχετικα. Τους τονισα οτι αφαιρεστε το γιατι θα ακυρωσω συμβολαιο με υπαιτιοτητα δικη σας και αυτοι στελνανε σμσ στο κινητο της γυναικας
να πληρωθει ο λογαριασμος γιατι θα διακοψουν και δε θα μπορει να παρει τηλεφωνο! Εν το μεταξυ θα ειμασταν εξωτερικο και θα μεναμε ξεκρεμαστοι τοτε! Ε αυτο ηταν, δεν ακουτε αντε γεια! Στο τελος για την ιστορια να ξερετε δικαιωθηκα αφου ΔΕΝ τολμησαν να βγαλουν κανενα προστιμο που εφυγε η γυναικα! Τοσο βλ*κες! Ειχα παρει μεχρι και στο λογιστηριο τους, μου λεγανε μαλ*κιες και αυτοι, ειχα ζητησει επανηλημενα να μιλησω με διευθυντη, καποιον ανωτερο γενικα αλλα ποτε δεν καταφερα να βρω καποιον! Καθε φορα υπαλληλακος και να λεω τα ιδια! Πηγα στους ΛΕΙΨΟΥΣ αυτο το υπεροχο νησι και τη μερα ΔΕΝ υπηρχε σημα ουτε για δειγμα, και μαλιστα στη χωρα!!!!! Μιλαμε τραγικοι! Αυτα τα λιγα παιδια για ενημερωση σας!

Iris07
02-03-24, 19:47
Είδα πληροφορίες ότι ισχύει ακόμη η ανανέωση 8 ευρώ από κατάστημα..

Πιθανόν το αφήσανε, γιατί το έχει ακόμη και η Cosmote..
Μάλιστα μου ήρθε μήνυμα για ένα δωράκι με ανανέωση από 8 ευρώ.

@ greeneye1976

Εγώ γενικά έχω καλή εξυπηρέτηση και από Vodafone..
2 φορές μου επιστέψανε πίσω και το υπόλοιπο επειδή είχα ξεχάσει να ανανεώσω..

GregoirX23
02-03-24, 20:28
Πρέπει να είσαι πολύ τυχερός γιατί συνήθως δεν το κάνουν οι πάροχοι αυτό με την επιστροφή του υπόλοιπου...
Στο παρελθόν φίλος αλλά και εγώ είχα χάσει σημαντικό ποσό έτσι...
Μια φορά πάλι μου το επέστρεψαν λόγω σοβαρού λόγου...
Αλλά γενικά θέλει να είσαι στη πρίζα και να μη ξεχνάς...

Tony_Ts
03-03-24, 18:27
Εχουμε μπλεξει με το κωλο καρτελ και δεν υπαρχει σωτηρια.
Γεωγραφικό αριθμό VoIP με εφαρμογή στο κινητό. Και η κάρτα SIM μόνο για Data. Κι όχι απαραίτητα ελληνική SIM. Φυσικά και θέλει κάποια προσπάθεια παραπάνω. Όμως όσο εμείς (μαζικά) δεν «μιλάμε με τα χρήματά μας», τόσο εκείνοι θα λειτουργούν αναξέλεγκτα.

VIPdriver
04-03-24, 14:19
Εγώ εάν δεν βολευομουν με το Liquid σε συνδυασμό με cash back, θα εφευγα προς φρογκ μεριά με 8ε/2μηνο. Ψαχτείτε λίγο παραπανω όσοι δεν έχετε μεγάλη κατανάλωση.

Mr_Robot_dev
04-03-24, 14:48
Τι εννοεις οχι ελληνικη sim? τι επιλογες εχεις βρει για data?

Tony_Ts
04-03-24, 15:20
Τι εννοεις οχι ελληνικη sim? τι επιλογες εχεις βρει για data?
Κάπου υπήρχε/υπάρχει κάποιο νήμα συζήτησης εδώ στο adslgr.com για επιλογές data με ξένη SIM. Δυστυχώς δεν το έχω πρόχειρο αυτή τη στιγμή :(

jap
04-03-24, 15:29
Εδώ (https://www.adslgr.com/forum/threads/1098354-%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AD%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Sim-%CE%BA%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%AD%CF%80%CE%B5%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%B2%CE%AC%CE%B6%CE%B5%CE%B9%CF%82-10-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E-%CE%BA%CE%AC%CE%B8%CE%B5-2%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CE%BF)είστε.

Για data υπάρχουν πολλές λύσεις, το θέμα είναι τα εισερχόμενα SMS από τράπεζες/gov.gr και δεν ξέρω γω από πού αλλού που πρέπει να έρχονται σε νούμερο ελληνικού κινητού καλά και ντε.

1comment
05-03-24, 19:13
Εγώ εάν δεν βολευομουν με το Liquid σε συνδυασμό με cash back, θα εφευγα προς φρογκ μεριά με 8ε/2μηνο. Ψαχτείτε λίγο παραπανω όσοι δεν έχετε μεγάλη κατανάλωση.

Εγώ αυτό έκανα. Με 10Ε το δίμηνο είμαι. Τον πρώτο μήνα παίρνω τα δώρα ομιλία και gb και το δεύτερο βάζω το πακέτο με τα 8,90 που μου αρκεί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.