PDA

Επιστροφή στο Forum : Eξυπηρέτηση Tellas



Σταύρος
08-01-05, 23:35
Εχθές, αργά το απόγευμα, έπεσε η σύνδεση. Πήρα τηλέφωνο την Τελλάς και ο τεχνικός με πληροφόρησε περί
προβλήματος ΟΤΕ σε όλη την Αττική.
Σε μιση ώρα η σύνδεση επανήλθε.
Η Τελλάς με πήρε τηλέφωνο ! με ρώτησε για την γραμμή και ορισμένα στατιστικά - τι μόντεμ έχω,
τι λειτουργικό κλπ.

sdikr
08-01-05, 23:36
δεν κατάλαβα το νόημα του μηνύματος,

θέλεις να πείς πχ μπράβο στην τελλας;
κάτι άλλο;

Σταύρος
08-01-05, 23:52
Nαι, ναι μου έκανε εντύπωση. Με πήρανε τηλέφωνο να με ενημερώσουν ότι
η σύνδεση επανήλθε. Πόσες υπηρεσίες το κάνουν αυτό ;
Οσες φορές μίλησα με την Τελλάς συνάντησα υπαλλήλους ευγενικούς
και εξυπηρετικούς με τις απαραίτητες γνώσεις.
Δεν έχω παράπονο - αλλά έχω με τις τιμές.

party-pooper
09-01-05, 00:00
ειχα tellas και εφυγα... αμετρητα παραπωνα σε θεματα εξυπηρετησης.Εχουνε βαλει τις τηλεφωνητριες που σε πηγαινουνε απο γραμμη σε γραμμη και στο τελος μπορει να μην βγαλεις και ακρη.1 μηνα θελανε για να διακοψουνε την συνδεση με fax και ακομα το tellas 0% ανεξαρτητα απο DSL μπηκε μετα απο σχεδον 2 μηνες με 3fax παραπωνα τηλεφωνα και δε συμαζευεται... Τωρα ειδικα και με το tellas IZI πιστευω οτι οι συνδρομητες παλι θα μεινουν παραπωνεμενοι.Προσφερουν τιμες για να προσελκυσουν και μετα κανουν τις παπιες... Τωρα σε forthnet εχω να πω οτι ειπαρχει γρηγοροτερο loop σε θεμα ανοιγματος των σελιδων αλλα και καλλιτερες ταχυτητες.Πραγματικα θα το σκεφτω σοβαρα να συναναστραφω με tellas ξανα...

ermis333
09-01-05, 00:10
ειχα tellas και εφυγα... αμετρητα παραπωνα σε θεματα εξυπηρετησης.Εχουνε βαλει τις τηλεφωνητριες που σε πηγαινουνε απο γραμμη σε γραμμη και στο τελος μπορει να μην βγαλεις και ακρη.1 μηνα θελανε για να διακοψουνε την συνδεση με fax και ακομα το tellas 0% ανεξαρτητα απο DSL μπηκε μετα απο σχεδον 2 μηνες με 3fax παραπωνα τηλεφωνα και δε συμαζευεται... Τωρα ειδικα και με το tellas IZI πιστευω οτι οι συνδρομητες παλι θα μεινουν παραπωνεμενοι.Προσφερουν τιμες για να προσελκυσουν και μετα κανουν τις παπιες... Τωρα σε forthnet εχω να πω οτι ειπαρχει γρηγοροτερο loop σε θεμα ανοιγματος των σελιδων αλλα και καλλιτερες ταχυτητες.Πραγματικα θα το σκεφτω σοβαρα να συναναστραφω με tellas ξανα...

Διαφώνώ πλαγίως και καθέτως, το 0% μου το ενεγοποίησαν 3 μέρες αφότου έστειλα το Φάξ, πάντα όταν στέλνω φαξ τους παίρνω τηλ. μετά από 24 ώρες για επιβεβαίωση ότι το έλαβαν.

Από ταχύτητες συγγνώμη αλλά η Tellas ήταν καλύτερη...έχω βαρεθεί τα προβλήματα με το εξωτερικό της Forthnet, ακόμα και τώρα δεν μπορώ να μπώ στο κινέζο που πληρώνω 100€ το χρόνο για να κατεβάζω "νόμιμα" παιχνίδια και ταινίες συνέχεια 1700ms ping και time out μου κάνει.... αφού αναγκάζομαι να μπαίνω μέσω NETCARTA να βρίσκω το link και να κατεβάζω μέσω proxy που κάθε τρις και λίγο αλλάζουν....


party-pooper μάλλον έχεις υπάρξει εξαιρετικά γκαντέμης...


Όσο για τις τιμές οι Tellas έχει την ίδια τιμή με Forthnet σε 384 και μακράν τη φτηνότερη στα 512

dantouan
09-01-05, 00:42
έχω βαρεθεί τα προβλήματα με το εξωτερικό της Forthnet, ακόμα και τώρα δεν μπορώ να μπώ στο κινέζο που πληρώνω 100€ το χρόνο για να κατεβάζω "νόμιμα" παιχνίδια και ταινίες συνέχεια 1700ms ping και time out μου κάνει.... αφού αναγκάζομαι να μπαίνω μέσω NETCARTA να βρίσκω το link και να κατεβάζω μέσω proxy που κάθε τρις και λίγο αλλάζουν....


Ηταν πολλοι οι εθελοντες φιλε ermis333.... :wink:

Σταύρος
09-01-05, 04:06
Τι είναι το 0% ;

ermis333
09-01-05, 13:07
Σταύρος, Η προσφορά στην τηλεφωνία που σου έδινε δωρεάν χρόνο ομιλίας μετά το 3ο λεπτό για 3 μήνες....δε μπα να μιλάς και 50 ώρες στο τηλέφωνο μετά το τρίτο λεπτό είναι δωρεάν.

WaVe
11-01-05, 22:42
Πάντως και εγώ παιδιά που μιλάω μέρα παρα μέρα με την "τελλας" μου μιλάνε για "ώρες" και είναι παρα πολύ εξυπηρετικοί!

@ ADSLgr.com All rights reserved.