PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικά αξίζει το Fortnet 24 Mbps ;



mixas_gr
05-09-07, 17:09
Έχοντας διαβάσει όλα αυτά...τα τρομερά που έγιναν και γίνονται με τη Fortnet...αναρωτιέμαι αν τελικά αξίζει να βάλει κάποιος ένα τέτοιο πρόγραμμα...

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος,
αυτή τη στιγμή έχω ένα πακέτο onDSL Kit της Otenet στα 768/192 του οποίου η σύμβαση λήγει τον επόμενο μήνα και θα ήθελα να το κόψω για να πάω σε κάτι μεγαλύτερο...

Η αλήθεια είναι ότι η προσφορά της Fortnet για τα 24Mbps στο ιδιόκτητο δίκτυο είναι αρκετά ελκυστική... ;) αλλά το θέμα είναι το αν πραγματικά αξίζει... κυρίως λόγο των πιθανών προβλημάτων [αργοπορία στην σύνδεση, ταλαιπωρία στην συνεννόηση και προβλήματα της γραμμής] για τα οποία υπάρχουν πάμπολλα post... :hmm:

Να ξεκαθαρίσω επίσης ότι μιλάω απλά για aDSL και μόνο... και ότι αυτή τη στιγμή μου δείχνει ότι υπάρχει υποδομή στην περιοχή μου [Κεντρικό DSLAM Περαίας Θεσσαλονίκης]...

H αλήθεια είναι ότι με την Otenet είμαι απόλυτα ευχαριστημένος [ μπορεί και από τις λίγους τυχερούς ] καθώς και μέσα σε 5 ημέρες μου είχαν ενεργοποιήσει την γραμμή και γενικά δεν είχα προβλήματα [εξαιρουμένης εκείνης της εποχής των διπλασιασμών των ταχυτήτων]...

Για αυτό σας ρωτάω εσάς που έχετε πάρει γεύση από την Forthnet....

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας... :oneup:

cuper
05-09-07, 17:37
Το "Κέντρο: ΠΕΡΑΙΑ (PERE)" εμφανιζει πιθανή αναμενόμενη κάλυψη 15/11/2007, άρα καλά Χριστούγεννα και βάλε.
Αλλά εσύ τώρα είσαι στο κέντρο Ν.Ρυσίου, όπως λες στην υπογραφή σου, το οποίο και δεν προβλέπεται (προς το παρόν) να καλυφτεί από ιδιόκτητο. Τι σε νοιάζει το κέντρο Περαίας;

mixas_gr
05-09-07, 17:50
Το "Κέντρο: ΠΕΡΑΙΑ (PERE)" εμφανιζει πιθανή αναμενόμενη κάλυψη 15/11/2007, άρα καλά Χριστούγεννα και βάλε.
Αλλά εσύ τώρα είσαι στο κέντρο Ν.Ρυσίου, όπως λες στην υπογραφή σου, το οποίο και δεν προβλέπεται (προς το παρόν) να καλυφτεί από ιδιόκτητο. Τι σε νοιάζει το κέντρο Περαίας;

Που το βλέπεις αυτό;
Στο site της Fortnet λέει ότι υπάρχει κάλυψη (:hmm:) ... στην περιοχή μου...

Το ξέρω ότι είναι διαφορετικό Κέντρο απλά συνήθως το Νέο Ρύσιο ακολουθεί το Κέντρο της Περαίας σε αναβαθμίσεις κτλ, κτλ...

Τηλέφωνο δεν μπορώ να βγάλω για να μάθω...τι παίζει ακριβώς...
Γενικά σαν πακέτο αξίζει;

ευχαριστώ για την απάντηση!

cuper
05-09-07, 18:07
Στο πάνω μέρος φαίνεται η κάλυψη από ΟΤΕ ΑΡΥΣ και η πιθανή έλλειψη πορτών.
Στο κάτω μέρος φαίνεται η ύπαρξη η όχι ιδιόκτητου.
Από την εικόνα σου, φαίνεται ότι δεν ανήκεις στο κέντρο Περαίας

@ ADSLgr.com All rights reserved.