PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτήσεις για νέα σύνδεση με Οn telecoms



dapost
06-09-07, 10:11
Σκέφτομαι να γίνω συνδρομητής της On, κυρίως επειδή είναι η μόνη εταιρία που παρέχει και TV (δεν έχω καλή λήψη στο σπίτι μου, ούτε Nova). Επειδή όμως έχω διαβάσει στο forum πολλά παράπονα, δεν θα ήθελα να καταργήσω τη σύνδεση με τον ΟΤΕ (τηλεφωνία). Μπορώ να κάνω αίτηση για νέα σύνδεση στην On και να κρατήσω και τον ΟΤΕ; Το σπίτι μου όμως έχει μία μόνο τηλεφωνική παροχή. Αν αργότερα όλα δουλεύουν καλά με την On, θα μπορέσω να μεταφέρω το τηλέφωνικό νούμερο που έχω στον ΟΤΕ στη σύνδεση της On; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Καπετανάκης Στά
06-09-07, 10:24
Οχι αυτο που ζητας δεν γινεται. Πρεπει να φυγεις τελειως απο τον ΟΤΕ.
Μπορεις να ζητησεις φωρητοτητα της γραμμης σου στην ΟΝ.

LEFTKOYL
06-09-07, 10:25
δυστιχος δεν μπορεις να κανεις κατι αν βαλεις ΟΝ. θα εχεις σιγουρα τηλέφωνο απο την ΟΝ.
τωρα αμα εισαι διαθετμενος να πληρωνεις και το παγιο 2 γραμμης δικο σου προβλημα!
παντος η vivodi ξερω οτι προσφερει VoIP.

kideias
06-09-07, 10:47
Σκέφτομαι να γίνω συνδρομητής της On, κυρίως επειδή είναι η μόνη εταιρία που παρέχει και TV (δεν έχω καλή λήψη στο σπίτι μου, ούτε Nova). Επειδή όμως έχω διαβάσει στο forum πολλά παράπονα, δεν θα ήθελα να καταργήσω τη σύνδεση με τον ΟΤΕ (τηλεφωνία). Μπορώ να κάνω αίτηση για νέα σύνδεση στην On και να κρατήσω και τον ΟΤΕ; Το σπίτι μου όμως έχει μία μόνο τηλεφωνική παροχή. Αν αργότερα όλα δουλεύουν καλά με την On, θα μπορέσω να μεταφέρω το τηλέφωνικό νούμερο που έχω στον ΟΤΕ στη σύνδεση της On; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ.ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΠΩΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ FORUM.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΡΙΘΜΟ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΥ ΟΤΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΡΟΘΕΜΑ ΔΗΛ. ΑΝΤΙ ΓΙΑ 210 ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΟΤΕ, 211 ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ONTELECOMS. ΦΕΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΟΝ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΡΓΟΠΟΡΕΙΑ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΛΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ

ckbond
06-09-07, 10:48
Μπορείς να έχεις και τον ΟΤΕ και την ΟΝ στο σπίτι αν και εφόσον έχεις δύο σετ γραμμών στο σπίτι, όπως γράφεις εσύ έχεις μόνο ΕΝΑ οπότε θα πρέπει να καλέσεις κάποιο ηλεκτρολόγο και να σου περάσει ένα ακόμα ζεύγος καλωδίων.

Αν γίνει κάτι τέτοιο, όταν αποφασίσεις ότι σου κάνει η ΟΝ δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις μεταφορά του τηλεφώνου του ΟΤΕ σε αυτό της ΟΝ εκτός αν διακόψεις την υπάρχουσα γραμμή της ΟΝ και κάνεις εξ' αρχής αίτηση για φορητότητα στην ΟΝ...

Ελπίζω να βοήθησα και κυρίος να βγάζεις νόημα...:)

adreas195
06-09-07, 10:57
Μπορείς να έχεις και τον ΟΤΕ και την ΟΝ στο σπίτι αν και εφόσον έχεις δύο σετ γραμμών στο σπίτι, όπως γράφεις εσύ έχεις μόνο ΕΝΑ οπότε θα πρέπει να καλέσεις κάποιο ηλεκτρολόγο και να σου περάσει ένα ακόμα ζεύγος καλωδίων.

Αν γίνει κάτι τέτοιο, όταν αποφασίσεις ότι σου κάνει η ΟΝ δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις μεταφορά του τηλεφώνου του ΟΤΕ σε αυτό της ΟΝ εκτός αν διακόψεις την υπάρχουσα γραμμή της ΟΝ και κάνεις εξ' αρχής αίτηση για φορητότητα στην ΟΝ...

Ελπίζω να βοήθησα και κυρίος να βγάζεις νόημα...:)

το έκανα πρόσφατα εγώ ,είχα δηλαδή μία γραμμή ΟΤΕ και μία ΟΝ για να δω πως θα πάει, την ΟΝ την είχα με 211... και κάλεσα στο call center τους είπα ότι θέλω να μεταφέρω το 210... στην ΟΝ σε 12 μέρες μου το μετέφεραν και διέκοψα τον ΟΤΕ τηλέφωνο έιχα όλες αυτές της ημέρες εκτός της μέρας που έγινε η αλλαγή. αξίζει καλύτερα έτσι για να είσαι καλυμένος σε περίπτωση που δεν είσαι ικανοποιημένος με την ΟΝ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.