PDA

Επιστροφή στο Forum : (T)Ελλάς το μεγαλίο σου!



ORGixMH
06-09-07, 16:13
Το θέμα ξεκινά απο κανα 2-3 μήνες πριν....

20 Ινουνίου με πέρνει τηλ. η tellas αφού εχω κάνει αίτιση στο site τις για tellas zisto!


15 Ιουλίου έρχετε το συμβόλεο σπίτι μου και το υπογράφω!

Σήμερα...6 Σεπτεμβρίου και ακόμα δεν έχω τηλέφωνο και Internet , με την εσχρή δικεολογία οτι πάλι φταίει ο (Π)ΟΤΕ που δεν έχει εγγρίνει την αριθμοδώτιση της περιοχής μου (Κέντρο Θεσσαλονίκη)!
Δεν αντέχω άλλο...τα ίδια πέριση και με Vivodi και τελικά δεν μου βάλανε τπτ! (Δεν υπίρχανε πόρτες μου ύπανε στο τέλος!

Είμαι φιτιιτής και το Intrent είναι τα πάντα για εμένα αλλά τα παλικάργια της Tellas είναι για εκτέλεση
Το ίδιο συνέβη και σε φίλο μου στην Forthnet (24mbps) τα οποία 24mbps για να τα πιάσεις πρέπει να απέχεις 300μ απο το DSLAM κάτι που δεν σου το λέει κανένας!

Το να συζητάμε τα προβληματά μας στο forum δεν λέει και κάτι...το θέμα είναι το τι μπορούμε να κάνουνε στους ΆΠΛΥΣΤΟΥΣ επενδυτές για να καταλάβουνε πως δεν τρώμε κουτόχωρτο!

:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

Davout
06-09-07, 16:26
Εγώ φίλε μου περίμενα 5 μήνες και μόλις προχτές ενεργοποιήθηκα και όλα τζετ ευτυχώς, εσύ ούτε 1,5 μήνα δεν έχεις περιμένει (στους 2 πάνω κάτι γίνεται). Μια λύση για το τι συμβαίνει με τη γραμμή σου είναι να πας από τα γραφεία της Τελλάς, αλλά είσαι στη Θεσσαλονίκη. Εγώ εκεί βρήκα κάπως μια άκρη. Μπορείς είτε να κάνεις υπομονή ή να ακυρώσεις να πάρεις Conn-x που μπαίνει σε 1 εβδομάδα.

ORGixMH
06-09-07, 16:32
Εγώ φίλε μου περίμενα 5 μήνες και μόλις προχτές ενεργοποιήθηκα και όλα τζετ ευτυχώς, εσύ ούτε 1,5 μήνα δεν έχεις περιμένει (στους 2 πάνω κάτι γίνεται). Μια λύση για το τι συμβαίνει με τη γραμμή σου είναι να πας από τα γραφεία της Τελλάς, αλλά είσαι στη Θεσσαλονίκη. Εγώ εκεί βρήκα κάπως μια άκρη. Μπορείς είτε να κάνεις υπομονή ή να ακυρώσεις να πάρεις Conn-x που μπαίνει σε 1 εβδομάδα.

Για να σου εξιγίσω την καταστασή μου....
Δεν έχω τηλ. ούτε ΟΤΕ για να βάλω Con-X...οπότε γ@μ!σ3τ@
Τελικά πάντος αν και ο οτέ "βαράει στο κεφάλι" είναι η μόνος έμπιστος παροχέας Internet! :worthy:

Davout
06-09-07, 16:45
Σε ένα φίλο μου πάντως που ήθελε να βάλει Forthnet στη Θεσσαλονίκη του παν πως μόνο σε υπάρχουσα γραμμή του ΟΤΕ μπορούνε να του βάλουν. Δεν ξέρω τι παίζει με αριθμοδότηση στη Θεσσαλονική.

@ ADSLgr.com All rights reserved.