PDA

Επιστροφή στο Forum : Diavaste na gelasete - Elladistan



Mickey
15-07-03, 21:38
Katarxin Sorry gia ta Greenglish
Lipon i istoria exi os exis:
Vazo ADSL spiti (8a perimenume poli gia SHDSL).
Sindeo to modem tis Intracom me USB ke dulevi!!! :D
Xereteosi exete vali...192.168.1.1 ke kanis to setup.
Kitao to diktiaki mu (exo ala 3 PC pano me ena hub) ola super. Re leo bravo. Mia fora stin Ellada kaname kali dulia.
Ta klino ola, klino ke to JetSki 500 (giati malon Jetski ine ke oxi modem/router), ke pernao ta kalodia mu piso apo to grafio...xerete na ta seniaro ligo.
Anigo xana ke pao na surfaro ikanopiimenos. Anigo tipota. Leo megale ekanes patata giati den ixes sosi ta settings. Ante xana svino to WAN Connection svino ke to Gateway (to IP pu mu edose o ISP - OteNet) ke xanamana na ta ftiaxo ola. Anyway, 2 leptakia dulia. Tipota, re nothing, nada, zip,...
OK cool megale pare support (PhD ekana o m@l@k@s Agglia tipota den isxii stin Ellada??) na dis ti 8a su pun. Akolu8i o dialogos:
Me: Gia sas support 8a i8ela gia ADSL
OTE: Pite mu
Me:Den mporo na sinde8o
OTE: Malista, doste mu tin IP pu san kaname assign (ine home opote IP = Dynamic)
Me: Ne ine 65.205.233.237
OTE: Ne sas vlepo iste kanonika logarismenos
Me: Ne ala xerete den mporo na do tipota. Doste mu ena IP gia ping
OTE:Ne dokimaste 65.203. gia miso lepto. Sas vlepo san xristi ala dn mporo na sas kano ping.
Me: Eh???? 8O Ti enoite? Doste mu mia IP na dokimaso ke ego
OTE: Ne parte xx.xxx.xx.xxx
Me: Xerete exo provlima, Request Timed Out
OTE: Malista... (sigi)

Lipon giati sas zalisa. Imaste 30hr sto tilefono me tin kopelitsa. Re ti reboot, ti uninstall ke install, re ti klisimo to Jetski - exo mprizes USB ke ta resta...papala, i kopela gelontas mu lei...xerete 8a mas lintsarun. Oli i 8essaloniki exi provlima. Exi vgi anakinosi oti ine elatomatika.

Ke arxizi to xesimo:
Giati ego o Ellinas FOROLOGUMENOS (gamoto mpela mu plironoooooo) politis, na prepi na taleporume etsi? Sas plirosa tosa re gelioi gia afto to matzaflari gia na serfaro ligo pio axioprepos. Ala xerete kati...dn ftei o OteNet, ute o OTE. Basika o telefteos mono ftei oti ton diikun giozides pu ine kolimeni me tin Intracom (o noon noito), ke kanun sinexos mazi diles. Ke mim mu pite gia Siemens. Ta Alkatel mas xalasan? Ta Marconni?
Aftos pu ftei ine o X mistirios kalovolemenos kolarakos, pu anti na pai stin Intracom ke na pi...ela edo megale. Afto exi sfalma. Xeris kati piniki ritra X milion Euro my friend and see you next time. Afta ta lefta parte ta re giozides tu OTE (afu sas ta dosi o X kolarakos pu kini nimata) ke rixte ta se ependisi ke ftiaxte to to rimadi na plironume ke na gustarume kiolas.
Alla sas kurasa idi. Kserete me exi xalasi afti i nootropia ke i sinexia tis zois mu se afti ti xora...to Elladistan. Ke distixos ute ego pu ime 30 dn 8a exo ti dinami na tis allakso giati iparxi giro mu poli sapila...

jimsliakas
15-07-03, 22:03
Ακομα εχεις προβλημα??

psymaster
15-07-03, 23:53
Φιλε εισαι πολυ σωστος σε ολα οσα λες και επειδη μιλας εξω απο τα δοντια θα σου τα πω και εγω ετσι.

Κατα τη γνωμη σου πιο πολυ φταις εσυ που τους τα εσκασες. Σκεψου λιγο ποσα λεφτα τους εδωσες ετσι χωρις να τα αξιζουν.

Μετα φταιει ο ΟΤΕ και ολοι οι αληταραδες που προσφερουν τετοιες υπηρεσιες. Που εχει καταστρεψει τελειως το internet στην Ελλαδα.

Μια ερωτηση μονο... γιατι δεν καθοσουν στην Αγγλια να τελειωνε το παραμυθι;

Wolverine
16-07-03, 00:25
Κατα τη γνωμη σου πιο πολυ φταις εσυ που τους τα εσκασες. Σκεψου λιγο ποσα λεφτα τους εδωσες ετσι χωρις να τα αξιζουν.

Μετα φταιει ο ΟΤΕ και ολοι οι αληταραδες που προσφερουν τετοιες υπηρεσιες. Που εχει καταστρεψει τελειως το internet στην Ελλαδα.

Μια ερωτηση μονο... γιατι δεν καθοσουν στην Αγγλια να τελειωνε το παραμυθι;

Diladi ftene osi balane ADSL gia tin katantia afti? ti les re filarako tha mas trelanis ti logikh einai afti. einai ypoxreosh tous se mia ypiresia pou parexoun na thn parexoun sosta kai oxi oti ftai o xrhstis pou gia tous opoious logous ekane afti tin epilogh. pragmatika den mporo na katalabo thn logiki sou na prosvalis ton allon giati evale ADSL ti pragmata einai afta o anthropos egrapse thn empiria tou kai thn apopsi tou gia to thema exoume oloi ypoxreosh na thn sevastoume esto kai an den synfonoume me afti.

st0rmrd
16-07-03, 03:57
καλά μη λέμε ό,τι νά 'ναι.. εδώ σε άλλες χώρες πληρώνεις μια υπηρεσία και άμα για 2-3 μέρες δεν σου την παρέχουν μπορείς να προσβάλλεις το συμβόλαιο και να μην πληρώσεις τίποτα, άσε που υπάρχουν και νόμοι που προστατεύουν τον καταναλωτή και ακυρώνουν τα "η εταιρία δεν φέρει καμία ευθύνη για τυχόν χαμένα έσοδα" και τέτοιες αηδίες.

απλά στην νοοτροπία μας φταίει κάποιος άλλος, Χ τρίτος, ο οποίος είναι άγνωστος και δικαιούται να παραμένει άγνωστος. Εδώ μηλάμε ότι πηγαίνουμε προς τον 4ο χρόνο καθυστέρηση... γιατί ΤΕΤΟΙΑ εμπορική διάθεση, σαν φορολογούμενος, σαν πελάτης του ΟΤΕ, σαν ψηφοφόρος της Ψ κυβέρνησης, την θεωρώ ΜΗ-εμπορική διάθεση, και αρνούμαι να γελάσω καν με αυτή (πιστεύω ότι το γέλιο του καθενός πρέπει να αξίζει περισσότερο από αυτήν την κατάντια).

Εδώ φταίει ο ΟΤΕ, ο οποίος σου πουλάει κάτι που δεν μπορεί να σου το παρέχει. Υποσχέθηκαν πανελλαδική κάλυψη, αν έχουν το θεό τους, και δεν μπορούν να καλύψουν την συμπρωτεύουσα! Αυτό είναι το ADSL για όλους; Λιγότερα πέρασαν όσοι έβαλαν ISDN; Ακόμα και σε κάποιες περιοχές έχουν πρόβλημα και μπαίνουν με 14400 ταχύτητα γιατί οι γραμμές έχουν θόρυβο κλπ. στο νομό Αττικής! Ας ξυπνήσουμε λίγο και ας σκεφτούμε γιατί οι ενσύρματες τηλεπικοινωνίες στην Ελλάδα είναι τόσο χάλια και τελικά "τις πταίει"... και θα δούμε ότι δεν είναι ο φίλος μας που ταλαιπωρήκε 30 ώρες ...

antoniost
16-07-03, 07:26
Αγαπητοι μου φιλοι

Κανενα νοημα δεν εχει το να τα λεμε και να τα ξαναλεμε , γυρω απο την καταντια του οτε και των συναφων μιζαδορων.
Πρεπει να γινουν καταγγελιες κυριως σε ευρωπαικους η διεθνεις οργανισμους και στον αντιστοιχο τυπο.
Με τα κλαματα και τα παραπονα μεταξυ μας δεν αλλαζει ΤΙΠΟΤΑ.
Και μαζικες μηνυσεις αν χρειαστουν σε Ελλαδα και ευρωπη.
Δεν μπορει να ιδρωσει το αυτακι ολων των βολεμενων παρασιτων που εισπραττουν τις μεγαλες μιζες και τους τρομακτικους μισθους και παραλληλα καθοριζουν το μελλον μας.
Καλα ειναι να γινεται γνωστη η καταντια τους ,αλλα δεν φθανει μονο αυτο.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

holy
16-07-03, 08:54
Re oi anthrwpoi einai karagkiozides teleiws ti leme twra! Emena me piran twra to prwi gia narthoun kiriaki na mou egkatastisoun adsl kai malista me tsampouka kiolas autos pou pire kai sthn erwthsh mou an tharthoun na mou balloun tipota apo "xrisafi" kai mexete kai perimenw toso kairo .. Apantaei o xronos anamonhs sas kirie mou einai ligo perissotero apo mina alloi perimenoun panw apo dio.... ma tou lew ekana aithsh amesws molis bgike i forma sto oteshop.....! Kirie mou o ote exei kanei ependish disekatomiriwn panw sauti thn texnologia mpla mpla mpla..
Ma gia to dsl milaei o anthrwpos??? Thn texnologia tou "proxtes" kai tosa xronia sto pilotiko ti kanan??? Pantws to pio ekneuristiko einai o tropos pou epilegei na to kanei prospathontas na sou perasei kai to minima ths prwtoporias tou ote sta PAGKOSMIA xronika dedomena les kai sto eladistan efarmozete prwti fora to dsl!! An einai dinaton twra tou xezeis kana spiti i oxi?? Mas eixan san tous malakes kai perimename posa xronia na teleiwsoun dithen oi dokimes kai twra na akous to kathe palio malaka na sou leei etsi exei an sas aresei... an den sas aresei perimenete allous 3 mines na sas balloun ante giati exw poli douleia prwi prwi pou me balan na pairnw tilefwna prin piw kai ton kafe mou....

Tespa ftasame na leme pali kala pou se thimithikan kiolas.. Maresei pou molis arxisa na kanw kapoies erwthseis gia to dslam ths perioxhs(siemens thx god) mou edeikse oti tou ta "zalisa" kai moupe gia perissoteres plirofories stous "texnikous"... to xontro kai to psilo diladi tous "gnwstous" pou tharthoun spiti sou gia ta panta ektos apo adsl!!! To parakseno einai pws tou eipa pws einai tosoi pou exoun kanei parapona kai mou apanthse oti mexri twra den exoun labei kanena kai otimai o prwtos!!

Se ftanoun sto simeio na aganaktas akoma kai gia to oti ekanes aithsh ... giati opws fainonte mexri twra OLA einai me to meros tous!!

Tony_Ts
16-07-03, 09:28
Αγαπητοι μου φιλοι

Κανενα νοημα δεν εχει το να τα λεμε και να τα ξαναλεμε , γυρω απο την καταντια του οτε και των συναφων μιζαδορων.
Πρεπει να γινουν καταγγελιες κυριως σε ευρωπαικους η διεθνεις οργανισμους και στον αντιστοιχο τυπο.
Με τα κλαματα και τα παραπονα μεταξυ μας δεν αλλαζει ΤΙΠΟΤΑ.
Και μαζικες μηνυσεις αν χρειαστουν σε Ελλαδα και ευρωπη.
Δεν μπορει να ιδρωσει το αυτακι ολων των βολεμενων παρασιτων που εισπραττουν τις μεγαλες μιζες και τους τρομακτικους μισθους και παραλληλα καθοριζουν το μελλον μας.
Καλα ειναι να γινεται γνωστη η καταντια τους ,αλλα δεν φθανει μονο αυτο.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Κι εγώ πιστεύω ότι φταίμε κι εμείς που τα "κάνουμε όλα γαργάρα"! Όχι άλλο όμως... http://www.adslgr.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1327

Mickey
16-07-03, 10:23
To 8ema omos fili mu une oti oli milame ke...there is no bloody action.
Mporume na mazeftume 100 atoma? Posi imaste users se afto to site. Mia minisi 8a mas kostisi 30 Euro ston ka8ena, ke me ena tsakali dikigoro... ektos apo tin rompa 8a zitisume ke apozimiosi.
Otan pige filos stis Vrixeles gia to DIKATSA, tus evale to dikastirio na tu zitisun egrafos signomi.
Pame na tus tsakisume tus vromiarides. Emis imaste to agorastiko kino, emis tus trefume, as tus petaxume sto dromo na psofisun ta pedia tus apo tin pina giati ine eleini tipi.
Afta

psymaster
16-07-03, 12:31
Ο holy πολυ σωστος.

Οσο για την καλυψη... εδω δεν καλυπτουν τον Πειραια ρε, ψαχνετε Θεσσαλονικη; Αυτο ειναι για τις υποσχεσεις του τυπου "αργουμε να δωσουμε για να ειμαστε σιγουροι οτι οταν βγει θα καλυπτονται ολοι". Παπαρια μεντολες που λεει και ο Μεγας.

Mickey
16-07-03, 19:09
Ne Jim akoma exo provlima. Ke xeris ti mu ipane? Ine busy lei ke dn mporun na mu antikatastisun to modem simera ala avrio (2 working days) ke mu ipan oti ime ke tixeros. Re den ftineste min sas matiaso??

dimixeni
16-07-03, 20:17
Είμαστε Ελληνάρες όμως. Λοιπόν 3 πράγματα:

1. Διαφωνώ στο ότι ο ΟΤΕ έδωσε την υπηρεσία χωρίς να έχει εκπαιδεύσει τον κόσμο του για το 80% των προβλημάτων οφείλονται σε λανθασμένους χειρισμούς του προσωπικού του και το άλλο 20% σε λάθος χειρισμό του modem και του PC σε μας.

2. Διαφωνώ που έδωσε την υπηρεσία χωρίς μια α περίοδο χ μηνών δωρεάν ώστε να λύσει όλα τα θέματά του (backbone δίκτυο), settings Routers, settings με τους ISPs, settings με το ΑΤΜ δίκτυο κλπ και μαθαίνει στου κασίδι το κεφάλι (δηλ. εμάς).

3. Διαφωνώ με τα τιμολόγιά του που δεν ανταποκρίνονται στα κόστη του.

ΔΙΑΦΩΝΩ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ που σε μιά προσπάθειά του ΟΛΟΙ πάμε να τους πνίξουμε (θα μου πείτε φυσικά ότι τα σκάσαμε τα ευρώπουλα βέβαια).

ΤΕΛΟΣ είμαι βέβαιος ότι όλα θα λυθούν και θα είμαστε πιό κοντά στην Κοινωνία της Πληροφορίας (επιτέλους και στην Ελλάδα).

ΑΡΑ ο ΟΤΕ να δώσει ΔΩΡΕΑΝ για 6 μήνες την υπηρεσία μέχρις ότου λυθούν τα προβλήματα και από κει και μετά να δώσει και καμμιά λογική τιμή. Όσο για τα μηχανάκια της INTRACOM εγώ υποστηρίζω την ΕΛΛΑΔΑΡΑ και επιμένω ΕΛΛΗΝΙΚΑ και είμαι βέβαιος ότι θα λειτουργήσουν όλα μιά χαρά (3 χρόνία έχω το Netmod και όλα είναι τέλεια απορώ μάλιστα όταν διαβάζω ότι καίγονται ... μήπως φταίει η ΔΕΗ;)

Αυτά τα ολίγα. Πάντως και γω θα κάνω αίτηση για ADSL αλλά νομίζω ότι στην περιοχή μου δίνουν Siemens ρε γαμώτο.

AcidArrow
16-07-03, 21:18
Κοίτα, από κρασι και φραπέ ξέρουμε. Από μόντεμ όμως δε ξέρουμε. Ϊσως κάποτε μάθουμε και ίσως κάποτε να είναι καλά και ίσως τότε να τα υποστηρίζω. Και αν θέλουν να υποστηρίξουμε ελληνικά προιόντα γιατί δε μας τα δίνουν πιο φτηνά? (λογικά ως εγχώριο προιόν έπρεπε να είναι σημαντικά φτηνότερο από κάποιο απο το εξωτερικό και όχι να έχει διπλάσια τιμή).

ibok
04-08-03, 19:06
Είμαστε Ελληνάρες όμως. Λοιπόν 3 πράγματα:

1. Διαφωνώ στο ότι ο ΟΤΕ έδωσε την υπηρεσία χωρίς να έχει εκπαιδεύσει τον κόσμο του για το 80% των προβλημάτων οφείλονται σε λανθασμένους χειρισμούς του προσωπικού του και το άλλο 20% σε λάθος χειρισμό του modem και του PC σε μας.

2. Διαφωνώ που έδωσε την υπηρεσία χωρίς μια α περίοδο χ μηνών δωρεάν ώστε να λύσει όλα τα θέματά του (backbone δίκτυο), settings Routers, settings με τους ISPs, settings με το ΑΤΜ δίκτυο κλπ και μαθαίνει στου κασίδι το κεφάλι (δηλ. εμάς).

3. Διαφωνώ με τα τιμολόγιά του που δεν ανταποκρίνονται στα κόστη του.

ΔΙΑΦΩΝΩ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ που σε μιά προσπάθειά του ΟΛΟΙ πάμε να τους πνίξουμε (θα μου πείτε φυσικά ότι τα σκάσαμε τα ευρώπουλα βέβαια).

ΤΕΛΟΣ είμαι βέβαιος ότι όλα θα λυθούν και θα είμαστε πιό κοντά στην Κοινωνία της Πληροφορίας (επιτέλους και στην Ελλάδα).

ΑΡΑ ο ΟΤΕ να δώσει ΔΩΡΕΑΝ για 6 μήνες την υπηρεσία μέχρις ότου λυθούν τα προβλήματα και από κει και μετά να δώσει και καμμιά λογική τιμή. Όσο για τα μηχανάκια της INTRACOM εγώ υποστηρίζω την ΕΛΛΑΔΑΡΑ και επιμένω ΕΛΛΗΝΙΚΑ και είμαι βέβαιος ότι θα λειτουργήσουν όλα μιά χαρά (3 χρόνία έχω το Netmod και όλα είναι τέλεια απορώ μάλιστα όταν διαβάζω ότι καίγονται ... μήπως φταίει η ΔΕΗ;)

Αυτά τα ολίγα. Πάντως και γω θα κάνω αίτηση για ADSL αλλά νομίζω ότι στην περιοχή μου δίνουν Siemens ρε γαμώτο.

ΕΜΕΝΑ ΦΙΛΕ ΣΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΑΝΕ 8 (OKTΩ) ΝΕΤΜΟΝΤ.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΜΟΝΤΕΜΑΚΙ USB ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ADSL.

jijo
05-08-03, 01:58
Paidia katarxhn geia se olous,'

menw Rafina kai oute edw exei ftasei to dsl poso mallon afou den exei kalufthei o Peiraias pou einai to megalo limani alla giati na yparxei kalupsh otan to praktoreio taxidiwn plhrwnei 300-450euro gia misthwmenh. Tha prepei na kerdoskophsei ligo o OTE etsi den einai, giati na pane tosa xrhmata xamena afou einai sigoura den nomizete?
Meta apo tel. epikoinwnia mou me ton manager tou texnikou tmhmatos Rafinas mou eipe oti agnwsto to pote tha ginei emporikh ekmetalleush tou DSL sthn perioxh Rafinas, den brisketai oute sto plano twn upo entaxh perioxwn.
Opote mexri na mpei apolauste sketh EKMETALLEUSH APO TON OTE.

P.S. A thunithika ena excel arxeio pou eixame katebasei oloi me tis ypo entaxh perioxes to opoio an thumaste elege oti kathe 15meres tha entasontai nees perioxes me paroxh yphresiwn DSL.
NTROPH TOUS KAI TIPOTA ALLO.

jijo

Athlon_XP
05-08-03, 03:10
Είπαμε: Οι πΟΤΕτζίδες είναι μόνο για αερολογίες και τίποτα άλλο.

halkion
06-08-03, 02:52
Είπαμε: Οι πΟΤΕτζίδες είναι μόνο για αερολογίες και τίποτα άλλο.

Les na ksekinisoun kai Asirmata diktia meso aera....?!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Athlon_XP
06-08-03, 14:40
Πάντως ξέρω ότι από τα Γρεβενά μέχρι το χωριό μου υπάρχει υπόγειο καλώδιο μήκους 17 χμ περιπού και μετά από εκεί στον πΟΤΕ του χωριού μου (εννοώ το κέντρο που έχει, αν και κέντρο δεν θεωρείται αυτό) υπάρχει ασύρματο δίκτυο προς άλλα χωριά, δηλαδή έχει 1 κεραία όπως είναι περίπου οι κεραίες τον κινητών τηλεφώνων δηλαδή η κεραία έχει περίπου σχήμα σαν το D.

noizy
06-08-03, 14:52
paidia to exei kanenas afto to excel arxeio pou eipe kai o jijo?to eixa ksanadiavasei se allo post alla den to exw vrei pouthena.

xlntstay
07-08-03, 00:11
Το εχω πει και το ξαναλεω,ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (πχ ΜΕ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ),ΠΑΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΔΑΚΡΥΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΠΟ ΤΣΑΝΤΙΛΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΤΙ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΕΤΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ.Το εχω κανει αρκετες φορες παλαιοτερα με τα ρυμαδια τα NETMOD και η αγαπη και η κατανοηση οταν σε βλεπουν ετσι παει συννεφο. :evil: :evil: :evil:
Μονο αν σε βλεπουν αλλιως σε μελανογραφουν στα πα.... τους.
ΓΙΑΥΤΟ ΟΡΜΑ ΤΟΥΣ :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Tzes
07-08-03, 11:55
ΙΜΟ, το θέμα είναι ότι ο κάθε υπάλληλος του ΟΤΕ ξέρει ότι είτε έξυπηρετήσει τον πελάτη σωστά είτε όχι, η θέση του δεν απειλείται, ο μισθός τρέχει και είναι σταθερός και η προαγωγή δεν θα έρθει παρά μόνο όταν συμπληρώσει την απαιτούμενη προυπηρεσία. Επομένως, πέρα απο το φιλότιμο και την ευσυνειδησία δεν υπάρχει κανένα κίνητρο. Κι αν κάποιος τους φορτσάρει οι υπόλοιποι του λένε "ήρεμα, θα μας χαλάσεις το μαγαζί". Ισως αν χρησιμοποιούσαν κάποιο σύστημα bonus και αξιοκρατικά κριτήρια προαγωγών να βελτιωνόταν το επίπεδο εξυπηρέτησης.

elias24
08-08-03, 21:13
Α καλά, εσύ έχεις έρθει απο εξωτερικό. Αυτό που έπαθες δεν είναι τίποτα. Αυτούς που τους λειτούργησε το Ελληνικό DSL χωρίς προβλημα και διακοπές τους μετράς στα δάχτυλα. Σε άλλους να δεις φάση, ακόμα και χρέωση για DSL άκουσα χωρίς να έχει βάλει DSL ο άλλος
Αλλά πολύ μ'άρεσε το Ελλαδιστάν, γελούσα μια ώρα. Στο Ελλαδιστάν που λες θα βρείς ότι θέλεις. Έχει και τρόπο ζωής όπως σε αναπτυγμένες χώρες, αλλά έχει και τρόπο ζωής όπως και οι τριτοκοσμικές χώρες. Σε ποιόν απο τους τους 2 ανοίκει ο ΟΤΕ, δε χρειάζεται να αναφέρω

aelius_maximus
19-12-03, 18:12
Μάλλον δεν μιλούσες με ΟΤΕ αλλά με OTENET!!!

Odin
19-12-03, 21:13
Πο ρε φίλε μην "αναστένεις" θέματα και τρόμαξα ότι θα είναι χαλασμένο το jetski (καλά το λέω?) μου, που παράγγειλα χθες μαζί με την dsl...

Odin
19-12-03, 21:13
Σόρρυ αυτά έχει η 48άρα αν κατεβάζεις. :P

idleboneZ
19-12-03, 23:17
ΙΜΟ, το θέμα είναι ότι ο κάθε υπάλληλος του ΟΤΕ ξέρει ότι είτε έξυπηρετήσει τον πελάτη σωστά είτε όχι, η θέση του δεν απειλείται, ο μισθός τρέχει και είναι σταθερός και η προαγωγή δεν θα έρθει παρά μόνο όταν συμπληρώσει την απαιτούμενη προυπηρεσία. Επομένως, πέρα απο το φιλότιμο και την ευσυνειδησία δεν υπάρχει κανένα κίνητρο. Κι αν κάποιος τους φορτσάρει οι υπόλοιποι του λένε "ήρεμα, θα μας χαλάσεις το μαγαζί". Ισως αν χρησιμοποιούσαν κάποιο σύστημα bonus και αξιοκρατικά κριτήρια προαγωγών να βελτιωνόταν το επίπεδο εξυπηρέτησης.

Πολυ σωστος ο κυριος.

Mickey, μην συγκρινεις την μια χωρα με την αλλη. Η καθε χωρα εχει τα καλα της και τα κακα της. Δυστηχως ειναι γεγονος οτι ειμαστε ενας λαος ο οποιος εζησε 400 χρονια κατω απο τον τουρκικο ζυγο με οτι αυτο συνεπαγεται... IMO, oλα τα στραβα και τα αναποδα αυτου του τοπου ειναι κουσουρια που ερχονται με το να εισαι υποδουλος ενος τετοιου λαου..και οποιος καταλαβε, καταλαβε 8O
Η ευχη μου ειναι πως η γενια η δικια μας, των 20 και 30 something θα ειναι αυτη που θα φερει επιτελους μια διαφορετικη, πιο ευρωπαικη νοοτροπια στην ελληνικη κοινωνια..

Αγγλια εχω κανει 6 χρονια και πιστεψε με εχω τρελλα με το μερος, αλλα το γεγονος οτι οι δημοσιες υπηρεσιες τους δουλευουν με περισσοτερη οργανωση απο μας, σιγουρα δεν με κανει να 8ελω να ζησω εκει που τρεχουνε ολοι να πιουνε 300 μπυρες μολις χτυπησει το καμπανι στις 23.00 στις Pub :mrgreen:

@ ADSLgr.com All rights reserved.