PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια βοηθεια για Ακυρωση Αιτησης double-play...please



pademko
07-09-07, 20:58
Aλλος ενας ταλαιπωρος απο την πολυ μεγαλη αυτη εταιρεια!!!!!!!!!!!!
Από 12/07/2007 εχω καταθεσει ο ιδιος την αιτηση για double-play soho στα κεντρικα τους γραφεια και σημερα 07/09/2007 δεν εχουν ξεκινησει καν οι διαδικασιες ενεργοποιησης

Δεν ειμαι και γνωστης των τεχνικων διαδικασιων αλλα θα ηθελα μια απαντηση στην εξης απορια μου.

Ειμαι στη φαση που στελνεται η αιτηση στον ΟΤΕ για επιλεξιμοτητα βρογχου (Παρεπιπτωντος εχει σταλει 3 φορες 30/07/2007 , 07/08/2007 24/08/2007 , και εχει απορριφθει απο τον ΟΤΕ λογω λαθος στοιχειων στην αιτηση ) . Επειδη ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει περιπτωση αμεσα να στειλουν το σωστο αιτημα (ισως μετα απο κανενα διμηνο να ξεκινησουν οι διαδικασιες ) θελω να ακυρωσω την αιτηση και οποια εξουσιοδοτηση εχω προς αυτους και να μην γινει η μεταφορα της γραμμης μου στο δικτυο τους .

Τωρα μου ειπαν οτι απο 06/07/2007 εχουν ξαναστειλει αιτημα στον ΟΤΕ (βεβαια δεν τους πολυπιστευω γιατι και στις προηγουμενες αιτησεις μου λεγανε οτι ειχαν στειλει και μεσα απο τον ΟΤΕ ανακαλυψα οτι μου λεγανε συχνα ψεμματα γιατι δεν εκκρεμουσε αιτημα στα συστηματα του ΟΤΕ , οπως και την τελευταια φορα μου λεγανε απο τις 04/07/2007 οτι εχουν στειλει αιτημα και σημερα ενας υπαλληλος στο τηλ κεντρο μου ειπε οτι μαλλον εκανε λαθος για 04/07/2007 και με διαβεβαιωσε !!!!!! οτι το αιτημα εφυγε στις 06/07/2007 .ΤΙ να πιστεψω εγω?????

Τεσπα δενμε ενδιαφερει πια να γινει μεταφορα της γραμμης στο δικτυο τους και το ερωτημα μου ειναι ?

Αν οντως εκκρεμει αιτημα επιλεξιμοτητας βρογχου απο 06/07 μπορω εγω την δευτερα 10/07/2007 να ζητησω εγγραφως να ακυρωθει και να βγει απο τα συτηματα τους και να μην γινει η επιλεξιμοτητα και στην συνεχεια η μεταφορα???

Αν την Δευτερα απαντησει ο ΟΤΕ αρνητικα (οπως τις προηγουμενες φορες) μπορω εγγραφως να ζητησω απο τις 10/07/2007 να σταματησουν ολες τις ενεργειες αφου ουσιαστικα δεν θα εχει γινει καποια ενεργοποιηση ουτε η μεταφορα.

Ουσιαστικα το ερωτημα μου ειναι αν μπορω να ανακαλεσω την αρχικη μου αιτηση πριν την ενεργοποιηση (ή λογω της υπογραφης μου εχω δεσμευτει να ενεργοποιηθω οποτε και αν ειναι ακομη και το 2008::):):):):) σ αυτους ?

Φοβαμαι οτι αν παω σε αλλη εταιρεια και κανω νεα αιτηση θα γινει μπερδεμα και θα καθυστερησει πιο πολυ η διαδικασια

Οποιος μπορει να μου απαντησει θα το εκτιμουσα πολυ
Ευχαριστω

karavagos
08-09-07, 02:04
cc : ΕΕΤΤ σε ότι και αν κάνεις.

consovan
08-09-07, 11:49
Και βέβαια μπορείς να ανακαλέσεις, αλλά προσοχή!
Διάβασε τι υπέγραψες στη σύμβαση!

Παράγραφος 2.1
Η παρούσα ισχύει από την ημερομηνία υπογραφής της και ισχύει εφόσον η ενεργοποίηση της γραμμής ADSL είναι εφικτή

-Αν ήταν εφικτή η ενεργοποίηση, θα ήσουν συνδεδεμένος, άρα τώρα που ακυρώνεις δεν έχει ισχύει ακόμη, και δεν έχεις καμία υποχρέωση απέναντι τους.
Αλλά μιας και τους πήγες την αίτηση χέρι-χέρι, πήγαινε και την ακύρωση και πες τους να σου δώσουν βεβαίωση ακύρωσης.
Αν δεν σου δώσουν εγγράφως αλλά μόνο προφορικά, τότε ΟΤΑΝ θα είναι εφικτή η ενεργοποίηση σου, κατά πάσα πιθανότητα θα σε συνδέσουν στο δίκτυο τους , και πλέον θα ισχύει η σύμβαση, οπότε θα τους πληρώσεις 70Ε για να αποσυνδεθείς απο αυτούς, συν όσα απαιτούνται να γυρίσεις στον πάροχο που πήγες ΑΦΟΥ ακύρωσες την αίτηση σου.Και άντε να αποδείξεις οτι είχες ακυρώσει.

Οπότε για να είσαι σίγουρος, αν δεν σου δώσουν εγγράφως βεβαίωση ακύρωσης, οπως είναι υποχρεωμένοι απο τον νόμο, μπες εδώ: http://www.eett.gr/export/sites/defa...on/AITHSH1.doc
κατέβασε το έντυπο καταγγελίας της ΕΕΤΤ , συμπλήρωσε το και στείλτο στην EETT με κοινοποίηση στη Forthnet.
Έτσι θα εξασφαλιστείς!

@ ADSLgr.com All rights reserved.