PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχολιασμός Screenshots από vood



redakhs
08-09-07, 02:32
Καλημερα συναδελφοι!Σαν νεος στο forum θα ηθελα να σας προβληματισω λιγακι με το ρουτερακι μου!Εχω cable tv και μενω Ν.Ιωνια και σας παραθετω μερικα screenshot προς σχολιασμο!Τις ερωτησεις μου θα τις κανω παρακατω!

Acer
08-09-07, 06:36
Καλημερα συναδελφοι!Σαν νεος στο forum θα ηθελα να σας προβληματισω λιγακι με το ρουτερακι μου!Εχω cable tv και μενω Ν.Ιωνια και σας παραθετω μερικα screenshot προς σχολιασμο!Τις ερωτησεις μου θα τις κανω παρακατω!
Welcome στο Forum :) ... Τι να μας "προβληματισεις" ? Μια χαρα εισαι !! το Vood συγχρονιζει στα 20474, τι αλλο θες ... (και φυσικο ειναι, οταν εχεις attenuation 7/13 ... εχεις βεβαια και λιγο θορυβο) ... μα καλα, διπλα στον κομβο της Νεας Ιωνιας μενεις ?! ... :confused:

Goblin
08-09-07, 12:11
Welcome στο Forum :) ... Τι να μας "προβληματισεις" ? Μια χαρα εισαι !! το Vood συγχρονιζει στα 20474, τι αλλο θες ... (και φυσικο ειναι, οταν εχεις attenuation 7/13 ... εχεις βεβαια και λιγο θορυβο) ... μα καλα, διπλα στον κομβο της Νεας Ιωνιας μενεις ?! ... :confused:

:welcome::welcome::welcome:

Θα συμφωνήσω με τον Acer......προσωπικά δεν βλέπω αιτία για προβληματισμό.....!!!!! Και φυσικά θα σε ρωτήσω το ίδιο σχεδόν πράγμα........ πάνω στον κόμβο την Ν. Ιωνίας μένεις....:blink::blink::blink:.....??? lol

BINLADEN
08-09-07, 13:23
Καλημερα συναδελφοι!Σαν νεος στο forum θα ηθελα να σας προβληματισω λιγακι με το ρουτερακι μου!Εχω cable tv και μενω Ν.Ιωνια και σας παραθετω μερικα screenshot προς σχολιασμο!Τις ερωτησεις μου θα τις κανω παρακατω!


Να ξερες φιλε μου ποσοι συνδρομιτες της βιβοδι σε ζηλευουν με αυτα τα στατιστικα???
Αυτοι να δεις τι προβληματισμους εχουν.............:whistle::whistle::whistle:

Καλυτερα δεν μπορεις να χεις!!!

redakhs
08-09-07, 14:47
Μενω αρκετα κοντα κατω απο χιλιομετρο!Τωρα θελω να κανω μερικες ερωτησεις!Αφου συνχρονιζω σε αυτες τις τιμες δεν θα επρεπε να κατεβαζω με 2 mb το sec.?Δεν ξερω πολλα απο δικτυα για αυτο αν κανω λαθος πειτε μου!Ελα ομως που ανοιγω οταν ανοιγω το utorrent με οριο D:750K γονατιζει ο mozilla!Ειναι λογικο αυτο?Ευχαριστω για το χρονο σας!

BINLADEN
08-09-07, 15:04
Μενω αρκετα κοντα κατω απο χιλιομετρο!Τωρα θελω να κανω μερικες ερωτησεις!Αφου συνχρονιζω σε αυτες τις τιμες δεν θα επρεπε να κατεβαζω με 2 mb το sec.?Δεν ξερω πολλα απο δικτυα για αυτο αν κανω λαθος πειτε μου!Ελα ομως που ανοιγω οταν ανοιγω το utorrent με οριο D:750K γονατιζει ο mozilla!Ειναι λογικο αυτο?Ευχαριστω για το χρονο σας!

δοκιμασε να κατεβασεις αρχεια απο servers και οχι απο τορρεντ και ταυτοχρονα να σερφαρεις..
τα τορρεντ ειναι μεγαλη ιστορια και αν κανεις και ενα search στο forum θα καταλαβεις.το εχουν αναλυσει τα πεδια ουκ ολιγες φορες.

redakhs
08-09-07, 15:33
Απο hol ftp επιασα μεχρι και 1000kb και εβλεπα βιντεακια σο youtube με καποια μικρα κολληματα!Εχεις βγαλει καποιο συμπερασμα?Οταν μερικες φορες κανω αποσυνδεση και ξανα συνδεση ειναι πολυ γρηγορο στην αρχη!

jara
08-09-07, 16:12
Στα τορεντ περιορισε το upload στα 80-90 αυτο προκαλει κολληματα...
Αν θες κατεβασε αυτο το αρχειο για λιγο και πες μας τι ταχυτητα πιανεις!
http://ftp.ntua.gr/pub/linux/knoppix/KNOPPIX_V5.1.0CD-2006-12-30-DE.iso

pan.nl
08-09-07, 17:52
Στα τορεντ περιορισε το upload στα 80-90 αυτο προκαλει κολληματα...
Αν θες κατεβασε αυτο το αρχειο για λιγο και πες μας τι ταχυτητα πιανεις!
http://ftp.ntua.gr/pub/linux/knoppix/KNOPPIX_V5.1.0CD-2006-12-30-DE.iso

Καλύτερα στα 40-45, αφού το upload είναι 512 Kbps. Μη μου πείτε πως ανεβάζετε με 1 Mbit...!:twisted:

redakhs
08-09-07, 18:06
Εχω ανεβασει με 70ΚΒ σε WLAN οσο για το τεστ θα το κανω σε καμια ωριτσα για τι κατεβαζω σημαντικο!

redakhs
08-09-07, 19:26
Στα τορεντ περιορισε το upload στα 80-90 αυτο προκαλει κολληματα...
Αν θες κατεβασε αυτο το αρχειο για λιγο και πες μας τι ταχυτητα πιανεις!
http://ftp.ntua.gr/pub/linux/knoppix/KNOPPIX_V5.1.0CD-2006-12-30-DE.iso


To κατεβασα το αρχειακι 1350ΚΒ επιασε!Ακουω σχολια!

Acer
08-09-07, 19:40
To κατεβασα το αρχειακι 1350ΚΒ επιασε!Ακουω σχολια!
μια χαρα εισαι ... Κοιταξε, δεν γινεται να πιανεις απο παντου 2ΜΒ/sec που ελεγες πριν, πχ ισως αυτη την στιγμη το ntua να μην μπορεσε να σου δινει σταθερα 2ΜΒ για οση ωρα κατεβαζες (μην ξεχναμε ποσοι και ποσοι κατεβαζουν μαζι με σενα απο ntua ανα πασα στιγμη και τι συνολικο upload εχει), αν πχ δοκιμασεις νυχτερινη ωρα πιθανοτατα να πιασεις και 1.8, κλπ ... οκ ? ;)

redakhs
08-09-07, 20:10
μια χαρα εισαι ... Κοιταξε, δεν γινεται να πιανεις απο παντου 2ΜΒ/sec που ελεγες πριν, πχ ισως αυτη την στιγμη το ntua να μην μπορεσε να σου δινει σταθερα 2ΜΒ για οση ωρα κατεβαζες (μην ξεχναμε ποσοι και ποσοι κατεβαζουν μαζι με σενα απο ntua ανα πασα στιγμη και τι συνολικο upload εχει), αν πχ δοκιμασεις νυχτερινη ωρα πιθανοτατα να πιασεις και 1.8, κλπ ... οκ ? ;)

Δηλαδη να μην φοβαμαι? Διοτι απο οσα εχω ακουσει για την ΒΙΒΟ εχω αναστατωθει!Παιζουν κανενα ρολο τα καλωδια του ρουτερ να τα αλλαξω?Εχετε καμια προταση για το προβλημα με το utorrent?Παιζει ρολο το WLan στην ταχυτητα?Ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας!

jara
08-09-07, 20:20
Καλύτερα στα 40-45, αφού το upload είναι 512 Kbps. Μη μου πείτε πως ανεβάζετε με 1 Mbit...!:twisted:

Μην μου λες τετοια!!!
Πριν βδομαδα ειχα πραγματικα 12000/1024 και πηγα και ζητησα να με ανεβασουν στα 16000/1024. Απο τοτε το πραγματικο μου ανεβασμα περιοριστηκε στα 512...
Λες να μου κανανε π@#$%^ια?
Τους πηρα τηλ και τους ειπα να το κοιταξουν μηπως εγινε κανα μπερδεμα και ειπαν θα δηλωσουν βλαβη(ΕΕΕΛΑ...)...
:evil:

Acer
08-09-07, 20:28
Δηλαδη να μην φοβαμαι? Διοτι απο οσα εχω ακουσει για την ΒΙΒΟ εχω αναστατωθει!Παιζουν κανενα ρολο τα καλωδια του ρουτερ να τα αλλαξω?Εχετε καμια προταση για το προβλημα με το utorrent?Παιζει ρολο το WLan στην ταχυτητα?Ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας!
λοιπον, κοιταξε φιλε μου: τα στατιστικα σου ειναι πολυ καλα και το router σου συγχρονιζει στα 20474 ... απο κει και περα ολα τα αλλα περιττευουν ... Στην περιπτωση σου ο,τι ητανε να κανει η Vivodi το εκανε ... Τα υπολοιπα που αναφερεις εχουν πια να κανουν με αλλους παραγοντες, πχ με το pc σου (locally), με το απο "που" και "τι" κατεβαζεις, κλπ, κλπ, κλπ ... πχ το performance (οι επιδοσεις) του utorrent που ανεφερες εχουν να κανουν με δεκαδες παραγοντες (περισσοτερα θα βρεις σε αλλα σχετικοτερα νηματα), ομοιως και σχετικα με το wlan που εχεις στησει, κλπ ... :)

redakhs
08-09-07, 20:31
Εγινε παιδες ευχαριστω πολυ!!!

Acer
08-09-07, 20:37
Εγινε παιδες ευχαριστω πολυ!!!
εννοω οτι ισως αλλοι συνφορουμιτες θελησουν να επεκταθουν περαιτερω στο θεμα, προσωπικα παντως πιστευω οτι απο εγκατασταση cabletv εισαι οκ και απαντησεις στα υπολοιπα που ανεφερες θα βρεις σε αλλα σχετικοτερα νηματα οπου εχουν αναλυθει δεκαδες φορες (ορεξη να χεις να διαβαζεις !...) ;)

redakhs
08-09-07, 20:41
Δηλαδη η ΒΙΒΟ μου δινει 20mbps καθαρα, οτι λεει το ρουτερ?

Acer
08-09-07, 20:45
Δηλαδη η ΒΙΒΟ μου δινει 20mbps καθαρα, οτι λεει το ρουτερ?
you got it ;)

unitorian
11-09-07, 23:18
Στα τορεντ περιορισε το upload στα 80-90 αυτο προκαλει κολληματα...
Αν θες κατεβασε αυτο το αρχειο για λιγο και πες μας τι ταχυτητα πιανεις!
http://ftp.ntua.gr/pub/linux/knoppix/KNOPPIX_V5.1.0CD-2006-12-30-DE.iso

Εμενα μοθ το κατεβαζει με 800 KB/sec...χαλια, ε?

BTW τα στατιστικα μου....

Modem Status
Connection Status Connected
Us Rate (Kbps) 999
Ds Rate (Kbps) 8982
US Margin 5
DS Margin 6
Trained Modulation ADSL2Plus
LOS Errors 0
DS Line Attenuation 29
US Line Attenuation 17
Peak Cell Rate 2356 cells per sec
CRC Rx Fast 12052
CRC Tx Fast 218
CRC Rx Interleaved 0
CRC Tx Interleaved 0
Path Mode Interleaved


DSL Statistics
Near End F4 Loop Back Count 0
Near End F5 Loop Back Count 0

Gr1s0s
12-09-07, 09:50
Κοίτα για τα stats του router αυτή πρέπει να είναι η ταχύτητά σου! Εφόσον δεν αλλάξουν αυτά δε θα αλλάξει ούτε η ταχύτητα.:sorry:

Torch21
12-09-07, 10:18
Δηλαδη η ΒΙΒΟ μου δινει 20mbps καθαρα, οτι λεει το ρουτερ?


Kαλημέρα και απο εμένα! Βασικά για έλεγξε λίγο μήπως την ώρα που κατεβάζεις παίζει το cable? :p
Γενικά μια χαρά είσαι! Κάνε και ένα download απο τίποτα microsoft η κανα nvidia.
Πάντως μη σε αγχώνει και πολυ!

lamdami
19-10-07, 16:50
Modem Status
Connection Status Connected
Us Rate (Kbps) 448
Ds Rate (Kbps) 2240
US Margin 24
DS Margin 29
Trained Modulation GDMT
LOS Errors 20
DS Line Attenuation 19
US Line Attenuation 11
Peak Cell Rate 1056 cells per sec
CRC Rx Fast 40
CRC Tx Fast 14
CRC Rx Interleaved 0
CRC Tx Interleaved 0
Path Mode Fast Path


DSL Statistics
Near End F4 Loop Back Count 0
Near End F5 Loop Back Count 0

Ti ακριβώς μασ ενδιαφέρει να είναι χαμηλο????

Arson
19-10-07, 17:08
Ε άλλωστε τα τορρεντς δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο για να αξιολογήσεις το ιντερνέτ σου...

Και γω χάλια τα έχω πάει σχετικά με το ftp αλλά φταίω εγώ όχι η βίβο :)


Modem Status
Connection Status Connected
Us Rate (Kbps) 448
Ds Rate (Kbps) 2240
US Margin 24
DS Margin 29
Trained Modulation GDMT
LOS Errors 20
DS Line Attenuation 19
US Line Attenuation 11
Peak Cell Rate 1056 cells per sec
CRC Rx Fast 40
CRC Tx Fast 14
CRC Rx Interleaved 0
CRC Tx Interleaved 0
Path Mode Fast Path


DSL Statistics
Near End F4 Loop Back Count 0
Near End F5 Loop Back Count 0

Ti ακριβώς μασ ενδιαφέρει να είναι χαμηλο????

Ετούτο!

lamdami
19-10-07, 18:43
Ε άλλωστε τα τορρεντς δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο για να αξιολογήσεις το ιντερνέτ σου...

Και γω χάλια τα έχω πάει σχετικά με το ftp αλλά φταίω εγώ όχι η βίβο :)



Ετούτο!

Αρα να υπο8έσω συμφωνα με το test του adslgr.com...θα εχω ικανοποιητικη ταχύτητα.

ariadgr
19-10-07, 18:49
Αρα να υπο8έσω συμφωνα με το test του adslgr.com...θα εχω ικανοποιητικη ταχύτητα.

Οχι να μην το υποθέσεις.
Να κατεβάσεις μεγάλο αρχείο με download manager από Αpple, Microsoft και ftp.ntua.gr

mikro_peponi
19-10-07, 23:02
to 2ΜΒ είναι πολύ θεωρητικό και σίγουρα δεν θα πιάσεις ποτέ τόσο. Μια χαρά είσαι. Σιγά εγώ κατεβάζω και με 200. Το torrent επειδή εξαρτάται κι από τα seeds κι από άλλα διάφορα συνήθως κατεβάζει με αργότερη ταχύτητα από ότι πχ θα κατεβάσεις στο rapidshare. Όσο για το mozilla λογικό είναι να κολλάει με το torrent. σύνηθες φαινόενο δλδ. Μια χαρά είσαι θα ζήσεις και μάλιστα χωρίς ιατροφαρμακευτική περίθαλψη :p

NeKoS
20-10-07, 09:10
to 2ΜΒ είναι πολύ θεωρητικό και σίγουρα δεν θα πιάσεις ποτέ τόσο. Μια χαρά είσαι. Σιγά εγώ κατεβάζω και με 200. Το torrent επειδή εξαρτάται κι από τα seeds κι από άλλα διάφορα συνήθως κατεβάζει με αργότερη ταχύτητα από ότι πχ θα κατεβάσεις στο rapidshare. Όσο για το mozilla λογικό είναι να κολλάει με το torrent. σύνηθες φαινόενο δλδ. Μια χαρά είσαι θα ζήσεις και μάλιστα χωρίς ιατροφαρμακευτική περίθαλψη :p

εγω κλειδωνω στα 16/1 και απο torremts katebazv me 800-1.1 kb/sec .

Acer
20-10-07, 10:09
απο torremts katebazv me 800-1.1 kb/sec .
:hmm:... μεγιστο 1.1 kb/sec δεν ειναι και τοοοοσο πολυ (καλυτερα βαλε dial-up που πιανει γυρω στα 5) ;):)

NeKoS
20-10-07, 11:12
:hmm:... μεγιστο 1.1 kb/sec δεν ειναι και τοοοοσο πολυ (καλυτερα βαλε dial-up που πιανει γυρω στα 5) ;):)

ρε Acer μην κοροιδευεις μπερδευτικα :twisted: Αφου καταλαβαινεις τι λεω δεν καταλαβαινω γιατι το σχολιαζεις....

Acer
20-10-07, 11:23
Αφου καταλαβαινεις τι λεω
τοσo σιγουρος ε ? :)

NeKoS
20-10-07, 11:37
τοσo σιγουρος ε ? :)

Ναι,εκτος αν εισαι ...... ;)

DVader
20-10-07, 11:39
Παλικάρι και εγώ δίπλα σου μένω..Μακάρι να είχα τέτοια στατιστικά...Με ΟΤΕ είμαι ε.:rofl:

Καλώς ήρθες στην παρέα του forum:welcome::welcome:

miky_7
21-10-07, 14:34
Δηλαδη να μην φοβαμαι? Διοτι απο οσα εχω ακουσει για την ΒΙΒΟ εχω αναστατωθει!Παιζουν κανενα ρολο τα καλωδια του ρουτερ να τα αλλαξω?Εχετε καμια προταση για το προβλημα με το utorrent?Παιζει ρολο το WLan στην ταχυτητα?Ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας!

Για να εισαι ενταξει με το utorrent πρπει να ανοιξεις και τις αναλογες πορτες στο router, ισως δεις καποια διαφορα στην ταχυτητα.

Acer
21-10-07, 17:00
Για να εισαι ενταξει με το utorrent πρπει να ανοιξεις και τις αναλογες πορτες στο router
σαφως (εννοειται)


ισως δεις καποια διαφορα στην ταχυτητα.
οχι ισως, θα δει σιγουρα

vampyre
24-10-07, 18:46
Με την αδειά σας να παραθέσω 2 screen shots :

Acer
25-10-07, 15:34
Με την αδειά σας να παραθέσω 2 screen shots :
ενταξει, η ερωτηση ποια ειναι ? :) (για ποιο λογο τα παραθετεις)

vampyre
25-10-07, 16:21
Δίκιο έχεις, αλλά νόμιζα ότι ήταν αυτονόητο. Απλά θέλω τη γνώμη των πιο έμπειρων σε αυτά τα θέματα σχετικά με τα τεχνικά σημεία της ανάλυσης. :)

Acer
25-10-07, 17:28
Δίκιο έχεις, αλλά νόμιζα ότι ήταν αυτονόητο. Απλά θέλω τη γνώμη των πιο έμπειρων σε αυτά τα θέματα σχετικά με τα τεχνικά σημεία της ανάλυσης. :)

επειδη σε αυτο εδω το νημα που μιλαμε δεν εχεις ξαναποσταρει, πες μας τι ακριβως θελεις να μαθεις για να σου πουμε και πως ακριβως ερμηνευονται τα δυο screenshots που ποσταρες ;) (πχ καταρχην σε ποια υπηρεσια/πακετο εισαι, κλπ)

pan.nl
25-10-07, 17:48
Για Telefonet+ σε "κόβω", vampyre. Αρκετά καλή είναι η γραμμή σου αλλά δυστυχώς δεν πάει παραπάνω (σε ενδεχόμενη αναβάθμιση).

vampyre
26-10-07, 19:54
Αγαπητέ Acer, νομίζω ότι η ουσία να γράφουμε τις λεπτομέρειες τις συνδεσής μας στο profile μας και να φαίνονται κάτω από το username μας αυτή ήταν.

Εχω λοιπόν Vivodi Full LLU , ίσως Telefonet+ 10/512 ίσως MaXX10 + DSLPhone 500. Δεν είναι σίγουρη ούτε η Vivodi τι ακριβώς έχω. Ωστόσο και στις δύο περιπτώσεις η aDSL είναι 10/512.

Ρωτώ λοιπόν, από τα στατιστικά που βλέπετε πιστεύετε ότι είναι "καθαρή" η γραμμή? Σηκώνει μεγαλύτερες ταχύτητες αν για παράδειγμα πάω σε 16 ή 20Mbit? Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Panayotis_Ath : Ευχαριστώ για την απάντηση.

ariadgr
26-10-07, 21:02
Ρωτώ λοιπόν, από τα στατιστικά που βλέπετε πιστεύετε ότι είναι "καθαρή" η γραμμή? Σηκώνει μεγαλύτερες ταχύτητες αν για παράδειγμα πάω σε 16 ή 20Mbit? Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Με dowstream margin 6, η γραμμή είναι στα όριά της και δεν μπορείς να πας παραπάνω.


Εχω λοιπόν Vivodi Full LLU , ίσως Telefonet+ 10/512 ίσως MaXX10 + DSLPhone 500. Δεν είναι σίγουρη ούτε η Vivodi τι ακριβώς έχω. Ωστόσο και στις δύο περιπτώσεις η aDSL είναι 10/512.

> Τι εξοπλισμό έχεις από τη Vivodi;
> Μπες στο e-billing, στην ενότητα "subscriptions" και δες τι πακέτο σου γράφει.

Acer
26-10-07, 21:06
Εχω λοιπόν Vivodi Full LLU , ίσως Telefonet+ 10/512 ίσως MaXX10 + DSLPhone 500. Δεν είναι σίγουρη ούτε η Vivodi τι ακριβώς έχω.
γενικα ειναι χρησιμο παντως να ξερει και καποιος τι υπηρεσια εχει/πληρωνει ;)


Ρωτώ λοιπόν, από τα στατιστικά που βλέπετε πιστεύετε ότι είναι "καθαρή" η γραμμή? Σηκώνει μεγαλύτερες ταχύτητες αν για παράδειγμα πάω σε 16 ή 20Mbit?
:) α μπραβο, ετσι μαλιστα, στην ερωτηση αυτη λοιπον εχω να απαντησω οτι η συγκεκριμενη γραμμη δεν εχει και τοσα περιθωρια για κατι καλυτερο, δεδομενου οτι τοσο ο πολυς θορυβος (6) οσο και το μεγαλουτσικο attenuation (32) θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα, πιστευω λοιπον οτι ειναι ασκοπο να γινει αιτηση για αναβαθμιση σε υπηρεσια των 16-20mbit

vampyre
27-10-07, 13:06
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Από εξοπλισμό έχω Vood 452.
Σίγουρα συμφωνώ ότι πρέπει να ξέρει κάποιος τι πληρώνει αλλά είναι ειδική περίπτωση η δική μου γιατί είχα αναμονή 5,5 μηνών σε μεταφορά γραμμής με αναβάθμιση γραμμής και αλλαγή πακέτου συγχρόνως. Οπως καταλαβαίνετε η Vidodi θα αργήσει να αποφασίσει τι έχω ακριβώς. Προς το παρόν μου στείλανε λογαριασμό 35 ευρώ Telefonet+ και μετά από 20 μέρες άλλον ένα αξίας 14 Ευρώ για extra κλήσεις προς εξωτερικό αλλά με τίτλο DSLPhone 500.
Τους δικαιολογώ για 3 λόγους :
α) Είναι η Vivodi ,
β) Είχαν να μου στείλιυν λογαριασμό 6 μήνες και μπερδεύτηκαν τα παιδιά ,
γ) Είναι η Vividi.

:)

Abades
27-10-07, 13:12
Aν σου έστειλαν λογαριασμό για κλήσεις στο εξωτερικό δεν έχεις dslphone.... Το dslphone500 δίνει δωρεάν και κλήσεις στο εξωτερικό εκτός και αν έχεις ξεπεράσει τα 500 λεπτά δωρεάν ομιλίας.... Το καλύτερο θα ήταν να κάνεις ένα τηλ στο τμήμα λογαριασμών να σου εξηγήσουν τι σε χρέωσαν ή ακόμη καλύτερα ένα email στο customerservice@vivodi.gr

vampyre
27-10-07, 13:14
Ναι, όντως. Θα το λύσω ωστόσο από Δευτέρα εκ των έσω μια και θα πάω από τα γραφεία τους έτσι και αλλιώς για άλλο λόγο. Θενξ. :)

ariadgr
27-10-07, 15:04
Το dslphone500 δίνει δωρεάν και κλήσεις στο εξωτερικό εκτός και αν έχεις ξεπεράσει τα 500 λεπτά δωρεάν ομιλίας...

Aυτό συμβαίνει στα κρυφά; :hmm:
Γιατί η Vivodi το μόνο που έχει ανακοινώσε είναι ότι το ΝΕΟ DSLphone (€18,50) περιλαμβάνει διεθνείς κλήσεις.
Το DSLphone 500 δεν υπάρχει εδώ και μήνες στο site της εταιρείας, ούτε δημοσιεύεται τιμοκατάλογος για αυτό.

Abades
29-10-07, 22:37
Aυτό συμβαίνει στα κρυφά; :hmm:
Γιατί η Vivodi το μόνο που έχει ανακοινώσε είναι ότι το ΝΕΟ DSLphone (€18,50) περιλαμβάνει διεθνείς κλήσεις.
Το DSLphone 500 δεν υπάρχει εδώ και μήνες στο site της εταιρείας, ούτε δημοσιεύεται τιμοκατάλογος για αυτό.

Το deslphone500 δεν δίνεται πλέον σε κανέναν. Απλά όσοι πελάτες το έχουν μπορούν να το κρατήσουν. Λογικά όμως δεν συνφέρει να έχεις 500' το μήνα, ενώ μπορείς να έχεις απεριόριστα.

ariadgr
29-10-07, 23:12
Το deslphone500 δεν δίνεται πλέον σε κανέναν. Απλά όσοι πελάτες το έχουν μπορούν να το κρατήσουν. Λογικά όμως δεν συνφέρει να έχεις 500' το μήνα, ενώ μπορείς να έχεις απεριόριστα.

Εγώ σε ρώτησα εαν αυτό που έγραψες: "Το dslphone500 δίνει δωρεάν και κλήσεις στο εξωτερικό" συμβαίνει στα κρυφά, αφού η εταιρεία ποτέ δεν έχει ανακοινώσει κάτι σχετικό, και εσύ απαντάς κάτι άλλο, άσχετο με το ερώτημα. :!:

@ ADSLgr.com All rights reserved.