PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρέωση κλήσης στο 2play



spirosta
08-09-07, 18:39
Λοιπόν ακούστε..
Μπήκα σήμερα να δω τι κλήσεις έχω κάνει και βλέπω χρέωση στις αστικές. Βλέπω τα αναλυτικά στοιχεία και ήταν τελικά χρεωμένη μία κλήση που έκανα χθες σε ένα φίλο διάρκειας μισής ώρας.

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν θα το ελέγξουν και θα με καλέσουν να μου πουν. Ποια είναι η άποψη σας?Εγώ θα αρνηθώ να πληρώσω την συγκεκριμένη κλήση οτιδήποτε και να μου πουν.

Να σημειώσω πως είναι η μόνο αστική ομιλίας που έχω χρεωθεί και αριθμός δεν είναι fax και ούτε υπάρχει fax στο σπίτι του..

deniSun
08-09-07, 19:40
Μήπως έκανε εκτροπή της κλήσης σε κάποιο άλλο τηλ. ο φίλος σου; πχ κινητό
Σε αυτή την περίπτωση χρεώνεστε και οι 2.

dek1
08-09-07, 19:42
Σε περίπτωση εκτροπής κλήσης ο καλών χρεώνεται μέχρι τον πρώτο αριθμό. Ο εκτρέπων χρεώνεται από το τηλέφωνό του μέχρι το τηλέφωνο στο οποίο τερματίζει η κλήση (εκτός αν υπάρχουν πολλαπλές εκτροπές).

spirosta
08-09-07, 19:58
Όχι δεν ήταν εκτροπή. Σπίτι του ήταν.

dek1
08-09-07, 20:12
Ε τότε είναι λάθος της μηχανοργάνωσης της Forthnet. Γι'αυτό προσοχή όλοι στους λογαριασμούς που θα πάρουμε όπου να'ναι.

Paliatsos
08-09-07, 21:02
πως βλεπω online το λογαριασμο μου???

dek1
08-09-07, 21:15
πως βλεπω online το λογαριασμο μου???

Αναλυτικός Λογαριασμός (http://www.forthnet.gr/templates/sc.aspx?c=654)

Αλλά προηγουμένως αίτηση για παραλαβή κωδικών

loukoumaki
08-09-07, 21:28
μην πληρώσεις βέβαια ,και άμα σου πουν μα μου , που θα σου πουν προστασία καταναλωτή αν και θέλει υπομονή και με αυτούς να ξέρεις

spirosta
09-09-07, 13:50
Οκ ευχαριστώ για τις απαντήσεις.... Δεν πρόκειται να πληρώσω... Θα ξαναπάρω σήμερα το φίλο να δω μετά αμα θα με χρεώσει.. Άμα με χρεώσει θα το ξαναδηλώσω να δω τι θα γίνει...

giwrgos13
09-09-07, 14:12
Και μένα με έχει χρεώσει η Forthnet 2 αστικές κλήσεις 0,024 η καθεμία. Καλά δεν είναι τίποτα...

Αλλά ενημερωτικά τι σημαίνει από τη στιγμή που δεν έχω φαξ στο σπίτι;

Είχε φαξ ο καλούμενος και δεν κλείσαμε αμέσως το τηλ. Σε τέτοιες περιπτώσεις χρέωνεται η επιχειρούμενη φωνητική κλήση σαν φαξ;

spirosta
09-09-07, 21:14
Ναι έτσι γίνεται φίλε μου...

Πληροφοριακά μίλησα σήμερα με το ίδιο νούμερο και δεν με χρέωσε. Άβυσσος η ψυχή του 2 play

@ ADSLgr.com All rights reserved.