PDA

Επιστροφή στο Forum : Γραφειοκρατία πέρα από κάθε λογική στην Forthnet



Ziggy
08-09-07, 18:55
Μέσα Ιουνίου στέλνω αίτηση για 2play. 24 Ιουλίου καταχωρείται η αίτησή μου αλλά “κόλλησε” επειδή η αίτηση είναι στο τηλέφωνο του πατέρα μου, τα στοιχεία γραμμής είναι όλα στο του πατέρα μου, αλλά εγώ κάποτε είχα κάνει μια συνδρομή Forthnet Fast Internet (σύνδεση ADSL προφανώς είχα μέσω ΟΤΕ από μόνος μου) με δικά μου στοιχεία και ως τηλέφωνο είχα δηλώσει το τηλέφωνο του πατέρα μου.

Το ότι κόλλησε εδώ και ένα μήνα, το έμαθα μόνος μου όταν πήρα να ενδιαφερθώ!!!:wall: Επί ένα μήνα δεν με είχε πάρει κανένας τηλέφωνο ή έστω ένα e-mail.:rainy:
Εδώ είναι το γελοίο: για να προχωρήσει η αίτησή μου, μου πρότειναν να αλλάξω τα στοιχεία τιμολόγησης του 2play στο δικό μου όνομα, αντί του ονόματος του πατέρα μου του οποίου είναι και η γραμμή. Εγώ φυσικά αρνήθηκα να γίνει κάτι τέτοιο για να αποφύγω περαιτέρω μπερδέματα, αφού έτσι και αλλιώς μια τέτοια τιμολόγηση θα ήταν παράλογη. Με καθησύχασαν και μου είπαν να μην ανησυχώ, γιατί μετά μπορώ με μία απλή αίτηση να ξανααλλάξω τα στοιχεία τιμολόγησης σε αυτά του πατέρα μου!:rofl::up: Πιο εύκολα συνεννοούμαι με το ΙΚΑ.:worthy:

Όλα αυτά, μετά από άπειρη αναμονή, άπειρα τηλεφωνήματα (στα οποία μου υπόσχονταν ότι κάποιος αρμόδιος θα με πάρει τηλέφωνο, και ποτέ δεν έπαιρνε) και e-mail (τα αγνοούσαν όλα επιδεικτικά). Συλλογή έκανα από τα επίθετα των τηλεφωνητριών.

Τι μου προτείνετε να κάνω;
Έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ για την παράλογη τιμολόγηση που μου ζήτησαν να κάνω;:angryr:
Έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ για το ότι δεν με ενημέρωσαν για το πρόβλημα και το πάγωμα της αίτησής μου;:angryr:
Να προχωρήσω σε αλλαγή τιμολόγησης και μετά να κάνω αίτηση ξανααλλαγής τιμολόγησης;:p
Διακοπή αίτησης Forthnet (ήδη ζήτησα και μου έστειλαν την αίτηση με Fax... οργάνωση!)

deniSun
08-09-07, 19:37
Το πρόβλημα με την ενημέρωση τηλ ή με mail είναι γνωστό.
Δυστυχώς δεν ενημερώνουν κανένα για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η αίτηση.

Δεν ξέρω ακριβώς που κολλάει η αλλαγή των στοιχείων της αίτησης.
Ζήτησε περισσότερα στοιχεία γιατί ακούγεται πολύ κουφό.

Αν κάνεις καταγγελία μάλλον καλύτερο είναι να τους καταγγείλεις γιατί δεν σε ενημέρωσαν.
Αν σε ικανοποιήσει η απάντηση για αλλαγή στοιχείων που σου ζητάνε συνέχισε και μην διακόπτεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.