PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα σύνδεσης στην περιοχή μου(ΚΑΛΑΜΑΤΑ)



pakitis
08-09-07, 19:38
Εχθές (Παρασκευή) έκατσα στο πισί μου γύρω στις 19:30 κ είδα ότι είχα ξεσυνδεθεί. αυτό μ το κάνει τακτικά κ δεν έχω κανένα πρόβλημα διότι αφήνω το πισί κλασσικά μέρα νύχτα ανοικτό οπότε μετά απά κάποιες μέρες (σηνύθως εβδομάδες) κάνει διακοπή η σύνδεση. Λογικό με τόσα ports ανοιχτά κ τόσα torrents π μοιράζω. Έχω σύνδεση 2ΜΒΙΤ από τη forthnet με γραμμή Ποτε φυσικά διότι δεν υπάρχει ακόμα ιδιόκτητο στην πόλη μου.

Έκατσα στο πισί στις 19:30 εχθές κ είδα ότι έχω ξεσυνδεθεί από τις 2 παρά το μεσημέρι. Έκανα να συνδεθώ αλλά τπτ. Το μοντεμ κομπλε στελνει δεδομενα αλλα δε λαμβανει, σφάλμα 721 οτι δεν αποκρινεται ο απομακρυσμενος υπολογιστης. Εφυγα απο το σπιτι κ δοκιμασα στις 1 το πρωι, παλι τιποτα. μετα δοκιμασα σημερα το πρωι π ξυπνησα, το μεσημερι κ το απογευμα κ παλι τπτ. πηρα τηλεφωνο στην τεχνικη υποστηριξη κ μου ειπαν πως εχουν κ αλλοι το ιδιο προβλημα στην περιοχη μ κ γι αυτο εχει ενημερωθει ο Ποτε.

θα λυθεί καποια στιγμη αυτο το προβλημα επιτελους; Υπαρχει κανας πατριωτης απο δω π να εχει το ιδιο προβλημα;

ΥΓ: DSL εβαλα στη φορθνετ απο την αρχη(ΟΚΤ 2005) κ δεν εχω αλλαξει παροχο διοτι ποτε δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα ουτε στη συνδεση ουτε στην ταχυτητα, καθε αλλο ημουν κ ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος (σπανιο αυτο;).

Δεν ξερω ποτε θα ξανα δω το φορυμ διοτι μπαινω απο ιντερνετ καφε. γεια σας :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.