PDA

Επιστροφή στο Forum : Αίτηση για Forthnet 2play



apavlidis2
09-09-07, 14:17
Παιδιά τον Αύγουστο έδωσα την αίτηση στην Forthnet (μέσω συνεργάτη της Forthnet) και από χθες βλέπω στο site:

08/09/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet
08/09/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

:):):)

Για πότε λέτε να ενεργοποιούμε πλήρως;

Υ.Γ. Θεσσαλονίκη, Εύσμος

No-Name
09-09-07, 15:11
Από 21/9 και μετά μπορείς να ελπίζεις φίλε για ενεργοποιηση;)

apavlidis2
09-09-07, 15:58
Από 21/9 και μετά μπορείς να ελπίζεις φίλε για ενεργοποιηση;)

Δηλαδή μέσα στον Σεπτέμβριο; Ζήτω!!! :oneup::oneup::oneup:

No-Name
09-09-07, 16:02
Εφόσον δεν απορριφθεί ναι,αλλά θα το δείς λογικά από Τρίτη ότι θα εμφανιστεί ημερομηνία ενεργοποιησης

deniSun
09-09-07, 17:48
Κάπου 20 μέρες θα χρειαστείς από την μέρα αποστολής της αίτησης στον ΟΤΕ.
Το βασικό είναι να στείλουν την αίτηση στον ΟΤΕ (να δεσμεύσουν δηλαδή πόρτα).
Από εκεί και μετά όλα πάνε καλά (τις περισσότερες φορές)

alieus
09-09-07, 17:49
Πόσες μέρες μετά την παράδοση της αίτησης σε συνεργάτη της φορθνετ είδες την παραλαβή και καταχώρηση στις 8/9; Ρωτάω γιατί κι εγώ έδωσα την αίτηση στις 3/9 στην Ναυαρίνου ώστε να υπολογίσω...κατά προσέγγιση εννοείται:)

deniSun
09-09-07, 17:53
alieus καθυστερεί να ενεργοποιηθεί το status.
να περιμένεις καμιά 10αριά μέρες για να δεις κάτι.
καλύτερα να τους παίρνεις τηλ. και να τους ρωτάς.
αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος.

sdikr
09-09-07, 17:56
Πόσες μέρες μετά την παράδοση της αίτησης σε συνεργάτη της φορθνετ είδες την παραλαβή και καταχώρηση στις 8/9; Ρωτάω γιατί κι εγώ έδωσα την αίτηση στις 3/9 στην Ναυαρίνου ώστε να υπολογίσω...κατά προσέγγιση εννοείται:)

Εμένα έκανε μόνο 25 μέρες....... μετά έβγαλε παραλαβή και έμεινε εκεί για άλλους 2 μήνες

deniSun
09-09-07, 18:07
Εμένα έκανε μόνο 25 μέρες....... μετά έβγαλε παραλαβή και έμεινε εκεί για άλλους 2 μήνες

Είσαι σε προβληματική περιοχή ;)
Τώρα τα πράγματα διορθώθηκαν σε ΡΟΣΤΑΝ.
Τουλάχιστον έτσι λένε :whistle:

sdikr
09-09-07, 18:09
Είσαι σε προβληματική περιοχή ;)
Τώρα τα πράγματα διορθώθηκαν σε ΡΟΣΤΑΝ.
Τουλάχιστον έτσι λένε :whistle:

το γραφείο είναι στην Τούμπα ;)

deniSun
09-09-07, 18:12
το γραφείο είναι στην Τούμπα ;)

ΡΟΣΤΑΝ, Τούμπα, Καλαμαριά = μεγάλο πρόβλημα
το μεγαλύτερο πρόβλημα στην θεσ/νίκη.
έκαναν πολλές αιτήσεις και οι πόρτες έκλειναν κατευθείαν.

No-Name
09-09-07, 18:13
από την ώρα που σταλεί στον ΟΤΕ θέλει 10-13 εργασιμες.

sdikr
09-09-07, 18:16
ΡΟΣΤΑΝ, Τούμπα, Καλαμαριά = μεγάλο πρόβλημα
το μεγαλύτερο πρόβλημα στην θεσ/νίκη.
έκαναν πολλές αιτήσεις και οι πόρτες έκλειναν κατευθείαν.

Και εγώ τι φταίω;
4 μήνες περίμενα, ευτυχώς σε γραμμή που δεν είχε σχέση με το γραφείο

Εμένα μου εβγάζε οτι ναι υπάρχει ιδιόκτητο στην περιοχή σας, πουθενά δεν έλεγε έχουμε πρόβλημα

deniSun
09-09-07, 18:25
Το έχω κάνει θέμα σε αυτούς.
Τους πείρα τηλ. τους έστειλα και mail.
Τους είπα "πως είναι δυνατόν να λέτε ότι υπάρχει διαθεσιμότητα και γενικά ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να μην εμφανίζετε πουθενά ότι υπάρχει έλλειψη πορτών".
Στις 16/8 υπήρχε πρόβλημα στην περιοχή μου και το εμφάνισαν σαν τεχνικό πρόβλημα.
Από τότε εξαφανίστηκε.

Πρέπει κάποιος να τους κάνει καμιά καταγγελία στον οργανισμό για την προστασία του καταναλωτή.
Πως είναι δυνατόν να διαφημίζεις κάτι που δεν έχεις;
Απαράδεκτοι.

alieus
09-09-07, 20:53
Η προπληρωμένη με βιβο λήγει 5/11. Αν δεν έχω συνδεθεί ως τότε δεν θέλω να συνεχίσω με αορίστου με βιβο. Γίνεται τίποτα με κάρτες σύνδεσης adsl?

karavagos
09-09-07, 21:03
ΡΟΣΤΑΝ, Τούμπα, Καλαμαριά = μεγάλο πρόβλημα
το μεγαλύτερο πρόβλημα στην θεσ/νίκη.
έκαναν πολλές αιτήσεις και οι πόρτες έκλειναν κατευθείαν.

Ροσταν δεν υπήρχε τόσο μεγάλο πρόβλημα όσο Τούμπα/Καλαμαριά (είχε σχέση με τους κατανεμητές).

StarGazeR
09-09-07, 21:30
Είμαι σε φάση να βάλω 4net έχω ήδη account αλλά μολις μετακόμισα αθήνα και σκέφτομαι στιν άκρη του μυαλού μου και λίγο την on η οποία βλέπω είναι σχετικά ταχύτερη στις νέες συνδέσεις σε σύγκριση με την 4net, η 4net θέλει γύρω στο μήνα αν όλα πάνε καλά....

Απο γκάζια ποια θεωρείται γενικά προτιμότερη; on ή forthnet? ευχαριστωωωωωωω :cool:

apavlidis2
10-09-07, 00:38
Πόσες μέρες μετά την παράδοση της αίτησης σε συνεργάτη της φορθνετ είδες την παραλαβή και καταχώρηση στις 8/9; Ρωτάω γιατί κι εγώ έδωσα την αίτηση στις 3/9 στην Ναυαρίνου ώστε να υπολογίσω...κατά προσέγγιση εννοείται:)

Γύρω στις 18 Αυγούστου...

Ελπίζω να γίνει μέσα στον Σεπτέμβριο!!!

ardi21
10-09-07, 01:46
Κάπου 20 μέρες θα χρειαστείς από την μέρα αποστολής της αίτησης στον ΟΤΕ.
Το βασικό είναι να στείλουν την αίτηση στον ΟΤΕ (να δεσμεύσουν δηλαδή πόρτα).
Από εκεί και μετά όλα πάνε καλά (τις περισσότερες φορές)

Εμενα την εχουν παραλαβει εδω και 1.5 μηνα περιπου (απο τις 30/7) και ακομα δεν εχουν κανει καταχωρηση. Δεν φαινεται καν στο net. Εχω κανει πολλα τηλεφωνα και παντα μου λενε οτι δεν ξερουν γιατι εχει καθυστερησει τοσο πολυ...

Λετε να μου πουν κανενα ανεκδοτο "συγνωμη δεν υπαρχουν πορτες?". Δεν θα τ'αντεξω...:wall::medic:

ΥΓ. Σημειοτεον οτι μολις στις 15/7 καλυφθηκε η περιοχη μου, την εστειλα αμεσως και την παραλαβανε τοτε που αναφερω και ακομα τιποτα... Αν δεν υπαρχουν πορτες δεν ειναι υπευθυνοι αφου καθυστερησαν τοσο πολυ την αποστολη της αιτησης προς τον ΟΤΕ?

m0rpheas
10-09-07, 01:49
Εμενα την εχουν παραλαβει εδω και 1.5 μηνα περιπου (απο τις 30/7) και ακομα δεν εχουν κανει καταχωρηση. Δεν φαινεται καν στο net. Εχω κανει πολλα τηλεφωνα και παντα μου λενε οτι δεν ξερουν γιατι εχει καθυστερησει τοσο πολυ...

Λετε να μου πουν κανενα ανεκδοτο "συγνωμη δεν υπαρχουν πορτες?". Δεν θα τ'αντεξω...:wall::medic:

Δεν παίζουν ρόλο οι πόρτες στο αν θα καταχωρηθεί η αίτηση σου ή όχι. Η δική μου καταχωρήθηκε 20/5 κ τελικά ξεκόλλησε 3/8. Η κλασσική ανοργανωσιά τους είναι. Είσαι σίγουρος πως την έχουν λάβει ή δεν την έχουν χάσει;

ardi21
10-09-07, 01:53
Δεν παίζουν ρόλο οι πόρτες στο αν θα καταχωρηθεί η αίτηση σου ή όχι. Η δική μου καταχωρήθηκε 20/5 κ τελικά ξεκόλλησε 3/8. Η κλασσική ανοργανωσιά τους είναι. Είσαι σίγουρος πως την έχουν λάβει ή δεν την έχουν χάσει;

Δεν την εχουν χασει αφου οταν παιρνω τηλ την βρισκουν στο συστημα τους απλα δεν ξερουν τον λογο για την καθυστερηση. Πριν αρκετες μερες μου ειχαν πει "φορτος εργασιας" αλλα απο 'κει και περα εισπραττω απο την κοπελιτσα ενα μεγαλοπρεπεστατο "δεν ξερω.."

apavlidis2
03-10-07, 17:56
Μεγάλη γκαντεμιά... Ξαναεισάγανε την αίτηση στο σύστημα γιατί ζητούσανε πόρτα από λάθος κέντρο και τώρα στο site εμφανίζετε το εξής:

14/09/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία μου είπανε ότι περιμένουνε να μας δώσει πόρτα ο πΟΤΕ...
(Κέντρο: ΕΛΕΥΘΕΡΙΟ (ELEF))

Πότε λέτε να μου δώσουν πόρτα ρε παιδιά;;;

Κάποιος να μου δώσει ελπίδα;

@ ADSLgr.com All rights reserved.