PDA

Επιστροφή στο Forum : adsl in a box



sakistsalikis
09-09-07, 16:14
Σε 20 μερες τελειωνει το adsl in a box που εχω (μεσω ΟΤΕ). Εχω βρει με 80 ευρω ενα νεο πακετακι adsl in a box και θελω να το βαλω στη γραμμη μου. Η ερωτηση μου ειναι απλη. Η forthnet υπαρχει περιπτωση να δεχτει να βαλει το νεο πακετο πανω στο παλιο χωρις να διακοπει η γραμμη μου και απλα να γινει ανανεωση για αλλους 6 μηνες;

Εχω ενεργοποιησει μια προσφορα που ειχε το in a box και εδινε 4 ωρες ομιλιας το μηνα δωρεαν αστικα για 6 μηνες. Το εξαμηνο τελειωνει σε μια βδομαδα. Μετα τι γινεται; Θα συνεχισει να μου δινει 4 ωρες δωρεαν αλλα θα με χρεωνει με παγιο ή θα εχω απλα προεπιλογη forthnet χωρις παγιο και χωρις δωρεαν κλησεις;

nrg_polini
09-09-07, 16:59
Οσο αφορα τη προεπιλογη απλα δεν θα εχεις τις 4 ωρες αστικων κλησεων (σιγα τα ωα). Για το box τηλεφωνησε τους και πες οτι εχεις αγορασει ενα μποξ και θες να κανεις ανανεωση και ρωτα τους τι πρεπει να κανεις κτλ.

DOU
11-09-07, 13:05
Να ρωτησω κατι, πριν λιγες ημερες τελειωσε η 6μηνη συνδεση του in a box μου και εγινε διακοπη οπως ειχα ζητησει μεσω αιτησης διακοπης, ομως το μοντεμ συγχρονιζει κανονικα που σημαινει οτι η γραμμη δεν εχει απενεργοποιηθει απο τον οτε. Ετσι συμβαινει παντα? Δλδ οταν γινεται διακοπη απλα κοβουν τη συνδρομη αλλα η γραμη μενει ενεργοποιημενη? Γιατι μπορω να μπω στο νετ με netkey καρτα και στην ιδια ταχυτητα που ημουν πριν 1mbit. Πρεπει να ανησυχω η ετσι γινεται ?:what:

cuper
11-09-07, 14:43
Να ρωτησω κατι, πριν λιγες ημερες τελειωσε η 6μηνη συνδεση του in a box μου και εγινε διακοπη οπως ειχα ζητησει μεσω αιτησης διακοπης, ομως το μοντεμ συγχρονιζει κανονικα που σημαινει οτι η γραμμη δεν εχει απενεργοποιηθει απο τον οτε. Ετσι συμβαινει παντα? Δλδ οταν γινεται διακοπη απλα κοβουν τη συνδρομη αλλα η γραμη μενει ενεργοποιημενη? Γιατι μπορω να μπω στο νετ με netkey καρτα και στην ιδια ταχυτητα που ημουν πριν 1mbit. Πρεπει να ανησυχω η ετσι γινεται ?:what:

Ειναι φυσιολογικό. Η γραμμή παίρνει περίπου μέχρι και 5-6 εργάσιμες για να κοπεί.

sakistsalikis
11-09-07, 15:15
εμενα ειχε παρει εναμιση μηνα οταν ειχα dsl cube.

@ ADSLgr.com All rights reserved.