PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι κάνει ο ΟΤΕ οταν καεί το modem που αγόρασες από αυτόν;;;



ibok
12-01-05, 13:35
Λοιπόν οταν πριν 18 μήνες περίπου μας ήρθε η ADSL στην Ελλάδα θα θυμάστε πως μας υποχρέωσαν να αγοράσουμε συγκεκριμένα Modems-Routers από τον ΟΤΕ και οχι μόνον αυτό αλλά ερχόταν και συνεργείο στο χώρο του καθενός να μας το συνδέσει κλπ κλπ.
Τώρα στο θέμα που με ΚΑΙΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ!!!!!
Πριν λίγο καιρό το JetSpeed 500i τα΄φτυσε κοινώς κάηκε.(και ήταν πάνω σε UPS)
Ο ΟΤΕ δεν μου το αλλάζει διότι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΛΕΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ (1 χρόνος).
Και πως θα ειμαι στην εγγύηση βρε φωστήρες του ΟΤΕ αφου ειχα ADSL απο τον Ιούλιο του 2003;;;;;;Το δε ρουτεράκι το ειχα πληρώσει (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΛΛΟΙ) κοντά στις 100.000 δρχ ίσως και περισσότερα ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ!!!!!!
Με ανάγκασαν λοιπόν αν ήθελα μοντεμ απο τον ΟΤΕ και οχι απο την Ελεύθερη αγορά να το ΞΑΝΑΠΛΗΡΩΣΩ.
Εκανα τα άπειρα τηλέφωνα αλλά ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 1 τεράστιο "Τίποτα".
Αυτά για να ξέρετε τι σας περιμένει σε παρόμοια περίπτωση.
:evil: :twisted:

dantouan
12-01-05, 13:48
Ενταξει ρε φιλε Γιαννη ολα τα adsl modem-router ενα χρονο εγγυηση εχουν, απλα μην παρεις παλι απο τον Οτε αν θελεις να τον "εκδικηθεις"...

Bone_Collector
12-01-05, 13:56
Εγώ είχα βάλει dsl την ίδια εποχή με σένα (Ιούνιος 2003) και είχα χρυσοπληρώσει το Siemens-efficient speed stream 4060 usb δίνοντας ούτε λίγο ούτε πολύ ... 187 ευρώ (αν θυμάμαι καλά) . Το modemακι τα έπαιξε το καλοκαίρι (σαν κλασσικό οτε-sponsored modem :P) και όπως ήταν το πέταξα και πήρα modem/router χωρίς να κάτσω να ασχοληθώ για το αν θα μου το άλλαζε ο οτε ... γιατί απλά δεν μπορείς να βγάλεις άκρη με τον ποτε δυστυχώς...


Να σκεφτείς αυτά τα modamακια που μας πουλούσε τότε ο οτε για 180+ ευρώ , τα αγόραζες στην μιση τιμή από κατάστημα ... αλλα τι να πεις...

apostol70
12-01-05, 14:03
Σε εμένα κάηκε ο μετασχηματιστής του Jetspeed και με τα voltage (12V/1.5A) τα ίδια δεν βρήκα πουθενά. Ούτε ο ΟΤΕ δεν είχε!!! 'Ολοι λένε να πάω στην Παιανία στην Intracom μπας και έχει :evil:

blizard
12-01-05, 14:09
Εγώ θυμάμαι ότι είχα δώσει 210 + φπα για το jetspeed !!!
Αλλά δεν του έκανα την χάρη να το κρατήσω μέχρι να μου χαλάσει, το σκότωσα νωρίς ...
Απορώ πως αντέχεται να το βλέπετε, χωρίς να τεντώνονται τα νεύρα σας ρε παιδιά με αυτό που μας κάνανε : )

hyperakos
03-02-05, 21:22
kokalis---------->all the money!!!

siga mhn skasei gia merika(?) kamena montemakia.........oso gia ton ote..................ouden sxolio

@ ADSLgr.com All rights reserved.