PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεγαλο προβλημα στον Αγ Ιωαννη Καλαμαριας με τον οτε.



PADELATOR
09-09-07, 22:33
Παιδια καλησπερα .Εχω μετακομισει προσφατα στον Αγ Ιωαννη Καλαμαριας και εχω adsl 768 .Οτι ειχα και στο παλιο μου σπιτι το οποιο βρισκοταν πολυ κοντα στον οτε καλαμαριας.Εκει πηγαιναν ολα καλα.Εδω ομως το bandwidth μου δεν ξεπερναει τα 100 kbps .Το προβλημα βασικα ειναι οτι εχω μεγαλη ασταθεια . Κανοντας Ping χανω πακετα σχεδον παντα.Ηρθε τεχνικος και μου ειπε οτι φτεει το οτι ειμαι μακρρια απο το dslam του οτε,,,,,,,, Η περιοχη ειναι σχετικα καινουργια αλλα δεν δικαιολογειται να αντιμετωπιζουμε τετοιο προβλημα.Αν ειχα την ευχερεια θα τους εκανα αγωγη γιατι θα επρεπε να με ειχαν ενημερωσει οτι δεν θα μπορουσα να εχω adsl εδω που ειμαι οταν εκανα την αιτηση.Γιατι στην ουσια δεν εχω adsl.Δεν μπορω να παιξω δεν μπορω να κατεβασω.Εχω ταχυτητες pstn και στην ουσια πληρωνω για ενα προιον το οποιο δεν λαμβανω ... .Αν ζουσαμε σε καποια αλλη χωρα θα υπηρχε ενα ετοιμο mini dslam στημενο και θα μας περιμενε να μετακομισουμε.Αλλα στην Ελλαδα δυστιχως θα πρεπει να αγανακτισουμε να μαλωσουμε να βρισουμε και μετα ο δεινοσαυρος ονοματι ΟΤΕ να ωστε να κανει το αυτονοητο.
Εχει ακουσει κανεις σας αν υπαρχει περιπτωση να γινει κατι για να διορθωθει ?Υπαρχουν και αλλοι απο τον Αγ Ιωαννη που εχουν προβλημα ???????

@ ADSLgr.com All rights reserved.