PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλιούπολη-Θεσσαλονίκη DSLAM Full



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

kadronarxis
12-01-05, 23:02
Δηλαδή, δεν το βλέπουν αυτό το πράγμα;
Έχει μιαμιση βδομάδα που σέρνεται ο τόπος.
Πρέπει να αρχίσω τα τηλέφωνα δηλαδή;
Από το Μάρτιο έχω dsl και τέτοιο χάλι δεν έχω δει ποτέ!
Δεν ξέρω τι γίνεται....έβαλαν πάνω νέους συνδρομητές ή οι παλιοί αποφάσισαν να εκμεταλλευτούν τη γραμμή τους καλύτερα; Δεν ξέρω και δεν με νοιάζει στο φινάλε.

Σέρνεται ο τόπος, 250 kbit/sec με βγάζει η forthnet.
και όλα τα τέστ του εξωτερικού δείχνουν χάλια καταστάσεις.

Τα pings από το πρωί στις 7 μέχρι το άλλο πρωί στις 3 το βράδυ δεν πέφτουν κάτω από 60ms, στο πρώτο hop.

Το έχω ελέγξει με 2 providers.

Αυτά.

kadronarxis
13-01-05, 17:08
Ειδικά αυτήν την ώρα δεν κουνιέται φύλλο!!!
Α ρε άτιμε οτέ, πάλι το έκανες το θαύμα σου.

Άντε γερά.

Madness
14-01-05, 17:21
Δηλαδή, δεν το βλέπουν αυτό το πράγμα;
Έχει μιαμιση βδομάδα που σέρνεται ο τόπος.
Πρέπει να αρχίσω τα τηλέφωνα δηλαδή;
Από το Μάρτιο έχω dsl και τέτοιο χάλι δεν έχω δει ποτέ!
Δεν ξέρω τι γίνεται....έβαλαν πάνω νέους συνδρομητές ή οι παλιοί αποφάσισαν να εκμεταλλευτούν τη γραμμή τους καλύτερα; Δεν ξέρω και δεν με νοιάζει στο φινάλε.

Σέρνεται ο τόπος, 250 kbit/sec με βγάζει η forthnet.
και όλα τα τέστ του εξωτερικού δείχνουν χάλια καταστάσεις.

Τα pings από το πρωί στις 7 μέχρι το άλλο πρωί στις 3 το βράδυ δεν πέφτουν κάτω από 60ms, στο πρώτο hop.

Το έχω ελέγξει με 2 providers.

Αυτά.

Το έχει η ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ και της ΑΤΤΙΚΗΣ και ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ...κάτι δεν αρέσει στον ΟΤΕ και μας σκίζει το άσχημο είναι οτι εγώ (αθήνα) έχω 128 kbps/45 kbps ........Άρα να ξέρεις οτι υπάρχουν και χειρότερα

kadronarxis
15-01-05, 02:38
madness, άστα να ...πάνε.
Για αυτό και θα ξηγηθώ φόρθνετ 256, την 10-μηνη προσφορά.
Έτσι μπορεί να μην έχω καλές ταχύτητες αλλά δεν θα μου βγαίνει και ο κούκος αηδόνι.

Άντε γερά

Madness
15-01-05, 10:28
Χαλια χάλια

kadronarxis
07-02-05, 22:04
Αν είναι δυνατόν.
Κατεβάζω από αζουρέους με 4-5 kbyte/sec.

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 115.15Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 169.28kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem
Information: Other network traffic is congesting the link

Καμμία αναβάθμιση ρε οτέ θα κάνεις;
Μας βρήκες εδώ στις δυτικές συνοικίες μάο μάο, και βαράς;
ντροπή σου.

Είπαμε εντάξει.Είναι χαμηλό το κοστολόγιο, όπως λές και εσύ, αλλά τουλάχιστον δώσε μας τη μισή ταχύτητα!!!!! Ούτε καν το 50% δεν δίνεις.

Τι να πεις....

kadronarxis
07-02-05, 22:06
Μετά μου θέλεις να βάλεις και VoiceIP.
Με 80-100 ping στο πρώτο hop, εννοείς;

Μας βρήκες λιγούρια για adsl, και βαράς.

Ντροπή σου ρε.

WAntilles
07-02-05, 22:17
Έχετε τουλάχιστο όμως ήλιο βρε παιδιά. :mrgreen:

kadronarxis
07-02-05, 22:22
Wantilles,μέρα με τη μέρα, τα πράγματα χειροτερεύουν εκθετικά.
Μετά το νέο έτος, καθημερινά μπαίνουν καινούργιοι χρήστες πάνω, αλλά για αναβάθμιση ουδείς λόγος.

Μια αναβάθμιση στο firmware, ξέρω γώ;

Έχω βαρεθεί πια.

steli0s
07-02-05, 22:23
Και Συκιες - Θεσσαλονικη εδω και καμια βδομαδα το ιδιο προβλημα..
Εδω σε πιο DSLAM ειμαστε συνδεδεμενοι και ειναι τοσο πιταρισμενο???

kadronarxis
07-02-05, 22:34
Συκιές;
Ένα κομμάτι πρέπει να είναι συνδεδεμένο στο T/K Παύλου Μελά, αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Τα ίδια και εκεί έτσι;
ΩΡΑΙΑ!!!

Δείτε και αυτό: Όλες Κατειλημμένες

ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
ALCATEL-ANKO ISDN 36 36
PSTN 60 59


ALCATEL-HELLAS ISDN 264 140
PSTN 120 60


Alcatel-XD-1 ISDN 144 0
PSTN 48 0

Το alcatel-XD-1, τι το έχετε ρε???????????????
Γιατί δεν μπαίνει κόσμος εκεί;
Να μας γονατίσετε δηλαδή όλους περιμένετε;

Την τρέλλα μου μέσα.

kadronarxis
08-02-05, 15:22
Ήρθα από τη δουλειά, και πάλι τα ίδια.
Ταχύτητες 8-10 kbyte/sec.

Εκεί στην Ερμού, μιας και παίζετε όλη μέρα με το server, δεν αναβαθμίζετε το Παύλου Μελά γιατί σερνόμαστε ομαδικώς;

ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ...ΕΛΕΟΣ

spartacus
08-02-05, 15:30
Συκιές;
Ένα κομμάτι πρέπει να είναι συνδεδεμένο στο T/K Παύλου Μελά, αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Τα ίδια και εκεί έτσι;
ΩΡΑΙΑ!!!

Δείτε και αυτό: Όλες Κατειλημμένες

ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
ALCATEL-ANKO ISDN 36 36
PSTN 60 59


ALCATEL-HELLAS ISDN 264 140
PSTN 120 60


Alcatel-XD-1 ISDN 144 0
PSTN 48 0

Το alcatel-XD-1, τι το έχετε ρε???????????????
Γιατί δεν μπαίνει κόσμος εκεί;
Να μας γονατίσετε δηλαδή όλους περιμένετε;

Την τρέλλα μου μέσα.


Πως γνωρίζεις αυτές τις πληροφορίες;

PReD
08-02-05, 15:42
kadr, νομίζεις οτι εδώ στο κέντρο είναι καλύτερα?

Ο βάτραχος κατεβάζει με 10KB/s και στα test μου βγαίνει max 200Κbps

kadronarxis
08-02-05, 15:49
spartacus, υπάρχει φίλος insider!

pred, όλα καλά δηλαδή και εκεί.

Τις προάλλες, τα πακέτα αποστολής ήταν περισσότερα από αυτά της λήψης!!!!!!

Αν είναι δυνατόν!

Πιστεύω αυτό το παραπάνω τα λέει όλα.

Και εις ανώτερα!

PReD
08-02-05, 15:56
Και τι να κάνουμε ρε συ kadr?

Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα...

Ποιόν να πάρεις? Όποιον και να πάρεις θα σου πει οτι φταίει ο άλλος...

Το ξεχνάς απλώς και... συνεχίζεις την ζωή σου...

XTCgr
08-02-05, 16:11
Kadro αποστόλου παύλου μια απο τα ίδια...ping κατω απο 60 δεν παίζει

Pred δες εδώ >> http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=13758

XTCgr
08-02-05, 16:18
ξέχασα να πω οτι σε μας το πρόβλημα υπάρχει εδώ και 3-4 εβδομάδες
Επισης, Kadro μήπως μπορείς να μου δώσεις στοιχεία για το δικό μας DSLAM please ?

kadronarxis
10-02-05, 20:07
θα ρωτήσω και θα σου πω dsl.

άντε γερά!

kavaliotis
11-02-05, 12:20
Παιδια στης Ερμου το DSLAM στην Θεσσαλονικη εχετε προσεξει καποια παραξενη πτωση ταχυτητας? Και οταν λεω παραξενη εννοω οτι απο http/ftp κατεβαζω min 28 max 40 (αναλογα την ωρα) αλλα απο p2p κατεβαζω (πχ τορρεντ) με max 15 kb/sec!!!! Αυτο εχει κανα μηνα περιπου ισως και περισσοτερο...Να πω οτι απο Δεκεμβριο 2003 κατεβαζα συνεχεια full speed 40k απο http/ftp ολη μερα οπως και με 30-40 kb/sec απο p2p (σιγουρα DC++ 38-39 και τορρεντ 30-40 μιας και δεν ειναι σταθερο εκει αφου παιρνεις απο πολλους...).

Δηλαδη το ερωτημα μου ειναι: Γιατι να επεσε τοσο πολυ η ταχυτητα στα τορρεντς και δεν επεσε η ταχυτητα στα http/ftp? Το PC και μετα απο φορματ ειχε τα ιδια αποτελεσματα, firewall του PC και του router Speedtouch 510 ειναι σεταρισμενα ΟΚ (του speedtouch το ειχα κλεισει κιολας για 1 μερα να δω τι παιζει αλλα παλι τις ιδιες ταχυτητες ειχα, οπως εκλεισα και τον firewall του PC για να σιγουρευτω οτι δεν κοβει απο πουθενα...). Επισης να πω οτι δοκιμασα πολλα torrent προγραμματα : azureus, shareaza κτλ αλλα ειχα τις ιδιες επιδοσεις σε ολα... Και μιλαμε σε αρχεια με πολλα sources που παλιοτερα επιανα τερμα speeds... Εχω Τελλας 384/128...

Madness
11-02-05, 12:28
Παιδια στης Ερμου το DSLAM στην Θεσσαλονικη εχετε προσεξει καποια παραξενη πτωση ταχυτητας? Και οταν λεω παραξενη εννοω οτι απο http/ftp κατεβαζω min 28 max 40 (αναλογα την ωρα) αλλα απο p2p κατεβαζω (πχ τορρεντ) με max 15 kb/sec!!!! Αυτο εχει κανα μηνα περιπου ισως και περισσοτερο...Να πω οτι απο Δεκεμβριο 2003 κατεβαζα συνεχεια full speed 40k απο http/ftp ολη μερα οπως και με 30-40 kb/sec απο p2p (σιγουρα DC++ 38-39 και τορρεντ 30-40 μιας και δεν ειναι σταθερο εκει αφου παιρνεις απο πολλους...).

Δηλαδη το ερωτημα μου ειναι: Γιατι να επεσε τοσο πολυ η ταχυτητα στα τορρεντς και δεν επεσε η ταχυτητα στα http/ftp? Το PC και μετα απο φορματ ειχε τα ιδια αποτελεσματα, firewall του PC και του router Speedtouch 510 ειναι σεταρισμενα ΟΚ (του speedtouch το ειχα κλεισει κιολας για 1 μερα να δω τι παιζει αλλα παλι τις ιδιες ταχυτητες ειχα, οπως εκλεισα και τον firewall του PC για να σιγουρευτω οτι δεν κοβει απο πουθενα...). Επισης να πω οτι δοκιμασα πολλα torrent προγραμματα : azureus, shareaza κτλ αλλα ειχα τις ιδιες επιδοσεις σε ολα... Και μιλαμε σε αρχεια με πολλα sources που παλιοτερα επιανα τερμα speeds... Εχω Τελλας 384/128...
Τα p2p χρησιμοποιούν το εύρος της γραμμής και ανοίγουν πολλά connections με αποτέλεσμα αμα ο οτε έχει πιτάρει μπουκώνει η γραμμή ......στα ftp/http ανοίγεις μόνο μια σύνδεση για αυτό και έχει καλύτερο download....Παλά είχες καλύτερα γενικά downloads επειδή δεν είχε πιτάρει ο ΟΤΕ..

balander
12-02-05, 23:44
Και εγώ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ μένω θεσσαλονίκης, μια από τα ίδια χάλια ταχύτητα. Θέλετε να μαζευτούμε καμια 10ρια άτομα κ να πάμε στον ΟΤΕ; Να τους τα πούμε χύμα; Αντε γιατί τα έχω πάρει άγρια. ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!!

ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΑΣ ΠΟΥΝ

kadronarxis
12-02-05, 23:52
Που είσαι μεγάλε τόσο καιρό;:D
Εγώ ότι και να γίνει πάντως, ΆΝΕΤΑ πάω στον προιστάμενο εκεί στη γωνία αριστερά, και του τα λέω από κοντά.
Αν και νομίζω ότι δεν είναι δικό του φταίξιμο, αλλά τουλάχιστον μπορεί να στείλει μια αναφορά.

Είμαι stand-by.

Nick2k2
13-02-05, 02:17
Aντε ρε παιδιά ξεσηκωθείτε μπας και γινει τπτ. Μου φαίνεται και στο dslam Βυζαντίου θα πρέπει να παω να μαζέψω κόσμο να παμε να τους τα ψάλλουμε λιγάκι. Η κατάσταση όσο πάει και χειροτερεύει. Δεν φτάνει που την μέρα έπεφτε στα 20-25, τώρα πέφτει ακόμα και στα 15 και ακόμα και το βράδυ ενώ 42αριζε τώρα παίζει στα 30-40.

Απορώ δηλαδή που το πάνε!! Να καταλήξουμε σαν την Βιβο στο τέλος θέλουνε με ταχύτητες 56κ δηλαδη!:evil: Και ξέρω οτι δεν φταίνε και αυτοί, αναφορές σίγουρα κάνουν αφού βλέπουν την κατάσταση πως είναι, στα κεντρικά απλά τους γράφουν. Θα πρέπει να μαζευτούμε μου φαίνεται και να πάμε στα κεντρικά στην Ερμού να τους τα ψάλουμε ομαδικώς εκεί, γιατι εκείνοι είναι οι υπέυθυνοι για το bandwidth για όλα τα dslam. Αλλιώς δεν γίνεται δουλεια!!! ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΠΤ!!!!!!:evil::evil:

chatasos
13-02-05, 02:34
Πρέπει να αρχίσω τα τηλέφωνα δηλαδή;

Εννοείται!!!!
Όλα από τον ΟΤΕ τα περιμένεις?

15 τηλέφωνα = 1.5% αύξηση του bandwidth ;)

sdikr
13-02-05, 02:40
Εννοείται!!!!
Όλα από τον ΟΤΕ τα περιμένεις?

15 τηλέφωνα = 1.5% αύξηση του bandwidth ;)


δηλαδή με 150, θα έχω 15%?
και με 1500 150%????

Μπορώ να ζητήσω και άλλα;!!!:-o

Oh yes!!!!

chatasos
13-02-05, 04:32
Τα τηλέφωνα πρέπει να είναι από διαφορετικούς συνδρομητές. ;)
Μην τα θέλουμε και όλα στο πιάτο μας!

balander
13-02-05, 20:26
Εγώ σας είπα, ας μαζευτούμε και ας πάμε όλοι μαζί να τους τα πούμε...
Να φέρουμε και τα αμάξια μας και να κλείσουμε και τους δρόμους σαν τους αγρότες!!! Ε ΜΑ!! :Ρ.

ΑΝΤΕ ΜΑΖΕΨΤΕ ΚΟΣΜΟ.

sdikr
13-02-05, 20:31
Εγώ σας είπα, ας μαζευτούμε και ας πάμε όλοι μαζί να τους τα πούμε...
Να φέρουμε και τα αμάξια μας και να κλείσουμε και τους δρόμους σαν τους αγρότες!!! Ε ΜΑ!! :Ρ.

ΑΝΤΕ ΜΑΖΕΨΤΕ ΚΟΣΜΟ.

οπά ήρεμα, αν μαζέψουν οι άλλοι κόσμο; πόσο ευκολά το λέμε αντε παιδιά πρέπει να κάνουμε κάτι ---- αλλά εγώ δεν μπορώ -----


Δεν πρόκειτε να κάνεις κάτι αν μαζευτούν 10 - 20 ατομα και πάτε στον οτε, τα ιδια θα ακουσετε χ 20


ειμαι κατά του τρόπου που ακολουθουν οι αγρότες, αν είμουν στην αστυνομία θα τους έβαζα μέσα (φαντάρος εκείνη την εποχη).

kadronarxis
15-02-05, 15:22
Πριν από λίγο ο router, έχασε την ip του, αλλά διατήρησε τη θέση του στο dslam.
Η σύνδεση κόπηκε για 4 λεπτά και επανήλθε.
Από τότε έχω Pings 20-25ms.
Λ Ε Σ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;:thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup

balander
15-02-05, 16:01
Ε τώρα εγώ κατεβάζω με 35 kb/s. Αλλά μέχρι πότε;
Δε νομίζω να έγινε τίποτα... για τον ΟΤΕ μιλάμε... σε κανα χρόνο ίσως..

kadronarxis
15-02-05, 16:54
Ωχ.....τώρα που γύρισα από μια δουλειά μεσημεριάτικη,σαν να έχεις δίκιο.
Πάλι σύρσιμο, μικρότερο βέβαια.
Οπότε παίζουν 2 σενάρια:

1)Τράβηξαν γενικό reset στο dslam.

2) βάλαν και άλλα άτομα πάνω, και ανέβασαν κατά 1-2 mbit τη σύνδεση με Ερμού.

3)έγινε αναβάθμιση στο firmware του dslam.

Προσωπικά, νομίζω ισχύει η δεύτερη επιλογή.

Θα δω και το βράδυ κατά της 9 με 10 που γίνεται το μακελειό, και θα βγουν τα ανάλογα συμπεράσματα.

Άντε γερά.

balander
15-02-05, 19:02
Εγώ μίλησα με έναν τεχνικό του ΟΤΕ και μου είπε όντως έχει πιτάρει το DSLAM. Μου έλεγε κάτι για αλγόρυθμους ο τύπος. Πάντως μου είπε οτι το μόνο που έχω να κάνω είναι να περιμένω μέχρι να γίνει η επόμενη αναβάθμιση. Λέει οτι είναι "μηχανογραφημένη" η αναβάθμιση (;). Δηλαδή μου εξήγησε οτι δεν γίνεται να κάνουν όποτε θέλουν αυτοί αναβάθμιση γιατί πρέπει να συμπληρώσουν εναν αριθμό καινούργιων συνδρομητών. Οταν συμπληρωθεί αυτός ο αριθμός τότε θα προβούν σε αναβάθμιση. ΔΗΛΑΔΗ ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.

Nick2k2
16-02-05, 00:13
Χμ Καρδονάρχη είδες, και εσύ τα ίδια. Αυτό που σου λεγα οτι είχα πάθει και εγώ τις προηγούμενες μέρες και μετά η σύνδεση πήγαινε καλά όλη την ημέρα. Αργότερα βέβαια πάλι χαλούσε. Πάντως αυτό με το χάσιμο της ip, κάποιο απο τα δικά σου τα σενάρια πρέπει να παίζει. Πρώτο και τρίτο μάλλον αποκλείεται γιατι αλλιώς θα χανόνται και το link με το dslam.

Σίγουρα πρέπει να γίνει κάποια τοπική αύξηση στο b/w με τον bbras μέχρι να μπουν νέα άτομα μέσα και να ξαναπιτάρει, το οποίο γίνεται απο λίγες ώρες μέχρι 1 μέρα το πολύ, αυτό έχω παρατηρήσει τουλάχιστον εγώ. Την άλλη φορά πάντως που έγινε αυτό ο ξάδερφος μου τον είχαν πετάξει κατα λάθος απο το bbras και δεν είχε για ενα 24ωρο σύνδεση, το είχα ξαναποστάρει και στο άλλο thread με τα Alcatel, δεν ξέρω αν έγινε και σε άλλους αυτό.

Πάντως η κατάσταση φτάνει στο απροχώρητο, ακόμα και τα 20kb/s αγκομαχάει να τα πιάσει στα torrent, ενω στο web μια 25άρα με τα ζόρια. Αφού αναγκάζομαι να βάλω limit στο download γιατι αλλιώς δεν την παλεύει η σύνδεση και σέρνεται το σύμπαν. Και επίσης το μόνο που δουλεύει καλά είναι το upload οπότε και το ταράζω.Μιας που δεν μπορούμε να κατεβάσουμε,τουλάχιστον να φτιάξουμε ratio:)

balander
17-02-05, 01:24
Ελπίζω σε λίγους μήνες επιτέλους να λυθεί το πρόβλημα με την ταχύτητα... ΕΛΕΟΣ. Φτάνει..

steli0s
17-02-05, 16:40
ε αμα ειναι να περιμενουμε μηνες τοτε τι κανουμε μεχρι να φτιαξουν τα πραγματα?
να βαλουμε 56Κ τοτε να εχουμε το σταθερο το 5αρι να γουσταρουμε :D
ουτε σκαμπανεβασματα ουτε τπτ.

προχθες ακουσα και το αλλο κουλο..
ενα παιδι απο Ολλανδια στην περιοχη που μενει πληρωνει 30 ευρω το μηνα και
εχει γραμμη 100 mbit / 100 mbit...
τωρα αντε εσυ πανε και πες του γιατι δε πιανει ταχυτητα μεγαλυτερη απο 10 απο σενα και οτι εσυ για αυτα τα 10 πληρωνεις 55 ευρωπουλα το μηνα... :P

kadronarxis
17-02-05, 22:23
Αν είναι να περιμένουμε μήνες μέχρι να δούμε ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΣ ταχύτητες, ΌΧΙ ΚΑΛΕΣ, απλά αξιοπρεπείς, τότε άστα να πάνε αδερφέε!!!


nick2k, ακριβώς όπως τα λες και εδώ. Σέρνεται ο κόσμος, χειρότερα δεν μπορεί να πάει.
Μετά την αλλαγή που κάνανε, είμαι σίγουρος ότι προσθέσαν περισσότερα άτομα στο dslam.:shock:
Αν είναι δυνατόν δηλαδή, έχουμε όλοι χάλια ταχύτητες, και βάζουν και άλλους πάνω;!!!:thumbdown

ΟΤΕ είσαι για τα πανηγύρια (:guitar ).

steli0s
17-02-05, 22:47
kadronarxis παντως αμα κανονισετε εκεινο που λεγατε για να μαζευτουμε να τους τα ψαλουμε ενα χερακι ειμαι και γω μεσα...

Nick2k2
18-02-05, 00:31
Kadronarxi άστα να πάνε, ειδικά σήμερα κοντεύω να φτάσω στα 56κ ρε γμτ, θα τους διαλύσω ρε. Τι πάνε και βάζουν και άλλους πάνω. Μέσο όρο στα 10-15kb/s ρε, το upload έφτασε να είναι μεγαλύτερο.
Τι θα γίνει με αυτη τη δουλειά. Tι πανε και βάζουν και άλλους αφου δεν υπάρχει b/w, βγάλτε την διαθεσιμότητα τουλάχιστον, μέχρι την αναβάθμιση. Aκόμα και όλα να τα κλείσω η σύνδεση σέρνεται. Αν είναι κλείστε το μαγαζί ρε παίδες να τελείωνει η υπόθεση. Αι στο καλό απο δω πια :evil::evil::evil: Θα παω απο κει καμια ώρα και θα γίνει χοντρή φάση με τους μ*λ*κες.

balander
19-02-05, 12:39
Αγαπητέ Κε XXX

Σε απάντηση του μηνύματός σας, σας ενημερώνουμε ότι:
Οι υψηλοί χρόνοι απόκρισης στα ping που πραγματοποιείτε
οφείλονται σε προσωρινή πληρότητα που έχει παρουσιαστεί
στα κυκλώματά μας. Από τη στιγμή εμφάνισης του εν λόγω
φαινομένου έχουν δρομολογηθεί όλες οι προβλεπόμενες
ενέργειες για την αναβάθμιση των εν λόγω κυκλωμάτων.
Τέλος, ένας από τους κύριους στόχους της OTEnet είναι η
διαρκής αναβάθμιση των παρεχόμενων υπηρεσιών προς τους
συνδρομητές της, με υπηρεσίες ανταποκρινόμενες στις ανάγκες
τους και παράλληλα ανταγωνιστικές.
Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία.

Με τιμή
Θεοχαρίδου Σοφία

bull1966
19-02-05, 15:03
Με την ζητηση που υπαρχει για ADSL και χωρις την αναβαθμιση του ΟΤΕ σε λιγο δεν θα κουνιεται ουτε bit........
Μαλλον δυσκολα τα πραγματα φαινονται. Αντε να δουμε τι βγει!!!!!
Και το φιδι απο την τρυπα παλι εμεις θα το βγαλουμε με τις χοντρες τους χρεωσεις.
Ως ποτε ρε.........

kadronarxis
19-02-05, 22:12
balander,αυτό το γράμμα της οτενέτ για τα pings, πήγαινε στο dslam μας ή γενικά στο bandwidth της εταιρείας οτενέτ με το εξωτερικό;
Πάντως, όπως είπαν και τα άλλα παιδιά η κατάσταση είναι δραματική 24 ώρες το 24ωρο.

Τα χρήματα για το adsl μας τα δώσανε ή τα βρήκαμε στο δρόμο για αυτό μας τα κάνουν όλα αυτά.

Την τρέλα μου μέσα.

Άντε γερά.

balander
20-02-05, 15:19
balander,αυτό το γράμμα της οτενέτ για τα pings, πήγαινε στο dslam μας ή γενικά στο bandwidth της εταιρείας οτενέτ με το εξωτερικό;
Πάντως, όπως είπαν και τα άλλα παιδιά η κατάσταση είναι δραματική 24 ώρες το 24ωρο.

Τα χρήματα για το adsl μας τα δώσανε ή τα βρήκαμε στο δρόμο για αυτό μας τα κάνουν όλα αυτά.

Την τρέλα μου μέσα.

Άντε γερά.

Από ότι κατάλαβα μιλάει και για το dslam το δικό μας αλλά και για την οτενέτ γενικά...
kadronarxis εσύ οτενέτ δεν έχεις; Η άλλη εταιρεία;

kadronarxis
21-02-05, 01:59
forthnet 256/128.
Αυτό το λάθος με την οτενέτ το έκανα πέρσι τον Μάρτη όταν ήμουν ψάρι και πρωτοέβαλα adsl.
Μετά το τρίμηνο bye bye:D

Άντε γερά.

kadronarxis
21-02-05, 13:53
Κοιτάξτε pings......
από τον ρούτερ, χωρίς να κατεβαίνει τίποτα.
ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.

balander
21-02-05, 20:01
Ελα κουράγιο.. και ο ουρανός θα γίνει πιό γαλανός...

Αλλά γιατί έφυγες απο την οτενέτ;

Nick2k2
22-02-05, 17:37
Που πάμε ρε παιδιά που πάμε, έλεος δηλαδή :-? :cry: :evil:

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 105.35Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 131.10kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

click START to re-test
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 106.86Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 121.94kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem
Information: Other network traffic is congesting the link

click START to re-test

Ούτε 128 ρε δεν μπορεί να δώσει και το βράδυ ανεβαίνει στα 256 το πολύ. Και η κατάσταση χειροτερεύει μέρα με την ημέρα.:roll:

kadronarxis
22-02-05, 18:56
Έφυγα από οτενέτ διότι σε άδειο dslam μου έδινε 37kbyte/sec maximum.
Την στιγμή που η τελλάς τότε είχε το 40-άρι μέσα στο τσεπάκι.

Δυστυχώς και εδώ νίκο, οι ταχύτητες χειροτερεύουν μέρα με τη μέρα.

Άντε γερά.

WAntilles
22-02-05, 19:03
Kadronarxis, ενώ χειμώνιασε εδώ και μήνες, δεν βλέπω πουθενά τον original Δαλματό.

Γιατί; :evil:

balander
24-02-05, 00:24
Σε λίγες μέρες στέλνω fax για παράπονα που έχω. Από όσο κατάλαβα τόσο καιρό το fax το φοβούνται. Αντε να δούμε.. καμιά άσπρη μέρα...

(Ενας φίλος μου έχει ΧΟΛ 256 και κατεβάζει με 33-34 σταθερά. Ξεκινάει απο τα 150. Στα πρώτα 2 δευτερόλεπτα έχω κατεβάσει 300 kb, ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΕΞΗΓΗΤΕ;) Πληρώνει για 256 και εχει καλύτερες ταχύτητες απο εμένα που έχω ΟΤΕΝΕΤ 384!!!!!!! ΑΛΛΑ ΜΕΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΔΡΑΜΑ, ΕΝΩ ΕΓΩ ΣΠΟΥΔΑΖΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)....

Ουφ....

@ ADSLgr.com All rights reserved.