PDA

Επιστροφή στο Forum : Αίτηση 2play σε νέα τηλ. γραμμή



asfalis
10-09-07, 19:09
Υπάρχει τρόπος να παρακάμψω :superman:τη διαδικασία παραμονής των 2 υποχρεωτικών μηνών στον ΟΤΕ (μιλάμε για φρέσκια τηλεφωνική σύνδεση) προκειμένου να βάλω να τρέχει αίτηση για Forthnet2play; :hmm:

manosone
10-09-07, 19:42
Ωπα.Αυριο θα πηγαινα ΟΤΕ για να κανω την αιτηση (εφοσον μεχρι στιγμης γνωριζα οτι πρεει να γινει αιτηση ορωτα εκει.).Αληθεια ξερει κανεις κατι???

asfalis
10-09-07, 19:59
Ωπα.Αυριο θα πηγαινα ΟΤΕ για να κανω την αιτηση (εφοσον μεχρι στιγμης γνωριζα οτι πρεει να γινει αιτηση ορωτα εκει.).Αληθεια ξερει κανεις κατι???

Δεν σε κατάλαβα ... τι αίτηση είπες θα έκανες αύριο στον ΟΤΕ... που να έχει σχέση με forthnet2play;

manosone
10-09-07, 20:02
Δεν χρειαζεται πρωτα αιτηση στον ΟΤΕ για να βαλεις double play?

deliopoulos
10-09-07, 20:59
Για να βάλεις 2Play όντως θα πρέπει να έχεις πρώτα ενεργή τηλεφωνική σύνδεση από τον Ο.Τ.Ε.

Στους Γενικούς Όρους Σύμβασης Παροχής Τηλεφωνικής Σύνδεσης αναγράφεται:

3. Η παρούσα σύμβαση είναι αορίστου χρόνου, με ελάχιστη διάρκεια δύο (2) μηνών, ή ορισμένου χρόνου, ήτοι μέχρι …………. Στις περιπτώσεις προσφορών, η διάρκεια της σύμβασης είναι τουλάχιστον εξάμηνη (6μηνη).

Στην δική μου περίπτωση έκανα το εξής:

Αίτηση στον Ο.Τ.Ε. για νέα τηλεφωνική σύνδεση.
(12/07) Την ημέρα που ήρθε ο τεχνικός του Ο.Τ.Ε. και ενεργοποίησε την νέα τηλεφωνική σύνδεση, πήγα στο Ο.Τ.Ε. και ζήτησα μια βεβαίωση ότι είμαι ο κάτοχος αυτής της γραμμής.
(12/07) Την ίδια ημέρα συμπλήρωσα την αίτηση για 2Play και επισύναψα την παραπάνω βεβαίωση, αντί για αντίγραφο λογαριασμού.
(23/07) 11 ημέρες μετά έγινε η παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από την Forthnet.
(23/07) Την ίδια ημέρα έγινε από την Forthnet αποστολή της αίτησης προς τον Ο.Τ.Ε.
(26/07) 3 ημέρες μετά άρχισε η διαδικασία κατασκευής.
(09/08) 15 ημέρες μετά έγινε η μεταφορά της τηλεφωνικής σύνδεσης στην Forthnet και η ενεργοποίηση του 2Play.

Σύνολο 28 ημέρες.

Lagavulin
10-09-07, 21:04
Για να βάλεις 2Play όντως θα πρέπει να έχεις πρώτα ενεργή τηλεφωνική σύνδεση από τον Ο.Τ.Ε.

Στους Γενικούς Όρους Σύμβασης Παροχής Τηλεφωνικής Σύνδεσης αναγράφεται:

3. Η παρούσα σύμβαση είναι αορίστου χρόνου, με ελάχιστη διάρκεια δύο (2) μηνών, ή ορισμένου χρόνου, ήτοι μέχρι …………. Στις περιπτώσεις προσφορών, η διάρκεια της σύμβασης είναι τουλάχιστον εξάμηνη (6μηνη).

Στην δική μου περίπτωση έκανα το εξής:

Αίτηση στον Ο.Τ.Ε. για νέα τηλεφωνική σύνδεση.
(12/07) Την ημέρα που ήρθε ο τεχνικός του Ο.Τ.Ε. και ενεργοποίησε την νέα τηλεφωνική σύνδεση, πήγα στο Ο.Τ.Ε. και ζήτησα μια βεβαίωση ότι είμαι ο κάτοχος αυτής της γραμμής.
(12/07) Την ίδια ημέρα συμπλήρωσα την αίτηση για 2Play και επισύναψα την παραπάνω βεβαίωση, αντί για αντίγραφο λογαριασμού.
(23/07) 11 ημέρες μετά έγινε η παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από την Forthnet.
(23/07) Την ίδια ημέρα έγινε από την Forthnet αποστολή της αίτησης προς τον Ο.Τ.Ε.
(26/07) 3 ημέρες μετά άρχισε η διαδικασία κατασκευής.
(09/08) 15 ημέρες μετά έγινε η μεταφορά της τηλεφωνικής σύνδεσης στην Forthnet και η ενεργοποίηση του 2Play.

Σύνολο 28 ημέρες.

Oραίος!
Επιτέλους ένα παράδειγμα...όχι γιατί σε ένα παρόμοιο θέμα μου λέγανε ότι είμαστε δεσμευμένοι στον οτε τους 2 πρώτους μήνες ενεργοποίησης γραμμής.:oneup::oneup:

asfalis
10-09-07, 21:31
Thnx bro. Τρέχω τρέχοντας.... :jedi:

@ ADSLgr.com All rights reserved.