PDA

Επιστροφή στο Forum : Ιδιοκτητο Ψυχικου : Τι γινεται?



Thrylos
11-09-07, 01:48
Τι γινεται ρε παιδια με το ιδιοκτητο του Ψυχικου? Υποτιθεται εχει ενεργοποιηθει στη forthnet απο 15/6 χωρις καθυστερησεις , και μετα απο 3 μηνες ακομα περιμενω να μεταφερθω... Μεχρι τον Ιουλιο μου λεγανε "εχει πολλη κινηση ειστε σε σειρα προτεραιοτητας" , τωρα δε μπορω καν να πιασω γραμμη να μιλησω...

Εχει μπει κανενας?

ΥΓ: Τις τελευταιες 2 μερες σερνεται κιολας....γιατι??

ipo
11-09-07, 01:54
Πριν από 2 εβδομάδες συνάντησα στα γραφεία της FORTHnet ένα παλικάρι που είχε πάει για να πάρει τον εξοπλισμό. Είχε double play FORTHnet σε κατοικία στο Ψυχικό (δεν θυμάμαι αν ήταν στο Παλαιό ή στο Νέο).

v_george
11-09-07, 12:23
Εχω συνδεθεί από 7-8 σε 2play. Αίτηση είχα κάνει 15-6 στα γραφεία τους στην Καλλιθέα. Δεν έχω κανένα σοβαρό πρόβλημα, και συγχρονίζει το Linksys wag354g περίπου 15500Kbps.

brell
11-09-07, 12:26
Εχω συνδεθεί από 7-8 σε 2play. Αίτηση είχα κάνει 15-6 στα γραφεία τους στην Καλλιθέα. Δεν έχω κανένα σοβαρό πρόβλημα, και συγχρονίζει το Linksys wag354g περίπου 15500Kbps.
--------------------΄
Έχεις αποσυνδέσεις?

v_george
11-09-07, 12:36
--------------------΄
Έχεις αποσυνδέσεις?

Καθόλου. Μόνο οταν το βγάζω απο το ρεύμα και τότε άλλες φορές συνδέεται σε FAST Mode και άλλες σε INTERLEAVED.

brell
11-09-07, 12:41
Καθόλου. Μόνο οταν το βγάζω απο το ρεύμα και τότε άλλες φορές συνδέεται σε FAST Mode και άλλες σε INTERLEAVED.
------------------------------------
Τι margin έχεις?
Υπάρχει διαφορά στο FAST και στο INTERLEAVED?
Μπορούμε αυτό να το ρυθμίζουμε εμείς?

v_george
11-09-07, 12:50
DSL Status: Up
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: INTERLEAVED
Downstream Rate: 15268 Kbps
Upstream Rate: 509 Kbps
Downstream Margin: 6 db
Upstream Margin: 25 db
Downstream Line Attenuation: 27
Upstream Line Attenuation: 15
Downstream Transmit Power: 0
Upstream Transmit Power: 0


PVC Connection

Encapsulation: RFC 2516 PPPoE
Multiplexing: LLC
QoS: UBR
PCR Rate: 0
SCR Rate: 0
Autodetect: Disable
VPI: 8
VCI: 35
Enable: Yes
PVC Status: Applied -- OK


Αυτά είναι τα στατιστικά της γραμμής.
Νομίζω έχω χαμηλότερα Ping σε FAST αλλά πως γίνεται η ρύθμιση δεν έχω ιδέα. Σε εμένα μόνο του επιλέγει πως θα συνδεθεί κάθε φορά.

ipo
11-09-07, 13:36
Εχω συνδεθεί από 7-8 σε 2play. Αίτηση είχα κάνει 15-6 στα γραφεία τους στην Καλλιθέα. Δεν έχω κανένα σοβαρό πρόβλημα, και συγχρονίζει το Linksys wag354g περίπου 15500Kbps.
Έχω κι εγώ το ίδιο modem/router. Συγχρονίζει στα 17,5 Mbit. Το usrobotics και το siemens που δίνει η FORTHnet συγχρονίζουν σε περισσότερα από 21-22 Mbit. Ίσως πρέπει κάποια στιγμή να τα δοκιμάσεις, ώστε αν χρειαστείς στο μέλλον μεγαλύτερες ταχύτητες, να ξέρεις ότι μπορείς να τις έχεις.

Thrylos
25-10-07, 01:06
Οπως βλεπετε το θεμα το ξεκινησα 11/9 και οταν ηδη ειχα περιμενει 3 μηνες να μεταφερθω. Λοιπον απο τοτε παει αλλος 1.5 μηνας και κανενα νεοτερο.....

Εχω βαρεθει να περιμενω....1mbps και νταβατζιλικια παγια στον ΟΤΕ για 5 μηνες χωρις λογο.
Τους παιρνω τηλεφωνο και οοοοοταν καταφερω να συνδεθω να μιλησω με καποιον ακουω την ιδια ιστορια, "ειστε σε σειρα προτεραιοτητας, δε μπορω να ξερω ποτε θα γινει η μεταφορα" Τους εξηγω οτι δε ζηταω τιποτα παραλογο, δε ζηταω να μου πουνε "θα γινει αυριο" , απλα το ΠΟΤΕ? θα γινει....να μου πουνε σε 20 μερες σε 1 μηαν σε 2 μηνες αλλα να ξερω θα γινει τοτε! να κανονησω και εγω την πορεια μου.

Ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω....

@ ADSLgr.com All rights reserved.