PDA

Επιστροφή στο Forum : ΙΔΟΥ Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΟΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΨΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ ADSL



cprotopapas
16-07-03, 16:16
http://www.theregister.co.uk/content/22/31771.html :P

ggeorgan
16-07-03, 16:32
Το πρόβλημα είναι πως για την εγκατάσταση ADSL γραμμών (σε αντίθεση με την παροχή προσβάσεως σε δίκτυα) ο ΟΤΕ δεν έχει ανταγωνιστές, τουλάχιστον στα μέρη όπου δεν δραστηριοποιείται η Vivodi ή οι fixed wireless. Πώς λοιπόν θα τους έβλαπτε με επιθετικά χαμηλές τιμές ;
Μου θυμίζει την απόκρυφη ιστορία στην οποία ο Ισπανός στρατηγός Ναρβάεθ, ο οποίος είχε πρωταγωνιστήσει στην περίοδο των στρατιωτικών πραξικοπημάτων στην Ισπανία του 19ου αιώνος ερωτήθηκε λίγο πριν πεθάνει αν συγχωρεί τους εχθρούς του, οπότε απάντησε: Ποιους εχθρούς μου ; Δεν έχω εχθρούς ! Τους τουφέκισα όλους !

Crosstalk
16-07-03, 16:36
Akousate prostimo paides?????
10 kai kati million EUROS!Oxi san tis EETT ta xaidemata twn kamposwn ekatomuriwn draxmwn!

economist
16-07-03, 16:44
Ναι αλλά η wanadoo είχε για 2 συνεχόμεα έτη ζημιές. Και επίσης προσέφερε ADSL 512 με 20 Ευρώ το μήνα! Και επίσης η wanadoo είναι ISP αι όχι ιδιοκτήτης ενσύρματου δικτύου. Και επίσης ο ΟΤΕ είναι σουσιαστικά ο μοναδικός που μπορεί να δώσει "σύρμα" ADSL εκτός από το "the last mile" βέβαια.

Crosstalk
16-07-03, 16:48
I Wanadoo einia o gallikos OTEnet!exei apo pisw thn FT i opoia otan xekinise na dinei ADSL eixe kanei trella orgia thetontas retail ADSL/month sta 17.1 kai wholesale sta 30.2!Vevea to retail itan mono mesw tis Wanadoo kai eixe onomasia Wanadoo Netissimo 1!
Afto mono pliroforiaka!an den ginie kai edw kati me ta wholesale offerings den vlepw simantiki meiwsi sto ameso mellon!

@ ADSLgr.com All rights reserved.