PDA

Επιστροφή στο Forum : FRITZ 7140 (Vodafone) με 57 ευρώ χωρίς υποχρέωση σύνδεσης;;;;



Σελίδες : [1] 2

lewton
11-09-07, 22:34
Δείτε εκεί (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=16&category=26174126&product=984906).

Τι θέλει να πει ο ποιητής;
Μπορούμε να πάρουμε το FRITZ 7140 με μόλις 57 ευρώ και να μην ενεργοποιήσουμε τη σύνδεση αν θέλουμε; :hmm:

sdn
12-09-07, 00:29
Όχι... Πληρώνεις τον πρώτο μήνα 57 €... Άρα 57 + 45 = 102 €... Που και πάλι συμφέρει... Αλλά δεν είχαν σκεφτεί τι βγάζουμε και κυρίως τι σκεφτόμαστε στο adslgr :)

btw γίνεται αλλαγή firmware σε ISDN?

lewton
12-09-07, 00:40
Όχι... Πληρώνεις τον πρώτο μήνα 57 €... Άρα 57 + 45 = 102 €... Που και πάλι συμφέρει... Αλλά δεν είχαν σκεφτεί τι βγάζουμε και κυρίως τι σκεφτόμαστε στο adslgr :)

btw γίνεται αλλαγή firmware σε ISDN?
Ποιά είναι η αιτιολογία της πρώτης αυτής πληρωμής;

papajohn
12-09-07, 01:28
Ναι σιγά με το έχουν σκεφτεί τόσο! Αν όταν πάρεις το πακέτο δε σου κάνουν τίποτα σε αίτηση (που ειναι και το πιο φυσιολογικό) τότε το Fritzακι είναι δικό σου με 57€. Καλα, lewton θα ρωτήσω αύριο, μπορεί να γλυτώσω ένα 100αρικο απο έναν εκτυπωτή αν χρησιμοποιήσω τον print server (αντι να πάρω δικτυακό μοντέλο) καθώς καικανα 80ρικο απο ένα sip που ήθελα! :rofl: Το μόνο "προβλημα" απ' ότι έχω καταλάβει είναι ότι μάλλον το fritz για να παίζει ο Print server του θέλει να είναι στο default ip πράγμα που με εκνευρίζει. Αύριο θα περάσω απο πλαίσιο οπότε θα ρωτήσω!

lewton
12-09-07, 01:30
Για ρώτα και πες μας για να ξέρουμε.
Γιατί αν ισχύει ότι είναι δικό μας 57 ευρώ χωρίς άλλη υποχρέωση, ποβλέπω τη Forthnet να ξεπουλάει τα πακέτα, αλλά να μην της κάθεται αίτηση για αίτηση. :p

nrg_polini
12-09-07, 01:35
Εγω: Γεια σας ηθελα το πακετο της βονταφον με το wifi
Πλαισιο: Βεβαιος, ελατε να κανουμε και την αιτηση
Ε: Α δε γινεται, ειναι για δωρο θα ερθει ο φιλος μου/ φιλη μου να τη κανει μολις του το δωσω
Π: Οκ κανενα προβλημα


Δυσκολο το βλεπετε; Εγω καθολου!

lewton
12-09-07, 01:36
btw γίνεται αλλαγή firmware σε ISDN?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=16&category=26174126&product=985112 :)

No-Name
12-09-07, 01:45
εαν δεν θέλει στοιχεια είναι ευκολο αλλιώς από σειριακό σε βρίσκουν

player74
12-09-07, 02:53
μην κανετε πονηρους υπολογισμους γιατι δεν πιανει.
πρωτα απολα υπογραφετε συμβολαιο 12 μηνων.
για να το σπασετε με 45 ευρω που σκεφτεστε δεν ειναι τοσο απλο νομιζω.
περιγραφετε λεπτομερος περαν των 45 ευρω τι πληρωνετε στους ορους.
τα 45 ευρω ειναι το τελοσς αποσυνδεσης.
οποιος διακοψει πριν το περας του 12μηνου υσχιει οτι και στα συμβολαια κινητης.
πληρονετε επιπλεον των 45€ τα τελη μηνων που απομενουν, το υπολοιπο της επιδοτησης εξοπλισμου και τα δωρεαν παγια προσφορας που τυχον υπαρχουν.:hmm:

nrg_polini
12-09-07, 02:56
μην κανετε πονηρους υπολογισμους γιατι δεν πιανει.
πρωτα απολα υπογραφετε συμβολαιο 12 μηνων.
για να το σπασετε με 45 ευρω που σκεφτεστε δεν ειναι τοσο απλο νομιζω.
περιγραφετε λεπτομερος περαν των 45 ευρω τι πληρωνετε στους ορους.
τα 45 ευρω ειναι το τελοσς αποσυνδεσης.
οποιος διακοψει πριν το περας του 12μηνου υσχιει οτι και στα συμβολαια κινητης.
πληρονετε επιπλεον των 45€ τα τελη μηνων που απομενουν, το υπολοιπο της επιδοτησης εξοπλισμου και τα δωρεαν παγια προσφορας που τυχον υπαρχουν.:hmm:

Το θεμα ειναι πως αν υπαρχει το μοντεμ στο κουτι το παιρνεις και πας στο ταμειο χωρις να κανεις την αιτηση λεγωντας οτι θα τη κανεις μονος σου κτλ :whistle:

player74
12-09-07, 03:24
Το θεμα ειναι πως αν υπαρχει το μοντεμ στο κουτι το παιρνεις και πας στο ταμειο χωρις να κανεις την αιτηση λεγωντας οτι θα τη κανεις μονος σου κτλ :whistle:
προφανως δεινεις τα διακιολογιτικα και γινετε αιτηση επιτοπου προκειμενου να παρεις το πακετακι.
το ιδιο οπως αν θυμαμαι καλα που γινετε με τα πακετα της οτενετ (και conn-x?)

δεν νομιζω να σε αφησουν αν φυγεις ετσι χωρις να υπογραψεις αιτηση-συμβολαιο την στιγμη που περνεις επιδοτουμενο εξοπλισμο

player74
12-09-07, 03:32
και για να σας διαφοτησω περισοτερο να πω οτι μαλλον θα εφαρμοζετε πανομοιοτυπα η διαδικασια συνδεσης για συνδεση με συμβολαιο κινητης.
δεν θα παραλαβετε ενξοπλισμο αν δεν δωθει εγκριση απο vodafone.

runner70
12-09-07, 08:32
Υπαρχει ποσο επιδοτησης του εξοπλισμου.Δεν ξερω ποσο ειναι αυτο, θα ρωτησω.Αν παρεις το πακετο και το ενεργοποιησεις και το διακοψεις πχ. σε ενα μηνα θα πληρωσεις : τα 45 ευρω τελος διακοπης + το ποσο επιδοτησης ολοκληρο + το μηνιαιο παγιο της dsl στο προγραμμα που θα επιλεξεις.Ασχετα το οτι ειναι οι 3 πρωτοι μηνες δωρεαν,αν διακοψεις πριν το 12μηνο θα πληρωσεις τους μηνες που ησουν και ηταν δωρεαν.
Στα καταστηματα της voda μου ειπαν οτι δεν υπαρχει η αιτηση μεσα στο πακετο και οτι γινεται ηλεκτρονικα.Να φανταστειτε δεν μπορεις να δεις τους ορους πριν κανεις την αιτηση.Βεβαια δεν την υπογραφεις.Απλα την συμπληρωνει ηλεκτρονικα μετα την εκτυπωνει με τους ορους ,στα δινει να τα διαβασεις και τελος αν συμφωνεις υπογραφεις και δινεις το οκ για την ενεργοποιηση.Κατι τετοιο ομως ειναι απαραδεκτο.Αν εγω δεν συμφωνω με τους ορους γιατι να καθομαι να ασχολουμαι με τη συμπληρωση της αιτησης και δεν μου τους δινουν απευθειας ωστε να μην ταλαιπωρουμαι ? και στο 13830 που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν μπορειτε να τους διαβασετε στο καταστημα πριν υπογραψετε.... Δηλαδη θα καθεσαι να διαβαζεις 4,5 σελιδες ορους στο καταστημα........ Τι πολιτικη μεγαλης εταιρειας ειναι αυτο ???
Βεβαια αν θελεις να τους παρεις τους ορους στο σπιτι τους παιρνεις ;)

απλα τους λες να φτιαξουν μια ψευτικη αιτηση να την εκτυπωσουν και με τη μια να την ακυρωσουν.
Και ειπαν οτι παιρνεις τον εξοπλισμο αφου συμπληρωσεις την αιτηση.
Τωρα δεν ξερω στο πλαισιο τι κανουν και αν υπαρχει καμια τρυπα :whistle:

lewton
12-09-07, 11:23
Αυτήν την τρύπα προσπαθούμε να ανακαλύψουμε.

player74
12-09-07, 13:12
δεν υπαρχει τρυπα. εβαλα ενα φιλο μου που πειγε σημερα να μαθει σχετικα με την προσφορα κτλ και να το φερει ετσι ωστε να μαθει αυτο που θελουμε.
οπως προειπα. διαδικασια συνδεσης σε κινητη με συμβολαιο. περιμενεις εγκριση υπογραφεις τους ορους και μετα σου δεινουν το πακετακι.
αν για καποιο λογο η εγγριση αργει δεν περνει τιποτα και σου λενε θα σε καλεσουμε να σου πουμε ή περαστε αργοτερα.
δεν μπορεις να υποβαλεις αιτημα αργοτερα μονος σου και καλα.
(επισεις νομιζω πρεπει να αντιστοιχισουν κι αυτο που περνεις-το πακετακι- με την αιτηση σου γιατι μετο s/n που περιεχει το κουτακι φτιαχνεις μονο κωδικους προσβασης και δεν δεινεις στοιχεια σου)

lewton
12-09-07, 13:13
Κρίμα. :cry:

runner70
12-09-07, 14:53
τελικα το ποσο της επιδοτητησης του εξοπλισμου ειναι 29-30 ευρω και πληρωνεις το 100% αν διακοψεις πριν το 6μηνο.Μετα το 6μηνο πληρωνεις ενα ποσοστο του ποσου.

Lefh
13-09-07, 14:47
Πάντως μέσω Πλαισίου ηλεκτρονικά μπορείς να το παραγγείλεις χωρίς να κάνεις σύνδεση... :whistle:

Δεν ξέρω αν μετά θα ψάξουν να βρούνε ποια box δεν ενεργοποιηθήκανε, αλλά και πάλι μπορείς να πεις ότι είχες ήδη ADSL και περιμένεις να λήξει πριν συνδεθείς... ;)

No-Name
13-09-07, 14:49
Δεν στέκει η δικαιολογία καθώς δεν επηρεάζει ότι έχεις adsl απλά το πάιρνει η vodafone στο όνομα της από το παλιό σου πάροχο

NikoLakis
13-09-07, 15:58
Πάντως μέσω Πλαισίου ηλεκτρονικά μπορείς να το παραγγείλεις χωρίς να κάνεις σύνδεση... :whistle:

Δεν ξέρω αν μετά θα ψάξουν να βρούνε ποια box δεν ενεργοποιηθήκανε, αλλά και πάλι μπορείς να πεις ότι είχες ήδη ADSL και περιμένεις να λήξει πριν συνδεθείς... ;)

Το θεμα είναι στο box που σου στέλνει το Πλαίσιο είναι μέσα το Modem ή έχει μόνο την αίτηση και το modem στο στέλνουν αφού στείλεις την αίτηση?

ilias_ath
13-09-07, 16:10
Εγώ πάντως που αγόρασα το πακέτο Hibox (99 €) για ένα φίλο είχε μέσα το modem (Fritz) και όταν ρώτησα αν κάνω αίτηση εκεί για την σύνδεση, μου είπαν ότι πρέπει να συμπληρώσω την αίτηση που έχει μέσα το κουτί και να την στείλω ταχυδρομικά στην Hol. Απλά πλήρωσα την τιμή του πακέτου και έφυγα.
Την αίτηση τελικά την έστειλα μετά από 1 μήνα και κανείς δεν με είχε ενοχλήσει.
Πιστεύω ότι έτσι είναι και με το πακέτο Double play αλλά και με αυτό της Vodafone. Τα 57 € αντιστοιχούν στην αξία του Fritz και αν δεν ενεργοποιήσεις την συνδρομή (1 Μήνας) δεν τους πολυνοιάζει μάλλον.

runner70
13-09-07, 22:22
Απο οτι μου ειπαν σε καταστημα της vodafone το κουτι περιεχει μεσα το router αλλα οχι την αιτηση.Η αιτηση γινεται στον υπολογιστη τους και στελνεται στην hol για να εγκριθει και μετα παιρνεις το πακετο.

ATG
14-09-07, 02:06
Ειναι ακριβως οπως η κινητη.
Πρωτα θα ελεγχθει η πιστοληπτικη ικανοτητα του πελατη, θα παρει εγκριση και μετα θα παρει τον εξοπλισμο.

Lefh
19-09-07, 02:44
Το θεμα είναι στο box που σου στέλνει το Πλαίσιο είναι μέσα το Modem ή έχει μόνο την αίτηση και το modem στο στέλνουν αφού στείλεις την αίτηση?

Κανονικότατα είχε το μόντεμ μέσα και το πήρα με 57 ευρώπουλα ;)

Βέβαια ηθελα να μπω και vodafone οπότε έκανα και την αίτηση στο Πλαίσιο (Θεσσαλονίκης) μετά, γιατί δεν είχε μέσα αίτηση :down:

player74
19-09-07, 22:56
Κανονικότατα είχε το μόντεμ μέσα και το πήρα με 57 ευρώπουλα ;)

Βέβαια ηθελα να μπω και vodafone οπότε έκανα και την αίτηση στο Πλαίσιο (Θεσσαλονίκης) μετά, γιατί δεν είχε μέσα αίτηση :down:

περιεργο.:hmm:
ειχες φυγει στο μεταξυ και μετα γυρισες για αιτηση ή ειχες εκδιλωσςει την προθεση σου απο πριν?

mix21
20-09-07, 11:18
Εγω: Γεια σας ηθελα το πακετο της βονταφον με το wifi
Πλαισιο: Βεβαιος, ελατε να κανουμε και την αιτηση
Ε: Α δε γινεται, ειναι για δωρο θα ερθει ο φιλος μου/ φιλη μου να τη κανει μολις του το δωσω
Π: Οκ κανενα προβλημα


Δυσκολο το βλεπετε; Εγω καθολου!

π:Οκ,δεσμευουμε ένα πακέτο,πληρώστε και θα σας δώσουμε ενα εγγραφο για να το φέρει ο /η φιλοσ/φίλη σας ωστε να πάρει το πακέτο....

Regent
20-09-07, 14:48
π:Οκ,δεσμευουμε ένα πακέτο,πληρώστε και θα σας δώσουμε ενα εγγραφο για να το φέρει ο /η φιλοσ/φίλη σας ωστε να πάρει το πακέτο....

Με τέτοια πολιτική πωλήσεων και τον ανταγωνισμό που υφίσταται ανάμεσα στις εταιρείες παροχής internet, φρονώ (sic) πως η Vodafone δεν θα έχει μεγάλη τύχη...

ATG
21-09-07, 11:36
Με τέτοια πολιτική πωλήσεων και τον ανταγωνισμό που υφίσταται ανάμεσα στις εταιρείες παροχής internet, φρονώ (sic) πως η Vodafone δεν θα έχει μεγάλη τύχη...

Ξερεις πολλες εταιριες να σου περνουν on line την αιτηση την ωρα της αγορας?

nikgr
22-09-07, 14:43
Παιδιά αξίζει αυτό το router?
Eγώ έχω το USR9106 που δεν υποστηρίζει adsl2+. Θα παίζει λέτε στα 8mbit της HOL ή πρέπει οπωσδήποτε να είναι adsl2+ τεχνολογίας?

Aν παίζει θα το κρατήσω και θα πάρω το πακέτο της Voda με το χαζοjetspeed που το δίνει δωρεάν και θα πάει στα σκουπίδια.

Αν δεν παίζει το USR9106 είμαι μεταξύ αγοράς του fritz και USR9108. Tα 30euro δεν είναι και τόσο μεγάλο θέμα. Ποιό απ' τα 2 να προτιμήσω λέτε?

Tem
22-09-07, 16:58
....... είμαι μεταξύ αγοράς του fritz και USR9108. Tα 30euro δεν είναι και τόσο μεγάλο θέμα. Ποιό απ' τα 2 να προτιμήσω λέτε?

αν σε ενδιαφέρει το VoIP θα προτιμήσεις το 7140. Σε κάθε άλλη περίπτωση το 9108 χωρίς δεύτερη σκέψη

mpetou
22-09-07, 17:58
7140 εχει διπλη ram απο το usr και voip
σηκωνει 1000δες συνδεσεις..

Tem
24-09-07, 10:43
7140 εχει διπλη ram απο το usr και voip
σηκωνει 1000δες συνδεσεις..
Είναι καλό το 7140 αλλά συγχρονίζει κατα κανόνα χαμηλότερα από το 9108

stri250
25-09-07, 10:21
Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Μπορώ με το ίδιο σκεπτικό να αγοράσω το 2PLAY της ΗOL που έχει το ασύρματο Φριτζ 7140, με 110 ευρώ ενώ κοστίζει 190 στο εμπόριο?

Tem
26-09-07, 08:44
Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Μπορώ με το ίδιο σκεπτικό να αγοράσω το 2PLAY της ΗOL που έχει το ασύρματο Φριτζ 7140, με 110 ευρώ ενώ κοστίζει 190 στο εμπόριο?
υπάρχει όμως υποχρέωση σύνδεσης και στην περίπτωση της HOL ;)

stri250
27-09-07, 01:18
υπάρχει όμως υποχρέωση σύνδεσης και στην περίπτωση της HOL ;)

Tem σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά με τραβάνε στο κατάστημα να συμπληρώσω την αίτηση και δεν με αφήνουν να φύγω? Μπορώ να κάνω τον "Αλέκο" και να την στείλω από το σπίτι μου; & η αίτηση μήπως είναι μέσα στο κουτί οπότε να το ανοίξω εκεί λίγο δύσκολο.

runner70
27-09-07, 03:24
Μπορώ να κάνω τον "Αλέκο" και να την στείλω από το σπίτι μου; & η αίτηση μήπως είναι μέσα στο κουτί οπότε να το ανοίξω εκεί λίγο δύσκολο.

απο οσο γνωριζω δεν υπαρχει αιτηση στο κουτι.Η αιτηση γινεται ηλεκτρονικα στους υπολογιστες των καταστηματων.

nikgr
27-09-07, 18:03
Παιδιά υπάρχει κανένα review στο site για το 7140?
Τα μόνα που βρήκα ήταν αυτα:
7050:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=47720

και το AVM FRITZ!Box
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=44619

Kυρίως θέλω κάποιες πληροφορίες για τις δυνατότητές του ως VoiP μιας και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την τεχνολογία.
Συνδέεις δηλαδή το τηλέφωνο στο Fritz και μιλάς μέσω internet με κλειστό τον υπολογιστή?

Tem
27-09-07, 19:42
...... Συνδέεις δηλαδή το τηλέφωνο στο Fritz και μιλάς μέσω internet με κλειστό τον υπολογιστή?
έτσι ακριβώς. Συνδέεις ένα απλό τηλέφωνο στο Fritz και μιλάς με κλειστό υπολογιστή

chrismasgr
01-10-07, 18:05
Παιδιά μπερδεύτηκα λίγο. ΄Εχω ήδη τηλέφωνο από την vodafone και θέλω και την adsl της. Μπορώ εκ τον υστέρων να κάνω αίτηση για adsl by vodafone? Και το voip γιατί τι έχει ; Γιατί δεν δίνει απλό ασύρματο;

ariadgr
01-10-07, 19:29
Παιδιά μπερδεύτηκα λίγο. ΄Εχω ήδη τηλέφωνο από την vodafone και θέλω και την adsl της. Μπορώ εκ τον υστέρων να κάνω αίτηση για adsl by vodafone?

Φυσικά μπορείς. Λες να μη σε θέλουν για πελάτη; ;)

chrismasgr
01-10-07, 20:04
Ευχαριστώ

mix21
17-10-07, 03:03
τελικά δεν μπορούμε να το πάρουμε με 57 απο το πλαίσιο δλδ?γιατι αλλιώς ξεκινησε το θέμα κ αλλού έφτασε...

Torrentoo
29-10-07, 00:09
Aν γίνεται, αγοράζω όλα τα πακέτα της VODAFONE και ανοίγω μαγαζί με FRITZ!BOX 7140 :lol:

Ange1face
30-10-07, 09:00
Πολύ έξυπνα όλα αυτά, αλλά δε νομίζω - μάλλον, είμαι σίγουρη - πως δεν θα πιάσει τίποτα από όλα αυτά. Πρώτον για να πάρεις το πακέτο δίνεις ταυτότητες, λογαριασμους κτλ. Δεύτερον και να πάρεις το πακέτο, να κάνεις την αίτηση και να φύγεις απλά αν γίνει ακύρωση η δεν ενεργοποιηθεί ποτέ θα έχεις ένα καλό λογαριασμό για τους επόμενους μήνες ^^ Τα ψαξα.. :/

enastalaiporos
26-11-07, 14:57
Εγω παντως ειχα παρει το fritz απο τον Κωτσοβολο με 99 ευρω και το χρησιμοποιουσα στο σπιτι μου με αλλη συνδεση (forthnet) και αργοτερα (κανα μηνα μετα) εκανα αιτηση στη HOL Για Double play. Και ολα μια χαρα.

aral67
21-12-07, 04:17
Δεν ξέρω τι λέτε πάντος εγώ έκανα προχτές παραγελεία μέσω internet το πακέτο της vodafone
με το ασυρματο fritz 7140 στα 57 ευρω. Βάση όσα διάβασα περίμενα οτι θα με πέρνανε τηλέφωνο και θα μου λέγανε οτι δεν μπορούν να μου το στείλουνε και οτι πρέπει να πάω απο το κατάστημα για να συμπληρώσω και να υπογράψω την αίτηση.

Παρολαυτά δεν με πήρε κανένας τηλέφωνο οπως οφειλαν (για να μου πουνε αν θα ερθουνε ή οχι και αν ναι τι μέρα και ώρα για να μην περιμένω αδικα) και την επομένη καποια στιγμή μεσα στην μέρα χτυπάει το κουδούνι, ανοιγω και έκπληκτος βλέπω οτι ήτανε απο το πλαίσιο. Καλά που ήμουνα σπίτι εκείνη την ώρα και παρέλαβα το πακέτο. Μέσα στο κουτί ειναι όλος ο εξοπλισμός (Modem, καλώδια, splitter, cd, και ένας φάκελος της vodafone).

Δεν ξέρω αν έγινε λάθος πάντος μπορώ να πώ οτι είμαι υπερήφανος κάτοχος του fritz 7140 με μόνο 57εύρω, αποστολή στο χώρο μου δωρεάν και δεν έχω υπογράψει πουθενά και τίποτε (πχ. οτι απο την στιγμή που το αγόρασα πρέπει να το ενεργοποιήσω κιόλας)

Αν παρολαυτά το θέλουνε πίσω μπορούνε να έρθουνε στον χώρο μου με ραντεβού απογευματινές ώρες εκτός σαββάτου, κυριακής και αργιών χε χε με τιμή εκκίνησης τα 60 ευρώ.

Δοκιμάστε και ίσως λόγο των εορτών η της βλακίας που δέρνει το πλάισιο, σταθείτε τυχεροί και αποκτήσετε το μοντεμακι σε προνομιακή τιμή/

Talos82
21-12-07, 05:02
Παιδιά αξίζει αυτό το router?
Eγώ έχω το USR9106 που δεν υποστηρίζει adsl2+. Θα παίζει λέτε στα 8mbit της HOL ή πρέπει οπωσδήποτε να είναι adsl2+ τεχνολογίας?

Aν παίζει θα το κρατήσω και θα πάρω το πακέτο της Voda με το χαζοjetspeed που το δίνει δωρεάν και θα πάει στα σκουπίδια.

Αν δεν παίζει το USR9106 είμαι μεταξύ αγοράς του fritz και USR9108. Tα 30euro δεν είναι και τόσο μεγάλο θέμα. Ποιό απ' τα 2 να προτιμήσω λέτε?

Μέχρι 12ΜΒit παίζει το 9106 (adsl2).
Απ'όσα θυμάμαι να λέγονται την εποχή που κυκλοφόρησε το 9108, η γενική εντύπωση ήταν πως δεν είναι το ίδιο καλό με το 9106. Σαν πρώτη επιλογή θα έλεγα κράτα το 9106 και σαν δεύτερη πάρε το fritz.

modified
27-12-07, 01:26
Δεν ξέρω τι λέτε πάντος εγώ έκανα προχτές παραγελεία μέσω internet το πακέτο της vodafone
με το ασυρματο fritz 7140 στα 57 ευρω. Βάση όσα διάβασα περίμενα οτι θα με πέρνανε τηλέφωνο και θα μου λέγανε οτι δεν μπορούν να μου το στείλουνε και οτι πρέπει να πάω απο το κατάστημα για να συμπληρώσω και να υπογράψω την αίτηση.

Παρολαυτά δεν με πήρε κανένας τηλέφωνο οπως οφειλαν (για να μου πουνε αν θα ερθουνε ή οχι και αν ναι τι μέρα και ώρα για να μην περιμένω αδικα) και την επομένη καποια στιγμή μεσα στην μέρα χτυπάει το κουδούνι, ανοιγω και έκπληκτος βλέπω οτι ήτανε απο το πλαίσιο. Καλά που ήμουνα σπίτι εκείνη την ώρα και παρέλαβα το πακέτο. Μέσα στο κουτί ειναι όλος ο εξοπλισμός (Modem, καλώδια, splitter, cd, και ένας φάκελος της vodafone).

Δεν ξέρω αν έγινε λάθος πάντος μπορώ να πώ οτι είμαι υπερήφανος κάτοχος του fritz 7140 με μόνο 57εύρω, αποστολή στο χώρο μου δωρεάν και δεν έχω υπογράψει πουθενά και τίποτε (πχ. οτι απο την στιγμή που το αγόρασα πρέπει να το ενεργοποιήσω κιόλας)

Αν παρολαυτά το θέλουνε πίσω μπορούνε να έρθουνε στον χώρο μου με ραντεβού απογευματινές ώρες εκτός σαββάτου, κυριακής και αργιών χε χε με τιμή εκκίνησης τα 60 ευρώ.

Δοκιμάστε και ίσως λόγο των εορτών η της βλακίας που δέρνει το πλάισιο, σταθείτε τυχεροί και αποκτήσετε το μοντεμακι σε προνομιακή τιμή/

Το δοκίμασε αυτό και κανένας άλλος αυτές τις μέρες;

guzel
27-12-07, 01:49
Εγω: Γεια σας ηθελα το πακετο της βονταφον με το wifi
Πλαισιο: Βεβαιος, ελατε να κανουμε και την αιτηση
Ε: Α δε γινεται, ειναι για δωρο θα ερθει ο φιλος μου/ φιλη μου να τη κανει μολις του το δωσω
Π: Οκ κανενα προβλημα


Δυσκολο το βλεπετε; Εγω καθολου!

θα παω αυτες τις μερες να το παρω. θα πω οτι ειναι δωρο :lol:

τρελη προσφορα :lol:

εξω τα εχει τα πακετα.θα το παρω και θα παω στο ταμειο. δεν πιστευω να μην ειναι μεσα το ρουτερ :rofl:

farcry
04-01-08, 13:11
ναι παιδια το εκανε και ενα παιδι που ξερω πλαισιο στουρναρη.

δε ρωτας πωλητη δε λες για δωρο και αλλες @@

απλα παιρνεις το κουτι και πας ταμειο. χτυπανε το barcode πληρωνεις και φευγεις.

ΜΗ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΩΛΗΤΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

@ ADSLgr.com All rights reserved.