PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιστροφη χρηματων απο Nonoh και αρνηση αγοράς credit



tasos-tasos
12-09-07, 04:49
Πηγα να αγοράσω credit στο Nonoh με paypal

η συναλλαγη δεν ολοκληρωθηκε ποτε

ειτε με Mozilla είτε με IE

ποτε δεν ειχα προβλημα στον browser για paypal

και βλεπω οτι η κινηση εγινε και η Betamax γύρισε τα λεφτά

οριστε και το log απο paypal

Sep. 11, 2007 Transfer From Credit Card Completed €12.50 EUR (φευγουν απο την καρτα)
Sep. 11, 2007 Payment To Betamax GmbH & Co.KG Refunded -€12.50 EUR ( η Betamax λεει οχι ευχαριστώ???)
Sep. 11, 2007 Transfer To Credit Card Completed -€12.50 EUR (ξαναγυριζουν στην καρτα)

tasos-tasos
12-09-07, 05:07
ε μετα απο λιγο φαινεται πως το μετανιωσανε και τα δεχτηκανε τα λεφτουδακια μου

και δεν ειμαι απο αυτους που κανουν free δοκιμαστικους να πω πως ειχα μπει σε καμια μαυρη λιστα

anyway, fixed

mookie
12-09-07, 11:07
ενω πολυ ευκολα μπορω να σου πω οτι,ετσι γραφει logs το paypal,που δηλαδη συνηθως η 1η γραμμη ειναι που τραβαει λεφτα απο την καρτα σου,μετα η 2η γραμμη ειναι που κανει συνναλαγμα,και επειτα δειχνει το τελικο ποσο χρεωσης σε αλλο νομισμα, δεν ξερω γιατι λεει REFUNDED.....:drunk:

tasos-tasos
12-09-07, 14:50
οχι δυστυχως η ευτυχως δεν εγινε ετσι

στην επομενη κινηση που εκανα μετα από κανενα μισαωρο η συναλλαγη εγινε κανονικα και σε κανονικη συναλλαγη η λεξη refunded δεν παιζει κανενα ρολο
το refunded σημαινει οτι επεστραφησαν τα χρηματα
Η ΣΩΣΤΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ
Sep. 11, 2007 Payment To Betamax GmbH & Co.KG Completed Details -€12.50 EUR
Sep. 11, 2007 Transfer From Credit Card Completed Details €12.50 EUR

Η ΑΚΥΡΗ ΚΙΝΗΣΗ
Sep. 11, 2007 Transfer To Credit Card Completed Details -€12.50 EUR
Sep. 11, 2007 Payment To Betamax GmbH & Co.KG Refunded Details -€12.50 EUR
Sep. 11, 2007 Transfer From Credit Card Completed Details €12.50 EUR

τελος καλο ολα καλα
αν και απο ποιοτητα προς κινητο, χαλια

sleepless9
08-11-07, 17:20
Και γω το ίδιο πρόβλημα έχω με ΟΛΑ τα betamax clients. Ενώ τα χρησιμοποιώ εδώ και ενάμιση χρόνο χωρίς πρόβλημα, εδώ και 3 μέρες προσπαθώ να βάλω μονάδες και μου τα γυρνάει συνέχεια πίσω χωρίς να μου δίνει και καμιά αιτιολόγηση στο Error!
Παλιότερα πχ που είχα πάει να βάλω μονάδες σε ένα φιλαράκι που δεν έχει κάρτα, μου τα γύρισε πίσω με την αιτιολόγηση πως με την ίδια κάρτα έχουν μπει λεφτά και σε αλλο λογαριασμό (στον δικό μου) και για κάποιο λόγο δεν το δέχονται. Βέβαια μετά έβαλα μέσω moneybookers και όλα οκ.
Κάποιο πρόβλημα παίζει πάντως αυτές τις μέρες! Προχτές δε μου εμφάνιζε καν την επιλογή να πληρώσω με VISA, paypal & moneybookers. Και από χτες που άρχισαν να εμφανίζονται πάλι, μου τα γυρνάει πίσω, και με τις τρεις μεθόδους!
Δοκίμασα να βάλω στο Voipdiscount και το Voipwise, και τώρα διαβάζω πως το ίδιο παίζει και στο nonoh. Αν έχει κανεις κανένα νέο ας μας πει... Εγώ μετά από τόσες προσπάθειες αποφάσισα να τους στείλω κανα e-mail ή να τους πάρω τηλέφωνο (μέσα από το πρόγραμμά τους που θα είναι και δωρεάν ;))

geo909
16-11-07, 00:47
Και γω ειχα πρόβλημα με voipdiscount και PayPal.Μου τα γυριζε πίσω (refunded)

@ ADSLgr.com All rights reserved.