PDA

Επιστροφή στο Forum : evoice+προπληρωμενη καρτα (giftcard-τραπεζα αττικης)



Avatar
14-01-05, 16:36
Επειδη ηθελα να βαλω χρηματα στον λογαριασμο για το evoice, σκεφτηκα να βγαλω μια giftcard απο την τραπεζα αττικης (προπληρωμενη καρτα-να μην μπλεκω με πιστωτικες). Πριν την βγαλω, επικοινωνησα με την hol για να μαθω αν την δεχονται. Καποιος υπαλληλος μου ειπε να τηλεφωνησω καποια στιγμη που ειναι και ανοιχτο το λογιστηριο να μαθω σιγουρα. Με τα πολλα, ξανατηλεφωνω και με ρωταει ενας υπαλληλος τα 6 πρωτα ψηφια που ξεκιναει η καρτα. Επειδη δεν την ειχα, τηλεφωνω στην τραπεζα αττικης και μου τα λενε. Ξανα τηλεφωνω στην hol, λεω τα 6 ψηφια και μου λενε πως την συγκεκριμενη καρτα δεν την δεχονται (αν και η υπαλληλος απο την τραπεζα αττικης με ειχε διαβεβαιωσει πως η καρτα χρησιμοποιειται στο ιντερνετ απο οποιον δεχεται visa). Με τα πολλα αρχισα και εριχνα μια ματια και σε αλλες τραπεζες για προπληρωμενες/πιστωτικες και βρηκα καποιες πληροφοριες (υπαρχει και μια προπληρωμενη της εγνατιας που γινεται δεκτη απο συγκεκριμενα καταστηματα μονο) και ξανα-τηλεφωνω στην hol να ξαναρωτησω για εκεινες τις καρτες (ειχα μαθει και τα πρωτα 6 ψηφια τους). Με το που του λεω την προηγουμενη ιστορια, μου απανταει πως για το evoice δεχονται ολες τις καρτες visa, και πως ο προηγουμενος που με ειχε ρωτησει για τα 6 πρωτα ψηφια ειναι για αν ηθελα να κανω ανανεωση με δοσεις (σε αυτην την περιπτωση δεχονται μονο ορισμενες). Το θεμα ειναι οτι μπερδευτηκα γιατι αναμεσα σε ολα αυτα τα τηλεφωνηματα που ειχα κανει, με ειχαν ξαναρωτησει αν ειναι για ανανεωση και ειχα πει "οχι, ειναι για το evoice".


Εχει κανει κανεις ανανεωση με την giftcard ή γνωρίζει κατι επι του θεματος? Να μην βγαζω χωρις λογο την καρτα (αν και ο τελευταιος στον οποιο μιλησα πιστευω/θελω να πιστευω οτι ειχε δικιο).

ariadgr
14-01-05, 17:45
Τη δέχονται όπου δέχονται visa, αλλά όχι για δοσεις.

great
14-01-05, 18:00
ακριβως, οι δοσεις ειναι κατι το διαφορετικό και είναι αναλογα με την καρτα.

Αυτες οι προπληρωμενες ειναι κανονικα visa.

@ ADSLgr.com All rights reserved.