PDA

Επιστροφή στο Forum : Διπλή χρέωση?



Sirakawa
13-09-07, 12:08
Καλημέρα, από εχθές έχω 2play :worthy:. Και το πρωί ήρθε ο λογαριασμός από οτενετ ( εξοφλητικός απ'όσο κατάλαβα ) και περιλαμβάνει και τον Σεπτέμβριο ολόκληρο. Φαντάζομαι θα έρθει ο ανάλογος και από τη forthnet για τον Σεπτέμβριο. Γιατί να τον πληρώσω 2 φορές? Έχεται κάποια γνώση επί του θέματος?

nrg_polini
13-09-07, 12:10
Παρε ενα τηλεφωνο στην Οτενετ και δες αν υπαρχει αιτηση διακοπης γιατι κατι μου λεει πως δεν υπαρχει. Να δουμε ποτε θα μπει ταξη σε αυτο το θεμα.:down:

deniSun
13-09-07, 13:13
Θα πληρώσεις κανονικά τα τηλ. μέχρι χθες στον ΟΤΕ και τα πάγια όλου του Σεπτεμβρίου.
Τα πάγια δεν τα πληρώνεις μέχρι χθες.
Δεν κάνουν τέτοιες αναλογίες.

nrg_polini
13-09-07, 13:15
Θα πληρώσεις κανονικά τα τηλ. μέχρι χθες στον ΟΤΕ και τα πάγια όλου του Σεπτεμβρίου.
Τα πάγια δεν τα πληρώνεις μέχρι χθες.
Δεν κάνουν τέτοιες αναλογίες.

Μια χαρα κανουν ;)

deniSun
13-09-07, 13:17
Και σε εμένα μου είπαν στο 134 ότι τα πάγια θα χρεωθούν για όλο τον μήνα.
Όταν θα μου έρθει ο εκκαθαριστικός θα δω τι με χρέωσαν.

Sirakawa
13-09-07, 13:36
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις μέχρι τώρα, αλλά στη forthnet το τηλέφωνο βουβό και στην οτενετ δεν απαντάνε. Οπότε θα κάνω μία βόλτα από το κοντινότερο oteshop να δω τι παίζει. Δεν θα πληρώσω κάτι 2 φορές γιατί έτσι τους αρέσει ( ποιοί είναι η Amstel ? ). Η forthnet αναάμβάνει τον διακανονισμό στις εταιρίες και μέσα είναι και η χρέωση.

Sirakawa
17-09-07, 14:34
Μια χαρα κανουν ;)

Απόλυτα σωστό. Σήμερα πέρασα τελικά από οτενετ , όπου φυσικά ο λαγαριασμός ήταν ενεργός σε ανύπαρκτη γραμμή. Η κοπέλα στην υποδοχή δεν είχε ιδέα ότι η forthnet μπορεί να διακόψει το λογαριασμό της οτενετ ! ! ! !Αφού επικοινώνησε με κάποιον υπεύθυνο το πρόβλημα λύθηκε λέγοντας πως μέχρι τις 10 Οκτωβρίου θα παραλάβω νέο λογαριασμό όπου θα έχω χρεωθεί μέχρι τις 13-9-07 που είναι και το σωστό. Τέλος καλό, όλα καλά. Btw σήμερα θα παραλάβω επιτέλους το ρουτερ ,1 εβδομάδα μετά την ενεργοποίηση:rofl:

Edit : τι μούφα το USR 9112, 1 ethernet και 1 usb. No wireless ! ! ! Οπότε keep walking με το sagem

@ ADSLgr.com All rights reserved.