PDA

Επιστροφή στο Forum : Winchester CPU (AMD 64 ,Socket 939 ) γιατί μόνο στο e-shop ;



npats
15-01-05, 02:38
Εχω πάρει μια mobo: gigabyte GA-K8NS Ultra-939 και περιμένω να αγοράσω και έναν AMD64 με πυρήνα Winchester.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση ,είναι ότι σε όλα τα μαγαζιά που ρώτησα ,καθώς και στα site τους δεν υπάρχουν αυτοί οι επεξεργαστές και μάλιστα δεν έχουν την παραμικρή ιδέα για το πότε περίπου θα έρθουν στην χώρα μας,και υπάρχουν μόνο στο e-shop.

Εχει κανείς αγοράσει παρόμοιο επεξεργαστή απο αυτούς ή απο Ελλάδα γενικώτερα ;
Μου κάνει λίγο εντύπωση το όλο θέμα .

George978
15-01-05, 02:42
εφερε απο μονο του.Παρε , τι σε σταματαει ειναι καλο μαγαζι στις τιμες , τωρα οι επεξεργαστες ειναι ολοι ιδιοι οποτε :wink:

npats
15-01-05, 02:51
Εννοείς οτι οι άλλοι δεν φέρνουν για κάποιο λόγο;

Δεν μου έχει ξανασυμβεί στην Ελλάδα , να βρίσκω κάτι μόνο σε ένα μαγαζί και μάλιστα ηλεκτρονικό και για αυτό είμαι λίγο καχύποπτος.

Αυριο πάντως θα παραγγείλω τηλεφωνικά και έτσι θα δούμε τι τρέχει.

Αραγε θα πρέπει να κάνω bios update για να αναγνωρίσει την νέα cpu ;(οι Winchester αν δεν απατώμαι είναι σχετικά πρόσφατοι)

George978
15-01-05, 02:54
παρε , εχουν παρει πολλοι και δεν υπαρχει προβλημα. Η εξηγηση γιατι εχει το εσοπ και δεν εχουν οι αλλοι ειναι απλη, ολοι οι αλλοι προμηθευοντε απο τον κεντρικο εισαγωγεα που ειναι η Οκταβιτ αν θυμαμαι καλα. Το εσοπ πηρε απευθειας απο την εταιρια :mrgreen: , την AMD. Οι Winchester ειναι καινουριοι.

npats
15-01-05, 02:57
Aυριο κιόλας θα παραγγείλω.

Ευχαριστώ φίλε George978 .

George978
15-01-05, 03:03
το ζητημα ειναι αν θα βρεις καθως πεσαν σα τα κορακια ολοι, ενημερωσε μας αυριο αν ειχε.

Zarzour
15-01-05, 20:43
φίλε npats, εγώ πήρα ένα AMD Athlon 64 3000+ 939 από το eshop πριν μία βδομάδα. Είναι καταπληκτικό CPU...πετάαααααει!!! :airplane :shock:
Το eshop έχει τις χαμηλότερες τιμές...γιατί δεν παίρνεις από κεί;

@ ADSLgr.com All rights reserved.