PDA

Επιστροφή στο Forum : 24ΜΒ??Χα,χα,χα πολύ καλό το άλλο με τον Τοτό..



Docoptik
15-09-07, 16:55
Μένω ΑΓ. Παυλο Θεσ/νικης (κοντά στις ταβέρνες, όσοι είναι καλοφαγάδες κατάλαβαν ;) )
Εκτός ότι έκαναν 2 ΜΗΝΕΣ να με συνδέσουν στο δίκτυό τους, αφού είχαν στείλει τον λογαριαμό δλδ πλήρωσα τους πρώτους 2 μήνες και να έχω και τα πάγια του ΟΤΕ, είπα δεν πειράζει θα με "ξεπληρώσει" το internet.

Έτσι σήμερα με το router CRYPTO F330 εκτός ότι κάθε 4-6 λεπτά βλέπω να κάνει μόνο του reset, η ταχύτητα είναι στα 6000 με 6990 περίπου και upload στα 512. Δεν λέω ότι περίμενα στα 24000 (αυτό είναι ιδανικό), αλλά έστω 12000 άντε 10000 να είχα!!!
Επίσης αυτό reset που κάνει συνέχεια είναι εκνευριστικό. Παραθέτω τα στοιχεία της γραμμής μου,η οποία (δεν είμαι τόσο εξιδικευμένος με τεχνικούς όρους) πρέπει να είναι χάλια:


SNR Margin 7.0 18.0 dB
Line Attenuation 38.8 23.5 dB
Errored Seconds 63 5
Loss of Signal 5 5
Loss of Frame 0 0
CRC Errors 71 1
Data Rate 6528 512

Ειδικά το SNR MArgin παίζει και κάτω από 3.

Η πλάκα είναι ότι στο site speedtest έχω download ~700 αλλά στο μTorrent κατεβάζω με 30-50. Ούτε 768 να είχα.....

Υπάρχει κάποιος οδηγός ή συμβουλή να αλλάξω κάτι στο router???
Κάπου είδα για PPPoE και PPPoA.
Με βάση τις οδηγείες που έστειλε η forthnet λέει να βάλω PPPoE LLC. Αν αλλάξω PPPoA θα δω βελτίωση???
Παίρνω τηλ. το τμήμα εξυπηρέτησης αλλά που.....:rtfm: :wall::rant:

PLEASE HELP!!!

nrg_polini
15-09-07, 16:59
Το F330 ειναι ADSL2+; Δεν νομιζω... δοκιμασε με το ρουτερ που σου εδωσε η φορθνετ.

harris
15-09-07, 17:03
SNR Margin 7.0 18.0 dB
Line Attenuation 38.8 23.5 dB
Data Rate 6528 512

Ειδικά το SNR MArgin παίζει και κάτω από 3.

Η πλάκα είναι ότι στο site speedtest έχω download ~700 αλλά στο μTorrent κατεβάζω με 30-50. Ούτε 768 να είχα.....

Kαλησπέρα και καλώς μας ήρθες :)

Ναι είναι εμφανές πως η γραμμή σου έχει πρόβλημα θορύβου με το SNR στα 3-7dB, και είναι λογικό να έχεις συχνές αποσυνδέσεις ;)

Ξεκίνα ακολουθώντας αυτή τη διαδικασία (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=114819), και αν δεν βγάλεις άκρη από κει θα πρέπει να δηλωθεί βλάβη στην forthnet.

Αν η γραμμή σου κατεβάζει με 700kBps είναι ΟΚ (σύμφωνα με την ταχύτητα που κλειδώνει σήμερα ;) ). Τα torrents δεν τα σχολιάζουμε, καθώς δεν είναι πρόβλημα της γραμμής σου ;)

Docoptik
15-09-07, 17:06
Mα η forthnet μου το έστειλε....
Tελικά είναι ή δεν είναι ADSL2+ ???

nrg_polini
15-09-07, 17:19
Το F330 δεν ειναι ADSL2+. Με την ενεργοποιηση σου εστειλε αυτο το μοντεμ η Forthnet ?!?!?! Μηπως εχεις το F360;

myhtical
15-09-07, 17:28
μάλλον έχεις πάρει το 360 κ όχι το 330. φίλτρα έχεις σε όλα τα τηλέφωνα?

πάντος φίλε ωραίο τίτλο έβαλες και ώραίος τρόπος να ξεκινήσης να postαρεις εδώ.

Πιστεύω πάντος πως θα έπρεπε να υπήρχε όρος στο forum, ωστε κάποιος για να ξεκινάει ένα θέμα να έχει τουλάχιστον 5 ή 10 μηνύματα

Docoptik
15-09-07, 17:30
Όχι αυτό μου έστειλε!!! Και η αίτηση που έστειλα ήταν για 2play. Eννοώ δεν είχα ήδη σύνδεση forthnet και έκανα "αναβάθμιση". Να, τώρα πάλι έκανε reset....:(
Θα ακολουθήσω τo site που γράφει ο harris και αν καταφέρω να τηλ. στην forthnet καλώς...

harris
15-09-07, 17:36
Όχι αυτό μου έστειλε!!! Και η αίτηση που έστειλα ήταν για 2play. Eννοώ δεν είχα ήδη σύνδεση forthnet και έκανα "αναβάθμιση". Να, τώρα πάλι έκανε reset....:(
Θα ακολουθήσω τo site που γράφει ο harris και αν καταφέρω να τηλ. στην forthnet καλώς...

Mπορείς να ξαναελέγξεις λίγο το μοντέλο του ρούτερ σου; Δεν είναι αυτό εδώ (http://www.forthnet.gr/templates/supportPosting.aspx?p=198706); :hmm:

Docoptik
15-09-07, 17:42
Όπως γράφει πάνω στην συσκευή αλλά και στο κουτί λέει F330!!!
Να και οι εικόνες ταιριάζουν με αυτές εδώ:

http://www.forthnet.gr/templates/supportPosting.aspx?c=10008219

nrg_polini
15-09-07, 17:46
Μηπως πριν σε ενεργοποιησουν στο ιδιοκτηκτο σε ειχαν ενεργοποιησει μεσω ΟΤΕ στο 1mbps;

harris
15-09-07, 17:46
Όπως γράφει πάνω στην συσκευή αλλά και στο κουτί λέει F330!!!
Να και οι εικόνες ταιριάζουν με αυτές εδώ

Άρα μιλάμε για τούτο δω:

22729

Αν είναι έτσι, το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να πάρεις την 4νετ και να σου στείλουν ένα σωστό modem/router για γραμμή ADSL2+

Docoptik
15-09-07, 18:04
Ναι για 15 μέρες με είχαν μέσω ΟΤΕ στα 1024 και ΝΑΙ ,αυτό που έχει φώτο ο harris, αυτό έχω :mad::mad:
Δηλαδή πρέπει να τηλ. Forthnet (αν πιάσω γραμμή, να πω να στείλουν modem 2+ και να πω για την γραμμή)
Ωραία.....Δηλαδή το ότι με είχαν στον ΟΤΕ στα 1024 τους δικαιολογεί να μου στέλνουν ότι router θέλουν να ξεφωρτωθούν???
Παιδιά σίγουρα δεν είναι ADSL2+???
Αν τυχόν μου πουν ότι είναι και εγώ κάνω λάθος???Μην γίνουμε ρόμπα???

nrg_polini
15-09-07, 18:06
Ναι για 15 μέρες με είχαν μέσω ΟΤΕ στα 1024 και ΝΑΙ ,αυτό που έχει φώτο ο harris, αυτό έχω :mad::mad:
Δηλαδή πρέπει να τηλ. Forthnet (αν πιάσω γραμμή, να πω να στείλουν modem 2+ και να πω για την γραμμή)
Ωραία.....Δηλαδή το ότι με είχαν στον ΟΤΕ στα 1024 τους δικαιολογεί να μου στέλνουν ότι router θέλουν να ξεφωρτωθούν???
Παιδιά σίγουρα δεν είναι ADSL2+???
Αν τυχόν μου πουν ότι είναι και εγώ κάνω λάθος???Μην γίνουμε ρόμπα???

100% δεν ειναι ADSL2+. Παρε τηλεφωνο στην acs της γειτονιας σου και ρωτα αν εχουν καποιο πακετο για εσενα, αν οχι παρε στη Forthnet και ρωτα τους αν σου εχουν στειλει το νεο μοντεμ. Εγω στη θεση σου θα χαιρομουν γιατι θα ειχα 2 ρουτερ (ενα το f330 και ενα αυτο που θα σου στειλουν) :p

harris
15-09-07, 18:12
Ναι για 15 μέρες με είχαν μέσω ΟΤΕ στα 1024 και ΝΑΙ ,αυτό που έχει φώτο ο harris, αυτό έχω :mad::mad:
Δηλαδή πρέπει να τηλ. Forthnet (αν πιάσω γραμμή, να πω να στείλουν modem 2+ και να πω για την γραμμή)
Ωραία.....Δηλαδή το ότι με είχαν στον ΟΤΕ στα 1024 τους δικαιολογεί να μου στέλνουν ότι router θέλουν να ξεφωρτωθούν???
Παιδιά σίγουρα δεν είναι ADSL2+???
Αν τυχόν μου πουν ότι είναι και εγώ κάνω λάθος???Μην γίνουμε ρόμπα???

To F330 υποστυρίζει πρωτόκολλα G.dmt και G.Lite μόνο (http://cryptogr.trustpass.alibaba.com/product/11605802/ADSL_Router_With_USB_And_10_100M_LAN_Port_Annex_A_B.html). Δεν είναι ADSL2+ σίγουρα ;)


ADSL Compliance

Compliant with ADSL Standards

Full-rate ANSI T1.413 Issue 2

G. DMT (ITU G.992.1)

G. Lite (ITU G.992.2)

Sync. Rate: Up to 8Mbps for download rate and 1Mbps for upload rate.

Annex A & B

Docoptik
15-09-07, 18:33
ΟΚ. Άμα είναι θα πάρω τηλ. απο εβδομάδα και άμα έχω νέα θα σας πω.....
Τhanx μάγκες για την βοήθειά σας.

aggelos7
16-09-07, 12:03
ΟΚ. Άμα είναι θα πάρω τηλ. απο εβδομάδα και άμα έχω νέα θα σας πω.....
Τhanx μάγκες για την βοήθειά σας.

σε φιλο που ειχε ενεργοποιηθει πρωτα μεσω ΑΡΥΣ λογω μη διαθεσιμοτητας 2play του ειχαν στειλει ενα crypto που δεν ηταν ADSL2+ . Μολις ενεργοποηθηκε σε 2play ,καλεσε την 4net για να τους ζητησει να του στειλουν ADSL2+ modem και αυτοι του το αρνηθηκαν!!!!! Του ειπαν πως εχει ηδη παρει ενα modem και δεν επιτρεπεται να παρει αλλο. Κατα ποσο αυτη η ενεργεια παραβαινει τους ορους της συμβασης βρε παιδια??? Τι προτεινετε να του πω να κανει???

harris
16-09-07, 13:52
Του ειπαν πως εχει ηδη παρει ενα modem και δεν επιτρεπεται να παρει αλλο. Κατα ποσο αυτη η ενεργεια παραβαινει τους ορους της συμβασης βρε παιδια??? Τι προτεινετε να του πω να κανει???


Nα τους ξαναπάρει και να τους προτείνει να τους δώσει πίσω το μόντεμ αυτό και να του δώσουν ένα κατάλληλο για την adsl2+ που έχει...

H 4net βάσει του συμβολαίου (τμήμα 4, παράγραφος 4.1) πρέπει να του δώσει κατάλληλο εξοπλισμό ;)

aggelos7
16-09-07, 13:54
Nα τους ξαναπάρει και να τους προτείνει να τους δώσει πίσω το μόντεμ αυτό και να του δώσουν ένα κατάλληλο για την adsl2+ που έχει...

H 4net βάσει του συμβολαίου (τμήμα 4, παράγραφος 4.1) πρέπει να του δώσει κατάλληλο εξοπλισμό ;)

ευχαριστω. θα του το πω και ας ελπισουμε οτι θα το δεχτουν.

Docoptik
17-09-07, 13:15
Ώπα!! Ο aggelos7 δεν μου τα λέει καλά(χωρίς να φταίει αυτός βέβαια). Ώρες τώρα είναι να μου πετάξουν τέτοια μαλακία. Έστειλα χτες e-mail, οπότε ίδωμεν....

harris
17-09-07, 18:11
Ώπα!! Ο aggelos7 δεν μου τα λέει καλά(χωρίς να φταίει αυτός βέβαια). Ώρες τώρα είναι να μου πετάξουν τέτοια μαλακία. Έστειλα χτες e-mail, οπότε ίδωμεν....

Αν τυχόν σου πούνε κάτι τέτοιο, να επιμείνεις... Θα σου δώσουν το σωστό ;)

Docoptik
17-09-07, 19:46
Εννοείτε!!! Ήδη έφαγα χτες μια φρίκη όταν μου είπες ότι το router δεν είναι αυτό που θα έπρεπε......
Αλλιώς θα ζούσα μαύρα μεσάνυχτα :whistle:
Πάντως με αυτά που βλέπω και από άλλα topics αρχίζω να μετανιώνω που έφυγα απο Conn-X και Ο.Τ.Ε. (ότι θα το έλεγα αυτό ΔΕΝ θα το πίστευα πριν μερικές μέρες...)

harris
17-09-07, 20:30
Πάντως με αυτά που βλέπω και από άλλα topics αρχίζω να μετανιώνω που έφυγα απο Conn-X και Ο.Τ.Ε.

Είμαστε όλοι happy beta testers της νεογέννητης ευρυζωνικότητάς μας ;)

Docoptik
18-09-07, 09:23
Αφου λοιπόν ο router θέλει να με στείλει στο ψυχιατρείο, τον ξήλωσα και εγώ απτην πρίζα. Χτες σε 5 ώρες έκανε 98 restart ενώ σήμερα σε 30 λεπτά 32 φορές!!!. Αφού λοιπόν η γραμμή δεν πιάνει πάνω από 6ΜΒ, έπιασα το modem SAGEM 800 που έιχα από Conn-X έκανα εικονίδιο σύνδεσης και εδώ και 2 ώρες δεν έχω βγει ενώ αρχεία που κατέβαιναν χτες με 50-80 (ξεφτίλα εντελώς), τα ξανακατέβασα και είδα ότι έπαιζε στα 250-280!!!
Εντωμεταξύ το e-mail που έστειλα μεσημέρι Κυριακής ακόμα απάντηση... Ναυαρίνου σου έρχομαι!!!!:evil:

Docoptik
19-09-07, 21:49
Ρε παιδιά τί θα γίνει με το 801-100 9000 ή το 211-100 9000???
Όλο δείχνει τα μιλάει!!!:down::evil::down:
Το e-mail που έστειλα εδώ και 3 μέρες τέτοιο κλάσιμο δεν λέγετε!!!!
Τσουνάμι σηκώνει:nono:

shaq141a
19-09-07, 22:39
Δεν αγοράζεις ένα modem adsl2+ και όταν σου δώσει με το καλό η 4thnet το καινούρια να πουλήσεις το καινούριο;

Docoptik
19-09-07, 23:44
Θα αρχίσω αύριο τα τηλέφωνα πάλι. Το έχω βάλει πείσμα. Έτσι κι αλλιώς με το router που έχω τώρα κάνω δουλειά. Απλά όχι 100%.

tolis_01
19-09-07, 23:53
Και αυριο και μεθαυριο να παρεις δεν θα το σηκωσουνε. Αν δεν δουλευεις το πρωι και εχεις ορεξη για ξενυχτι περιμενε και παρε μετα τις 2:00πμ. Μονο τοτε το σηκωνουνε (και συγκεκριμενα παντα ιδιος, ο οποιος ειναι και συνενοησιμος, δεν σου ερχεται να τον βρισεις σαν μερικους μερικους).

Docoptik
20-09-07, 10:24
Τελικά κατάφερα να πιάσω γραμμή!!!
Ήταν γύρω στις 1 τα μεσάνυχτα, αλλά μου είπε σχετικά με το router να πάρω αύριο το πρωί στο 13831:(.
Έτσι και έκανα. Και φυσικά είπαν ότι ήδη έχω πάρει router (χωρίς βέβαια να ξέρω τί είναι) και ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ!!!:evil::evil::evil:
Τους λέω ότι βάση συμβολαίου (Παράγραφος 4 τμήμα 4.1), αναφέρει τον απαραίτητο εξοπλισμο, κάτι που δεν ισχύει γιατί πλήρωσα γραμμή ADSL2+ και δεν έχω τον αντίστοιχο router. Η κοπέλα μου απάντησε αυτές τις εντολές έχω και δεν την έβρισα, στο κάτω-κάτω τί φταίει αυτή??? Aggelos7 τί έκανε τελικά ο φίλος σου???

franjolas
20-09-07, 11:45
Εγώ πάλι λέω, αφού δεν τήρησε τους όρους του συμβολαίου η Forthnet και δεν σου έστειλε συμβατό εξοπλισμό και ταλαιπωρείσαι τόσο πολύ τώρα, αντί να μαλώνεις μαζί τους ή να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ (που στο κάτω κάτω μόνο ακούει αλλά δεν κάνει τίποτα), να πας στον συνήγορο του πολίτη και αφου δείξεις το συμβόλαιο που έχεις κάνει με την "εταιρειάρα" να ζητήσεις ευγενικά να τους σκίσουν τον @@@@ στις αγωγές και για ηθική ικανοποίηση. Αν οι δικηγόροι δουν ότι έχεις όλες τις προϋποθέσεις για να κερδίσεις στο δικαστήριο, θα τους πάνε μέχρι σώβρακο, μιας και μπορείς να βγάλεις ΠΟΛΛΑ λεφτά και εσύ και οι δικηγόροι. Εγώ πάντως αυτό θα έκανα.

Χμμ, μόλις είδα ότι δεν μπορούν να παρέμβουν σε διενέξεις μεταξύ ιδιωτών, μόνο αν έχεις διαφορέ με το δημόσιο. Πάντως υπάρχουν πάντα και οι ανεξάρτητοι δικηγόροι.

vstratis
20-09-07, 14:05
χμμμ λογικα αν πας απο το γραφειο και επιμεινεις θα γινει αλλαγη.
Αν θελεις μεχρι να λυσεις το προβλημα σου εχω εγω ενα modem/router να καθεται (το εχω σαν backup διοτι το primary δουλευει 24/7/365 :) ) να σου δωσω . Αλλα μην τους αφησεις ετσι, χαλαρα στο αλλαζουν αν πιεσεις...

Docoptik
20-09-07, 19:15
Τελικά πήγα σήμερα στην Μητροπόλεως και είχε μόνο καμμιά 20 άτομα και το έπαιξα "μαλάκας" του στυλ:
- Μου στείλατε αυτό το router αλλά δεν είναι ADSL 2+. Γιατί???
- Ναι, έχετε δίκιο δεν είναι...Μα γιατί στείλανε αυτό???
- Έλα ντε. Δεν πειράζει απλά τώρα τί κάνουμε???
Πήρε τηλ., μίλησε και είπε να πάω στην Δωδεκανήσου 25 για την αλλάγη. Έστειλε και e-mail στα εκεί γραφεία με τα στοιχεία μου.
Πήγα με ρώτησαν πάλι τα ίδια, κάποια στιγμή η κοπέλα κοιτούσε την οθόνη και είπε "Α! Για αυτό σου το στείλανε.", αλλά πάλι δεν ρώτησα τί εννοείτε κτλ.
Τελικά μου έδωσαν ένα US Robotics 9112.

harris
20-09-07, 19:28
Έτσι και έκανα. Και φυσικά είπαν ότι ήδη έχω πάρει router (χωρίς βέβαια να ξέρω τί είναι) και ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ!!!:evil::evil::evil:

:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Πάρ'τους τηλέφωνο, απαίτησε να μιλήσεις με την προϊσταμένη τους για να βγάλεις άκρη... δεν βλέπω άλλο δρόμο :(

Γράψτε λάθος :p

Docoptik
20-09-07, 19:37
harris ευχαριστώ για την συμπαράσταση;), αλλά αν διαβάσεις το τελευταίο μήνυμά μου πήρα ένα USR 9112

harris
20-09-07, 19:41
harris ευχαριστώ για την συμπαράσταση;), αλλά αν διαβάσεις το τελευταίο μήνυμά μου πήρα ένα USR 9112

Τα πήρα τόσο κρανίο που δεν είδα την δεύτερη σελίδα :oops:

Το διόρθωσα ;)

Με γειές :)

Όλα ΟΚ με την γραμμή σου τώρα;:hmm:

Docoptik
20-09-07, 20:52
Βασικά το noise margin ήταν 6 και τώρα δείχνει 3!!!! Πρέπει να κλειδώνει στα 15500.
Βέβαια restart δεν μου κάνει ακόμα....
Να πάρω τηλ να ανεβάσουν το Noise ή να το αφήσω λίγες μέρες να δω????

Docoptik
20-09-07, 20:54
Τώρα πήγε παλι 6.....

harris
20-09-07, 20:54
Βασικά το noise margin ήταν 6 και τώρα δείχνει 3!!!! Πρέπει να κλειδώνει στα 15500.
Βέβαια restart δεν μου κάνει ακόμα....
Να πάρω τηλ να ανεβάσουν το Noise ή να το αφήσω λίγες μέρες να δω????

Ασ'το λίγο να δεις πως θα παίξει... είναι πολύ χαμηλά το SNR αλλά ασ'το να δεις ;)

Αν αρχίσει τις αποσυνδέσεις ζήτα να σου μειώσουν την ταχύτητα συγχρονισμού κατά 1-2Mbps μήπως στρώσει ;)

Και καλού κακού κάνε τα βήματα που περιγράφω εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=114819) ;)

Docoptik
21-09-07, 10:44
Βασικά το SNR επηρεάζει μόνο την σταθερότητα της γραμμής ή και την μέγιστη ταχύτητα download???
Γιατί από χτες δεν μου έχει κάνει restart. Αλλά με την ταχύτητα τί γίνετε???

harris
23-09-07, 15:53
Βασικά το SNR επηρεάζει μόνο την σταθερότητα της γραμμής ή και την μέγιστη ταχύτητα download???
Γιατί από χτες δεν μου έχει κάνει restart. Αλλά με την ταχύτητα τί γίνετε???

Ο θόρυβος της γραμμής επιρρεάζει την ταχύτητα που κλειδώνει το ρούτερ με την πόρτα. Η ταχύτητα αυτή θα είναι και η μέγιστη ταχύτητα που θα κατεβάσουμε. Το αν θα πιάσουμε αυτή την ταχύτητα όμως σε κάποιο κατέβασμα δεν επιρρεάζεται από τον θόρυβο, αλλά από άλλους παράγοντες ;)

zatast
23-09-07, 17:59
ωραια πραγματα και διασκεδαστικα σε αυτο το νημα.θα ηθελα να παρατηρησω οτι παροτι το crypto F330 πιανει μεγιστο down rate 8mbit,θα επρεπε να τα πιανει αν η γραμμη τα σηκωνει και να μην κολλαει στα 6mbit.
με 38,5db down attenuation θα επρεπε να συγχρονιζει ενα adsl2+ Modem στα 11 περιπου.και τελικα ευτυχως αντικατασταθηκε το Modem χωρις μεγαλο story με ενα καταλληλο modem.
Αλλα μειναμε με την απορια στα ποσα τελικα συγχρονισε το US Robotics.6 ή 11 ή 15 που καπου γραφτηκε ? :hmm::hmm:

Υ.Γ ο τιτλος του νηματος ειναι αστοχος γιατι τελικα η γραμμη δεν τα σηκωνει τα 24 και σε αυτο δεν ευθυνεται ουτε η forthnet,ουτε ο χρηστης,συν το οτι ενημερωνει εξαρχης στο σχετικο δελτιο τυπου οτι η ταχυτητα εξαρταται απο πολλες παραμετρους.

Docoptik
24-09-07, 14:17
Αφού το άφησα μερικές μέρες το USR 9112 να "στρώσει" είδα ότι παίζει στα 15500 +/- 500 περίπου. Το SNR παραμένει στα 6 (πολύ σπάνια να πάει 8) και κανα 2 φορές την ημέρα μου έκανε μόνο του reboot. Μάλιστα είχα καταλάβει ότι κόλλησε και πριν κάνει rebοot πηγα στα settings και είδα το SNR γύρω στα 2.500.000 dB ίσως και παραπάνω:rofl:. Μετά από 3μερες προσπάθειες επικοινωνίας, κατάφερα να πιάσω γραμμή και τους εξήγησα. Εν τω μεταξύ το download ήταν χαμηλό (σταθερά κάτω από 100). Μου είπαν θα το κοιτάξουν και τώρα παρατήρησα από interleave το έκαναν fast path.

@ ADSLgr.com All rights reserved.