PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas - Μην το ... Zis-ετε !!!



angela60
16-09-07, 16:19
Είναι αδύνατο να διαβάσω όλα τα θέματα που έχουν μπει για την περιβόητη... T(r)ellas.

Σε όλο το Ελληνικό ιντερνετ.

Ταλαιπωρία

Σε όλο της το μεγαλείο.

Καμμία σχέση με τα 4 Mbps που διατυμπανίζουν οι κύριοι.

Οι υπηρεσίες που μας πουλάνε δεν υπάρχουν... ακόμα (π.χ. φραγή κινητών κ άλλα πολλά)

Οι διακοπές συνεχές φαινόμενο. Του τηλεφώνου, του ιντερνετ ή και των δύο μαζί.

Δεν τους απασχολεί καθόλου αν στο ιντερνετ κάνεις δουλειά και δεν παίζεις...

Διευθυντές και υπεύθυνοι... πουθενά !! Αφαντοι.

Ο ερασιτεχνισμός σε όλο του το μεγαλείο.

Και αναρωτιέμαι... Βρίζουμε τον ΟΤΕ (και καλά του κάνουμε...) αλλά υπάρχει και καμιά άλλη σοβαρή εταιρεία ;;;

Τουλάχιστον εκεί εξηγείς το πρόβλημα και σε κάποιον διευθυντή (στον ΟΤΕ Υπάρχουν...) και έχεις την ελπίδα της κατανόησης του.

Στην Τελλας... δεν υπάρχει κανείς !!!!

Στου κουφού την πόρτα που λένε... παραμένεις με τα προβλήματα μέχρι να αποφασίσεις να επιστρέψεις στον ΟΤΕ.

Δυστυχώς...

Ελλάδα το μεγαλείο σου...;)

hlapatsas
16-09-07, 16:22
Μην τρελένεσαι,άραξε και ασχολείσου και με άλλα θέματα..
Άλλοι απολάμβάνουν άψωγα όσο το δυνατόν υπηρεσίες και άλλοι έχουν μόνο προβλήματα.

angela60
16-09-07, 16:27
Θα σε πληροφορήσω αγαπητέ μου, πως όσοι έκαναν το λάθος και χρησιμοποίησαν την Τελλας, μάλλον περισσότερο προβλήματα έχουν παρά σωστές υπηρεσίες.

Το αν αράξω ή δεν αράξω, δεν το θεωρώ απάντηση σοβαρή για ένα φόρουμ σαν αυτό...

Αν μη τι άλλο , το θιγεις με την απάντησή σου. Λυπάμαι.

costasvk
16-09-07, 17:19
Εγώ ουδέποτε είχα πρόβλημα με την tellas (φτου-φτου να μην την ματιάσω).!!!
Ποτέ δν είχα διακοπές...ούτε καν τις πρώτες μέρες που ενεργοποιήθηκε.!!!
Όλες οι φραγές λειτουργούν κανονικά.!!!

Spanos
16-09-07, 18:31
Όλες οι φραγές λειτουργούν κανονικά.!!!

Απροειδοποίητη Απενεργοποίηση Φραγών (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=103882)

angela60
16-09-07, 18:59
Εγώ ουδέποτε είχα πρόβλημα με την tellas (φτου-φτου να μην την ματιάσω).!!!
Ποτέ δν είχα διακοπές...ούτε καν τις πρώτες μέρες που ενεργοποιήθηκε.!!!
Όλες οι φραγές λειτουργούν κανονικά.!!!

και μακάρι να μην έχεις ποτέ.

εγω έχω... μόνο διακοπές πάντως...:evil:

Davout
16-09-07, 19:51
Δεν καταλαβαίνω ακριβώς το νόημα αυτού του topic, αλλά μιας που ο καθένας θα κάνει κατάθεση ψυχής ας βοηθήσω και γω...

Περίμενα 5 "κουραστικούς" μήνες για να μπει το Zisto, από τη στιγμή που μπήκε όμως η DSL πάει μια χαρά (κατεβάζω μέχρι και με 430), η τηλεφωνία δεν έχει κανένα πρόβλημα, η φραγή λειτουργεί κανονικά (την ελέγχω συχνά) και δεν παρουσιάζονται διακοπές. Μόνο η αναμονή κλήσης δε λειτουργεί, αλλά δε με πειράζει ιδιαίτερα. Φυσικά και δε μιλάμε για τον super-επαγγελματισμό και εξυπηρέτηση στο CC αλλά δεν είναι και για όλους τα πάντα μαύρα.

Όσοι έχουν προβλήματα (πάει και ανάλογα με την περιοχή αυτό-πχ το DSLAM Χαλανδρίου είναι πολύ καλό) ίσως πρέπει είτε να σκεφτούν άλλο εναλλακτικό, είτε να μείνουν/γυρίσουν στον ΟΤΕ (μια χαρά το Conn-x 4/8).

Για πες μας τι προβλήματα έχεις ακριβώς εσύ angela60, πότε έκανες αίτηση, πού μένεις, τι SNR και attenuation έχεις για να μπορέσουμε να κρίνουμε αυτά που γράφεις; Γι'αυτό δεν έκανες το topic εξάλλου;

costasvk
16-09-07, 23:12
Απροειδοποίητη Απενεργοποίηση Φραγών (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=103882)

Συνεχίζουν να λειτουργούν κανονικά...και η φραγή που είχα για εξερχόμενες στο εξωτερικό,είναι στη "θέση της" .!!!
Μόλις πάω να καλέσω 0031... βγαίνει μήνυμα "tellas,έχετε ενεργοποιήσει τη φραγή εξερχομένων κλήσεων".!!! ;)

razorblade1100
16-09-07, 23:52
κι εμενα τα περισσοτερα μια χαρα λειτουργουν εκτος απο την φραγη.(αλλα πολυ που νοιαζομαι :p) το χειροτερο βεβαια ειναι αυτη η αθλια εξυπηρετηση πελατων 1 μηνα καναν για να μου αλλαξουν το !#!$$&% μοντεμ. :evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.