PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανοιγει κ κλεινει..



puzzle
17-09-07, 08:13
Καλημερα..
Μετα απο καποια προβληματα στο pc..αλλαξα motherboard και ειναι οκ.ομως εκανα ενα λαθος και εσπασα ενα ποδαρακι που παταει η ψυχτρα..τελικα τα εβγαλα και ακουμπησα με ξαπλα το pc τη ψυκτρα επανω..οταν πρωτοτοποθετησα τη νεα mobo ανοιγα το pc ξεκοιναγε και μετα απο λιγο εκλεινε μονο του..νομιζα μηπως καπου βραχυκυκλωνει εβγαλα τη μοβο εκτος το δοκιμασα και το ιδιο πραγμα εκανε..τεσπα μετα απο κουνημα ψυκτρας κτλ το pc ανοιγει κανονικα..εβαλα κ το κουτι να παιρνει ρευμα μονο του απο αλλη πριζα γιατι ηταν σε ενα πολυπριζο με πολλα πανω.
αλλα η θερμοκρασια μου ειναι μονιμως 58-60 βαθμους..
σκοπευω να παρω μια καινουργια ψυκτρα..
εχω intel P4 sta 3.00 socket 478..
το ερωτημα ειναι οτι μπορει να φταιει η ψυξτρα για το ανοιγοκλειμα του pc η πρεπει να ψαξω κατι αλλο?
ολα τα εξαρτηματα εκτος απο τροφοδοτικο τα εχω δοκιμασει σε αλλο pc και ειναι ενταξει..
το τροφοδοτικο ειναι 350 και δινει σε 2 σκληρους 2 περιφερειακα..
ευχαριστω!

treli@ris
17-09-07, 21:43
Η θερμοκρασια ειναι καλη, βεβαια θα μπορουσε να ειναι και καλυτερη με την αγορα νεας ψυκτρας. Οσο για το τροφοδοτικο τα 35ο watt ειναι λιγα και στο οριο. Θα συνιστουσα να αλλαξεις τροφοδοτικο

puzzle
18-09-07, 13:06
αυτο που θελω να μαθω ειναι αν μπορει να οφειλεται οτι στην ψυκτρα επειδι δε παταγε καλα..
το οτι αναβε και αμεσως εσβεινε το pc..παντως μεχρι και τωρα δουλευει αψογα και δεν μπορω να καταλαβω τι δημιουργουσε το προβλημα..

karotos
25-09-07, 23:57
σταματησε να το κανει μετα απο καποιο format που εκανες ή ετσι ξαφνικα το αρχισε ετσι ξαφνικα σταματησε?

@ ADSLgr.com All rights reserved.