PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση για αποτέλεσμα σε speed test



gio44
18-09-07, 10:06
Παιδιά καλημέρα ετρεξα το speed test της forthnet και στα αποτελεαματα μου βγαζει και αυτό το μηνυμα ''Other network traffic is congesting the link'' ξερει κανείς τι σημαίνει???Έχω conx 1024/256 και απο χτες το βράδυ η ταχύηττα δεν πάει πάνω από 75 kbs/sec...Eυχαριστω εκ των προτέρων.

aigalew
18-09-07, 18:03
Παιδιά καλημέρα ετρεξα το speed test της forthnet και στα αποτελεαματα μου βγαζει και αυτό το μηνυμα ''Other network traffic is congesting the link'' ξερει κανείς τι σημαίνει???Έχω conx 1024/256 και απο χτες το βράδυ η ταχύηττα δεν πάει πάνω από 75 kbs/sec...Eυχαριστω εκ των προτέρων.

Για κάνε ένα restart στην γραμμή σου και δοκίμασε να δείς μήπως έχεις κάποιο αποτέλεσμα....Για speedtest μπορείς να δοκιμάσεις αυτό εδώ: http://www.adslgr.com/features/SpeedMeter/

gio44
18-09-07, 18:11
Restart πως κάνω?

NoYmErOs
18-09-07, 21:29
Μην κολλάς στο restart.. κάνε ένα speedtest και δες πώς πάει, αν και να ξέρεις το πόσο κατεβάζεις δεν έχει να κάνει πάντα με την γραμμή σου , εξαρτάτε από πολλούς παράγοντες..

aigalew
19-09-07, 23:56
Restart πως κάνω?

Απλά κλείνεις και ξανανοίγεις το router σου.Οσο για το θέμα της ταχύτητας εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες.Ας χωρίσουμε την γραμμή σου σε τρείς φάσεις:1) Η εσωτερική σου καλωδίωση,η ποιότητα του Router σου , πάμε στο κυρίως πιάτο.... 2)η ποιότητα χαλκού μέχρι το dslam, η ποιότητα χαλκού μέχρι τον κόμβο(νομίζω εκεί συνήθως είναι καλή) 3)καθώς και πόσο κορεσμένο είναι το dslam καθώς και ο κόμβος σου δηλαδή ποσοι χρήστες είναι συνδεδεμένοι

@ ADSLgr.com All rights reserved.