PDA

Επιστροφή στο Forum : CONN-ΕΚΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



dream_GR
19-01-05, 01:54
Ερ: Τί ξέρεις για αυτό το κουτί?

Απ: Είναι το Ψοννεξ της ΟΤΕ?

Ερ: Και τι σου προσφέρει αυτό το μαραφετι?

Απ: Μόνιμη σύνδεση στο ιντερνετ και με γλιτώνει απο το ΕΠΑΚ...

Ερ: Και ποιός μπαλάκας στο έδωσε αυτό πώς το έβαλες? Μόνος σου?

Απ: Το πήρα απο μαγαζί και Ναι μόνος μου το έβαλα... γιατί κακό έκανα?

Ερ: Πως τόλμισες σκουλίκι να φύγεις αποτο ΕΠΑΚ μας και να βάλεις ADSL πάνω σε οπτική ίνα? Εεεεε πώς τολμησες ανεδέστατε??????

Απ: Εεεεε τόλμησα, κακό έκανα?????

Ερ: ΦΑΤΕ τον τον τραμπούκο που μας κόβει έσοδα και το πάιζει εξυπνάκιας... φάτε τον τον ΟΥΣΤΗ...

Παιδιά κάπως έτσι νοιώθω μετά απο 15 μήνες αναμονής για ADSL over fiber network unit... βλέποντας την κολοδιαφήμιση του ΟΤΕ για το ΜΠΟΥΡΔΕΛ-ΕΧ τους.

Εχω κάνει διακόσιες αιτήσεις και εχω φάει κυριολεκτικά τον κόσμο όλο για να βάλω ADSL στην δουλειά μας. Πριν 13 μέρες μου τηλεφώνισε το ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ του ΟΤΕΣΟΠ να μου πεί ότι μπορούνε να μου βάλουν adsl αφού το σύστημά τους το επιτρέπει πλέον. Σε 5 εργάσιμες θα έχετε τελειώσει κύριε μου είπαν. Πέρασαν 8-10 μέρες και τους ξαναπέρνω και μου λένε ότι δεν έχουν ιδέα πότε και αν θα μπέι τελικά η γραμμή μου. Του πήρα την δευτέρα 17 και μου είπαν ίσως σημερα Τρίτη 18 θα ξέρουν. Τους πήρα ξανά σημερα και αφού ο τυπος του 134 με είχε και περίμενα 15 λεπτά να δεί τι λέει το σύστημα, μου βγαίνει και μου λέει να πάρω απο δευτέρα 24 καθώς δεν έχουν τιποτε στο σύστημα μου για την αίτηση μου. Μου λέει είσαστε ακόμα στο πρώτο σταδιο της αίτησης σας, και ερωτώ τι έιναι αυτό το πρώτο στάδιο, το ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ στάδιο και κάνουν οι ΟΤΕΤΖΗΔΕΣ τετρακοσάρια??? Μου λέει έτσι είναι κύριε το καλό πράγμα αργεί να γίνει πρέπει να περιμένετε όπως όλοι!!!!!

Με το πού ακούω αυτό κυριολεκτικά βγήκα απο τα ρούχα μου και τον απείλησα οτι θα πάω προσωπικά εκεί στα γραφεία του ΟΤΕ και θα τον πλακώσω στις μπουνιες στισ κλωτσιές και στις ΒΡΙΣΙΕΣ (με βρύση νυπτηρα κουζίνας)τον Mr.THESI 98 του 134 (ώρα 16:00) που εδώ και 10 μέρες με δουλευουν κυριολεκτικά. Του λέω μετά δώσε μου τον ΕΠΟΠΤΗ σου, και μου έλεγε δεν έιναι εδώ, μετά μου λέει μιλάει με άλλον πελάτη, μετά δεν επιτρέπετε να μου τον δώσει.... όσο μου έλεςγε ΟΧΙ τόσο φόρτωνα και σε κάποια στιγμή ήρθε ο ΕΠΟΠΤΗΣ ο οποίος μου είπε το κουφό!!!!!!!!

2 μέρες ακόμα καθώς σας μεταφέρουν απο οπτική ίνα σε ΧΑΛΚΟ και μετά θα συνδεθέιτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ΤΙΙ????????????????????? και τα μινι dlam? Τα διάσημα αυτά κινεζοκουτάκια τι σκατά θα τα κάνουν? ΑΑΑΑΑΑΑ θα τα πάρουν σπίτι οι ΟΤΕΤΖΗΔΕΣ και με ένα καλό κεραιάκι θα τα κάνουν τραντζιστοράκια να ακούνε λαικά να μερακλώνουν!!!!!

ΒΡε δε πά να γΑΑΑΑΑΑΑ κύριοι του ΟΤΕ σας βαρέθηκα και σας σηχάθηκα... είστε ασύλλυπτοι που λέει και η "Q"...

Φιλικά

KyR-X
19-01-05, 02:02
LOL! Sticky sticky!! :lol:

Σοβαρά τώρα....

Μπουρλότοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!

:death

(όποιος μου προμηθεύσει φωτογραφία Οτετζή που πλακώνεται στα σουβλάκια και στους γύρους δίπλα σε καντίνα με το "συνεργείο ποιότητας στην επικοινωνία" στο background, θα τον χρυσοπληρώσω! 8)

Ελπίζω να τους δίνουνε και μπλουζάκια ασορτί με την "πιότητα" σαν λογότυπο..χεχε θα κάνει καλύτερο εφέ!

ipo
19-01-05, 02:14
Μου λέει είσαστε ακόμα στο πρώτο σταδιο της αίτησης σας, και ερωτώ τι έιναι αυτό το πρώτο στάδιο, το ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ στάδιο και κάνουν οι ΟΤΕΤΖΗΔΕΣ τετρακοσάρια??? Μου λέει έτσι είναι κύριε το καλό πράγμα αργεί να γίνει πρέπει να περιμένετε όπως όλοι!!!!!

Ακόμα γελάω με το σχόλιό σου περί 400αριών.
:D :D :D :D

Τώρα σοβαρά σου είπε: "το καλό πράμα αργεί να γίνει"; Μου φαίνεται απίστευτο να το είπε αυτό ένας υπάλληλος σε έναν ανυπόμονο πελάτη (καλά κάνεις και είσαι ανυπόμονος).

KyR-X
19-01-05, 02:31
Τέσπα το photoshop τι το χουμε! (απαντάω στον εαυτό μου) :twisted:
Κανείς καλός με photoshop? :P

cassidy
19-01-05, 12:37
Και μένα μου φαίνεται περίεργο που σου απάντησε ο τηλεφωνητής του 134 με αυτό το τρόπο. Νομίζω ότι οι τηλεφωνητές δεν είναι οτετζήδες, οι συντρηπτική πλειοψηφία είναι φοιτητές που μπήκαν με 8μηνη σύμβαση.

Να πιθανολογήσω τώρα τί έγινε στα 15 λεπτά που περίμενες. Έβαλε τον αριθμό του τηλεφώνου σου στο σύστημα που έχει διαθέσιμο και πήρε τηλέφωνο τους "αρμόδιους τεχνικούς" σύμφωνα με ένα κατάλογο που έχει μπροστά του. Εκεί περίμενε στην αναμονή για 14 λεπτά. Όταν το σήκωσε λοιπόν ο "τεχνικός", του είπε "δε ξέρω τι θα κάνεις φίλε, μη μου τη περάσεις τη γραμμή, άντε γεια (κλακ, μπιιιιπ)"

Ο επόπτης ή θα πηγαίνει για καφέ και θα ξεχνάει να γυρίσει ή θα μιλάει με πελάτη για ν ώρες ή απλώς τα παιδιά έχουν πάρει εντολή να μη δίνουν ποτέ τον επόπτη γιατί από τα 100 τηλέφωνα οι 99 θέλουν να μιλήσουν με αυτόν καθώς άκρη δε βγάζουν με τη μπουρδελοκατάσταση.

Τεσπά, αν θες να ρίξεις μπινελίκι σε κάποιον που να το αξίζει, πες καμιά μούφα, πχ "μίλησα με τους τεχνικούς και μού είπαν να κάνω ένα τεστ σε ...(τεχνικοί όροι που δε θα καταλάβει ο τηλεφωνητής), τα έκανα λοιπόν κι αν μπορείτε να μου τους περάσετε λίγο στο τηλέφωνο να μου πούνε τώρα τι να κάνω" ή κάτι τέτοιο. Θα το πει λοιπόν στον τεχνικό κι ο τεχνικός μπορεί να ψαρώσει και να δεχτεί να σου μιλήσει :guitar:

Πάντως παιδιά μη τσαντίζεστε με τους τηλεφωνητές, τους έχουν βάλει εκεί σαν ανθρώπινη ασπίδα, να ακούνε τα μπινελίκια και τα παράπονα, χωρίς όμως να μπορούν να κάνουν τίποτα οι ίδιοι.

CHRIS5671
19-01-05, 12:53
Ο επόπτης ή θα πηγαίνει για καφέ και θα ξεχνάει να γυρίσει


Μάλλον θα ξεχνάει να πάει οχι και να γυρίσει :mrgreen:

dream_GR
19-01-05, 15:03
Οταν ακουσε ο Mr. Thesi 98 τα γαλλικά που του εσουρα, μου λέει μισό λεπτό και θα ψαξω να σας βρώ τον επόπτη. Του λέω ψάξε καλά και στην τουαλέτα, ψάξε στο ΚαΨιΜί και αν εχεις χρόνο βγές και φώναξε στον σουβλατζή απέναντι αν τον δεί να τον "συλλάβει"...

Πάντως πέραν της πλάκας και της ταλαιπωρίας που εφαγα, μίλησα με εναν ευγενέστατο και απόλυτα κύριο επόπτη που μου ζήτησε το κινητό μου και υποσχέθηκε να με πάρει σήμερα το πρωί να μου πέι τι θα γίνει.

Οντως σημερα το πρωί 9 η ώρα τηλέφωνο και χρονοδιάγραμμα. Σε 2 μέρες θα έχετε ADSL, και θα σας πάρω ξανά αυριο να το κονφιρμάρω...

ΜΠΡΑΒΟ του και συγχαρητήρια που είναι ενας σωστός μεσα στον χαμό του ΟΤε.

cassidy
19-01-05, 15:29
Ο κύριος που λες έχει αρνηθεί να μιλήσει σε τουλάχιστον άλλους 10 πριν από σένα, αυτός έχει δώσει ρητή εντολή να μη του περνάνε τηλέφωνα πελατών με παράπονα "για κανένα λόγο" και βασικά αυτός φταίει που είναι έτσι η κατάσταση. Η τύχη σου χαμογέλασε ;)

ipo
19-01-05, 15:55
dream_GR, πρόσεξε αυτά που σου λέει ο cassidy. Έχει απόλυτο δίκιο. Αυτό έλειπε να μην ήταν και ευγενικός. Η πολιτική του επόπτη πάντως είναι να αποφεύγει όσο μπορεί τον κόσμο. Θα προσθέσω ότι φέρει αρκετά μεγάλο μέρος της ευθύνης για την κατάσταση του ΟΤΕ, διότι είναι ένας από όλους (ας με συγχωρέσει αν έπεσα στην εξαίρεση, υπάρχουν και καλοί άνθρωποι, που χαραμίζονται εκεί μέσα) που έχουν βολευτεί με την κωλυσιεργία του ΟΤΕ και δεν κάνουν το παραμικρό από τη μεριά τους για να αλλάξουν την κατάσταση.

Σε αντίστοιχη επικοινωνία μου με επόπτη του ΟΤΕ, έκανε τα πάντα ο τύπος για να με αποφύγει, λέγοντας ότι είναι αναρμόδιος. Μόλις ζήτησα το τηλέφωνο του αρμόδιου προϊσταμένου του, άρχισε να χάνει τα λόγια του και ζήτησε αμέσως το τηλέφωνό μου για να επικοινωνήσει μαζί μου. Σε δύο μέρες είχε λυθεί το πρόβλημα, ενώ μου είχαν πει ότι θα έπρεπε να περιμένω 4 εβδομάδες.

Αντίστοιχα στο υποκατάστημα του ΟΤΕ στο Μαρούσι (αυτό που είναι δίπλα στις γραμμές του ηλεκτρικού), η υπάλληλος με έδιωξε (ενώ της μιλούσα για το πρόβλημα της γραμμής αρχίσε να φωνάζει: "ο επόμενος, παρακαλώ"), οπότε τα είπα πάλι με τον διευθυντή, ενώ εκείνη έσπευσε να δικαιολογηθεί. Και πάλι ο διευθυντής του υποκαταστήματος δήλωσε αναρμόδιος. Ο ΟΤΕ έχει ένα σωρό αναρμοδίους προϊστάμενους, σύμφωνα με τα λεγόμενα των ιδίων.

Σε χτεσινή επικοινωνία για άλλο πρόβλημα στο 121 (δεν τελειώνουν ποτέ!), πάλι με απέφυγε ο επόπτης, κι ας επέμεινα. Αρχίζω και γίνομαι πολύ ευγενικός μάλλον και δεν είναι καλό, όταν οι άλλοι δεν σε σέβονται.

JediMasterMANIAC
19-01-05, 17:27
τζαμι ποιηματακι!! ^_^

murray
19-01-05, 17:49
:guitar :guitar :guitar

cassidy
19-01-05, 17:50
Ο ΟΤΕ έχει ένα σωρό αναρμοδίους προϊστάμενους, σύμφωνα με τα λεγόμενα των ιδίων.


Βασικά κάπως έτσι πρέπει να είναι, δεν έχω καταλάβει ακόμα αν φταίνε οι ίδιοι οι υπάλληλοι ή ο τρόπος που αυτοί είναι οργανωμένοι.

tasakis
19-01-05, 21:10
Dream_Gr αν έχω καταλάβει καλά,αυτός που μίλησες δεν ήταν απλά επόπτης.. :wink:

dream_GR
19-01-05, 23:09
Dream_Gr αν έχω καταλάβει καλά,αυτός που μίλησες δεν ήταν απλά επόπτης..


Φίλε Tasaki, είναι ο προιστάμενος του helpdesk 134, και εχω όνομα κινητό και το βασικότερο την διάθεση του να εξυπηρετήσει και να αναγνωρίσει ότι πολλά είναι στραβά εκεί μέσα και πώς δεν έχει λόγια να μου πέι τις άπειρες συγνώμες. Ειλικρινά αισθάνομαι τυχερός που τουλάχιστον υπάρχει κάποιος που αναγνωρίζει τις ευθύνες και του ΟΤΕ γενικά και της υπηρεσίας του αλλά και τις προσωπικές του.

Του είπα στο τέλος ότι μου πήρε 15 μήνες για να ακούσω έναν ΟΤΕΤΖΗ να μου λέει μια συγκεκριμένη υπέυθυνη ημερομηνία εγκατάστασης. 15 μήνες τώρα ακούω αυριο, σε μια εβδομάδα, σε ένα μήνα σε 3 μήνες, μετά την ολυμπιάδα, μετά 20 στάδια (λες και μετράμε τον χρόνο με αρχαία μέθοδο!!!)... μαμώ το cerato μου!!!

Η κατάσταση σε άλλον φίλο με 384 γραμμή στην περιοχή Αμπελοgardens που δοκίμασε μέσω vivodi να βάλει 1024άρα γραμμή είναι ότι ο ΟΤΕ δεν την εξυπηρετεί την vivodi προφασιζόμενος τεχνικές ακολασίες (κωλλήματα του κόλου) έτσι για να δυσαρεστηθεί ο πελάτης με την vivodi και να ρίξει εκεί το φταίξιμο. Μιλάμε για τρελλά πράγματα.

Μετά διαβάζω στο σαιτ του βλάκα του Μιλτιάδη, ότι εκανε επερώτηση στην ΒΟΥΛΗ για το ADSL μέσα στον Νοέμβριο και τα έχωσε στον ΟΤΕ για την καθυστέρηση ανάπτυξης του ιντερνετ στην Ελλάδα...

http://www.mvarvitsiotis.gr/koinobouleutiki/koinobouleutiki.asp?CatID=2&SubID=0&NewsID=477

Τα έιπε και ξαλάφρωσε ο αλαφροίσκιωτος, ο αδούλευτος, που αν δεί ενσημμο θα το κολήσει σε γράμμα για γραμματόσημο... ο μάπας...

FatMan
19-01-05, 23:54
Αρχίζω και γίνομαι πολύ ευγενικός μάλλον και δεν είναι καλό, όταν οι άλλοι δεν σε σέβονται.
συμφωνω και επαυξανω. αν οι μισοι δημοσιοι υπαλληλοι δουλευαν σαν σωστοι επαγγελματιες τοτε να δεις που θα βρισκομασταν σαν χωρα.

ρε συ dream_GR που την ξετρυπωσες αυτη την σελιδα?
παντως η για πολυ μ@λ@κ@ η για πολυ n00b τον κοβω τον Μιλτο :mrgreen:
[μην το παρετε κομματικα αυτο]

@ ADSLgr.com All rights reserved.