PDA

Επιστροφή στο Forum : Comodo beta;



Elf Wizard
19-09-07, 06:16
Ξέρει κανείς τίποτα για τα beta της comodo;

Χάζευα λίγο σήμερα στο betanews και είδα τη σελίδα για τον comodo firewall (τη beta version που τρέχει και σε vista).
Δε βρήκα κάτι σχετικό στο site της comodo. Μόνο στα forum έχει κάποια σχετικά subforums, αλλά δε βρήκα κανένα link (εκτός απ' αυτό της betanews).
Έχει και κάποιες αναφορές και σε άλλα λογισμικά (πχ. σε κάτι που ονομάζει comodo antivirusmalware και δεν είναι ούτε το antivirus ούτε το boclean). Δε μπόρεσα να βρω όμως κάτι σχετικό.

Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο;:hmm:

kobi
19-09-07, 10:25
Το comodo φίλε μου είναι από τα καλύτερα firewall. Το έχω πάνω από χρόνο. Μάλιστα κυκλοφορεί κ ένα τεστ (δεν έχω την διεύθυνση) που το επιβεβαιώνει.

Elf Wizard
19-09-07, 13:56
Το comodo φίλε μου είναι από τα καλύτερα firewall. Το έχω πάνω από χρόνο. Μάλιστα κυκλοφορεί κ ένα τεστ (δεν έχω την διεύθυνση) που το επιβεβαιώνει.
Συμφωνώ απολύτως, απλά αναρωτιόμουν, τι είναι το antivirusantimalware και που είναι η beta σελίδα τους.

Μη τυχόν κι έχεις δοκιμάσει τη beta έκδοση του comodo firewall;

Panos.2006
21-09-07, 10:54
Την έχω δοκιμάσει εγώ. Δεν υπάρχει link στο site πρεπει να βρεις το link στο ftp τους. Δεν έχει προβλήματα στο firewall αλλά έχει μια ακόμα λειτουργία που είναι λίγο υπερβολική και ενοχλητική για μένα και ίσως να μην μπει στη δωρεάν έκδοση. Ελέγχει τις αλλαγές που κάνουν τα προγράμματα στα αρχεία που είναι στον δίσκο των windows.Την έχω απενεργοποιήσει.
Τα τρέχω σε vista 32bit κανά μήνα τώρα. Το μόνο κακό είναι ότι η beta δεν κάνει update.
Είχα τo comodo 2 με τα xp και περιμένω την τελική έκδοση :).

Elf Wizard
21-09-07, 12:26
Την έχω δοκιμάσει εγώ. Δεν υπάρχει link στο site πρεπει να βρεις το link στο ftp τους. Δεν έχει προβλήματα στο firewall αλλά έχει μια ακόμα λειτουργία που είναι λίγο υπερβολική και ενοχλητική για μένα και ίσως να μην μπει στη δωρεάν έκδοση. Ελέγχει τις αλλαγές που κάνουν τα προγράμματα στα αρχεία που είναι στον δίσκο των windows.Την έχω απενεργοποιήσει.
Τα τρέχω σε vista 32bit κανά μήνα τώρα. Το μόνο κακό είναι ότι η beta δεν κάνει update.
Είχα τo comodo 2 με τα xp και περιμένω την τελική έκδοση :).
THANKS Πάνο!:)

Να σου πω την αλήθεια, σήμερα το πρωί, την κατέβασα και 'γω και πειραματίστηκα για 1-2 ώρες, στην testing εγκατάσταση των windows που έχω.
Το ftp δεν το βρήκα. Η αλήθεια είναι, πως ούτε που μου πέρασε απ' το μυαλό!:whistle:
Μου φαίνεται πως έχει περάσει 1 αιωνιότητα και 1 μέρα, από τότε που 'ψαχνα bbs και ftp.:)
(Tον κατέβασα, απ' τη betanews).

Αυτά τα απανωτά μπαλονάκια κατά ριπάς, με apps activity (ακόμα και offline) με ψιλοτσαντίσανε και μένα και τα 'βγαλα. Update η κανονική έκδοση (σε XP), μου 'χει κάνει μόνο μία φορά. Κατά τ' άλλα, είναι λίγο πιο βαρύς ο beta ή λάθος κάνω;

Panos.2006
22-09-07, 09:35
Το Defense+ είναι πραγματικά ενοχλητικό και το έχω στο allow all. Το Firewall το έχω στο custom. Δεν μου φαίνεται σημαντικά πιο βαρύ από το 2 αλλά δεν τα έχω βάλει στα xp μου, τα έχω μόνο στα vista. Πάντως και εγώ θα ήθελα μια έκδοση με μόνο το firewall που μάλλον θα ήταν λίγο πιο ελαφριά.

Elf Wizard
24-09-07, 07:03
Καλημέρα παιδιά!:)

Η απάντηση του Παναγιώτη: http://forums.comodo.com/empty-t12906.0.html;new;topicseen#new


Σχετική εμπειρία με το νέο προϊόν κανείς; (Σήμερα το κατέβασα, να το δοκιμάσω).

Thanasis159
24-09-07, 12:15
Πάντως φίλε Elf Wixard απ' ότι διάβασα στο σάιτ τους, μέσα στον Οκτώβρη θα βγει η τελική έκδοση άρα μπορείς, αν δεν θες να το δεις άμεσα, να περιμένεις λίγο ακόμα!

Elf Wizard
24-09-07, 13:08
Πάντως φίλε Elf Wixard απ' ότι διάβασα στο σάιτ τους, μέσα στον Οκτώβρη θα βγει η τελική έκδοση άρα μπορείς, αν δεν θες να το δεις άμεσα, να περιμένεις λίγο ακόμα!
Και που το είδα, δε κατάλαβα και πολλά πράγματα!:)
Δεν είδα να 'χει πουθενά help file!:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.