PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικα τι router δινουν???



x69pr
19-09-07, 13:49
ρε παιδια περιμενω οπου να ειναι να μου ερθει ο εξοπλισμος για το 2πλαυ. Οι περισσοτεροι λενε οτι τουσ δινουν το siemens cl110. Ο τυχερος εδω (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=129086) πηρε USR!!!
Στη σελιδα της φορθνετ λεει καπου για wifi ρουτερ με καθε νεα συνδρομη. Αν ζητησω θα μου δωσουν wifi? Μηπως θεωρουν οτι δεν το αξιζουμε καθως ηδη ειμαστε πελατες και βλεπουν τη νεα συνδεση σαν συνεχεια της παλιας συνδρομης???

Ας με διαφωτισει καποιος plz! Θελω και εγω USR!!:p

slaughter
19-09-07, 15:37
Ανάλογα με το τι έχουνε στις αποθήκες τους !!!
το Siemens ειναι καλο πάντος ... wifi μόνο αν το ζητήσεις κ το πληρώσεις !!!

chris_a
19-09-07, 17:07
Να ρωτησω κι εγω.Σε 1 βδομαδα περιμενω ενεργοποιηση.
Ποτε πρεπει να "ψαξω" για το router μου και πως?
Τελικα ποιο ειναι καλυτερο? usr h siemens? :hmm:

ariadgr
19-09-07, 17:18
Να ρωτησω κι εγω.Σε 1 βδομαδα περιμενω ενεργοποιηση.
Ποτε πρεπει να "ψαξω" για το router μου και πως?

Τώρα να κοιτάξεις για το modem. Πάρε τηλ. τις πωλήσεις της Forthnet (211-1008000) και αν καταφέρεις να πιάσεις γραμμή, ρώτα αν έχει σταλεί το modem και αν ναι, τον αριθμό φορτωτικής της courier.

Aφού στον δώσουν, acscourier.gr -> tracking :oneup:

chris_a
19-09-07, 17:21
Ευχαριστω για την απαντηση :)
Δεν απαντηθηκε ομως η 2η ερωτηση. Ποιο θεωρειται καλυτερο? :hmm:

Ioudas1
19-09-07, 17:24
Ευχαριστω για την απαντηση :)
Δεν απαντηθηκε ομως η 2η ερωτηση. Ποιο θεωρειται καλυτερο? :hmm:

Το usr έχει πλούσιο gui.

ariadgr
19-09-07, 17:34
Δεν απαντηθηκε ομως η 2η ερωτηση. Ποιο θεωρειται καλυτερο? :hmm:

To Siemens θεωρείται σταθερό και έχει τη δυνατότητα συγχρονισμού σε υψηλές ταχύτητες (σε σύγκριση με άλλα).

Ετσι κι'αλλιώς δεν έχεις δυνατότητα επιλογής, ότι έχουν στην αποθήκη θα σου στείλουν, Siemens κατά πάσα πιθανότητα αυτό τον καιρό.

chris_a
19-09-07, 17:40
Καλως :)
Κι απο σο γνωριζω γενικα η siemens απο θεμα αξιοπιστιας μια χαρα τα παει σ ολους τους τομεις (Αυτο που μ ενδιαφερει περισσοτερο δλδ ;) )

ariadgr
19-09-07, 18:52
πιο ηνε το καλιτερο ruter πεδια;;; να το ζητισο αν βαλο τελικα;;;


Ετσι κι'αλλιώς δεν έχεις δυνατότητα επιλογής, ότι έχουν στην αποθήκη θα σου στείλουν, Siemens κατά πάσα πιθανότητα αυτό τον καιρό.

:dots:

deniSun
19-09-07, 18:58
usr 9112 και siemens cl110 είναι εξίσου καλά και σταθερά.
Συνήθως τα δίνουν ανάλογα με το κέντρο και τις ημερομηνίες ενεργοποίησης.

dtheof
19-09-07, 20:33
Εγω πάντως έχω συνδεθεί από τις 14 Αυγούστου (ήμουν και μια βδομάδα χωρίς τηλέφωνο) και το router το περιμένω ακόμα :rofl: Καλά που είχα το 834GT (Netgear) που υποστηρίζει ADSL2+

tolis_01
19-09-07, 20:38
Εγω πάντως έχω συνδεθεί από τις 14 Αυγούστου (ήμουν και μια βδομάδα χωρίς τηλέφωνο) και το router το περιμένω ακόμα :rofl: Καλά που είχα το 834GT (Netgear) που υποστηρίζει ADSL2+

Κι εμενα δεν μου το ειχαν στειλει. Και τους πηρα μια βδομαδα μετα τηλεφωνο και τους το ειπα. Μου στειλανε το AirTies RT111. Αρκετα καλο φαινεται (μια φορα το εβαλα), με 4 ethernet (:up:), αλλα χωρις usb xxxxxxx.

Sirakawa
19-09-07, 21:04
τυχερέ. Το usr είναι για :hammered: άκου εκεί 1 ethernet kai 1 usb. Αίσχος. :down:

slaughter
19-09-07, 21:13
τυχερέ. Το usr είναι για :hammered: άκου εκεί 1 ethernet kai 1 usb. Αίσχος. :down:

Τι θα έπρεπε να σου δώσει δωρεάν δηλαδή?:hmm:

Sirakawa
19-09-07, 21:23
Κάτι σαν το sagem 1500 WG fast που έδινε η otenet me 4 ethernet kai wifi ίσως?
Το έχω από την προηγούμενη σύμβαση μου μαζί της και τα σπαέι κανονικά. Υποστηρίζει και adsl2+ κανονικά.
Και δεν το δίνουν τόσο δωρεάν έτσι? Είναι και αυτό στην συνδρομή μέσα

deniSun
20-09-07, 07:46
Κάτι σαν το sagem 1500 WG fast που έδινε η otenet me 4 ethernet kai wifi ίσως?
Το έχω από την προηγούμενη σύμβαση μου μαζί της και τα σπαέι κανονικά. Υποστηρίζει και adsl2+ κανονικά.
Και δεν το δίνουν τόσο δωρεάν έτσι? Είναι και αυτό στην συνδρομή μέσα

Τότε θα πλήρωνες 80-100ε για να πάρεις ένα πακέτο πχ 3-6μήνες, που στην ουσία θα πλήρωνες το router αυτό.
Όταν έκανες την αίτηση δεν έδωσε ούτε 1ε.
Για τζάμπα λοιπόν είναι μια χαρά τα router που δίνουν.
Αν θέλεις κάτι παραπάνω το πληρώνεις (έτσι γίνεται στη ζωή). ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.