PDA

Επιστροφή στο Forum : Υποτιτλοι



Takis_Kal
20-01-05, 14:51
Εχω ενα αρχειο avi που κατεβασα και μαζι εχει ενα φακελο με αρχεια καταληξης .sub .Εχω γραψει διαφορες ταινιες αλλα ποτε δεν χρειαστηκα υποτιτλους γιατι τα αγγλικα μου ειναι αρκετα καλα.Ο codec του αρχειου ειναι xvid . Ξερετε καποιο προγραμμα να ενσωματωσω τους υποτιτλους και μετα θα το μετατρεψω σε dvd οπως εχω κανει πολλες φορες και θα το δω στο επιτραπεζιο dvd .
Ευχαριστω

arakis
20-01-05, 15:00
Κοιτα σε αυτη την διευθυνση http://www.videohelp.com/ Εχει πολλα guides.Κουραγιο,με λιγη προσπαθεια και πολλες ωρες,μπορει και να τα καταφερεις!!!!Αστειευομαι.

henaro
20-01-05, 15:03
Αν έχεις το Vobsub και οι υπότιτλοι είναι στο ίδιο μέρος με την ταινία και έχουν το ίδιο όνομα όταν κάνεις την μετατροπή σε mpeg2 το Vobsub ταίζει τους υπότιλους στο πρόγραμμα μετατροπής.
Με το TMPGEnc 3.0 Xpress που χρησιμοποιώ τουλάχιστον λειτουργεί.

ToMaHaWk
20-01-05, 22:50
Επειδη αυτο που λεει ο henaro παιζει και γινεται και αυτοματα χωρις να του πεις εσυ τιποτα και ειναι ψιλοσπαστικο θα πρεπει να το προσεξεις.Εγω νομιζω οτι θα ειναι καλυτερα ,οτι και να κανεις με τα video και audio streams για μετατροπη σε dvd, να αφηνεις απ'εξω απο τη διαδικασια τους υποτιτλους(εξωτερικους) και να τους ενσωματωνεις στο τελος που ανασυνθετεις τη ταινια σε vobs.

Salvador
21-01-05, 00:47
με virtual dub αφου κατεβασεις το πλαγκιν subtitler
Το αρχειο ειναι Subtitler.vdf
το καλυτερο αποτελεσμα

@ ADSLgr.com All rights reserved.