PDA

Επιστροφή στο Forum : κλειδωμένο Linksys



Friday
20-09-07, 13:59
Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα.
Περνάω κατευθείαν στο θέμα.Το πρόβλημα το οποίο αντιμετωπίζω είναι το εξής. Είχα το πακέτο Forthnet ADSL in a Box Plus με το ασύρματο linksys wag354g. Μόλις εχτές έκανα αλλαγή σε Connx κρατώντας το ίδιο router. Το πρόβλημα όμως είναι ότι φαίνετε να είναι κλειδωμένο το router στις ρυθμίσεις της Forthnet και δεν με αφήνει να βάλω τις ρυθμίσεις του Connx. Είναι θέμα firmware...?

Σας ευχαριστώ

:worthy:

anon
20-09-07, 16:53
δοκιμασε να το γυρίσεις σε hardware default. Συνηθως έχουν ένα κουμπάκι, που το πατάς με κάποιο στυλό ή κάτι παρόμοιο, και γυρνάει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις, και σε default password για τον διαχειριστή του ρουτερ. Απο εκεί και πέρα, κάνεις όλες τις ρυθμίσεις απο την αρχή, και φυσικά πρώτα απο όλα αλλάζεις το password του διαχειριστή.

nikosuoa
20-09-07, 17:02
Αν θυμάμαι καλά για να δουλεψει με forthnet το wag354g ;ήθελε patchaρισμένο firmware, αλλιώς έκανε disconnects.

Νομίζω ότι με ένα firmware upgrade θα είσαι οκ...

Friday
20-09-07, 17:11
δοκιμασε να το γυρίσεις σε hardware default. Συνηθως έχουν ένα κουμπάκι, που το πατάς με κάποιο στυλό ή κάτι παρόμοιο, και γυρνάει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις, και σε default password για τον διαχειριστή του ρουτερ. Απο εκεί και πέρα, κάνεις όλες τις ρυθμίσεις απο την αρχή, και φυσικά πρώτα απο όλα αλλάζεις το password του διαχειριστή.

Το έχω κάνει αυτό, και δεν έχει γυρίσει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Κρατάει τις ρυθμίσεις με το τελευταίο upgrade firmware της Forthnet. Ποιο είναι το password του διαχειριστή...? (Ολίγον άσχετος)

anon
20-09-07, 17:13
δεν ξέρω, θα πρέπει να δείς το εγχειρίδιο του linksys. Εαν έχει firmware ειδικό απο forthnet, πρέπει να φλασάρεις το κανονικό, αλλά εαν δεν έχεις το password του διαχειριστή, δεν ξέρω εαν γίνεται αυτό.

hotcarver
20-09-07, 22:16
Πηγαινε εδω και κατεβασε το τε΄λευταιο firmware για το wag354g http://www-uk.linksys.com/servlet/Satellite?c=L_Content_C1&childpagename=UK%2FLayout&cid=1129319214507&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper&lid=1450714507L02

annex A για pstn
annex b για isdn
κοιτα πρωτα απο κατω στο ρουτερ αν ειναι v1 η v2.

Friday
21-09-07, 09:21
Σας ευχαριστώ πολύ. Όντως πέρασα το τελευταίο firmaware και δούλεψε.

GioRgio_
12-11-08, 21:28
Καλησπερα,δυστηχως σε εμενα δεν μπορει να συχρονισει το Liksys με συνδεση connx!!!
Και δεν μπορς να καταλαβω γιατι...Του εκανα firemware update μιας που και εγω παλαιοτερα ειχα Forthnet(με firmware Forthnet) αλλα δυστηχως τιποτα...Οι ρυθμισεις κατα 99% ειναι οκ...
Please,any help???
Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

morfeas2002
12-11-08, 22:14
Κάνε ένα hard reset και πέρνα τις ρυθμίσεις απο την αρχή.
Βάλε μας και τι ρυθμίσεις βάζεις και πιο firm χρησιμοποιείς.

@ ADSLgr.com All rights reserved.