PDA

Επιστροφή στο Forum : Απενεργοποιηση firewall στο fritz 7140



salinas
21-09-07, 07:43
Παιδια θέλω να απενεργοποιήσω το firewall στο fritz 7140, γίνεται και πως;

Nemessis
21-09-07, 15:51
'Εχω την εντύπωση πώς επίσημα δεν γίνεται. Τώρα λόγο linux δεν ξέρω εάν υπάρχει άλλος τρόπος. Γιατί όμως θέλεις να το απενεργοποιείσεις? Δεν εισαι αυχαριστημένος?

Nemessis
21-09-07, 16:02
Μόλις βρήκα άλλο ένα σχετικό άρθρο http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=87952
με απάντηση απο τον viron λέγοντας


" ...Δυστυχώς στο fritz με ενρεγοποιημενο το firewall δεν επιτρέπει την προσβαση στο router από το ιντερνετ, to port forwarding επιτρέπεται μόνο προς το εσωτερικό δίκτυο.

Αν όμως στο port forwarding βάλεις Exposed Host και διεύθυνση την εσωτερική του ίδιου του router τότε έχεις πρόσβαση από το internet αλλά δυστυχώς τότε κλέινεις το firewall και κανένα άλλο port forwarding δεν ισχύει.

Υπάρχει και άλλος τρόπος να μπεις με τελνετ και να αλλάξεις τα σχετικά αρχεία του firewall.
/var/flash/ar7.cfg

ΠΡΟΣΟΧΗ πρέπει να ξέρεις τι κανεις γιατί μπορεί να 'τουβλοποιήσεις΄το fritzbox.

Βύρων...."

Ελπίζω να σε βοηθήσει.

salinas
21-09-07, 18:44
Παιδια εχω αγορασει απο την HOL το double play στα 12MB και κατεβάζω με 15ΚΒ. Στη HOL μου λένε οτι η γραμμη μου δεν εχει πρόβλημα, αλλα λυση δεν μου δίνουν. ΔΕν ξερω τι να κάνω. Η μονη λυση που μου απομένει αν δεν μου δώσουν λυση αμεσα ειναι να κανω διακοπή

Nemessis
25-09-07, 10:42
Παιδια εχω αγορασει απο την HOL το double play στα 12MB και κατεβάζω με 15ΚΒ. Στη HOL μου λένε οτι η γραμμη μου δεν εχει πρόβλημα, αλλα λυση δεν μου δίνουν. ΔΕν ξερω τι να κάνω. Η μονη λυση που μου απομένει αν δεν μου δώσουν λυση αμεσα ειναι να κανω διακοπή

Έχεις κάνει κανενα speedtest? ( π.χ. www.speedtest.net) 'Ελεγγξε για καλό και για κακό και το φιλτπο σου. Ένας γνωστός είχε παρόμοιο πρόβλημα και αντι για pstn ειναι isdn splitter.

@ ADSLgr.com All rights reserved.