PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή ταχύτητας με το "έτσι θέλω.."



poussou
21-09-07, 08:55
Ε τελικά έγινε και αυτό.

Χτές το βράδυ κατά τις 3 τα ξημερώματα, η γραμμή ξαφνικά έπεσε, και μετά απο 2 λεπτά διακοπής διαπίστωσα ότι ο ΟΤΕ με δικιά του προτοβουλία με πήγε απο τα 8 Mbps στα 768 Kbps..:wall::wall:

Τώρα αυτό πώς έγινε, μόνο αυτοί ξέρουν....

Σε δήλωση βλάβης, το πιτσιρίκι μου είπε "θα επικοινονισουμε μαζί σας μέχρι την Τρίτη"..
Του λέω "και εγώ δηλαδή με τον τσαμπουκά μέχρι την Τρίτη θα πληρώνω για 8 Mbps ενώ θα έχω 768 ;;;"
"Δέν μπορώ να κάνω κάτι εγώ κύριε.." μου λέει...

ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΟΥΣ....Μου φαίνεται τον Οκτωβριο που τείώνει το connex θα πάρουν τον λούλο....

Χαιβάνια....:down:

gk41
21-09-07, 09:36
Εχω κ εγω το ιδιο προβλημα,χτες απο 4096 επεσα στα 768,μιλησα με ενα τεχνικο πριν λιγο κ με ενημερωσε οτι εχει βλαβη το συστημα κ ολοι εχουμε γυρισει σε 768..μεχρι το μεσημερι μου ειπε θα λυθει..

πριν λιγα λεπτα λυθηκε σε μενα το προβλημα

Eddie7
21-09-07, 19:19
Και εδω μια απο τα ίδια.... Απο τα 8Mbps, ξαφνικά βρέθηκα στα 768......... :evil:
Εχουν περάσει 18 ωρες και ακόμα τίποτα!!!!

poussou
21-09-07, 23:09
Εμένα ο συγχρονισμός γύρισε στα 8 Mbps, αλλά οι ταχύτητες μάλλον παράμειναν στα 768...

Άντε να δούμε...

vertige5
21-09-07, 23:12
Και εγω απο τα 4mbps σήμερα ο πρωί ξυπνησα και ημουν στα 2.046 kbs πήρα το απογέυμα και εδωσα βλάβη ακόμα τίποτα εννοείται .....

ioxa
22-09-07, 02:19
ρε παιδιά τι λέτε τώρα?

Πληρώνω εδώ και 1 μήνα για 8άρα και κάθε 10-15' ανεβοκατεβαίνει από τα 4 έως τα 6.500 το πολύ.
Φυσικά, η σύνδεση πέφτει και άντε ξανά setup κ.λ.π.
Μου είπαν να περιμένω μπας και κλειδώσει η γραμμή αλλιώς να πάω για υποβάθμιση.
Επίσης, ο (ευγενέστατος είναι η αλήθεια) τεχνικός του ΟΤΕ μου είπε να μην ανησυχώ γιατί κάποια στιγμή, όταν θα βάλουν οπτικές θα είναι όλα καλά.
Όταν τον ρώτησα πότε θα γίνει αυτό μου είπε "να περιμένω μερικά χρόνια αφού ο ΟΤΕ δεν μπορεί να καλύψει το κόστος για μια τέτοια αναβάθμιση άμεσα...":
:worthy:

body125z
22-09-07, 03:18
τυχερος ειμαι με το 1 μβιτ δηλαδη...:worthy:

Palmos
22-09-07, 10:13
Κι εγω οπως εγραψα κι αλλου προχτες στις 12¨10 βρεθηκα απο τα 2048 στα 768 δηλωσα βλαβη γυρισα στα 2048 αλλα εκτοτε νο κουκου ιντερνετ και η απαντηση ειναι οι τεχνικοι μας το κοιτανε και μπαινουμε παλι με DIAL UP να μην ξεχναμε τα παλια!!!:down:
ΟΤΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!!!:worthy:
Η ΕΕΤΤ ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ??

gianniskar
22-09-07, 19:38
καλησπερα
ειχε γινει γνωστο οτι λογω μια αναβαθμισης που θα εκανε ο οτε θα υπηρχαν προβληματα. Η πορτα των 8 στον bras ειχε προβλημα δεν επαιζε στα 8. Πιστευω οτι θα κανουν κατι για αυτο. ισως λογω της αναβαθμισης να πεσατε στα 768 την βασικη ταχητητα.

nnn
23-09-07, 13:44
Κανένας δεν διαβάζει τις ανακοινώσεις που ανεβάζουμε στις Ειδήσεις ?
Ο Οτέ κάνει εργασίες στα Dslams και στους BBRAS αντικαθιστώντας και προσθέτοντας μηχανήματα.

Teo_GR
23-09-07, 17:42
Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη γραμμή μου εδώ και 10 μέρες τουλάχιστον (ΟΤΕΝΕΤ 2048) . Αυξημένο lag σίγουρα που διαπιστώθηκε σε κάποια online games αλλά και στο downloading (πλέον πάνω απο 60 kbps δε βλέπω) . Τα speedtests μου δείχνουν οτι εχω 512 γραμμή .. Προσπαθώ να επικοινωνήσω με το 1242 εδώ και μέρες αλλά μάταια . Δλδ υπάρχει πρόβλημα γενικότερο απ οτι φαίνεται .. Συνδέομαι απο θεσ/νίκη , αλλά ορισμένους που ρώτησα απο δω δε μου είπαν οτι έχουν κάποιο πρόβλημα. Εγω πάντως έστειλα e-mail στη Forthnet με κάποια ερωτήματα και θα το σκεφτώ σοβαρά να παω στο ιδιοκτητό της με τα 24 ΜΒ . Θα μου πείτε τώρα 24 δε θα πιάνει αλλα και 4 να πιάνει θα χω διπλάσιο ταχύτητα με τα μισά λεφτά ..

@ ADSLgr.com All rights reserved.