PDA

Επιστροφή στο Forum : ΝΤΡΟΠΗ FORTHNET! ΝΤΡΟΠΗ!



andreasp
21-09-07, 14:26
Ημουν κάτοχος adsl in abox.
Μπήκα στο 2play , Με την υπόσχεση οτι θα πιστωθεί η διαφορά στον πρωτο λογαριασμό.
Ταυτόχρονα εκανα το λάθος να κανω αιτηση και για αλλη τηλεφωνικη γραμμη, την οποια ΕΓΚΑΙΡΩΣ ακυρωσα.
Παρολα αυτα, ενεργοποιηθηκε στο δικτυο τους.
Ερχετε ο πρωτος λογαριασμος στο πρώτο 2play.
Κάμια πίστωση διαφοράς απο το adsl in abox.
- Μην ανησυχειτε! Στον επομενο λογαριασμο θα εχει βγει η διαφορα.
στον δευτερο λογαριασμο της πρώτης γραμμης, εντωμεταξυ θα πιστωνοταν και τα 65 ευρω που ηταν τα εξοδα για να ξανατραβηξω την δευτερη γραμμη στον ΟΤΕ.

Ερχετε και ο δευτερος λογαριασμος...
καμια πιστωση της διαφοράς του adsl in a box.
καμία πίστωση των 65 ευρω απο την δευτερη γραμμη.

Το μόνο που κάνουν ειναι να παίρνουν λεφτα απο την πιστωτικη μου!
Ελα μου ντε ομως που δεν θα παρουν απολυτος τιποτα τωρα! Βλεπεις εκανα ανακληση απο την πιστωτικη μου καρτα, ολων των χρεωσεων της εν λογο εταιριας!

Να μου στειλουν κλητηρα να τα παρουν, να κοψουν και την γραμμη αν θελουν (την 1η γιατι η 2η ξαναγυρισε παλι στον ΟΤΕ) ... δεν με απασχολει καθολου.
Απο εμένα πάντως δεν παίρνουν δεκάρα τσακιστή!

Ολα τα παραπάνω φυσικα με 100αδες ωρες αναμονης στην απίστευτη και τετραπέρατη εξυπηρέτηση πελατών τους!

Γιατι τα λέω όλα αυτα?
Φιλοι μου! Μην σκεφτείτε καν να πάτε σε οποιοδηποτε εναλλακτικο. Ειναι ολοι τους για κλωτσες!
Καθίστε στον ΟΤΕ σας, ομορφα ωραια, με ποιοτητα εξυπηρέτησης, και οχι να σε θεωρούν ζώο!

dfinikis
21-09-07, 14:38
Πέστα Χρυσόστομε ....:) Το Customer Care τους είναι επιοικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Το τι ψέματα και εγώ έχω ακούσει δε λέγεται ...

:dwarf

valen01
21-09-07, 14:49
Παιδιά θα ήθελα να αναφέρω και εγώ με τη σειρά μου την περιπέτεια με την FOrthnet. Είχα κάνει αίτηση για 2Play για την οποία με ενημέρωσαν οτι θα είχε καθυστέρηση λόγω προβλημα΄των στην περιοχή Χαλάνδρι. Βλέποντας οτι αργούσε έκανα διακοπή της αίτησης και απευθύνηθηκα στον ΟΤΕ όπου με ενεργοποίησε τάχιστα σε Conn-x. Μετά απο 1 μήνα περίπου μου έρχεται μήνυμα οτι ενεργοποιήθηκε η 2play συνδρομή μου. Γυρνώντας σπίτι διάπίστωσα οτι η FOrthnet είχε πάρει την γραμμή στα χέρια της ακυρώνοντας το COnn-x για το οποίο είχα υπογράψει για 6μηνη δέσμευση. Έστειλα mail πήρα και τηλέφωνο και ακόμα περιμένω τον "αρμόδιο" να με καλέσει.

Δεν περίμενα τάχιστη ανταπόκριση αλλά έκλεισα ήδη ένα μήνα απο τότε που έγινε το σκηνικό που περιγράφω. Αναμένω με αγωνία τους πρώτους λογαριασμούς και αν ο ΟΤΕ που δεν μου φταίει στην τελική σε τίποτα θα στείλει εκκαθαριστικό λογαριασμό για τους 6 μήνες του Conn-x. Εκεί να δείτε γλέντια. Όπως και εσύ andreasp δεν πρόκειται να πληρώσω τίποτα στη Forthnet. Θα τους έχω standby και όταν με καλέσουν για πληρωμή λογαριασμού θα τους καταγγείλω οτι με το ζόρι μου έβαλαν την γραμμή ....... Όπως κάνουν αυτοί το κοροϊοδο θα οτ κάνω και εγώ..... Ευτυχώς για τα τηλέφωνα υπάρχει και το κινητό....

andreasp
21-09-07, 15:06
Και μόλις έβγαλα το λαβράκι...
Μιλώντας με το λογιστήριο, εμαθα το εξής πολύ ωραίο!
Δεν έχουν λογιστικο μηχανισμο, για να πιστώσουν τις διαφορές απο τα adsl in a box , στα 2play.
Αφου την πίεσα αρκετά, μου είπε οτι στον επόμενο ή στον μεθεπόμενο λογαριασμό θα πιστωθεί η διαφορά.
Το συμπέρασμα, ειναι οτι ακόμα δεν έχουν ιδέα πως θα γυρίσουν τα λεφτά πίσω στον κόσμο, και αυτο που μου ειπε ηταν δικαιολογία για να γλυτώσει απο εμένα.
Αλήθεια υπάρχει κανείς που του έχει πιστωθεί η διαφορά απο το πακέτο?
Για τα 65ευρω (επαναφορά στον ΟΤΕ), μου υποσχέθηκε οτι θα πιστωθούν στον επόμενο λογαριασμό του 2play που υπάρχει και λειτουργεί.
Για τον άκυρο λογαριασμό 79,80 θα έρθει πιστωτικό, οπότε + - ειμαστε πάτσι!

Παραμένει δεδομένο, οτι με ψυχραιμία και ηρεμία, δεν πρόκειται να πάρουν ουτε ενα ευρώ απο εμένα, μέχρι να έχει λήξει το θέμα, και ας έχουν περάσει οχι 2 μήνες... αλλα 22 ! και ας έχουν κόψει και το τηλέφωνο μου. Το νούμερο δεν το χρειάζομαι. Καινούργιο νουμεράκι απο τον ΟΤΕ και Conn-X !

rookie_t
21-09-07, 15:25
Και μόλις έβγαλα το λαβράκι...
Μιλώντας με το λογιστήριο, εμαθα το εξής πολύ ωραίο!
Δεν έχουν λογιστικο μηχανισμο, για να πιστώσουν τις διαφορές απο τα adsl in a box , στα 2play.
Αφου την πίεσα αρκετά, μου είπε οτι στον επόμενο ή στον μεθεπόμενο λογαριασμό θα πιστωθεί η διαφορά.
Το συμπέρασμα, ειναι οτι ακόμα δεν έχουν ιδέα πως θα γυρίσουν τα λεφτά πίσω στον κόσμο, και αυτο που μου ειπε ηταν δικαιολογία για να γλυτώσει απο εμένα.
Αλήθεια υπάρχει κανείς που του έχει πιστωθεί η διαφορά απο το πακέτο?

Αμφιβάλω αν έχουν λογιστικό μηχανισμό γενικά! Όταν μετέτρεψα την συνδρομή μου από PSTN σε ADSL στο πρώτο λογαριασμό πιστώθηκε και το υπόλοιπο από την 3-μηνη σύνδεση PSTN που είχα. Αυτός ήταν και ο τελευταίος σωστός λογαριασμός που έχω λάβει!

Από εκεί και πέρα σε όλους τους λογαριασμούς η χρέωση της συνδρομής μου διαφέρει, μη γνωρίζοντας από που προέρχεται αυτή η τιμή μιας και καμιά σχέση δεν έχει με την τιμή που αναγράφεται στην ιστοσελίδα της εταιρίας. Και φυσικά ο κάθε νέος λογαριασμός περιέχει και ποσά από προηγούμενους. Αυτό απλά που κάνω εγώ είναι να πληρώνω μόνο αυτά που αναγράφονται για το τρέχον χρονικό διάστημα μιας και όσες φορές τους τηλεφώνησα μου λένε αυτά που είπαν και σ' εσένα, ότι δηλαδή θα τακτοποιηθεί το θέμα στον επόμενο.

makiavely
21-09-07, 15:36
Παιδια ουτε εμενα μου εχουν αφαιρεσει τα χρηματα απο το adsl in a box και τους εχω παρει δυο φορες και μου λενε συνεχεια στον επομενο....

Λοιπον αμα δεν τα αφαιρεσουν θα κανουμε μια οργανωμενη μαζικη καταγγελια εναντιον τους και θα δουμε ποιον κοροιδευουν..;)

Υ.Γ : Τα 65 ευρω επαναφορα στον ΟΤΕ τι ειναι???

m0rpheas
21-09-07, 15:44
Εγώ πάντως θα σας πρότεινα να κάνετε ομαδική καταγγελία όπως είπε και ο φίλος, παρά να σταματήσετε να πληρώνεται λογαριασμούς. Μπορεί να χάσετε και το δίκιο σας έτσι. Πχ. αν σε 2-3 λογαριασμούς το πρόβλημα παραμένει, λύση δεν φαίνεται και εσείς δεν πληρώνετε, τι θα πείτε σε πιθανή καταγγελία σας; "Οι λογαριασμοί έγραφαν άλλα αντί άλλων και γι' αυτό δεν τους πλήρωνα";

mookie
21-09-07, 15:44
Εμενα μου ηρθε απο το παλιο πακετο να πληρωσω απο 21/8-20/10
Ενω ενεργοποιηθηκα στις 13/9.

Τους πηρα τηλεφονο και τους ειπα οτι θα τους πληρωσω μονο 1 μηνα απο το παλιο. Και μου ειπαν οτι αν πληρωσω και τους 2 μηνες θα με πιστωσουν τον 1 τον αλλον μηνα, και οτι ποτε δεν ειχαν προβλημα πιστοσης λογαριασμων απο το παλιο πακετο στο 2play.

Δεν καταλαβαινω τι γινετε αλλα μαλλον θα πλερωσω μονο τον 1 μηνα και οτι γινει....

m0rpheas
21-09-07, 15:49
Και μου ειπαν οτι αν πληρωσω και τους 2 μηνες θα με πιστωσουν τον 1 τον αλλον μηνα, και οτι ποτε δεν ειχαν προβλημα πιστοσης λογαριασμων απο το παλιο πακετο στο 2play.


Τι να τους πεις, πραγματικά χάνω τα λόγια μου ώρες ώρες. "Ποτέ δεν είχαν πρόβλημα πίστωσης"...
2 αν θυμάμαι καλά μόνο σε αυτό το θέμα και άλλους 2 που ξέρω εγώ και ένας θεός ξέρει πόσοι άλλοι εκεί έξω.

pk33
21-09-07, 15:52
Εμ όλοι σας ζητάτε δύσκολα πράγματα!

makiavely
21-09-07, 15:53
Ελα μου ομως που το ΙΝΚΑ θα τους ζηταει ακομα πιο δυσκολα:lol::lol:

andreasp
21-09-07, 16:46
Εγώ πάντως θα σας πρότεινα να κάνετε ομαδική καταγγελία όπως είπε και ο φίλος, παρά να σταματήσετε να πληρώνεται λογαριασμούς. Μπορεί να χάσετε και το δίκιο σας έτσι. Πχ. αν σε 2-3 λογαριασμούς το πρόβλημα παραμένει, λύση δεν φαίνεται και εσείς δεν πληρώνετε, τι θα πείτε σε πιθανή καταγγελία σας; "Οι λογαριασμοί έγραφαν άλλα αντί άλλων και γι' αυτό δεν τους πλήρωνα";

Φυσικα!
Ακριβως αυτο θα τους πω. Οτι οι λογαριασμοι που στέλνουν, δεν έχουν καμία επαφή με την πραγματικότητα.
Αυτο θα το πώ και στους ίδιους, αλλα και στο δικαστήριο αν τυχόν πάμε ποτέ.
Να εισαι απόλυτα σίγουρος θα θα δικαιωθώ!
Ποτέ δεν έφερα αντίρρηση να τους πληρώσω. Ας μου στείλουν σωστό λογαριασμό να τον πληρώσω με όλη μου ψυχή.
Οσο για την καταγγελία ειναι απλά χαμένος χρόνος.
Κανεις δεν ενδιαφέρετε για καμιά καταγγελία!
Καταγγελία σε ποιον? Στον ΙΝΚΑ? Τι να κάνει? Οτι κάνεις και εσυ μόνος σου θα κάνει. Θα τους πάρει τηλέφωνο, θα απαντήσουν με δικαιολογίες και τελείωσε το θέμα.
Το μόνο που τους ενδιαφέρει, ειναι να μην εμφανιστει το μπαχαλο σε περιοδικα του χώρου, και μην τους πας στο δικαστήριο.
Το δεύτερο οχι για κανέναν αλλο λόγο, απλά γιατι θα πληρώσουν τα δικαστικά έξοδα. (οχι και τίποτα τρομερό).
Γενικώς, δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα σε τέτοια "ψιλοκωκο".

andreasp
21-09-07, 16:51
Παιδια ουτε εμενα μου εχουν αφαιρεσει τα χρηματα απο το adsl in a box και τους εχω παρει δυο φορες και μου λενε συνεχεια στον επομενο....

Λοιπον αμα δεν τα αφαιρεσουν θα κανουμε μια οργανωμενη μαζικη καταγγελια εναντιον τους και θα δουμε ποιον κοροιδευουν..;)

Υ.Γ : Τα 65 ευρω επαναφορα στον ΟΤΕ τι ειναι???

35ευρω για εξοδα νεας γραμμης στον ΟΤΕ + 30ευρώ (μαύρα) που έδωσα στον τεχνικό του ΟΤΕ, εκτός ωραρίου του , για να βγάλει άκρη σε μία μακαρονάδα των 300ζευγαριών που υπάρχει στο υπόγειο, μια που η γραμμή γυρνάει σε ανενεργο βροχο. Δουλειά που μπορεί να μην είναι του ΟΤΕ, αλλα ειναι υποχρέωση της Forthnet να μου επιστρέψει την γραμμή στην πρότερα κατάσταση.

andreasp
21-09-07, 16:53
Τι να τους πεις, πραγματικά χάνω τα λόγια μου ώρες ώρες. "Ποτέ δεν είχαν πρόβλημα πίστωσης"...
2 αν θυμάμαι καλά μόνο σε αυτό το θέμα και άλλους 2 που ξέρω εγώ και ένας θεός ξέρει πόσοι άλλοι εκεί έξω.

Δεν μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών. Κατάφερα και τρύπωσα λίγο πιο βαθεία, κατευθείαν στο λογιστήριο.
Στο τμήμα εξυπηρέτησης δεν γνωρίζουν απολύτος τίποτα, απο τα βασικά.

Υ.Γ Κάθε μέρα που περνάει, τόσο πιο έντονα μου θυμίζει η εξυπηρέτηση της Forthnet, την εξυπηρέτηση της Vivodi.

thanasis38
21-09-07, 20:45
Φιλοι μου! Μην σκεφτείτε καν να πάτε σε οποιοδηποτε εναλλακτικο. Ειναι ολοι τους για κλωτσες!
Καθίστε στον ΟΤΕ σας, ομορφα ωραια, με ποιοτητα εξυπηρέτησης, και οχι να σε θεωρούν ζώο!

τι μας λες ρε φιλε? ειναι ολοι οι εναλλακτικοι για κλωτσιες? και ο οτε τι ειναι? που εχει τις πιο ακριβες χρεωσεις? που σαββατοκυριακα δεν δουλευαν μεχρι να ερθουν οι εναλλακτικοι. που οταν χαλαγε το τηλεφωνο κανανε μια βδομαδα να στο φτιαξουν και δεν μπορουσες ουτε καν να διαμαρτυρηθεις? τωρα μα το παραμικρο λες θα κανω καταγγελια σε ινκα εεετ κτλ. τοτε τι εκανες? μια τρυπα στο νερο. ειπαμε οτι οι ενναλακτικοι δεν ειναι οτι το καλυτερο αλλα οχι να λεμε οτι ο οτε ειναι ομορφα ωραια και δεν σε παιρνανε για ζωο. ελεοοοοοοοοοοος!!!!!!!!!!!!!!!!

vandofan21r
21-09-07, 20:51
Σε θεμα εξθπηρετηση ο ΟΤΕ ειναι μπροστα ! Ευκολα μπορεις να μιλησεις αλλα το κατα ποσο θα ασχολιθουν μαζι σου και αυτο ειναι στην κριση τους και στα ΜΕΣΑ που εχεις !

andreasp
22-09-07, 01:23
Απλα σήμερα, αν θα συγκρίνεις εξυπηρέτηση πελατών του ΟΤΕ και οποιουδήποτε εναλλακτικού, ειναι σαν να συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια!
Απλά δεν υπάρχει απολύτος καμία σχέση!
Οσο για το κόστος...
Μάλλον η παροχή dsl ειναι ακριβότερη απο ότι νομίζουμε. Φαίνεται χαρακτηριστικά στην ποιότητα υπηρεσίας που δίνουν ΟΛΟΙ οι εναλλακτικοί.
Και οταν μιλάμε για υπηρεσία, περιέχει πολλά πράγματα μέσα, και οχι απλά ενα ξερό "Στα πόσα κλειδώνεις?".
Δεν θα μπω σε διαμάχη ανάμμεσα εναλλακτικοί vs ΟΤΕ. Οποιος έχει μάτια βλέπει. Απο εκει και πέρα, οποιος θέλει πιστεύει εμένα, οποιος θέλει τους υπόλοιπους.
Το τί έκανε ο ΟΤΕ στο παρελθόν το ξέρω πολύ καλα, και δεν έχει απολύτος καμια σχέση με το τι κάνει σήμερα.

myhtical
23-09-07, 02:24
35ευρω για εξοδα νεας γραμμης στον ΟΤΕ + 30ευρώ (μαύρα) που έδωσα στον τεχνικό του ΟΤΕ, εκτός ωραρίου του , για να βγάλει άκρη σε μία μακαρονάδα των 300ζευγαριών που υπάρχει στο υπόγειο, μια που η γραμμή γυρνάει σε ανενεργο βροχο. Δουλειά που μπορεί να μην είναι του ΟΤΕ, αλλα ειναι υποχρέωση της Forthnet να μου επιστρέψει την γραμμή στην πρότερα κατάσταση.

συγνώμη αλλά ζήτας και τα 30ε (τα μαύρα όπως λες) απο τη 4νετ? :rofl:
θείκο αυτο! κέρασε και από εδω τίποτα και ζητησέ τα απο 4νετ και αυτά

D_J_V
23-09-07, 02:41
Παίδες καλημέρα... πρώτο μήνυμα και θα γκρινιάξω αλλά έπρεπε να τα πω κάποια στιγμή...
Διαβάζω εδω και καιρό τον πανικό με τα μηνύματα για τους εναλλακτικούς και πραγματικά απορώ!!
Επίσης ακούω απο φίλους που έχουν βάλει εναλλακτικό και ειδικότερα forthnet για τα ίδια και χειρότερα...
Ολοι μου λένε που πήγα και έμπλεξα... τηλέφωνο χάλια, ταχύτητες πατάτα, κολλήματα συχνά...
Καλά τι πάτε και βασανίζεστε για 10 ευρώ το μήνα παραπάνω και καλά για να έχετε 14-24-34 κουλά MBit?
Εγω δε κουνιέμαι απο τον ΟΤΕ κι ας δίνω τα ίδια για να έχω 2Mbit γραμμή ... αλλά εχω 0 αποσυνδέσεις και τέλεια τηλεφωνία... οι forthnet καταλαβαίνουν!!
Απορω πραγματικά απορώ πως αντέχετε ειδικά κάποιοι επαγγελματίες...

andreasp
23-09-07, 02:47
συγνώμη αλλά ζήτας και τα 30ε (τα μαύρα όπως λες) απο τη 4νετ? :rofl:
θείκο αυτο! κέρασε και από εδω τίποτα και ζητησέ τα απο 4νετ και αυτά

Φυσικότατα!
Ειναι ζημιά που έπαθα , λόγο της αυθαίρετης μεταφοράς της γραμμής στην Forthnet.
Ειχα καμία υποχρέωση να πληρώσω τον οποιοδήποτε ηλεκτρολόγο?
Να είσαι απόλυτα σίγουρος, οτι δεν τα ζητάω αυθαίρετα, αλλα τα δικαιούμαι μέχρι τελευταίο cent.
Το γνωρίζουν και οι ίδιοι άλλωστε, μια που δεν φέραν την παραμικρή αντίρρηση.

andreasp
23-09-07, 02:59
Ολοι μου λένε που πήγα και έμπλεξα... τηλέφωνο χάλια, ταχύτητες πατάτα, κολλήματα συχνά...
Καλά τι πάτε και βασανίζεστε για 10 ευρώ το μήνα παραπάνω και καλά για να έχετε 14-24-34 κουλά MBit?

Το πρόβλημα των εναλλακτικών δεν ειναι στο τεχνικό κομμάτι.
Τεχνικά προβλήματα πάντα υπήρχαν, και πάντα θα υπάρχουν.
Το πρόβλημα τους, ειναι στην οργάνωση και στην εξυπηρέτηση ΌΤΑΝ θα χαλάσει!
Οσο δουλεύει (γενικως! οχι μονο τεχνικα. Οσο δεν τους χρειάζεσαι), η Forthnet ειναι άψογη.
Αν υπάρξει πρόβλημα είναι το θέμα τι γίνεται...

dsluser1
23-09-07, 14:30
κι εγω έχω ενα θεματάκι με την φορθνετ και με τον λογαριασμό που μου έχεται κάθε μήνα να πληρώσω.
Μέχρι τώρα έκανα τις πληρωμές του λογαριασμού εμπρόθεσμα και μέσω internet banking (είτε μέσω winbank easypay είτε μέσω winbank ή απο to ibanking της εθνικής τράπεζας), απο το 2005 μέχρι και σήμερα, πλήν 1 λογαριασμού που δεν μου ήρθε ποτέ με τα ΕΛΤΑ κι άρα ήταν απλήρωτος όχι απο δικό μου λάθος.
Όμως εδώ και 4 με 5 μήνες, στον λογαριασμό εμφανίζεται οφειλή απο προηγούμενους μήνες γύρω στα 190€ που αν το υπολογίσω είναι σχεδόν 1 χρόνος απλήρωτος!
Τους πήρα τηλέφωνο και μετα απο συνεννόηση ζήτησαν και τους έστειλα τις αποδείξεις απο τις τραπεζικές συναλλαγές ονλινε.
Μετα απο έρευνα , όπως μου είπαν, το ποσό οφειλής ήταν γύρω στα 60€ (χρωστούμενο και τρέχοντος μηνός) τα οποία κι έστειλα μεσω ιντερνετ banking την ίδια μέρα.
Όλα αυτά πριν απο 3 μήνες.
έκτοτε εξακολουθώ να λαμβάνω οφειλή ~190€ στον μηνιαίο λογαριασμό αλλά σύμφωνα με κατάδειξη δική τους εγώ πληρώνω τα 20,11€.
Την παρασκευή για πολλοστή φορά τους έστειλα εμαιλ γράφοντας πως εαν και στον επόμενο μήνα δεν διορθωθεί το θέμα θα διακόψω και θα πάω σε άλλη εταιρία ιντερνετ.

Βεβαια τους έγραψα κι άλλα, πως φαίνεται να επικρατεί χάος εκει πέρα και ο καθε ένας να λέει οτι του κατέβει τηλεφωνικά.

Είμαι 100% σίγουρος πως ούτε θα απαντήσουν στο email μου , ούτε θα διορθώσουν το λάθος τους.
Θα διακόψω την συνδρομή μου και θα τρέχω στα δικαστήρια για να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας...
κι όχι τιποτα άλλο αλλά είμαι πάντα εντάξει με την πληρωμή λογαριασμών.

l_satsok
23-09-07, 14:45
εχεις απολυτο δικιο φιλε μου,η αγανακτηση σου ειναι απολυτως δικαιολογημενη.
το θεμα ομως δυστυχως ειναι οτι ολοι εχουμε διαφορα προβληματα και οχι μονο με τη 4νετ.
και ο οτε δεν ειναι καλυτερος.
γινομαι κακος αλλα μακαρι να μπορουσα να γινω πιο κακος.
εχω μεινει απο την παρασκευη χωρις καθολου προσβαση,3 εικοσιτετραωρα ηδη,και αυτο γιατι; γιατι
οι ανικανοι,ηλιθιοι,καθυστερημενοι,ασχετοι και ανευθυνοι τεχνικοι του οτε εκαναν λαθος οταν αλλαζαν τη γραμμη μου απο 2048 ondslkit σε connex 768 και με αφησαν ετσι στα κρυα του λουτρου,παρασκευοσαββατοκυριακο δεν δουλευουν οι κυριοι η θεωρησαν καλο να με αφησουν ετσι για καμμια βδομαδα.

τι λεμε τωρα,ενα απεραντο μπουρδελο ειναι.

dsluser1
23-09-07, 19:41
με την Otenet δεν είχα ποτε παράπονο.
Κι ενα προβληματάκι που είχε παρουσιαστεί, όταν το είχα δηλώσει τηλεφωνικά, μετά απο 10λεπτά με πήραν τηλ απο το τεχνικό τμήμα της Θεσ/κης (ενώ εγώ είμαι Βόλο) και λύθηκε αμέσως.
Ο λόγος που μετακόμισα στην forthnet είναι γιατί εκείνη τη περίοδο ήταν πιο φθηνή.
Μέχρι τώρα δεν είχα παράπονο απο την forthnet, αλλά δεν αργεί να συμβεί στον κάθε ένα εαν η εταιρία είναι χειρότερη και απο το δημόσιο!

Απλά δεν μου αρέσει αυτή η αναμονή του να ακούσω το αυτονόητο "συγνώμη κάναμε λογιστικό λάθος" ή "δεν ήμασταν έτοιμοι να ενημερώσουμε το σύστημά μας για τις πληρωμές μέσω ιντερνετ banking"

xolloth
23-09-07, 19:56
συμφωνω και γω .
εμειs ολοι εχουμε την ιδιοτητα να ξεχναμε τα χιλιαδεs ευρω που μαs εχει χρεωσει ο ΠΟΤΕ τοσα χρονια .
ενταξει δικιο εχουν οι φιλοι ,αλλα δεν ειναι λυση να γυρισειs στον ΠΟΤΕ γιατι θα πληρωνειs μια ζωη τα διπλα.
καλυτερα να τα βρειτε ηρεμα και ωραια με την φορθνετ.

makiavely
23-09-07, 19:58
andreasp εστειλα email στη φορθνετ διαμαρτυριας για τα χρηματα που μας οφειλουν ....:evil:
Οταν απαντησουν θα γραψω τα νεοτερα

Εσυ ειχες καμια εξελιξη στο θεμα??

makiavely
23-09-07, 19:59
συμφωνω και γω .
εμειs ολοι εχουμε την ιδιοτητα να ξεχναμε τα χιλιαδεs ευρω που μαs εχει χρεωσει ο ΠΟΤΕ τοσα χρονια .
ενταξει δικιο εχουν οι φιλοι ,αλλα δεν ειναι λυση να γυρισειs στον ΠΟΤΕ γιατι θα πληρωνειs μια ζωη τα διπλα.
καλυτερα να τα βρειτε ηρεμα και ωραια με την φορθνετ.


Μην ξεχνας οτι δεν ειναι ΟΤΕ ή Φορθνετ, υπαρχουν και αλλοι εναλλακτικοι ! ;)

YiannisP
23-09-07, 20:10
Ασχετο, αλλα μ'αρεσαν τα tags που εβαλες :p

andreasp
23-09-07, 22:50
andreasp εστειλα email στη φορθνετ διαμαρτυριας για τα χρηματα που μας οφειλουν ....:evil:
Οταν απαντησουν θα γραψω τα νεοτερα

Εσυ ειχες καμια εξελιξη στο θεμα??

Τι ακριβώς εννοεις?
Φαντάζομαι οτι μιλήσες για τον εαυτό σου, σωστα?

makiavely
23-09-07, 23:09
Για τον εαυτο μου μιλησα και ζητησα να γινει πιστωση στον επομενο λογαριασμο. ;)

xolloth
24-09-07, 13:04
θελω να τονισω οτι ολοι δεν εχουμε προβληματα με την φορθνετ.
για να ειμαστε και δικαιοι.
εγω ειμαι 3,5 χρονια στην φορθνετ απο τα οποια τουs τελευταιουs 6 μηνεs στο δικτυο τηs.
εγω προσωπικα δεν ειχα ποτε προβλημα με την φορθνετ.
ειδικα τωρα που ειμαι αποκλειστικα στο δικτυο τηs.
και γρηγορα ειχα ενεργοποιηθει,και καλεs ταχυτητεs εχω ,και καλο τηλεφωνο.
ισωs ειμαι απο τουs λιγουs αλλα πρεπει να το πω για να μην σχηματισουμε μονο αρνητικη εικονα για την εν λογω εταιρια.

andreasp
24-09-07, 14:52
Ουτε εγω εχω προβλημα με το τεχνικο κομμάτι! Εχω πρόβλημα με την εξυπηρέτηση τους!

@ ADSLgr.com All rights reserved.