PDA

Επιστροφή στο Forum : Ατθιδών - έδρα της Forthnet, σήμερα ώρα 08.50 το πρωί , εικόνες...



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

Jazzer
21-09-07, 17:40
Σήμερα το πρωί πήγα στα κεντρικά της Forthnet, προκειμένου να αγοράσω το modem Siemens CL-110.
Ο παλιός χώρος εξυπηρέτησης πελατών, για όσους έχουν πάει στο παρελθόν στα γραφεία της Forthnet, δεν υπάρχει πλέον.
Λειτουργεί δίπλα ένα νέο κατάστημα, στα πρότυπα καταστημάτων κινητής τηλεφωνίας, όπoυ πωλούνται και τηλέφωνα, modem κλπ.

Ώρα 08.50, 10 λεπτά πριν ανοίξουν οι πόρτες και περίπου 30 πελάτες περίμεναν απέξω φανερά εκνευρισμένοι, μερικοί φωνάζοντας με τέτοιο τρόπο ώστε να ακούν όλοι τις ιστορίες απίστευτης ταλαιπωρίας τους.

Αποσυνδέσεις, μεγάλες καθυστερήσεις στην ενεργοποίηση, κομμένο τηλ. για πολλές μέρες σε κάποιον κύριο που έχει την ηλικία του πατέρα μου (60 ετών +), και πολλά άλλα προβλήματα που για όσους διαβάζουν το forum, είναι γνώριμα.

Από μέσα, 4 υπάλληλοι ηλικίας 25-30 ετών (πραγματικά τους λυπήθηκα με όλα αυτά που ακούν στο ωράριο τους) περιμένουν κι αυτοί να ανοίξουν οι πόρτες με ένα βλέμμα που δηλώνει ότι αναμένουν να χειριστούν δύσκολες καταστάσεις.

Οι πόρτες ανοίγουν και ο κόσμος "ορμάει" μέσα στο χώρο πανέτοιμος να βρει το δίκιο του και να διαμαρτυρηθεί.
Περιμένω καρτερικά στην ουρά να έρθει η σειρά μου (όχι να διαμαρτυρηθω πάντως:p), και έτσι μπορώ να ακούσω σχεδόν τα πάντα, αφού ο χώρος είναι σχετικά μικρός.

Φτάνει και η σειρά μου και η κοπελίτσα που νομίζει ότι θα ακούσει πάλι κάποια παράπονα ή διαμαρτυρία, με κατευθύνει γρήγορα γρήγορα στο μοναδικό ταμείο για να πληρώσω το modem που ζήτησα.
Εκεί και επί 6 ολόκληρα λεπτά προσπαθούσε η συμπαθέστατη κοπελίτσα να καταχωρήσει στο νέο όπως μου είπε σύστημα, την αγορά του modem προκειμένου να εκδοθεί απόδειξη !!
Αποτέλεσμα ; Ουρά εκνευρισμένων ήδη πελατών να περιμένει να πληρώσει.

Προσπάθησα σε αυτές τις γραμμές να αποτυπώσω τις εικόνες μου σε αυτά τα 40 λεπτά που ήμουν εκεί σήμερα το πρωί, αλλά κυρίως τον προβληματισμό μου σχετικά με την ποιότητα εξυπηρέτησης της εταιρίας.

Αν η forthnet δεν βλέπει τι τραβάνε οι πελάτες αλλά και οι ταλαίπωροι / πρόθυμοι υπάλληλοί της στην έδρα της, τότε τι άλλο να πει κανείς ;;

andreasp
21-09-07, 17:51
Αν η forthnet δεν βλέπει τι τραβάνε οι πελάτες αλλά και οι ταλαίπωροι / πρόθυμοι υπάλληλοί της στην έδρα της, τότε τι άλλο να πει κανείς ;;

Ποιος σου είπε οτι δεν βλέπει?
Βλέπει μια χαρά, απλά δεν τους ενδιαφέρει.

gkosto
21-09-07, 17:52
μενω πολυ κοντα στα γραφεια της 4νετ και πολλα πρωινα περναω απο εκει γιατι πηγαινω στην τραπεζα που ειναι στον παραδρομο της συγγρου ...για αναληψη φυσικα , πολλες φορες εχω δει ουρα απεξω και τον σεκιουριτα να ειναι καπως..
παντως ειναι κριμα μια εταιρεια που για χρονια εχτισε το ονομα της στο ιντερνετ τωρα να μην μπορει να κανει εξυπηρετηση των πελατων της.. κριμα

deniSun
21-09-07, 17:54
Πόσο το πλήρωσες.
Αν ενεργοποιήθηκες σε 2play μπορείς να πας πίσω το router που σου δώσανε και να πάρεις το siemens cl110.
Δεν χρειαζόταν να το πληρώσεις.
Θα έδινες πίσω αυτό που σου στείλανε (τζάμπα ήταν και αυτό).

BlindG
21-09-07, 17:57
Ωραία περιγραφή! :up:

voithostyrempora2
21-09-07, 17:58
Εχουμε κάποια ιδέα πού ακριβώς θα ανοίξουν τα πολυσυζητημένα ForthnetShops ?

gkosto
21-09-07, 18:00
ελεγαν σεπτεμβριο, αλλα μαλλον θα αργησουν λιγο ακομη .
εχουν γινει επαφες με retail καταστηματα shop to shop και ειπαν οτι θα ειναι συντομα ετοιμα.
αλλα μαλλον ......... θα χειμωνιασει

andreasp
21-09-07, 18:00
Μια ερώτηση!
Γιατι πήγες και περίμενες 40λεπτά στην Forthnet Και δεν πήρες αυτό ?

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=130969

Jazzer
21-09-07, 18:27
Μια ερώτηση!
Γιατι πήγες και περίμενες 40λεπτά στην Forthnet Και δεν πήρες αυτό ?
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=130969
Δεν την είδα την αγγελία αλλά μικρό το κακό.:p
Έχω επίσης τα Zyxel 660HW - D1 και Linksys Wag 200g, με τα οποία έχω αποσυνδέσεις κι έτσι παίζουν στην άλλη γραμμή από ΟΤΕ ή δανείζονται κατά καιρούς σε φίλους για δοκιμές.
Η forthnet μου έστειλε το Siemens, αλλά σαν προνοητικό παιδί που είμαι :p αγόρασα και δεύτερο (τώρα που υπάρχει, αργότερα; ;)) για back up, αφού έχει αποδειχθεί ότι είναι βράχος στη γραμμή.;)

zafx
21-09-07, 23:23
Κρίμα στους ανθρώπους που κάθονται και ακούν τα χίλια μύρια για καταστάσεις που στο πλείστο των περιπτώσεων δεν ευθύνονται οι ίδιοι.

Πάντως εδώ στα νέα γραφεία τους στη Θεσσαλονίκη τα πράγματα είναι πιο χαλαρά, την Τρίτη που πέρασα από εκεί (όχι για να διαμαρτυρυθώ) υπήρχαν μόνο 2-3 άτομα που εκείνη την ώρα κάναν αιτήσεις για 2play...

zeppelindsl
22-09-07, 00:17
Ωραία περιγραφή! :up:

Πράγματι!! Έτσι ακριβως είναι τα πράγματα -φανταζομαι- κάθε μέρα, αφού το ίδιο ακριβως σκηνικό έχω συναντησει και εγώ

Οταν προτοβγήκε το adsl in a box θύμαμαι τους έστελνα ενα email να τους ρωτησω κάτι μικρής σημασιας και αντι να μου απαντησουμε με email με επερναν τηλεφωνο στο κινητο,

Τωρα ειναι απλά κατάντια... κρίμα...

lewton
22-09-07, 00:17
Ενδιαφέρον θέμα.

pao132003
22-09-07, 01:01
Πήγα και εγώ σήμερα και δυστυχώς είδα πελάτες να πουλάνε μαγκιά στις κακόμοιρες τις υπαλλήλους. Λες και φταίνε αυτές. Λίγη ευγένεια ρε παιδιά, νομίζουν όλοι ότι με τη μαγκιά θα κερδίσουν το δίκιο τους

Ioudas1
22-09-07, 01:15
Ποιος σου είπε οτι δεν βλέπει?
Βλέπει μια χαρά, απλά δεν τους ενδιαφέρει.

Γιατί να τους ενδιαφέρει, αφού η πελατειακή βάση τους αυξάνεται.............

andreasp
22-09-07, 01:17
Πήγα και εγώ σήμερα και δυστυχώς είδα πελάτες να πουλάνε μαγκιά στις κακόμοιρες τις υπαλλήλους. Λες και φταίνε αυτές. Λίγη ευγένεια ρε παιδιά, νομίζουν όλοι ότι με τη μαγκιά θα κερδίσουν το δίκιο τους

Ο υπαλληλος, ειναι εκπρόσωπος της εταιρίας, απο την στιγμή που κάθετε πίσω απο τον πάγκο.
Ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να τα ακούσει, να εξυπηρετήσει, και στην συνέχεια να μεταβιβάσει τα παράπονα και το κλίμα στον προιστάμενο του.
Δεν θα ψάξουμε να βρούμε τον Δ.Σ για να κάνουμε παράπονα! Αν είναι δυνατόν!

contime
22-09-07, 01:32
Ο υπαλληλος, ειναι εκπρόσωπος της εταιρίας, απο την στιγμή που κάθετε πίσω απο τον πάγκο.
Ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να τα ακούσει, να εξυπηρετήσει, και στην συνέχεια να μεταβιβάσει τα παράπονα και το κλίμα στον προιστάμενο του.
Δεν θα ψάξουμε να βρούμε τον Δ.Σ για να κάνουμε παράπονα! Αν είναι δυνατόν!

Ναι, θα του τα κανεις εσυ τσουρεκια, ολο το πρωι και μετα να εισαι σιγουρος οτι θα τα μεταβιβασει...
Ο υπαλληλος πανω απο εργαζομενος, ειναι ανθρωπος και δεν ειναι υποχρεωμενος να τα "ακουσει" απο κανεναν...
Εκφραζουμε παντα με ευγενεια τα παραπονα μας, με τσαμπουκαδες και συμπεριφορες τυπου "σε πληρωνω" ή ¨ξερεις ποιος ειμαι εγω" δεν καταφερνουμε τιποτα!:nono:

Πύρρος
22-09-07, 02:32
Είναι η ιδέα μου ή η ακουστική στο νέο χώρο στην Ατθιδων είναι τέτοια που σε πιάνει πονοκέφαλος από τις ομιλίες;

cassidy
22-09-07, 03:09
Πόσο το πλήρωσες.
Αν ενεργοποιήθηκες σε 2play μπορείς να πας πίσω το router που σου δώσανε και να πάρεις το siemens cl110.
Δεν χρειαζόταν να το πληρώσεις.
Θα έδινες πίσω αυτό που σου στείλανε (τζάμπα ήταν και αυτό).



Σίγουρο αυτό; Πρώτη φορά το ακούω. Πρέπει να πάω στα κεντρικά;

tasos-tasos
22-09-07, 03:52
εχω φιλους σε αρκετα help desk και στην Ατθιδων...
τους λυπαμαι... λεω... θα γυρνανε σπιτι και θα παιρνουν ηρεμηστικά.. τι ακουνε καθε μερα... οπως το ειπατε... φωνες γιατι νομιζει ο πελατης οτι με φωνες θα τον προσεξει ο υπαλληλος

και να παιρνανε και κανενα μισθο της προκοπης... δε θα θελατε να μαθετε...
αξιζουν συγχαρητηρια και τους θαυμαζω... ντρεπομαι να τους παρω τηλεφωνο οταν χρειαζομαι κατι... λεω μπορει να ειναι η τελευταια τους στιγμη αντοχης...
καλο κουραγιο σε ολους... τι να πω... γραμμες ειναι... τεχνολογια ειναι... θα φτιαξουν... δεν ειναι υγεια...
(για καποιον σαν εμενα που πριν καιρο δε θα ζουσα απο ατυχημα, δε σκαω πλεον... και κατι αιτησεις που εχω κανει... οταν θελουν οποτε θελουν, ας ενεργοποιηθουν..., δε θα παιζει? θα εχει προβλημα? θα φτιαξουν)

δε λεω, το να κανει 6 λεπτα να βγαλει ενα παραστατικό... ε ισως να βρηκε ευκαιρια να κανει ενα διαλειμμα 5 λεπτά... η απλα να της αρεσε ο πελατης... τυχερακια....

Sakoulas
22-09-07, 05:25
Δηλαδη που να μπουν και και αλλοι, ε; 30αρια ειπες; Τοσοι θα ειναι η προθερμανση...

grigsgr
22-09-07, 07:22
Καλησπέρα και απο εμένα. Φαίνεται πως εδώ μέσα έχουμε πολλούς "τζάμπα μάγκες".
Επειδή τώρα τελευταία παίζει πολύς ντόρος με την εξυπηρέτηση των τηλεπικοινωνιακών παρόχων κανείς δεν σκέφτεται κάτι προφανές. Η 4νετ και η οποιαδήποτε 4νετ περίμενε απο την αρχή οτι θα έχουν πολύ μεγάλη ζήτηση και ειδικά η 4νετ που έχει πολύ καλό όνομα στο ίντερνετ. Το γνωρίζανε εξ αρχής. Ξέραν τι θα επικρατήσει και ήλπιζαν απλά στο καλύτερο. Απο εκεί και πέρα επειδή κάποιοι εδώ - σχεδόν όλοι - κάνουν παράπονα για αναμονές και ήρθε και το κείμενο αυτό - το οποίο είναι εκπληκτικό - να το επιβεβαιώσει κανείς δεν σκέφτηκε κάτι.
Η εταιρία γνωρίζει το πρόβλημα δεν είναι δυνατόν να μην το γνωρίζει. Σκεφτείτε όμως να προσλάβει κι άλλους υπαλλήλους για το τηλεφωνικό της κέντρο. Θα τους χρειαστεί τους πρώτους 4 μήνες; 5 μήνες; Μετά τι θα τους κάνει; Θα τους στείλει πίσω; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Δεν γίνεται να προσλάβει κάποιον και να του πέι ξέρεις σε θέλω για 5 μήνες. Μεγαλύτερο κακό θα κάνει. Η 4νετ ήταν και θα είναι πολύ καλή εταιρία. Όταν περάσει ο καιρός και ηρεμήσουν τα πράγματα με τις full LLU συνδέσεις και όλα αυτά τότε θα στρώσει και η εξυπηρέτησή της.
Όσο για τους τζάμπα μάγκες που λένε πως είναι υποχρεωμένος ο υπάλληλος να τα ακούσει. ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ. ΚΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΝ ΦΩΝΑΖΕΙΣ. Εξάλλου ας σκεφτούμε πως με το να μιλάς ήρεμα και δεν εκνευρίζεσαι περισσότερο και εξυπηρετήσε καλύτερα. Φυσικά κανείς δεν το σκέφτηκε επειδή όλοι σας πιστεύετε στις φωνές. Ο/Η υπάλληλος θα μεταφέρει ούτως η άλλως την κατάσταση που επικρατεί στο κατάστημα αν όλοι οι πελάτες είναι ανικανοποίητοι και έχουν παράπονα. Αν φωνάζεις μπορεί και να σε γράψει κανονικά.

grigsgr
22-09-07, 07:25
Εχουμε κάποια ιδέα πού ακριβώς θα ανοίξουν τα πολυσυζητημένα ForthnetShops ?

Έχει προγραμματιστεί να ανοίξει απο ένα κατάστημα της ετιαρίας μέχρι το τέλος του χρόνου αν θυμάμαι καλά σε κάθε πρωτεύουσα νομού και απο εκεί και πέρα θα αρχίσει να αναπτύσσεται σιγά σιγά το δίκτυο.,
:p

consovan
22-09-07, 08:05
Καλησπέρα και απο εμένα. Φαίνεται πως εδώ μέσα έχουμε πολλούς "τζάμπα μάγκες".
.
Η εταιρία γνωρίζει το πρόβλημα δεν είναι δυνατόν να μην το γνωρίζει. Σκεφτείτε όμως να προσλάβει κι άλλους υπαλλήλους για το τηλεφωνικό της κέντρο. Θα τους χρειαστεί τους πρώτους 4 μήνες; 5 μήνες; Μετά τι θα τους κάνει; Θα τους στείλει πίσω; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Δεν γίνεται να προσλάβει κάποιον και να του πέι ξέρεις σε θέλω για 5 μήνες. Μεγαλύτερο κακό θα κάνει. Η 4νετ ήταν και θα είναι πολύ καλή εταιρία. Όταν περάσει ο καιρός και ηρεμήσουν τα πράγματα με τις full LLU συνδέσεις και όλα αυτά τότε θα στρώσει και η εξυπηρέτησή της.
.

Τι λες ρε φίλε;
Ποιά πράματα δεν γίνονται;
Τι δικαιολογίες είναι αυτές; Ούτε στη Forthnet να δούλευες!
Σήμερα νοικιάζεις εργαζόμενους απο εταιρείες για ΟΣΟ χρόνο θες και τους χρειάζεσαι, και μετά τους αποδεσμεύεις, δεν τους απολύεις!
Όποιος δεν το γνωρίζει, ζεί στο παρελθόν.
Όποια εταιρία δεν το κάνει, αδιαφορεί για τους πελάτες της, κάνοντας οικονομία στην πλάτη τους, επιδεικνύοντας ερασιτεχνισμό!!
Και όποιος δεν σέβεται τον πελάτη, στο τέλος κλείνει, γιατί από αυτόν ζει!

Διαφωνώ κάθετα με τις φωνές στους υπαλλήλους, αλλά δυστυχώς εργάζονται για μια εταιρία που αδιαφορεί πλήρως για την εικόνα που βγάζει προς τα έξω,για την ταλαιπωρία των πελατών της, και για τις καταγγελίες που τους κάνουν.
Έτσι είναι λογικό μερικοί από τους αγανακτισμένους πελάτες (ή πιθανούς πελάτες) τους να μην έχουν την υπομονή να τους πλακώσουν στις καταγγελίες όπως θα έπρεπε, αλλά να ξεσπάνε στους υπαλλήλους, νομίζοντας πως θα βρουν λύση έτσι !

PeriZ
22-09-07, 08:32
ΚΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΝ ΦΩΝΑΖΕΙΣ.

Η υπομονή παιδιά έχει και τα όρια της... δεν γίνεται να σε κοροϊδεύουν επι 3 μήνες, να έχεις ακούσει 10 διαφορετικές δικαιολογίες, και να παραμένεις ψύχραιμος. Κάποια στιγμή θα σπάσεις και όταν θα συμβεί αυτό θα τα ακούσουν όλοι... στην τελική και οι απλοί υπάλληλοι φλομώνουν στο ψέμα κατ επανάληψιν όσους παίρνουν τηλέφωνο και έχουν προβλημα... ε, με κοροϊδεύεις μια, με κοροϊδεύεις δυο την τρίτη θα σε πω και ψεύτη και απατεώνα και θα ρίξω και δέκα γαλλικά... μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

Φίλος που επι 3μηνο τον κορόιδευαν περιμένοντας να ενεργοποιηθεί το 2play στο τέλος δεν άντεξε και άρχισε το βρίσιμο τηλεφωνικά... ο τσακωμός κράτησε 2 μέρες... την δεύτερη μέρα ήμουν μπροστά και πρώτη φορά τον είδα τόσο εκνευρισμένο... για να μην πολυλογώ σας λέω οτι μετά απο 3 ώρες καταφερε να μιλήσει με κάποιον πιο υπεύθυνο (απο τους τηλεφωνητές που έλεγαν ο καθένας και άλλη δικαιολογία, τι βρισίδι άκουσε ο καθένας δεν λέγετε) και μετα απο 50 λεπτά φωνών και γαλλικών με τον υπεύθυνο-προϊστάμενο του υποσχέθηκε οτι θα τον συνδέσουν.... Αποτέλεσμα; Την επομένη μερα η γραμμή του ήταν έτοιμη...

μερικές απο τις δικαιολογίες που άκουσε αυτούς τους μήνες....
- Υπάρχει καθυστέρηση λόγω φόρτου εργασίας, κάντε λίγη υπομονή
- Ο ΟΤΕ έστειλε πίσω την αίτηση, θα την ξαναστειλουμε
- Η αίτηση σας χάθηκε αλλα την ξαναβρήκαμε
- Υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα (αλλα δεν γνωρίζουμε τι ακριβώς)
- Εμεις έχουμε κάνει ολες τις απαραίτητες ενεργειες αλλά ο ΟΤΕ καθυστερεί

το τελευταίο το άκουσε την προηγούμενη της ενεργοποίησης... μετα απο το βρίσιμο στην forthnet ο οτε σταμάτησε να καθυστερεί; Για φαντάσου....

Batigoal
22-09-07, 10:31
Το ότι επικρατεί μπάχαλο στην Forthnet είναι κάτι που οι υπεύθυνοι εκεί το γνωρίζουν. Το θέμα είναι γιατί δεν κάνουν κάτι?
Μάλλον γιατί οι αιτήσεις φτάνουν κατά 100δες καθημερινά οπότε στα @@ τους!

andreasp
22-09-07, 11:16
και να παιρνανε και κανενα μισθο της προκοπης... δε θα θελατε να μαθετε...
αξιζουν συγχαρητηρια και τους θαυμαζω... ντρεπομαι να τους παρω τηλεφωνο οταν χρειαζομαι κατι... λεω μπορει να ειναι η τελευταια τους στιγμη αντοχης...
καλο κουραγιο σε ολους... τι να πω... γραμμες ειναι... τεχνολογια ειναι... θα φτιαξουν... δεν ειναι υγεια...

Θα φτιάξουν, αμα ασχοληθεί κανείς μαζί τους. Ο εκνευρισμός προερχετε επειδή δεν ασχολείτε κανείς μαζί τους, και το μόνο που ξέρουν ειναι να δικαιολογούνται.
Αμα δεν τους κάνει ο μισθός να φύγουν!
Σιγα μην του λυπηθώ κιόλας!
Πάμε καλα????
Τι ειναι αυτα που ακούω?
Οταν παίρνεις τηλέφωνο και σε δουλεύει , και σε συνδέει με το Κάιρο, και σου λέει 1000δυο ψέμματα για να σε αποφύγει , ειναι καλα?
Προσωπικά επειδή έχω και κάποιες αξίες στην ζωή μου, θα το πώ και το εννοώ απόλυτα!
ΘΑ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ να δουλεύω στην Forthnet !
Και θα μου πεις να μην φωναξω στην πιτσιρίκα , γιατι θα πάρει χάπια?? Τα χάπια που παίρνω εγώ και δεν φταίω και σε απολύτος τίποτα, δεν έχουν σημασία ?

deniSun
22-09-07, 11:16
Σίγουρο αυτό; Πρώτη φορά το ακούω. Πρέπει να πάω στα κεντρικά;

Απλά θα επικαλεστείς λόγω προβλήματος στην γραμμή σου και θα ζητήσεις να σου δώσουν κάποιο από τα άλλα που δίνουν δωρεάν.
Στα κεντρικά γίνεται εφόσον έχουν κείνη την στιγμή απόθεμα.

lewton
22-09-07, 11:22
Θα φτιάξουν, αμα ασχοληθεί κανείς μαζί τους. Ο εκνευρισμός προερχετε επειδή δεν ασχολείτε κανείς μαζί τους, και το μόνο που ξέρουν ειναι να δικαιολογούνται.
Αμα δεν τους κάνει ο μισθός να φύγουν!
Σιγα μην του λυπηθώ κιόλας!
Πάμε καλα????
Τι ειναι αυτα που ακούω?
Οταν παίρνεις τηλέφωνο και σε δουλεύει , και σε συνδέει με το Κάιρο, και σου λέει 1000δυο ψέμματα για να σε αποφύγει , ειναι καλα?
Προσωπικά επειδή έχω και κάποιες αξίες στην ζωή μου, θα το πώ και το εννοώ απόλυτα!
ΘΑ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ να δουλεύω στην Forthnet !
Και θα μου πεις να μην φωναξω στην πιτσιρίκα , γιατι θα πάρει χάπια?? Τα χάπια που παίρνω εγώ και δεν φταίω και σε απολύτος τίποτα, δεν έχουν σημασία ?
Στις αξίες που έχεις στη ζωή σου συμπεριλαμβάνεται και η ανάγκη να βρίσεις κάποιον -οποιονδήποτε- για να σου φύγουν τα νεύρα για τα οποία ευθύνεται κάποιος άλλος;

PeriZ
22-09-07, 12:16
Ο "κάποιος άλλος" είναι η Forthnet ως εταιρία.... εκεί παίρνεις τηλέφωνο και το σηκώνει κάποιος της εταιρίας και οχι το κακόμοιρο το Μαράκι που τυχαία πέρναγε απο εκεί... και αυτά που σου λένε είναι δασκαλεμένοι να τα λένε... αρα κάθονται και μαθαίνουν να λένε ψέματα στον δυσαρεστημένο κοσμάκη.... και τα λένε προσωπικά με το όνομα τους... γεια σας είμαι η τάδε και σας κοροϊδεύω μες την μούρη σας αλλά δεν φταίω εγώ... ωραία δουλειά... Κι εγώ θα ντρεπόμουν να δουλεύω εκεί...

AmaZona
22-09-07, 12:39
ΘΑ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ να δουλεύω στην Forthnet !


Αφού θα ντρεπόσουν αν δούλευες στην Forthnet τότε ίσως θα πρέπει να ντρέπεσαι που είσαι και πελάτης της.Αν υποτιμάς τόσο μία εταιρία δεν συνεχίζεις να την πληρώνεις ώστε να σου παρέχει υπηρεσίες..Ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος :whistle::whistle:

makfil
22-09-07, 13:01
Πήγα και εγώ την Πέμπτη το μεσημέρι για να μου δώσουν απαντήσεις σε 4 θέματα που ήταν σε εκκρεμότητα από τα τέλη Ιουνίου (διπλή χρέωση σχεδόν για την ίδια χρονική περίοδο μετά από αναβάθμιση από 2 σε 10, ενεργοποίηση δωρεάν σύνδεσης 3 μηνών από προσφορά, πλήρη σύνδεση από internet σε 2play και "κούμπωμα" στα 8 αντί στα 18 που έχουν σχεδόν όλοι). Μετά από πολύωρη αναμονή, ήρθε η σειρά μου και σε κάθε ερώτημα η πιτσιρίκα επισκεπτόταν τα εσωτερικά γραφεία και μετά από καθυστέρηση 5-10 λεπτών για το καθένα ερχόταν με ΑΡΝΗΤΙΚΗ πάντα απάντηση. Για το θέμα της διπλής χρέωσης μου απάντησε να μην πληρώσω το πρώτο δίμηνο που δεν είχα πληρώσει έτσι κι αλλιώς και να πληρώσω το δεύτερο γιατί θα ξεκαθαρίσει το θέμα στον επόμενο λογαριασμό (!!!), για τη δωρεάν σύνδεση ότι δεν τη δικαιούμαι γιατί τους την ανακοίνωσα 2 μέρες μετά την υποβολή της αίτησης αναβάθμισης (!!!), για το θέμα της πλήρους σύνδεσης ότι δεν γίνεται (!!!) ενώ τον Ιούνιο είχα τη δυνατότητα επιλογής είτε internet είτε 2play (!!!) και τέλος για το θέμα του "κουμπώματος" στα 8 με παρέπεμψε σε τεχνικό στη διπλανή αίθουσα ο οποίος μου είπε ότι φταίει το attenuation (40).
Δεν χρειάζεται να προσθέσω ότι σε ερώτησή μου στον τεχνικό (??) για την αντιμετώπιση του προβλήματος αυτού απλά σήκωσε τους ώμους (!!!). Αν δεν υπήρχε και το forum αυτό δεν ξέρω πως θα αντιμετωπίζαμε τα αντίστοιχα προβλήματα.
Δεδομένου ότι συνεργάζομαι με τη 4νετ αρκετά χρόνια, θεωρώ ότι η κατάσταση ξέφυγε επειδή αναγκάστηκε λόγω συναγωνισμού να "ανοίξει" το παιχνίδι με μεγάλες ταχύτητες για να πάρει μεγαλύτερο μερίδιο από την πίτα με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ανταποκριθεί στις υποχρεώσεις της και στις νέες απαιτήσεις

Banditgr
22-09-07, 14:12
Το θέμα είναι ότι οι άνθρωποι που δουλεύουν στα εκάστοτε helpdesk μπορεί να έχουν κάθε καλή πρόθεση να βοηθήσουν αλλά δυστυχώς στην πλειοψηφία των περιπτώσεων δεν μπορούν να το κάνουν διότι απλούστατα δεν γνωρίζουν τι συμβαίνει ή δεν έχουν τις γνώσεις. Οι πραγματικοί υπεύθυνοι, αυτοί δηλαδή που όντως έχουν τη δυνατότητα να δώσουν λύσεις στα προβλήματα, δεν εμφανίζονται στα τηλέφωνα σχεδόν ποτέ ή εν πάσει περιπτώση, σπανίως. Αν έχεις τύχη (ή μέσο) διάβαινε που λένε...Σαφέστατα και δεν φταίνε σε τίποτα οι απλοί υπάλληλοι να εισπράτουν τον εκνευρισμό του καθενός, δυστυχώς όμως ελλείψη άλλου (ή σαφούς πολιτικής της εταιρείας), αυτοί τρώνε την μπόρα και επειδή πρέπει να πουν ΚΑΤΙ στον πελάτη για να τον ηρεμήσουν (έστω και ψέματα τα οποία πολλές φορές τους τα υποδεικνύουν είτε επειδή δεν έχουν και οι ίδιοι σωστή ενημέρωση, είτε επειδή αδιαφορούν λόγω φόρτου εργασίας, είτε, είτε, είτε...), γι' αυτό φτάνουμε σε καταστάσεις μη αναστρέψιμες.

m0rpheas
23-09-07, 01:26
Το ψάρι βρωμάει απ' το κεφάλι. Η κύρια αιτία της τραγικής αυτής κατάστασης είναι από ψηλά. Σίγουρα φταίνε οι υπάλληλοι όταν δεν απαντάνε υπεύθυνα ή όταν προσπαθούν να σε ξεπετάξουν. Επίσης, διαφωνώ με απόψεις που λένε πως πρέπει ότι και να ακούσουμε από τους υπαλλήλους να το καταπιούμε και να είμαστε ευγενικοί συνέχεια γιατί δεν έχουν γνώσεις και πληροφόρηση για να απαντήσουν ή επειδή κακοπληρώνονται. Όπως επίσης διαφωνώ με απόψεις που γράφτηκαν του στυλ πληρώνω και θα με ακούσεις ή με το που τους βρούμε επίδειξη γαλλικών και θα ντρεπόμουν άμα δούλευα εκεί κλπ. Το δίκιο πιστεύω είναι κάπου στην μέση. Ναι μεν πρέπει να είσαι ευγενικός γιατί και αυτοί έρχονται στα όρια τους και δεν φταίνε και και και, αλλά από την άλλη και οι πελάτες είναι άνθρωποι και έχουν όρια και κάποια στιγμή θα τα πάρουν. Όταν περιμένεις 2 και 3 και 4 μήνες επειδή δεν έχουν πόρτες ή ένας θεός ξέρει τι άλλο ενώ βγάζουν διαθεσιμότητα στο site τους, όταν σου λένε ό,τι τους κατέβει για να σε ξεπετάξουν, όταν δεν έχουν και δεν προσπαθούν να σου βρουν λύση όπως θα έπρεπε τότε μέχρι ένα σημείο πάντα δεν είσαι άξεστος και αλήτης και τζάμπα μάγκας και τραμπούκος και δεν ξέρω τι άλλο άμα τα πάρεις στο κρανίο. Εγώ προσωπικά έχω μιλήσει πάνω από 30 φορές με την 4νετ, και έχω μιλήσει άσχημα 2 φορές σε υπάλληλο. Ειδικά την μία, με τον τρόπο και το υφάκι που μου μιλούσε, αλλά και τα απίστευτα που μου έλεγε, αν την είχα μπροστά μου θα την έδερνα. Πάντως παιδιά μην ρίχνετε γαλλικά με το παραμικρό. Αλλά ούτε και υπερβολική ευγένεια κάνει καλό. Συγγνώμη για το μάλλον μεγαλούτσικο post.

myhtical
23-09-07, 01:57
μια απο τα ίδια και δική μου εμπειρία την τελευταια φόρα που πήγα να πληρώσω λογαριασμό.
Τρελές φωνές, απειλές, βρισιές -και χυδαιές- προς του υπαλλήλους.
Απόρησα πραγματικά με την υπομονή μερικών εκεί μέσα.



Ο υπαλληλος, ειναι εκπρόσωπος της εταιρίας, απο την στιγμή που κάθετε πίσω απο τον πάγκο.
Ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να τα ακούσει, να εξυπηρετήσει, και στην συνέχεια να μεταβιβάσει τα παράπονα και το κλίμα στον προιστάμενο του.
Δεν θα ψάξουμε να βρούμε τον Δ.Σ για να κάνουμε παράπονα! Αν είναι δυνατόν!

δεν νομίζω να τα εννοείς αυτά...

myhtical
23-09-07, 02:10
Αμα δεν τους κάνει ο μισθός να φύγουν!
Σιγα μην του λυπηθώ κιόλας!
Πάμε καλα????
Τι ειναι αυτα που ακούω?
Οταν παίρνεις τηλέφωνο και σε δουλεύει , και σε συνδέει με το Κάιρο, και σου λέει 1000δυο ψέμματα για να σε αποφύγει , ειναι καλα?
Προσωπικά επειδή έχω και κάποιες αξίες στην ζωή μου, θα το πώ και το εννοώ απόλυτα!
ΘΑ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ να δουλεύω στην Forthnet !
Και θα μου πεις να μην φωναξω στην πιτσιρίκα , γιατι θα πάρει χάπια?? Τα χάπια που παίρνω εγώ και δεν φταίω και σε απολύτος τίποτα, δεν έχουν σημασία ?


πόσα αλήθεια προσφέρεις εσύ? έχεις καμιά δουλειά να τους προτίνεις?

και θα συμφωνήσω με κάποιον προηγούμενο.....αν δεν ικανοποιει κάτι τότε υπάρχει και η διακοπή. Τώρα πλέον υπαρχουν αρκέτες εταιρίες ωστε να επιλέξεις

MNP-10
23-09-07, 02:21
Ετυχε να βρεθω πριν ~3 βδομαδες στην Ατθιδων.. η κατασταση που επικρατουσε ηταν ιδια και χειροτερη απ'οσα εχω δει να περιγραφονται μεχρι τωρα. Υπαλληλοι και εξαγριωμενοι πελατες σε κατασταση αλλοφροσυνης. Ενας αρχισε να τους φωναζει κανονικα οτι ειναι μπ*****λο...

andreasp
23-09-07, 02:49
Στις αξίες που έχεις στη ζωή σου συμπεριλαμβάνεται και η ανάγκη να βρίσεις κάποιον -οποιονδήποτε- για να σου φύγουν τα νεύρα για τα οποία ευθύνεται κάποιος άλλος;

Απόλυτα!
Οταν με κοιτάει στα μάτια και με δουλεύει, ή μάλλον νομίζει οτι με δουλεύει, θα έχει την απάντηση που του αξίζει! με τον τρόπο που του αξίζει!


πόσα αλήθεια προσφέρεις εσύ? έχεις καμιά δουλειά να τους προτίνεις?


Αμε!
Οι άντρες να πουλάνε κουλούρια στην Ομόνοια , και οι γυναίκες κομμώτριες! (χωρίς να έχω τίποτα προσωπικό ούτε με τους κουλουράδες ούτε με τις κομμώτριες).
Εγώ τους πληρώνω, και αν μη τι άλλο, ΑΠΑΙΤΩ να μην με δουλεύουν!
Εσύ αν θέλεις, κάτσε να σε δείχνουν με το δάχτυλο, να σου λένε "Εισαι μ@λ@κ@ς" και εσυ να τους λές ευχαριστώ!


Ετυχε να βρεθω πριν ~3 βδομαδες στην Ατθιδων.. η κατασταση που επικρατουσε ηταν ιδια και χειροτερη απ'οσα εχω δει να περιγραφονται μεχρι τωρα. Υπαλληλοι και εξαγριωμενοι πελατες σε κατασταση αλλοφροσυνης. Ενας αρχισε να τους φωναζει κανονικα οτι ειναι μπ*****λο...

Ψέμματα έλεγε!
Τα μπ******λα έχουν οργάνωση και ιεραρχεία!
Εκει μέσα δεν έχουν τίποτα...

contime
23-09-07, 03:25
@andreasp
Το κουμπακι διπλα απο την παραθεση ειναι η πολλαπλη παραθεση, δοκιμασε το, θα σου κανει τη ζωη ευκολη.;)

mac_user
23-09-07, 03:29
Αυτά που συμβαίνουν εδώ στο Ελλαδιστάν με τις adsl συνδέσεις (που είναι μόνο το κερασάκι στην τούρτα ή η κορυφή του παγόβουνου) πείτε μου σε ποιά προηγμένη χώρα της Ε.Ε θα γινόταν, στην Σουηδία,Δανία ή μήπως στη Γαλλία,Γερμανία,Αγγλία κλπ?
Κατά τη γνώμη μου φταίμε κι εμείς σαν καταναλώτές που τους ανεχόμαστε (λόγω των χαμηλών τιμών),η ΕΕΤΤ που τους δίνει άδεια και κάνει τα στραβά μάτια (χάριν του ανταγωνισμού) και η κυβέρνηση που σφυρίζει αδιάφορα δήθεν για να μειώσει το πρόβλημα της ανεργίας (:down: ).
Εχω περάσει σχεδόν από όλους τους <<λεγόμενους>> ενναλακτικούς και την εξυπηρέτηση πελατών που εχω βρει στον ΟΤΕ δεν την έχω συναντήσει αλλού.Τώρα είμαι στην NETONE που παρά τα προβλήματα που υπάρχουν,δείχνει να σέβεται και να ακούει τον πελάτη!Αν ωστόσο μέχρι τέλος του 2007 δεν εκλείψουν τα προβλήματα στο internet,τότε ξαναγυρνάω τα πάντα στον ΟΤΕ,που τουλάχιστον στην ΟΤΕΝΕΤ δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε αυτά που υποσχόταν και δεν ξαναπάω σε ενναλακτικό όχι τζάμπα να είναι,ούτε να με πληρώνουν!:evil:

BlindG
23-09-07, 03:57
Ο υπαλληλος, ειναι εκπρόσωπος της εταιρίας, απο την στιγμή που κάθετε πίσω απο τον πάγκο.
Ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να τα ακούσει, να εξυπηρετήσει, και στην συνέχεια να μεταβιβάσει τα παράπονα και το κλίμα στον προιστάμενο του.
Δεν θα ψάξουμε να βρούμε τον Δ.Σ για να κάνουμε παράπονα! Αν είναι δυνατόν!

Κάνεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ λάθος.
Πολύ σωστά σου απάντησε ο....


Ναι, θα του τα κανεις εσυ τσουρεκια, ολο το πρωι και μετα να εισαι σιγουρος οτι θα τα μεταβιβασει...
Ο υπαλληλος πανω απο εργαζομενος, ειναι ανθρωπος και δεν ειναι υποχρεωμενος να τα "ακουσει" απο κανεναν...
Εκφραζουμε παντα με ευγενεια τα παραπονα μας, με τσαμπουκαδες και συμπεριφορες τυπου "σε πληρωνω" ή ¨ξερεις ποιος ειμαι εγω" δεν καταφερνουμε τιποτα!:nono:

Και μάλλον το παρακάτω είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα:


εχω φιλους σε αρκετα help desk και στην Ατθιδων...
τους λυπαμαι... λεω... θα γυρνανε σπιτι και θα παιρνουν ηρεμηστικά.. τι ακουνε καθε μερα... οπως το ειπατε... φωνες γιατι νομιζει ο πελατης οτι με φωνες θα τον προσεξει ο υπαλληλος

Λίγο συναισθηματικό αλλά αληθινό.
Απ'όσο ξέρω πάντως, δεν είναι μόνο τα παιδιά στη ΦΦΦΦνετ που έχουν αυτό το πρόβλημα ;)


Σκεφτείτε όμως να προσλάβει κι άλλους υπαλλήλους για το τηλεφωνικό της κέντρο. Θα τους χρειαστεί τους πρώτους 4 μήνες; 5 μήνες; Μετά τι θα τους κάνει; Θα τους στείλει πίσω; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Δεν γίνεται να προσλάβει κάποιον και να του πέι ξέρεις σε θέλω για 5 μήνες. Μεγαλύτερο κακό θα κάνει. Η 4νετ ήταν και θα είναι πολύ καλή εταιρία.

Προφανώς δεν έχεις ιδέα για το τι θα πει "σύμβαση εργασίας"....



Συνονόματε (Andreasp) και ΚΑΘΕ ΕΝΑΝ που έχει τις δικές σου ιδέες είτε είναι συνδρομητής στη ΦΦΦΦνετ είτε στην sdikrnet είται στην yiaOTEpap (δεν είναι στην έδρα του οπότε δεν το διαβάζει αυτό :yahoo: ):

Πάρτε χαμπάρι κάτι μιά και καλή:

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΤΡΟΧΟΙ ΤΗΣ ΑΜΑΞΗΣ. Αντίστοιχη περίπτωση μ'αυτούς θα ήταν να κράζατε την καθαρίστρια του κτιρίου.

Με το να τους βρίζεις πατόκορφα, τα ΜΟΝΑ που πετυχαίνεις είναι τα:

α) Ξεσπάς τα νεύρα σου που ΒΛΑΚΩΔΩΣ δεν μπορείς να ελέγξεις.
β) Τσακίζεις τα νεύρα του υπαλλήλου που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ.
γ) Στο τελος της μέρας λέει στον προϊστάμενό του "πάλι μας έβριζαν σήμερα" και ο προϊστάμενος κουνάει το κεφάλι καταφατικά και εκεί καταλήγει η νευρικότητά σου..


Θέλετε να κάνετε κάτι ΣΟΒΑΡΟ και όχι καραγκιοζηλίκια?
α) Πηγαίνετε εκεί και ζητήστε ΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ.
β) Απ'το τηλέφωνο ζητήστε ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ή τον ΥΠΕΥΘΥΝΟ
γ) Αφού βεβαιωθείτε οτι μιλάτε στον ΣΩΣΤΟ άνθρωπο, βγάλτε ΤΩΡΑ τη χολή σας.
δ) Επώνυμη ενυπόγραφη ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ με κοινοποίηση ΙΝ.ΚΑ., Ε.Ε.Τ.Τ. και στην εταιρία.
ε) *συμπληρώστε εσείς κάτι που να πιάνει τόπο*


Σταματήστε να νομίζετε οτι επειδή πληρώνετε 30Ε το μήνα έχετε αυτομάτως το δικαίωμα να μιλάτε άσχημα στους κακομοίρηδες (γιατί για κακομήρηδες πρόκειται) που σηκώνουν τα τηλέφωνα.


Βρίστε αυτούς που πρέπει και το αξίζουν. (και σίγουρα δεν είναι αυτοί που παίρνουν τα 700 το μήνα....)

Sakoulas
23-09-07, 08:22
Να μην φανω κοκος, αλλα η 4νετ ηταν απλα η πρωτη εταιρεια που υποσχεθηκε πολλα και εδωσε ελαχιστα...
Μην ξεχνατε, εδω ειναι Ελλαδισταν.
Νομιζετε οτι και οι αλλες εταιρειες με το που θα αρχισουν να υποσχονται, θα ειναι ολα τα προβληματα τους λυμενα εξ'αρχης;
Τα ιδια θα συμβαινουν και μ'αυτους...
Εδω ολοκληρος ΟΤΕ και ακομα εχει τεραστια προβληματα με το dsl του...
Τι να πω, υπομονη ισως...(και πολλες καταγγελιες για να κουνηθουν στρογγυλοκαθημενοι κωλοι ;))

Ioudas1
23-09-07, 11:32
Απόλυτα!
Οταν με κοιτάει στα μάτια και με δουλεύει, ή μάλλον νομίζει οτι με δουλεύει, θα έχει την απάντηση που του αξίζει! με τον τρόπο που του αξίζει!
Σωστός:oneup:


Αμε!
Οι άντρες να πουλάνε κουλούρια στην Ομόνοια , και οι γυναίκες κομμώτριες! (χωρίς να έχω τίποτα προσωπικό ούτε με τους κουλουράδες ούτε με τις κομμώτριες).
Εγώ τους πληρώνω, και αν μη τι άλλο, ΑΠΑΙΤΩ να μην με δουλεύουν!
Εσύ αν θέλεις, κάτσε να σε δείχνουν με το δάχτυλο, να σου λένε "Εισαι μ@λ@κ@ς" και εσυ να τους λές ευχαριστώ!
Σωστός:oneup:


Ψέμματα έλεγε!
Τα μπ******λα έχουν οργάνωση και ιεραρχεία!
Εκει μέσα δεν έχουν τίποτα...
Σωστός:oneup:



Βρίστε αυτούς που πρέπει και το αξίζουν.

Συνδρομητής ζητά να μιλήσει με μέλος του Δ.Σ. ή τον διεύθύνοντα σύμβουλο και ο υπάλληλος αρνείται, συνεπώς θα αναλάβει τις ευθύνες του και θα τα ακούσει. Είτε σας αρέσει, είτε όχι.

lewton
23-09-07, 12:04
Προσοχή στα εγκεφαλικά πάντως.

Jazzer
23-09-07, 12:16
2 λέξεις από μένα :
Σεβασμός και αξιοπρέπεια.
Σεβασμός προς τον πελάτη από την εταιρία.
Σεβασμός από τους πελάτες προς το προσωπικό της κάθε εταιρίας.
Αξιοπρέπεια για όλους.

zatast
23-09-07, 12:49
cool boys ,cool .αν αρχιζουμε και συζηταμε και τις παιδιριωδεις φημες περι λουκετου θα χοντρυνει το παιχνιδι.με τετοιες κρατικες πλατες ομως και πελατολογιο ,δεν προκειται να γινει.μπορει πολυ απλα να αγοραστει :whistle:

display
23-09-07, 13:07
Χαίρομαι που παρά το προβλήματα πολλών εδω μέσα υπάρχουν ακόμα φωνές λογικής.Και λυπάμαι αντιστοίχως για προτάσεις του στυλ ''κουλούρια στην Ομόνοια και κομμωτήρια''.Στείλτε παιδιά ένα mail στο υπουργείο απασχόλησης,μόλις βρίκατε τη λύση για το πρόβλημα της ανεργίας στις ηλικίες 20-35.Μεγάλη καούρα είχε η υπάλληλος της forthnet να πει ψέματα σε σενα [B]προσωπικά[B],σε ήξερε και απο χθες,είχατε διαφορές για εκείνο το οικόπεδο στο Ζούμπερι.Να απαιτείς τίμια μεταχείριση ως πελάτης,δεν είναι απλά δικαίωμα σου,είναι υποχρέωση σου,αλλά τα πάντα έχουν και κάποιο μέτρο

m0rpheas
23-09-07, 13:41
Ενας αρχισε να τους φωναζει κανονικα οτι ειναι μπ*****λο...

Δεν είναι μπ*****λο, γιατί εκεί πας και περνάς καλά. Στην 4νετ πας με νεύρα και φεύγεις ακόμα χειρότερα.

BlindG
23-09-07, 15:00
Συνδρομητής ζητά να μιλήσει με μέλος του Δ.Σ. ή τον διεύθύνοντα σύμβουλο και ο υπάλληλος αρνείται, συνεπώς θα αναλάβει τις ευθύνες του και θα τα ακούσει. Είτε σας αρέσει, είτε όχι.

Α, δηλαδή εσύ δεν πας τον Πολύδωρα και βρίζεις την τηλεφωνήτρια επειδή δεν μπορείς να μιλήσεις στον Καραμανλή?
....
:rolleyes:

contime
23-09-07, 15:18
Α, δηλαδή εσύ δεν πας τον Πολύδωρα και βρίζεις την τηλεφωνήτρια επειδή δεν μπορείς να μιλήσεις στον Καραμανλή?
....
:rolleyes:

Ακριβως! Που βλεπεις το περιεργο???:rolleyes::rofl:

billy14
23-09-07, 15:36
Και εγώ που είχα πάει μια φορά απογοητεύτηκα,
όλοι μα όλοι φωνάζανε και διαμαρτύρονταν για καθυστερήσεις κτλ.

Από τι βλέπω δεν έτυχε μόνο σε μένα ε'ιναι καθημερινό φαινόμενο

@ ADSLgr.com All rights reserved.