PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet στα Γλυκά Νερά;



Skaf
22-09-07, 20:25
Σε τακτά διαστήματα ελέγχω μέσω της κατάλληλης σελίδας της Forthnet αν υπάρχει κάλυψη από το ιδιόκτητο δίκτυο της. Έχω γραμμή PSTN με νούμερο 210-6659ΧΧΧ. Μέχρι τώρα πάντα μου έλεγε ότι υπάρχει "απλή" κάλυψη, δηλαδή μόνο μέσω ΟΤΕ. Από προχτές όμως λέει ότι δεν υπάρχει καμία κάλυψη. Το παράξενο είναι ότι αν βάλω το νούμερο μου και επιλέξω ISDN, συνεχίζει να εμφανίζει "απλή" κάλυψη. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος από την περιοχή αυτό; Μπορώ να έχω ελπίδες ότι έρχεται και σε εμάς η φώτιση (δηλαδή το δίκτυο) και μέχρι να ολοκληρωθούν οι εργασίες το έβαλαν να λέει ότι είμαστε ακάλυπτοι; Ή απλά τα έμπλεξαν με το σύστημα τους;

Πύρρος
22-09-07, 21:24
Δεν είναι καθόλου περίεργο. Μπορεί στον ΟΤΕ να να μην έχουν διαθέσιμες πόρτες για over pstn και να υπάρχουν over isdn. Εχει ξαναγίνει πολλές φορές, και υπάρχουν περιπτώσεις μελών που αλλάξανε από pstn σε isdn (ή ανάποδα) για να βάλουν adsl νωρίτερα.

Λογικά πρώτα θα μπει μια αναμενόμενη ημερομηνία κάλυψης από τη forth, μετά θα πάει κανα μήνα πίσω, και μετά θα δώσουν κάλυψη από LLU.

Skaf
22-09-07, 22:10
Κρίμα...δηλαδή θα περιμένουμε πολύ ακόμα για να δούμε Forthnet εδω πέρα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.