PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet ιδιοκτητο Πετρουπολη-Καματερο;



soulfreem
22-09-07, 20:25
Γεια σας εχει κανενας τεχνικος του κεντρου πετρουπολης ενημερωση εαν εχουνε μπει dslam forthnet στην πετρουπολη;Γιατι λενε 24/9 καλυψη;Αλλα επειδη δεν τους πιστευω οτι θα εχουνε καλυψη ουτε τον Οκτωμβριο ξερει κανεις κατι παραπανω;
Επισης καματερο δηλαδη τηλεφωνα που αρχιζουν απο 21023 λενε οτι εχουν καλυψη ηδη απο αυγουστο αλλα εγω κανα 2 που ξερω δεν εχουν ακομα μπει!Μηπως μας κοροιδευουν με τις ημερομηνιες για να κανουμε αιτησεια και τελικα να μπαινουμε οτε Αρυς;Εχει κανεις 24mbit με τηλεφωνο 21023 στο Καματερο;

Giannis61
23-09-07, 09:17
Καλημερα ξερω μια φιλη που ητανε Πετρουπολη με τηλ.210502 μεταφερθηκε μετα μυριων βασανων στην περιοχη Καματερο (με ιδιο τηλεφωνο)και απο την Φορτνετ ειπανε αναμενουν και αλλους για να μπει στο ιδιοκτητο μιας και ακομα κανενας δεν εχει μπει στο Καματερο στο ιδιοκτητο.Ο Θεος βοηθος και καλα Χριστουγεννα οπως καταλαβα

anetos4
24-09-07, 13:52
Κι άλλη καθυστέρηση.... για τις 15 Οκτώβρη λένε τώρα το ιδιόκτητο...

Καλά Χριστούγεννα δηλαδή...

soulfreem
25-09-07, 16:35
Ενδιαφερων εαν ητανε η forthnet στην αγγλια θα ειχε φαει μηνυσεις καργα.Διοτι το ιδιο φαινομενο εχει παρατηρηθει σε πολλες περιοχες με αποτελεσμα να τραβαει πελατες απο οτε και να τους καθυστερει μηνες για να τους βαλει τελικα σε οτε ΑΡΥΣ εαν ειναι δυνατον!Ειδικα με τισ προσφορες της 1ιουνιου εγινε κατακορον!!Δεν φτανει η ταλαιπωρια και η αναμονη και τελικα να μπαινεις παλι σε dslam οτε!Εαν ειναι δυνατον!

kostas100
28-09-07, 14:45
Κι άλλη καθυστέρηση.... για τις 15 Οκτώβρη λένε τώρα το ιδιόκτητο...

Καλά Χριστούγεννα δηλαδή...

24/10 kαι βλέπουμε..Χριστούγεννα καλά θα ήταν...

paranoikos
21-10-07, 00:59
ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ 1024 ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ? ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΡΟΠΑΝΙΟ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ!!!???

ilvou
26-10-07, 09:27
Βρε παιδια , ενεργοποιθηκε κανενας στα 24 Μμπιτ στην ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ?

kostas100
29-10-07, 15:35
Βρε παιδια , ενεργοποιθηκε κανενας στα 24 Μμπιτ στην ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ?

Τίποτα ακόμα.Παίρνω τηλέφωνο να ρωτήσω πότε θα μας μεταφέρουν στο ιδιόκτητο αλλά μάταια προσπαθώ.

harmem
31-10-07, 21:24
Τίποτα ακόμα.Παίρνω τηλέφωνο να ρωτήσω πότε θα μας μεταφέρουν στο ιδιόκτητο αλλά μάταια προσπαθώ.

Εγω που σκεφτομαι για 2play και ειμαι κατοικος πετρουπολης καλυτερα να το ξεχασω ε?
Δεν προκειται να δω ασπρη μερα? Σε 20 ημερες ληγει το con-x που εχω και πρεπει να ξερω τι να κανω. Δηλαδη δεν υπαρχει διαθεσιμο αυτη τη στιγμη στην περιοχη μας το 2play ? Δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη ιδιοκτητο δικτυο? Γιατι λενε στη σελιδα τους οτι ειναι διαθεσιμο? Δηλαδη οσοι κανατε αιτηση για 2play και ενεργοποιηθηκατε τι ταχυτητες πιανετε εσεις τωρα στην περιοχη μας?

eniac
31-10-07, 22:57
Παιδιά κάτι πρέπει να γίνει μ' αυτό το θέμα...

Δεν μπορούν να μας κοροϊδεύουν άλλο έτσι...:evil:

Εγώ είμαι καματερό (210-23.......) και περιμένω εδώ και 2μιση μήνες να μπώ στο ιδιόκτητο...
Τώρα είμαι με ΑΡΥΣ 1024...

Αν το ήξερα έτσι, θα πλήρωνα αλλού για 1024 να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο...

Έχω κάνει τα άπειρα τηλέφωνα και μου λένε οτι σιγά-σιγά θα περάσω στο ιδιόκτητο...
Πόσο είναι πια αυτό το σιγά-σιγά...????????

Ας πεί κάποιος έμπειρος σ' αυτά τα θέματα πως μπορούμε να κινηθούμε νομικά...

Αλλιώς Πάσχα με 1024 θα κάνουμε...

Έχω βαρεθεί να χρεώνομαι στα cc της Forthnet για να μου λένε τα ίδια και τα ίδια...:down:

harmem
02-11-07, 18:10
Παιδιά κάτι πρέπει να γίνει μ' αυτό το θέμα...

Δεν μπορούν να μας κοροϊδεύουν άλλο έτσι...:evil:

Εγώ είμαι καματερό (210-23.......) και περιμένω εδώ και 2μιση μήνες να μπώ στο ιδιόκτητο...
Τώρα είμαι με ΑΡΥΣ 1024...

Αν το ήξερα έτσι, θα πλήρωνα αλλού για 1024 να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο...

Έχω κάνει τα άπειρα τηλέφωνα και μου λένε οτι σιγά-σιγά θα περάσω στο ιδιόκτητο...
Πόσο είναι πια αυτό το σιγά-σιγά...????????

Ας πεί κάποιος έμπειρος σ' αυτά τα θέματα πως μπορούμε να κινηθούμε νομικά...

Αλλιώς Πάσχα με 1024 θα κάνουμε...

Έχω βαρεθεί να χρεώνομαι στα cc της Forthnet για να μου λένε τα ίδια και τα ίδια...:down:

Δηλαδη φιλε πληρωνεις για 2play και δε σε βαζουν στο ιδιοκτητο?
Αυτο ισχυει και στην Πετρουπολη? Δηλαδη αν κανω αιτηση για 2play εγω που μενω Πετρουπολη, δε θα με βαλουν απευθειας στο ιδιοκτητο δικτυο?

ilvou
02-11-07, 23:22
Παιδια εχω κανει αιτηση για shared LLU απο αρχες Σεπτεμβρη . Μετα απο επανελειμενα τηλεφωνηματα ενω την ειχαν καταχωρηση επιτελους την προωθησανε στον ΟΤΕ στις 25/10 .. Σε τηλεφωνικη επικοινωνια χτες εμαθα οτι το router εχει φυγει απο τις αποθηκες και οτι μαλλον αυτη την εβδομαδα που ερχεται θα μεταβω στο ιδιοκτητο... Παντως δεν νομιζω να εχει γινει καμια ενεργοποιηση ακομα στην ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ... Αντε να δουμε......:whistle:

eniac
20-11-07, 17:05
Κάνα νέο...?

ilvou
20-11-07, 18:49
Εχω αρχιση και αναρωτιεμαι αν τελικα η FORTHNET εχει πραγματι ιδιοκτητο δικτυο στην Πετρουπολη ... Νομιζω οτι ανακοινωσε οτι εχει γιατι την ιδια περιοδο ανακοινωσαν και η ΟΝ και η HOL .... Σχεδον ενας μηνας μετα και δεν εχει γινει απολυτως ΤΙΠΟΤΑ και σε ΚΑΝΕΝΑΝ ...Ακομα και ατομα που εχουν 2play μεσω ΟΤΕ δεν εχουν μπει στο ιδικτητο .... ΚΑΛΑ ΠΑΜΕ ........

apneagr
20-11-07, 19:21
Εχω αρχιση και αναρωτιεμαι αν τελικα η FORTHNET εχει πραγματι ιδιοκτητο δικτυο στην Πετρουπολη ... Νομιζω οτι ανακοινωσε οτι εχει γιατι την ιδια περιοδο ανακοινωσαν και η ΟΝ και η HOL .... Σχεδον ενας μηνας μετα και δεν εχει γινει απολυτως ΤΙΠΟΤΑ και σε ΚΑΝΕΝΑΝ ...Ακομα και ατομα που εχουν 2play μεσω ΟΤΕ δεν εχουν μπει στο ιδικτητο .... ΚΑΛΑ ΠΑΜΕ ........


Χαιρετώ τους ομοιοπαθείς της Πετρούπολης αλλά από hol μεριά εμένα με βαλαν στο ιδιόκτητο (ΗΟL) πριν 15 ήμερες αλλά από ταχύτητες άστα.:paint:

exetlos
20-11-07, 23:10
Παιδιά κάτι πρέπει να γίνει μ' αυτό το θέμα...

Δεν μπορούν να μας κοροϊδεύουν άλλο έτσι...:evil:

Εγώ είμαι καματερό (210-23.......) και περιμένω εδώ και 2μιση μήνες να μπώ στο ιδιόκτητο...
Τώρα είμαι με ΑΡΥΣ 1024...

Αν το ήξερα έτσι, θα πλήρωνα αλλού για 1024 να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο...

Έχω κάνει τα άπειρα τηλέφωνα και μου λένε οτι σιγά-σιγά θα περάσω στο ιδιόκτητο...
Πόσο είναι πια αυτό το σιγά-σιγά...????????

Ας πεί κάποιος έμπειρος σ' αυτά τα θέματα πως μπορούμε να κινηθούμε νομικά...

Αλλιώς Πάσχα με 1024 θα κάνουμε...

Έχω βαρεθεί να χρεώνομαι στα cc της Forthnet για να μου λένε τα ίδια και τα ίδια...:down:

Εγώ ανήκω στο DSLAM Καματερού και έστειλα ταχυδρομικά την αίτηση στη 4νετ στις 17 Αυγούστου. το ιδιόκτητο πέρασε στις 13/08/2007. Λόγω των πολλών αιτήσεων και των προβλημάτων με τα ανύπαρκτα ports του ΟΤΕ, συνδέθηκα στο δίκτυο τελικά στις 22/10/2007. Άρα για όσον αφορά το Καματερό (21023χχχχχ), το δίκτυο υφίσταται απο 13/08/2007.
Όσο για σένα που είσαι στο ΑΡΥΣ, θα σου πω οτι μου είπε μια κοπέλα που περνά τις αιτήσεις στην Ατθίδων, όταν πήγα την 1η φορά να κάνω αίτηση, στις 3/7/2007, με πιθανή, τότε, ημερομηνία ένταξης στο ιδιόκτητο την 17/7/2007... Μου πε πως "ενδέχεται" να καθυστερήσει το δίκτυο για τον Άυγουστο και πως καλύτερα θαταν να ΜΗΝ ΜΠΩ με προεπιλογή φορέα στο 2play, επειδή οι νέες αιτήσεις έχουν προτεραιότητα έναντι αυτών που είναι στο ΑΡΥΣ... Το ξέρω πως είναι κοροϊδία για σας που είστε με προεπιλογή, αλλά φαντάζομαι ξέρετε που πρέπει να αποτανθύτε για παράπονα...(αν καταφέρετε να βγάλετε γραμμή βέβαια)

plex27
21-11-07, 03:48
Πλακα πλακα, εκτος απο κοροιδια δεν ειναι και παρανομο να σας λενε ψεμματα τοσους μηνες τωρα για να αποσπασουν την υπογραφη σας, και μετα να σας λενε: "περιμενετε, σιγα σιγα θα περασετε στο ιδιοκτητο".

Δηλαδη εκτος απο απατεωνες, ειναι και ασχετοι με το ολο θεμα. Βασικα απατεωνες ειναι τα "μεγαλα κεφαλια" της 4νετ, και ασχετοι (με ιντερνετ και δικτυα) ειναι οι τηλεφωνητες που εχουν.

harmem
21-11-07, 17:50
Δηλαδη εγω ρε παιδια αν κανω τωρα αιτηση θα πληρωνω καθε μηνα κανονικα οσο εχει το πακετο για double play αλλα θα ειμαι με ΑΡΥΣ και 1mbps και μπορει να μπω στο ιδιοκτητο σε 3-4 μηνες ας πουμε?

Eστειλα πριν απο λιγο mail σχετικα με τις καταγγελιες για την περιοχη μας. Τους ζητω υπευθυνη και οχι αοριστη απαντηση για το τι τελικα συμβαινει μιας και ειμαι σε αναζητηση παροχου.

soulfreem
22-11-07, 00:32
Απο οτι εχω ακουσει μονο Οn εχουνε ηδη βαλει μερικοι στην πετρουπολη απο αλλες εταιρειες εχει βαλει κανεις;Πριν κανα μηνα εκανα ατηση για καινουριο νουμερο στην HOL που θα μου εδινε και νουμερο αλλα λεει λογω αδυναμιας βρογχου απο οτε δεν μπορει να βαλει γραμμη!Δηλαδη δεν εχει ζευγαρια στην περιοχη.Ενω κανοντας αιτηση στον Οτε σε μια βδομαδα τηλεφωνο!Λαμογια στον Οτε τα ελευθερα ζευγαρια τα κρατανε για αυτους τι χαζοι ειναι;Αλλα θα την κανω συντομα αλλα δεν ξερω η Ον αμα εχεις προβλημα δεν τους βρισκεις ποτε!Απο εξυπηρετηση ειναι μαυρα χαλια οχι οτι οι αλλοι ειναι καλυτεροι!Αλλα λεμε,περιμενω την Netone για να δουμε λεει συντομα θα σκασει μυτη!Πατνως πηγαινοντας απο το κεντρο Οτε της πετρουπολης ολοι εχουνε Dslams αλλα ο Οτε τους σαμποταρει τρελλα!Οπου δεν εχει ζευγαρια δεν δινει!Και καθυστερει τις βλαβες με αποτελεσμα να φευγουν πολλοι!

firecracker
22-11-07, 14:58
Καλησπέρα στους γείτονες. Ενεργοποιήθηκα επιτέλους χθες και τελικά άξιζε η αναμονή. Ταχύτητες που ούτε φανταζόμουν ότι θα τις δει το pc μου. Καθόμουν και το χάζευα.
Από δυνατό server του εξωτερικού με FlashGet 1,4MB average με κατά διαστήματα να πετάγεται στα 1.7 και 1,8 MB. Με server του εσωτερικού είναι λίγο χειρότερα. Να και τα στατιστικά της γραμμής:

25521

Όσοι ασχολείστε με torrents πιστεύω θα εκτιμηθούν οι παρακάτω εικόνες.
Κατά διαστήματα έπιανε 1.6MB

25522

8GB σε 1 ώρα 52 λεπτά. Το average φαίνεται εδώ.

25523

Το upload 45-50 αρκεί να μην κατεβάζεις full.
Γενικά είμαι υπερευχαριστημένος και ελπίζω να συνεχίσει έτσι καλά όπως άρχισε.
Εύχομαι γρήγορες συνδέσεις και καλές ταχύτητες σε όσους περιμένουν.

harmem
22-11-07, 18:52
Καλησπέρα στους γείτονες. Ενεργοποιήθηκα επιτέλους χθες και τελικά άξιζε η αναμονή. Ταχύτητες που ούτε φανταζόμουν ότι θα τις δει το pc μου. Καθόμουν και το χάζευα.
Από δυνατό server του εξωτερικού με FlashGet 1,4MB average με κατά διαστήματα να πετάγεται στα 1.7 και 1,8 MB. Με server του εσωτερικού είναι λίγο χειρότερα. Να και τα στατιστικά της γραμμής:

25521

Όσοι ασχολείστε με torrents πιστεύω θα εκτιμηθούν οι παρακάτω εικόνες.
Κατά διαστήματα έπιανε 1.6MB

25522

8GB σε 1 ώρα 52 λεπτά. Το average φαίνεται εδώ.

25523



Το upload 45-50 αντί να μην κατεβάζεις full.
Γενικά είμαι υπερευχαριστημένος και ελπίζω να συνεχίσει έτσι καλά όπως άρχισε.
Εύχομαι γρήγορες συνδέσεις και καλές ταχύτητες σε όσους περιμένουν.


Πολυ καλα στατιστικα φιλε. Μπραβο. :worthy: Ευχομαι να το χαρεις και καλα downloads....:rofl:

Ποσο μακρια/κοντα εισαι στον Οτε?
και κατι αλλο.. Εγω εχω con-x και εχει ληξει η 6μηνη υποχρεωτικη παραμονη μου, αρα μπορω να φυγω. Αν κανω αιτηση στη Forthnet, πρεπει να κανω και καποια αιτηση στον Οτε ή η forthnet αναλαμβανει ολες τις ενεργειες?

exetlos
22-11-07, 23:30
@ harnem
μπορείς να κανεις την διακοπή στο conn-x (μεσα σε τρεις εργάσιμες θα έχεις αποσυνδεθεί!!!! τόσο πήρε να διακόψουν τη δικιά μου απο ΟΤΕ) για να έχεις καθαρήσει την γραμμή σου και να μην πέσεις σε καμια καθυστέρηση. Έτσι έκανα εγώ για καλύτερα, επειδή είχα και και ISDN την γραμμή μου. Μετά κάνε την αίτηση στην 4νετ (καλύτερα να πας απο τα γραφεία στην Ατθίδων γιατί θα την περάσουν κατευθείαν στο σύστημα. Αν την στείλεις ταχυδρομικά, θα καθυστερήσεις πολύ) Έτσι, λογικά, δεν θα αργήσεις να συνδεθείς στο δικτυο, πάνω απο 20 μέρες.(Αν δεν προκύψει πρόβλημα με τα ports απο ΟΤΕ πλευρά, βέβαια)

firecracker
23-11-07, 02:26
Πολυ καλα στατιστικα φιλε. Μπραβο. :worthy: Ευχομαι να το χαρεις και καλα downloads....:rofl:

Ποσο μακρια/κοντα εισαι στον Οτε?
και κατι αλλο.. Εγω εχω con-x και εχει ληξει η 6μηνη υποχρεωτικη παραμονη μου, αρα μπορω να φυγω. Αν κανω αιτηση στη Forthnet, πρεπει να κανω και καποια αιτηση στον Οτε ή η forthnet αναλαμβανει ολες τις ενεργειες?Ευχαριστώ για τις ευχές σου. Δυστυχώς δεν ξέρω πόσο μακριά είμαι από τον ΟΤΕ. Είμαι στη Δωδεκανήσου στο ύψος της Πλατείας, οπότε μπορείς να υπολογίσεις την απόσταση. Αλήθεια που είναι ο ΟΤΕ;
Πριν από λίγο μπήκα στο modem και τι βλέπω. Έχω συνδεθεί σε μεγαλύτερη ταχύτητα.

http://i161.photobucket.com/albums/t230/captaingr/ADSLStatus2.jpg

Δοκίμασα με FlashGet και κατά διαστήματα χτύπαγε πάνω από 2ΜΒ. Όσο πάει και καλύτερα. Σκόρδα - σκόρδα να μη τη ματιάσω.

exetlos
23-11-07, 14:25
Από DSLAM Καματερού παιδιά, κανείς να μου πεί πως πάει?

harmem
23-11-07, 22:38
@ harnem
μπορείς να κανεις την διακοπή στο conn-x (μεσα σε τρεις εργάσιμες θα έχεις αποσυνδεθεί!!!! τόσο πήρε να διακόψουν τη δικιά μου απο ΟΤΕ) για να έχεις καθαρήσει την γραμμή σου και να μην πέσεις σε καμια καθυστέρηση. Έτσι έκανα εγώ για καλύτερα, επειδή είχα και και ISDN την γραμμή μου. Μετά κάνε την αίτηση στην 4νετ (καλύτερα να πας απο τα γραφεία στην Ατθίδων γιατί θα την περάσουν κατευθείαν στο σύστημα. Αν την στείλεις ταχυδρομικά, θα καθυστερήσεις πολύ) Έτσι, λογικά, δεν θα αργήσεις να συνδεθείς στο δικτυο, πάνω απο 20 μέρες.(Αν δεν προκύψει πρόβλημα με τα ports απο ΟΤΕ πλευρά, βέβαια)

Εατειλα mail και μου απαντησαν την ιδια ημερα. Μου ειπαν πως δε χρειαζεται να κανω καμια ενεργεια εφοσον εχω Οτε και οχι αλλο παροχο και πως η προσβαση στο ιντερνετ θα διατηρηθει κανονικα μεσω con-x εως να ειναι ετοιμη η forthnet να με βαλει στο ιδιοκτητο. Μου ειπαν πως η υπηρεσια 2play θα παρει περιπου 1 μηνα για να ενεργοποιηθει αλλα το internet δε θα κοπει παρα μονο εως 24 ωρες για να γινει η μεταφορα.
Σ' αυτο που λες για την αιτηση εχεις απολυτο δικιο.Πρεπει να παω απο εκει να τη δωσω εγω για να κερδισω χρονο αλλα καθε πρωι δουλευω και δε ξερω αν θα μπορω να παω. Πρεπει να χωσω.. κανεναν αλλο..
Δεν κανω τιποτα ομως μεχρι να ανακοινωσουν συντομα ελπιζω καμια προσφορα λογω εορτων.. Εδω που φτασαμε καλα ειναι να τσιμπησουμε και καμια προσφορα...

........Auto merged post: harmem added 1 Minutes and 59 Seconds later........


Ευχαριστώ για τις ευχές σου. Δυστυχώς δεν ξέρω πόσο μακριά είμαι από τον ΟΤΕ. Είμαι στη Δωδεκανήσου στο ύψος της Πλατείας, οπότε μπορείς να υπολογίσεις την απόσταση. Αλήθεια που είναι ο ΟΤΕ;
Πριν από λίγο μπήκα στο modem και τι βλέπω. Έχω συνδεθεί σε μεγαλύτερη ταχύτητα.

http://i161.photobucket.com/albums/t230/captaingr/ADSLStatus2.jpg

Δοκίμασα με FlashGet και κατά διαστήματα χτύπαγε πάνω από 2ΜΒ. Όσο πάει και καλύτερα. Σκόρδα - σκόρδα να μη τη ματιάσω.

ο Οτε ειναι πισω απο το θερινο σινεμα... Για την αποσταση που εχεις τα στατιστικα σου ειναι υπερβολικα καλα...:respekt:

soulfreem
24-11-07, 21:50
Μπραβο φιλε απο πετρουπολη αντε να δουμε ποτε 8α κουμποθουμε και εμεις με την προσφορα της 1ης ιουνιου που θα μας πανε shared llu.Καλες ταχυτητες για τοσο μακρια που εισαι.Εσυ φιλες εκανες double play forthnet;

soulfreem
27-11-07, 21:53
Ειναι κανεις αλλος απο forthnet ενεργοποιημενος σε double play στην πετρουπολη;Η εστω και απο αλλη εταιρεια;Εαν ναι γραψτε γιατι με εχουν πρηξει στα τηλεφωνα να κανω double play απο ΟΝ και Forthnet!

taxtherapy
28-11-07, 08:48
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΡΑΦΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ Foroum ΜΕΝΩ ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ ΑΝΗΚΩ ΣΤΟ ΤΗΛ ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠ. ΠΡΟΘΧΕΣ 26-11-2007. ΕΧΤΕΣ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΟΚ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΑΙΝΙΑ Mtorrent ΣΕ 2 ΩΡΕΣ. Forthnet 2play ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ.

ilvou
28-11-07, 09:06
Καλημερα . Χτες το βραδυ ενεργοποιηθηκα για shared LLU .Ακομα οι κωδικοι δεν εχουν σταλει και αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το margin παζει απο 5.9 εως 10 ... Οσο μεγαλωνει το margin τοσο σε μεγαλυτερη ταχυτητα κλειδωνει και το router.. To att απο 36.5 πηγε στα 39.5 . Η μεγιστη ταχ που κλειδωνω μεχρι στιγμης ειναι στα 11Μβιτ ενω συνηθως ειναι γυρω στα 9 .
Περιοχη Σουλιου κατω απο θεατρο Πετρας

harmem
28-11-07, 19:21
Εγω παντως δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται και εχω μπερδευτει.. Διαβαζω ολα αυτα που γραφετε εδω για το προβλημα στην Πετρουπολη, στελνω e-mail, μου απαντα αμεσα και επωνυμα ενα κυριος και μου λεει πως δεν υπαρχει προβλημα και αν στον ελεγχο διαθεσιμοτητας φαινεται πως ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια, θα συνδεθω σε περιπου 30-40 ημερες.
Απο την αλλη διαβασα αυτο που εγραψε ο φιλος πριν (αιτηση doyble play απο ΙΟΥΝΙΟ...!!!!!) και προβληματιζομαι.. Μου ειπε και καποιος συγγενης μου (κατοικος πετρουπολης) οτι περιμενει να ενεργοποιηθει με αιτηση και αυτος απο το καλοκαιρι...!!!!!!!! Αν ειναι δυνατον....
Τι ισχυει τελικα??????
Μηπως οι φιλοι που εχουν κανει αιτηση απο το καλοκαιρι ειναι μεσω καποιας προσφορας και γενικα τους εχουν λιγο στο φτυσιμο? Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο..... Δηλαδη καποιος που θα κανει αιτηση τωρα θα ενεργοποιηθει σε 4 μηνες???
Μηπως να κανω αλλου αιτηση να ξεμπερδευω? (hol ας πουμε..)

hel
28-11-07, 19:34
Εγω παντως δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται και εχω μπερδευτει.. Διαβαζω ολα αυτα που γραφετε εδω για το προβλημα στην Πετρουπολη, στελνω e-mail, μου απαντα αμεσα και επωνυμα ενα κυριος και μου λεει πως δεν υπαρχει προβλημα και αν στον ελεγχο διαθεσιμοτητας φαινεται πως ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια, θα συνδεθω σε περιπου 30-40 ημερες.
Απο την αλλη διαβασα αυτο που εγραψε ο φιλος πριν (αιτηση doyble play απο ΙΟΥΝΙΟ...!!!!!) και προβληματιζομαι.. Μου ειπε και καποιος συγγενης μου (κατοικος πετρουπολης) οτι περιμενει να ενεργοποιηθει με αιτηση και αυτος απο το καλοκαιρι...!!!!!!!! Αν ειναι δυνατον....
Τι ισχυει τελικα??????
Μηπως οι φιλοι που εχουν κανει αιτηση απο το καλοκαιρι ειναι μεσω καποιας προσφορας και γενικα τους εχουν λιγο στο φτυσιμο? Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο..... Δηλαδη καποιος που θα κανει αιτηση τωρα θα ενεργοποιηθει σε 4 μηνες???
Μηπως να κανω αλλου αιτηση να ξεμπερδευω? (hol ας πουμε..)

Καλό είναι πρώτα να υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή σου και μετά να κάνεις αίτηση. Αυτό ισχύει για όλους τους εναλλακτικούς γιατί αλλάζουν πολύ συχνά ημερομηνίες.
Εφ όσον είναι διαθέσιμη η υπηρεσία και υπάρχουν πόρτες (ρωτάς πχ τη forthnet) όταν αποφασίσεις να κάνεις την αίτηση, δεν θα πάρει πάνω από 3-4 εβδομάδες μετά από την αποστολή στον ΟΤΕ.

harmem
28-11-07, 20:07
Καλό είναι πρώτα να υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή σου και μετά να κάνεις αίτηση. Αυτό ισχύει για όλους τους εναλλακτικούς γιατί αλλάζουν πολύ συχνά ημερομηνίες.
Εφ όσον είναι διαθέσιμη η υπηρεσία και υπάρχουν πόρτες (ρωτάς πχ τη forthnet) όταν αποφασίσεις να κάνεις την αίτηση, δεν θα πάρει πάνω από 3-4 εβδομάδες μετά από την αποστολή στον ΟΤΕ.

Αν καταλαβα καλα λες οτι καποιοι φιλοι εκαναν αιτηση πριν να ειναι διαθεσιμο το δικτυο, κατι σαν προεγγραφη ας πουμε και τελικα περιμενουν 3-4 μηνες διοτι δεν ηταν ετοιμο το δικτυο τοτε που εκαναν την αιτηση. Απο τη στιγμη που τωρα ειναι διαθεσιμο το δικτυο στην περιοχη σιγα-σιγα ενεργοποιουνται και λογικα για καποιον που θα κανει τωρα αιτηση θα περιμενει περιπου 1 μηνα.
Αν παρω στη forthnet και ρωτησω αν υπαρχουν διαθεσιμες πορτες θα μου πουν?

*** καμια Χριστουγεννιατικη προσφορα δε θα βγαλει η forthnet?

soulfreem
28-11-07, 23:17
Καλημερα . Χτες το βραδυ ενεργοποιηθηκα για shared LLU .Ακομα οι κωδικοι δεν εχουν σταλει και αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το margin παζει απο 5.9 εως 10 ... Οσο μεγαλωνει το margin τοσο σε μεγαλυτερη ταχυτητα κλειδωνει και το router.. To att απο 36.5 πηγε στα 39.5 . Η μεγιστη ταχ που κλειδωνω μεχρι στιγμης ειναι στα 11Μβιτ ενω συνηθως ειναι γυρω στα 9 .
Περιοχη Σουλιου κατω απο θεατρο Πετρας

Φιλε εσυ ησουνα με την προσφορα της 1ης Ιουνιου;Εγω ειμαι με την προσφορα της 1ης Ιουνιου και ενεργοποιηθηκα 13 Ιουλιου με Οτε Αρυς.Αλλα τωρα περιμενω να με βαλουνε με shared LLU.Νομιζω οτι με shared LLU πανε μονο αυτοι που ειναι με την προσφορα 1ης Ιουνιου.Με εχουν παρει τον τελευταιο μηνα για double play αλλα δεν εχω προχωρησει γιατι μεχρι τον φεβρουαριο θα χασω τα λεφτα που εχω δωσει για το Double play.To προπληρωμενο εξαμηνο με τα 60 ευρω.Ειχα μιλησει με το support της Forthnet και μια μου λενε οτι αυτοι που ειναι στην προσφορα δεν μπορουνε να πανε σε double play πριν το περας του ενος χρονου απο την προσφορα.Προχθες μιλωντας με εναν αλλο μου ειπε οτι μπορεις να φυγεις απο την προσφορα της 1ης Ιουνιου και να πας σε double play μονο που θα χασεις τους προπληρωμενους 6 μηνες δηλαδη απο τωρα μεχρι τον φεβρουαριο.Του ειπα οτι θα το σκεφτω μου λεει καντο τωρα αλλιως εαν πας shared LLU θα κανεις 3-4 μηνες να πας σε full LLU!!Eαν ειναι δυνατον!!!Τελικα στην Forthnet δεν ξερουν που τους πανε τα 4!Καθε φορα ακουω και αλλα!!Τελικα τι ισχυει;;Ξερει κανεις!Αποτελεσμα να ειμαι εδω και 2 μηνες ακομα με Αρυς Οτε στο 1mbit!!Και επρεπε συμφωνα με την προσφορα να με ειχαν βαλει στο shared LLU με 24 mbit!Τωρα δινω 16 ευρω pstn OTE και 17,90 για Forthnet 24 τηλεφωνα και σε λιγο που λιγει το εξαμηνο τον φεβρουαριο θα πρεπει να δινω και αλλα 21,50 για adsl ειναι βλακεια!Πρεπει να δω τι θα κανω.Περιμενω γιατι κατι φημες λενε οτι η Netone ερχεται πετρουπολη τον Δεκεμβριο!Γιατι με την Forthnet εχω χασει καθε ιδεα!Και εαν παθεις βλαβη και εισαι FULL LLU στην Forthnet ζητω που καηκες δεν ερχεται κανεις να δει την καλωδιωση της γραμμης απο τον Οτε με αποτελεσμα ενας φιλος να μεινει ενα μηνα με χαλασμενο τηλεφωνο πικρα!!Εσεις τι λετε να κανω; μενω πετρουπολη στην Ελαιων στο υψος του ανοικτου Κολυμβητηριου.

ilvou
29-11-07, 09:13
Ημουνα με αοριστου στα 2 μβιτ .Την Αιτηση την εστειλα αρχες Σεμπτεβριου , την καταχωρησανε τελη Οκτ , αφου την ειχανε ξεχασει και επιτελους με συνδεσανε προχτες αλλα ειμαι ακομα κλειδωμενος στην ταχυτητα την παλια....:evil: Ουτε sms ουτε τιποτα...

Grad
25-02-08, 21:31
Φιλε εσυ ησουνα με την προσφορα της 1ης Ιουνιου;Εγω ειμαι με την προσφορα της 1ης Ιουνιου και ενεργοποιηθηκα 13 Ιουλιου με Οτε Αρυς.Αλλα τωρα περιμενω να με βαλουνε με shared LLU.Νομιζω οτι με shared LLU πανε μονο αυτοι που ειναι με την προσφορα 1ης Ιουνιου.Με εχουν παρει τον τελευταιο μηνα για double play αλλα δεν εχω προχωρησει γιατι μεχρι τον φεβρουαριο θα χασω τα λεφτα που εχω δωσει για το Double play.To προπληρωμενο εξαμηνο με τα 60 ευρω.Ειχα μιλησει με το support της Forthnet και μια μου λενε οτι αυτοι που ειναι στην προσφορα δεν μπορουνε να πανε σε double play πριν το περας του ενος χρονου απο την προσφορα.Προχθες μιλωντας με εναν αλλο μου ειπε οτι μπορεις να φυγεις απο την προσφορα της 1ης Ιουνιου και να πας σε double play μονο που θα χασεις τους προπληρωμενους 6 μηνες δηλαδη απο τωρα μεχρι τον φεβρουαριο.Του ειπα οτι θα το σκεφτω μου λεει καντο τωρα αλλιως εαν πας shared LLU θα κανεις 3-4 μηνες να πας σε full LLU!!Eαν ειναι δυνατον!!!Τελικα στην Forthnet δεν ξερουν που τους πανε τα 4!Καθε φορα ακουω και αλλα!!Τελικα τι ισχυει;;Ξερει κανεις!Αποτελεσμα να ειμαι εδω και 2 μηνες ακομα με Αρυς Οτε στο 1mbit!!Και επρεπε συμφωνα με την προσφορα να με ειχαν βαλει στο shared LLU με 24 mbit!Τωρα δινω 16 ευρω pstn OTE και 17,90 για Forthnet 24 τηλεφωνα και σε λιγο που λιγει το εξαμηνο τον φεβρουαριο θα πρεπει να δινω και αλλα 21,50 για adsl ειναι βλακεια!Πρεπει να δω τι θα κανω.Περιμενω γιατι κατι φημες λενε οτι η Netone ερχεται πετρουπολη τον Δεκεμβριο!Γιατι με την Forthnet εχω χασει καθε ιδεα!Και εαν παθεις βλαβη και εισαι FULL LLU στην Forthnet ζητω που καηκες δεν ερχεται κανεις να δει την καλωδιωση της γραμμης απο τον Οτε με αποτελεσμα ενας φιλος να μεινει ενα μηνα με χαλασμενο τηλεφωνο πικρα!!Εσεις τι λετε να κανω; μενω πετρουπολη στην Ελαιων στο υψος του ανοικτου Κολυμβητηριου.

Φίλε soulfreem είμαι κι εγώ με την προσφορά της 1ης Ιουνίου. Μένω κοντά στο 4ο Λύκειο. Η κατάσταση με τη Forthnet είναι εντελώς γελοία. Οι άνθρωποι όντως ΔΕΝ ξέρουν τι τους γίνεται. Σε κάθε τηλεφώνημα μαζί τους ακούω και την προσωπική άποψη-υπόθεση του κάθε άσχετου τηλεφωνητή επί του θέματος. Παραθέτω κάποια μικρά αποσπάσματα από την άρτια τεχνογνωσία και πληροφόρηση της εξυπηρέτησης πελατών της Forthnet:

Μου είπαν ότι η προσφορά θα ενεργοποιηθεί αφού έρθει το ιδιόκτητο στην Πετρούπολη - ΨΕΜΑ: ενεργοποιήθηκε 2 μήνες πριν
Μου είπαν πως ΜΟΛΙΣ έρθει το ιδιόκτητό θα έχω αναβάθμιση της ταχύτητάς μου - ΨΕΜΑ: Το δίκτυο ήρθε Οκτώβρη, Μπαίνει Μάρτης και ακόμα τίποτα
Μου έστειλαν μήνυμα το Δεκέμβρη ότι μπήκα σε σειρά προτεραιότητας και μέσα σε 1 μήνα θα γίνει η αναβάθμιση - ΨΕΜΑ: έχουν περάσει 2,5 μήνες και τίποτα
Μου έταξαν 3 μήνες δωρεάν ADSL όταν τους απείλησα με καταγγελία στην ΕΕΤΤ - ΨΕΜΑ: το διέψευσαν μόνοι τους στο επόμενο τηλεφώνημα που τους έκανα!!!

Έχω βέβαια να τους αναγνωρίσω ότι σε όλα τα τηλεφωνήματα μαζί τους, ΟΛΟΙ οι τηλεφωνητές συμφωνούσαν στην εξής δήλωση: ΦΤΑΙΕΙ Ο ΟΤΕ.

Η Forthnet έχει πλέον μεταμορφωθεί σε μια αναξιόπιστη εταιρεία που τάζει λαγούς με πετραχήλια μόνο και μόνο για να μαζεύει όλο και περισσότερα κορόιδα που στο τέλος δεν έχει την ΥΠΟΔΟΜΗ να εξυπηρετήσει. Μόλις λήξει ο χρόνος θα φύγω. Δεν ασχολούμαι άλλο.

hel
25-02-08, 22:56
Μου έταξαν 3 μήνες δωρεάν ADSL όταν τους απείλησα με καταγγελία στην ΕΕΤΤ - ΨΕΜΑ: το διέψευσαν μόνοι τους στο

Αυτό έχει γίνει και σε άλλους δυσαρεστημένους πελάτες της forthnet και άλλων εναλλακτικών και πράγματι πήραν δωρεάν ιντερνετ.

soulfreem
27-02-08, 19:29
Τι να το κανεις το δωρεαν 1mbit οταν σε κραταει 1 χρονο με δεσμευση αλλιως πληρωνεις 70 ευρω.Εαν φυγω παντως και ερθει η Netone πετρουπολη δεν θα τους πληρωσω τιποτα!!!Ας πανε να κανε οτι θελουν!

Vassilis_X
02-04-08, 08:01
Καλημερα παιδια.. ειναι καποιος απο εσας συνδεδεμενος με το κεντρο του Καματερου;; Πειτε μου εντυπωσεις σας και ταχυτητες συγχρονισμου.. αν υπαρχει κιολας και στη Καζαντζακη ακομα καλυτερα..

@ ADSLgr.com All rights reserved.