PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαράδεκτη εξυπηρέτηση της Tellas. Μακριά απο το IZI DSL



cpolitop
21-01-05, 23:37
Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι έχω περάσει!!!!1
Έκανα τηλεφωνική αίτηση για παροχή IZI adsl στις 22-12-2005 μου είπαν ότι όλα θα τα ενεργοποιήσουν αυτοί. Στις 10 Ιανουαρίου έμαθα από γνωστό μου στον ΟΤΕ ότι η παροχή ADSL έχει ενεργοποιηθεί και μάλιστα ήταν έτοιμη από τις 6 Ιανουαρίου. Άρα εγώ έπρεπε να είχα ενημερωθεί από την TELLAs και να είχε αρχίσει η διαδικασία για την σύνδεση μου στο ιντερνετ. Όταν τηλεφώνησα στις 12 Ιανουαρίου και τους είπα ότι όλα είναι έτοιμα από πλευράς ΟΤΕ μου απάντησαν ότι θα με πάρουν κάποια στιγμή τηλέφωνο για να κανονίσουμε ραντεβού για την courier ώστε να μου φέρουν τον εξοπλισμό. Τους ρώτησα γιατί θα αργήσουν και άλλο αφού μου είχαν πει ότι μέσα σε 12 μέρες θα είχα σύνδεση;
Μου απάντησαν ότι υπάρχει μεγάλη ζήτηση και ότι θα μου τηλεφωνήσει το αρμόδιο τμήμα για να κανονίσουμε το ραντεβού με την courier.
Είπα και εγώ δεν βαριέσαι θα περιμένω.
Μετά από 3 ή 4 μέρες μου τηλεφώνησε κάποιος από Tellas μου έκλεισε ραντεβού με courier στις 20 Ιανουαρίου 12:00 με 14:00.
Περίμενα στις 20 περίμενα κανένας δεν ήρθε. Στις 14:30 την ίδια ημέρα τους τηλεφωνώ (13800 3 και 9) και αφού περίμενα 8 λεπτά στο τηλέφωνο μίλησα με κάποιον ο οποίος μου είπε ότι πρέπει να το κοιτάξει και θα με πάρει τηλέφωνο σε λίγο του έδωσα το κινητό μου. Περίμενα Περίμενα και δεν μου τηλεφωνούσε κανείς.
Στις 16:00 περίπου τηλεφώνησα πάλι αλλά για να αποφύγω την αναμονή αντί να πάω στην επιλογή 3 πήγα στην επιλογή 1 όπου είναι για εγγραφή νέων πελατών και όπως θα μαντέψατε απάντησαν μέσα σε 3 δευτερόλεπτα!!! Τους ρώτησα τι θα γίνει (άσε που κάθε φορά έπρεπε να τους λέω την Ιστορία από την αρχή)μου είπαν θα τηλεφωνήσουν στον αντιπρόσωπο courier για να δουν τι έγινε. Πάλι για 2 ώρες δεν μου τηλεφώνησε κανένας.
Τηλεφώνησα πάλι στις 18:00 και δεν άντεξα τους μίλησα έντονα. Με έβαζαν στην αναμονή το έκλεινα του καλούσα πάλι τους έλεγα την Ιστορία μου και πάλι με έβαζαν στην αναμονή. Κάποια στιγμή ζήτησα να μιλήσω με τον Προϊστάμενο του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών μίλησα με κάποιον ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι μέχρι τις 20:30 θα έχουν βρει τον υπεύθυνο courier και θα με έχουν εξυπηρετήσει.
Στις 20:20 έβλεπα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι και τούς τηλεφώνησα πάλι. Αφού να φανταστείτε έχω μάθει και τα ονόματα τους. Αυτοί πάλι με ρωτούσαν από την αρχή τα στοιχεία μου το αριθμό τηλεφώνου το ΑΦΜ κλπ και τους έλεγα την Ιστορία μου από την αρχή.
Αποτέλεσμα ήταν ότι πάλι δεν είχαν μου πουν τίποτα.
Μετά από λίγο μου τηλεφώνησε μια κοπελιά από μια courier η οποία μου είπε ότι το ραντεβού για την παράδοση ήταν στις 21/1 και όχι στις 20/1. Ρωτάω την Tellas πότε είναι το ραντεβού μου είπαν στις 20/1.
Τέλος πάντων τους λέω δεν το θέλω το ιζι και αφού δεν έχω υπογράψει άρα δεν έχω και καμία δέσμευση απέναντι τους. Και μου απαντάνε ότι πρέπει να τους στείλω FAX με φωτοτυπία τις ταυτότητας που να λέει ότι καταργώ την τελεφωνική αίτηση για ΙΖΙ ADSL. Τους λέω ένταξη και κλείνω το τηλέφωνο.
Ενώ είχα αρχίσει να γράφω για να στείλω το FAX μου τηλεφώνησε κάποιος από την TELLAs και μου ζήτησε συγνώμη και μου είπε αν θέλω να κάνω ακόμα μια προσπάθεία για να κλείσω νέο ραντεβού με courier.
Οκ κλείσαμε νέο ραντεβού. Το ραντεβού με την courier ήταν να γίνει σήμερα 21 στις 17:00 με 19:00.
Περίμενα Περίμενα δεν ήρθε κανένας στις 19:30 τήλεφώνησα στο 13800 πάλι τα ίδια.
Κάποια στιγμή μου τηλεφωνεί ο υπάλληλος της TELLAs που μου είχε κλείσει το ραντεβού για σήμερα. Και τι μου είπε ρε παιδιά ότι ο υπάλληλος του courier έπαθε ατύχημα με το αυτοκίνητο του και με παρακαλούσε να τον πιστέψω.
Του είπα ότι και με το κλασικό ταχυδρομείο να το είχαν στείλει νωρίτερα θα ερχόταν.
Τελικά μου έκλεισε ένα ραντεβού για αύριο 22 στις 12.
Αλλά όταν το ρώτησα αν θα μου έδιναν και το ID για ενεργοποιήσω την σύνδεση μου μου απάντησε ότι αυτό πρέπει να το ρωτήσω σε άλλο τμήμα... καταλάβατε τώρα ότι μετά από την παράδοση του εξοπλισμού από την courier θα έπρεπε να περιμένω άλλο τόσο για να μου στείλουν το ID ενεργοποίησης.

Τελικά έκανα την μεγαλύτερη βλακεία που πήγα στην Tellas.

wolfy
21-01-05, 23:44
Μεγάλε δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση σου!

΄Κοίτα αυτά τα έχει ο γολγοθάς του dsl στην ελλάδα. Σχεδόν όλοι τα έχουμε περάσει με τον ένα ή τον αλλο τρόπο. κάνε λίγο ακόμα υπομονή. Άλλη μια μέρα άντε τρεις τέσσερεις και μετά αποφασίζεις αν θα τους φτύσεις ή οχι. :twisted:

και καλώς όρισες στο φόρουμ! :D

cpolitop
22-01-05, 00:22
Wolfy Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα
Αυτό πιστέυω και εγώ ότι πρέπει να περιμένω λίγο ακόμα αλλά δεν μου αρέσει να με δουλέυουν.
Γιατί σε άλλους όλα πάνε μια χαρά και σε μένα όλα πάνε στραβά.
Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις.
:|

kadronarxis
22-01-05, 00:35
Φίλε, για να σε παρηγορήσω δες και αυτό:

http://www.adslgr.com/forum/thread13751.html&highlight=


Άντε γερά!

rock_singer20
22-01-05, 02:20
Ωχ δηλαδη εγω που τωρα ειμαι σε αναμονη 2 βδομαδες για ενεργοποιηση adsl μεσω της tellas εεεεεεεχω ακομα καιρο ε?Δηλαδη μεχρι να ερθει και ο courier...Ουυυυυ!! Καλο Πασχα (που λέει και μια διαφήμιση αν θυμαμαι καλα!)! :electric:

kostthem
22-01-05, 02:23
Καλώς ήρθες.

Υπομονή!

ipo
22-01-05, 02:42
cpolitop, καλς όρισες στο forum!

Υπομονή. Εγώ απλά θα σε ενημερώσω, για να μην τσαντιστείς όταν το μάθεις από αυτούς, ότι πρέπει να σου φέρουν με courier το συμβόλαιο και να το υπογράψεις. Μάλλον θα στο φέρει ο τύπος από το courier μαζί με τον εξοπλισμό. Κατόπιν θα περιμένεις μέχρι να πάει το συμβόλαιο στην Tellas, να δωθεί το "OK" και να σου δώσουν κωδικό. Αυτό θα πάρει κάποιες μέρες.

Επομένως, προκειμένου να έχεις το συντομότερο δυνατό ADSL, σου προτείνω να πάρεις τηλέφωνο μία από της εταιρίες που δίνουν δωρεάν demo account για λίγες μέρες.

rock_singer20
22-01-05, 02:44
Και πως μπορεις να ζητησεις αυτο το demo account χωρις να εισαι συνδρομητης σε αλλη εταιρια?

ermis333
22-01-05, 02:53
rock_singer20, Απλά μπορείς :lol:

rock_singer20
22-01-05, 02:56
Thanx...!Sorry αν ρωταω και καμια βλακεια αλλα ειμαι καινουριος σε θεματα adsl!Παντως ειστε η καλυτερη πηγη ενημερωσης! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

organus
23-01-05, 15:01
να μην εβαζες ΙΖΙ αλλα να εκανες την κλασσικη διαδικασια...εμενα πριν τις γιορτες που ενεργοποιηθηκε αυτα εγιναν ολα σε 4 μερες :p

H Tellas ειναι μια χαρα (να μην πω η καλυτερη-τουλαχιστον σε αυτο που με ενδιαφερει εμενα το online gaming εξωτερικο κυριως)

Αυτο που κρινεις εσυ ειναι το Ελλαδισταν και οι βλαχοκουμπουρες οι υπαλληλοι και γραφειοκρατια και οχι οι υπηρεσιες αυτες καθεαυτες...

Υπομονη παντως , ελπιζω να αποζημιωθεις απο τις υπηρεσιες και γενιka την κατοχη και χρηση broadband

cpolitop
24-01-05, 06:21
Λοιπόν παιδιά ήρθε η ώρα να σας ενημερώσω σχετικά.
Έχω συνδεθεί!!!!!ΝΑι είναι αλήθεια. Αυτή την στιγμή σας γράφω συνδεδεμένος μέσα απο IZI by TELLAS.
Αν και το Σάββατο που είχα πάλι ραντεβού με κούριερ πάλι δεν εμφανίστηκε στην ώρα που είχαμε το ραντεβού.
Έτσι και εγώ τηλεφώνησα για τελευταία φορά και τούς έδωσα τελεσίγραφο...
Μέσα σε μισή ώρα και το κούριερ ήρθε και τηλέφωνα απο ΤΕΛΛΑΣ με πρωτοβουλία τους και μάλιστα απο υψηλά ιστάμενα άτομα είχα.
Δέν μπορώ να κρύψω ότι με ενθουσίασαν γιατί πιστέψτε ότι οι άνθρωποι έτρεχαν και προσπαθούσαν να με ικανοποιήσουν. Το αποτέλεσμα ήταν μέσα σε 1 ώρα να τα έχω όλα και τον εξοπλισμό αλλά και το ID ενεργοποίησης πού αυτό δεν γίνεται όπως γνωρίζετε. Και έγινε μόνο για την περίπτωση μου.
Θα μπορούσαν να συνεχίσουν να με γράφουν αλλά τελικά δεν το έκαναν.
Παραλίγο να με κάνουν να χάσω την πολύ καλή εικόνα που είχα. Εύχομαι το πάθημα να μας γίνει μάθημα!!! Τέλος καλό όλα καλά!!!!

WaVe
24-01-05, 06:40
Θα έπρεπε αν γνωρίζεις πως στην Ελλάδα αν δεν φωνάξεις δεν κανεις τίποτα!
Καλο surfarισμα :D

Unreal
24-01-05, 08:31
Να φανταστείτε ότι στη δική μου περίπτωση το courier άργησε 20 λεπτά((9:20 αντί για 9:00) και εγώ δεν ήμουν ευχαριστημένος...Και επίσης δε μπορώ να καταλάβω ήμουν ο μόνος που πήρε activation ID την ίδια ημέρα παραλαβής του συμβολαίου(χωρίς φωνές τελεσίγραφα και άλλα).

WaVe
24-01-05, 17:03
Ήσουν πολύ τυχερός απλά :D

LOS
31-01-05, 15:56
Επειδή και εγώ είμαι αγανακτισμένος με την ΤΕλλας σκέφτομαι ότι έκανα βλακία τελικά....! Αλλά γράφω εδώ για να πώ και εμένα με έστεισε ο κούριερ και μου απάντησαν ότι χάλασε το μηχανάκι του κούριερ....! Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη πάυει να αποτελεί σύμπτωση.
Κάθε μέρα τους πέρνω τηλέφωνο και τους στολίζω κανονικότατα...τα νεύρα μου! ΘΕΛΩ ADSL...τόσο δύσκολο πια????

@ ADSLgr.com All rights reserved.