PDA

Επιστροφή στο Forum : ATM Loopback Test: failed, IP 0.0.0.0 από χθες, Ν. Σμύρνη



πΟΤΕ
22-01-05, 14:02
Καλημέρα σας

Γνωστός μου που είναι συνδεδεμένος στο ISDN DSLAM Ν. Σμύρνης εδώ και μήνες, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα, εκτός των συνηθισμένων, έχει από χθες πρόβλημα με την ISDN ADSL σύνδεσή του. Το modem του (zyxel 652R) δεν παίρνει IP (0.0.0.0) και το ATM Loopback Test βγάζει failed.

Το 1242 και το 134 δεν λειτουργούν σήμερα.

Μήπως ξέρετε κάποιο άλλο τηλέφωνο ή έχετε αντιμετωπίσει κάποιο παρόμοιο πρόβλημα;

Κάθε άμεση βοήθεια ευπρόσδεκτη (μιας και μέχρι να περιμένει τη Δευτέρα το πρωί για να αναφέρει στον ΟΤΕ τη βλάβη, και μέχρι αυτοί να δεήσουν να ασχοληθούν με τη συγκεκριμένη βλάβη, ίσως χρειαστεί να κυλήσει πάλι μετά από τόσο καιρό σε dial-up, πράγμα που το απεχθάνεται σφόδρα).

zyklonb
23-01-05, 17:10
Γεια σου φίλε,
Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (Ηράκλειο Κρήτης) και νομίζω ότι είμαι στο DSLAM Κνωσσού. Τηλεφώνισα χτές στην FORTHNET και μου είπε ο τεχνικός πως είναι πρόβλημα άπο τον ΟΤΕ και συγκεκριμένα πρόβλημα του DSLAM. Αυτό σημαίνει πως θα πρέπει να ελπίζεις ότι το πρόβλημα το έχουν και άλλοι και δεν είναι μόνο σε εσένα, το μόνο που μπορείς να ελπίζεις είναι ότι το κατέβασαν για επισκεβή ή ότι κάτι παίχτηκε το σαββατοκύριακο και θα το επιδιορθώσουν από δευτέρα.. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δεύτερα θα πάρετε στον ΟΤΕ, όπως και εγώ άλλωστε =)
Δεν βοηθάω και πολύ αλλά αφού δεν απάδησε κανείς είπα να συμπαρασταθώ..
Να 'σαι Καλά :mrgreen:

@ ADSLgr.com All rights reserved.