PDA

Επιστροφή στο Forum : conn-x 768 πρωτες εντυπωσεις



l_satsok
24-09-07, 11:05
επρεπε να περασουν 12 ολοκληροι μηνες με αθλιες ταχυτητες για να αποφασισω να πεσω στη
βασικη 768.
συνεχεια σκεπτομουν να το κανω αλλα παντα ειχα ενδοιασμους μηπως ηταν χειροτερα.
τελος παντων ενεργοποιηθηκε σημερα το πρωι και αφου με αφησαν 70 ωρες χωρις προσβαση.

η 768/192 ειναι η μερα με τη νυχτα σε σχεση με την 2048/256.
συνεχως κολλημενη στα 80kb/sec,θα μου πειτε και με το δικιο σας και τι ειναι τα 80kb;
σωστα πολυ σωστα,χαμηλη ταχυτητα ειναι ,ομως για καποιον σαν εμενα που εχει υποστει επι
12μηνο την αθλιοτητα της κλασης 2048 οπου σπανιως επιανα τα 100 και οπου ο κανονας ηταν τα 30-50kb/sec και τα πακετα σε μονιμη βαση κατω απο 50 το δευτερολεπτο, ειναι σαν να πηγα απο την κολαση στον παραδεισο.
τα pps ειναι παντα στα 220 και τα pings επεσαν κατα τουλαχιστον 50ms,η αποκρισιμοτητα στο σερφαρισμα ειναι σαν να μετακομισα σε αλλη χωρα και καταλαβα απο την καλη ποσο
υποβαθμισμενη και αδικημενη ειναι η 2048 σε ωρισμενες περιοχες,ιδιαιτερα σε χωρια της επαρχιας.

υποβαθμισμενη και λογω p2p,γιατι κακα τα ψεμματα ,το καλοκαιρι πηγαινε πολυ καλυτερα απο
οτι πριν τον μαη και μετα τις 15 περιπου του σεπτεμβρη,πηγαινε καλυτερα δηλαδη την
περιοδο οπου ελειπαν οι φοιτητες.
απο οσο εχω μαθει το dslam μου να ειναι κρεμασμενο πανω σε μεγαλο dslam στο οποιο οι
περισσοτεροι χρηστες ειναι φοιτητες.

lamesaint
24-09-07, 11:16
αυτό το φαινόμενο το ξανάκουσα πριν μερικές μέρες.
Ίσως να υπάρχει θέμα εδω. :hmm:

body125z
24-09-07, 14:45
ε καλα και εσυ με την 768 τι περιμενες...
κ εγω σκεφτομουν υποβαθμιση ταχυτητας.. αλλα μιας και η 1 μβιτ μου δουλευε καλα σε φορθνετ εβαλα 1 μβιτ παλι σε οτε και ειμαι κυριλε..
αν δεν εισαι κοντα στον οτε κ τα dsl lam δεν ειναι ελευθερα ολα τα αλλα ειναι...

l_satsok
24-09-07, 15:26
αν δεν εισαι κοντα στον οτε κ τα dsl lam δεν ειναι ελευθερα ολα τα αλλα ειναι...

δεν ειναι τετοια η περιπτωση μου.

εχω απο τα καλυτερα στατιστικα γραμμης,διπλα στο dslam ειμαι.
δεν ξερω τι θα πει αποσυνδεση.
απλως η κλαση 2048 ειναι παραφορτωμενη.

noise margin upstream: 31 db
output power downstream: 9 db
attenuation upstream: 5 db

noise margin downstream: 31 db
output power upstream: 11 db
attenuation downstream: 7 db

@ ADSLgr.com All rights reserved.