PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΙΣΧΟΣ κ ΝΤΡΟΠΗ στον ΟΤΕ.



Winter_of_Souls
24-09-07, 14:09
Καλησπερα κ απο μενα.Πριν απο περιπου ενα μηνα εβαλα Con X στα 2mbιτ.Ενω ηταν αμεση η αναγκη για ιντερνετ στο σπιτι κ ενω ο οτι μ διαβεβαιωσε οτι σε 3 εργασημες θα εχω οτι μου χρειαζετε για να εχω ιντερνετ σπιτι τους πηρε μιασιση βδομαδα να μου φερουν εξοπλησμο κ να μου ενεργοποιησουν τους κωδικους,κ αυτη η μιαμιση βδομαδα μετα απο 3 τηλ την μερα που τους επαιρνα.Μετα απο αυτο παω σπιτι για να εγκαταστισω οτι χρειαζετε κ να μπω αλλα προς μεγαλη μου εκπληξη ανακαλυψα οτι ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ ΕΙΔΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ....δηλαδη αν εχετε τον θεο σας.Παιρνω αμεσως τηλ στο 8011135555 κ να δω τι γινετε..αυτοι με στελναν αλλου κ αλλου κ αφου με παιζαν pink ponk για κανα 2ωρο τελικα μου δωσαν το otenet@otenet.gr που ειναι το free pass του οτε για να ενεργοποιησω τον λογαριασμο μου (μεσα στις οδηγιες πουθενα δεν αναφερετε αυτο,απλως σου λεει μπαινεις στην ταδε σελιδα κ ενεργοποιεις...).Μετα κ αφου εχω βαλει τον δωρεαν κωδικο προσπαθω να μπω στην σελιδα του ΟΤΕ..ματαια ομως.Οι ρυθμισεις του modem δεν ηταν σωστες απο Default.Παιρνω που λετε τηλ σε ολα τα τηλεφωνικα κεντρα του ΟΤΕ ( 801κτλ κτλ 1242 134 κ δε σημαζευεται...) στο 1242 δε το σηκωνουν με τπτ, στο 134 και στο 801 με στελνουν στο 1242 και εγω να μη ξερω τι να κανω.Για να μην σας τα πολυλογω για να ποιασω γραμμη στο 1242 μου πηρε ουτε λιγο ουτε πολυ 12 ωρες με το τηλ στο αυτι.Τελος παντων μου λενε τις ρυθμισεις κ μετα απο σχεδον 2 βδομαδες καταφερνω να βαλω το Con X σπιτι μου.Ποσο ευκολο ηταν το διαβαζετε πανω,ποιο πολυ με μαραθωνιο παρα με παιχνιδι ( οπως το παρουσιαζουν στις διαφημισεις τους) μοιαζει.

Τωρα πλεον εχω internet του ΠΟΤΕ σπιτι μου αλλα και παλι δεν ειμαι ησυχος.Καθε λιγο κ λιγακι το Router μου κανει επανεκινηση Η η γραμμη χανει σημα η (το ποιο πιθανο) ο οτε εχει προβληματα..Τωρα φανταστειτε δλδ να κατεβαζω ενα μεγαλο αρχειο η να παιζω το αγαπημενο μου Online game και να εχω τετοιου ειδους προβληματα.Πλεον δεν εχω υπομονη να περιμενω στις ατελειωτες ουρες του ΠΟΤΕ για να μου πουν οτι δεν μπορουν να με βοηθησουν.Το μονο που περιμενω ειναι να τελειωσει το 6μηνο και να παω σ αλλη εταιρια.

Σαν επιλογο θα βαλω το εξης τραγελαφικο.Ο υπαλληλος του ΟΤΕ στην καβαλα μου ειπε οτι η συνδεση μου θα μου βγαινει 28ευρο τον μηνα μαζι με ολους τους φορους κτλ κτλ κτλ.Με μεγαλη μου εκπληξη ειδα στο εντυπο με το συνθηματικο πελατη οτι η συνολικη τιμη ανερχετε λιγο παραπανω απο 40ευρο.Δηλαδη και κλεμενος και δαρμενος απο τον πολυαγαπημενο μας και Δημοσιο ΟΤΕ.Ολα αυτα με κανουν να αναρωτιεμαι ποσο θρασος μπορει να εχουν καποιοι και ποσο ηλιθιο ακουγετε στα αυτια μου το ΜΗ ΠΟΥΛΑΤΕ ΤΟΝ ΟΤΕ.

body125z
24-09-07, 14:42
Το 40 ευρω ειναι με τις παλιεσ χρεωσεις θα πληρωσεις κανονικα 28 29 οσο ειναι...
Το ιδιο προβλημα ειχα κ εγω με το ρουτερ πηρα απο ενα φιλαρακι ενα απλο modem sagem και βρηκα την υγεια μου...
Ολοι οι παροχοι χαλια ειναι αλλα ο λιγοτερο πιστευω ειναι ο οτε..(ειχα φορθνετ και ξερω..) το οτι μπορεις να πας απο τα γραφεια του οτε και να τους βρισεις ειναι μεγαλη υποθεση...:cool:

lexusr
24-09-07, 15:50
οι τιμές των πακέτων είναι προκαθορισμένες και σε καμία περίπτωση δε μεταβάλλονται ανάλογα με τον πελάτη.

δεν χρειάζεται να έχεις ήδη Internet, μπαίνεις με τα δοκιμαστικά στοιχεία και στη συνέχεια ενεργοποιείς τα δικά σου.
τώρα η αναμονή είναι ένα άλλο ζήτημα, πάντα το 1242 είχε αρκετή αναμονή (αν δεν απατώμαι είναι το μόνο call center παρόχου χωρίς όριο χρόνου στη διάρκεια των κλήσεων), αλλά τουλάχιστον προσωπικά όσες φορές το χρειάστηκα εξυπηρετήθηκα. πάντως σε σχέση με τα helpdesk άλλων παρόχων είναι πολύ καλό από ότι ακούω από τα παιδιά στη σχολή (λένε για αναμονές της τάξεως των 1,5 - 2 ωρών)

2nisis
24-09-07, 16:07
....Μετα απο αυτο παω σπιτι για να εγκαταστισω οτι χρειαζετε κ να μπω αλλα προς μεγαλη μου εκπληξη ανακαλυψα οτι ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ ΕΙΔΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ....

Για να ενεργοποιήσεις τον λογαριασμό σου δεν πρέπει να έχεις σύνδεση internet. Μπαίνεις στο my.otenet.gr έχοντας μόνο γραμμή adsl και τον ενεργοποιείς απο εκεί. Aν δεν ενεργοποιήσεις τον λογαριασμό σου μπορεις να μπείw μονο στο my.otenet.gr

dimitris_thass
24-09-07, 16:19
Απορώ την εγγραφή στις 10/08/04 γιατί την έκανες ? Τα προβλήματα που αντιμετώπισες έχουν συζητηθεί πολλές φορές και οι λύσεις τους απλές. Διάβασε καλύτερα όταν αποφασίσεις να αλλάξεις εταιρία, όλες έχουν τα προβλήματα τους.
Οσο για τις αποσυνδέσεις διάβασε στο φόρουμ για το ρουτερ που εχεις και μπορεί να βρεις τη φταίει.
Δεν ξέρω πότε έκανες την σύνδεση αλλά εγώ για την 2αρά πληρώνω 29,50 από τον Ιούνιο.

l_satsok
24-09-07, 22:00
αν αναλυσουμε ολα αυτα που γραφεις θα δεις και μονος σου οτι τα περισσοτερα ειναι υπερβολες και ανακριβιες.


Ενω ηταν αμεση η αναγκη για ιντερνετ στο σπιτι
συμφωνοι
αλλα τις προηγουμενες μερες που δεν ειχες ιντερνετ τι εκανες;


ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ ΕΙΔΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ
αυτο ειναι πασιγνωστο,για να ενεργοποιηθει το conn-x μπαινεις με το γνωστο otenet@otenet.gr και το ενεργοποιεις στη σελιδα του οτε,με ηρεμια και διαβαζοντας τις οδηγιες.
αν δεν μπορεις η δε θελεις να διαβασεις τις οδηγιες παιρνεις καποιο τεχνικο,ετσι ειναι,δε φταιει ο οτε γι αυτο.


Οι ρυθμισεις του modem δεν ηταν σωστες απο Default.
αν διαβαζες τις οδηγιες θα ευρισκες τις σωστες.


Για να μην σας τα πολυλογω για να ποιασω γραμμη στο 1242 μου πηρε ουτε λιγο ουτε πολυ 12 ωρες με το τηλ στο αυτι
αυτο ειναι αδυνατον,εκτος και επαιρνες κυριακη βραδυ προς δευτερα.


Καθε λιγο κ λιγακι το Router μου κανει επανεκινηση Η η γραμμη χανει σημα
κοιταξες τα στατιστικα της γραμμης σου μηπως εισαι μακρυα απο το dslam? μηπως εχεις θορυβο;


Ο υπαλληλος του ΟΤΕ στην καβαλα μου ειπε οτι η συνδεση μου θα μου βγαινει 28ευρο τον μηνα μαζι με ολους τους φορους κτλ κτλ κτλ.Με μεγαλη μου εκπληξη ειδα στο εντυπο με το συνθηματικο πελατη οτι η συνολικη τιμη ανερχετε λιγο παραπανω απο 40ευρο.Δηλαδη και κλεμενος και δαρμενος απο τον πολυαγαπημενο μας και Δημοσιο ΟΤΕ
28 ευρω το μηνα ειναι μονο για την aDSL συνδεση,το conn-x περιλαμβανει επιπλεον τα παγιο και την τηλεφωνια,ολα αυτα αναφερονται πολυ καθαρα στο oteshop.gr.
δεν καταλαβες καλα η μαλλον καταλαβες οτι ηθελες να καταλαβεις,οποτε ουτε κλεμμενος ουτε δαρμενος εισαι.

αφου υπαρχουν αλλες εταιρειες στην καβαλα γιατι δεν πηγαινες απο τωρα;

body125z
24-09-07, 23:07
πολυ σωστος ο προλαλησαντας:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.