PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποσο καιρο θα πάρει η ADSL αν αλλαξω αριθμό?



unre@l
23-01-05, 12:24
Hello!
Εχω κανει αιτηση για ADSL απο τις 13 Φεβρουαριου. Ομως λόγω της μεγαλης εργατικοτητας που διεπει το εργατικό δυναμικό του πΟΤΕ εχω κολησει στο δευτερο σταδιο απο την 2η ημέρα. Ενταξη.. δεν τους αποπερνω τους ανθρώπους. εχουν και αυτοι δικαιωμα στο ταβλι και στο ξυσιμο.
Κατι συνεβει ομως χθες και πρέπει να αλλαξω αριθμό σταθερού τηλεφώνου. Τώρα τι γινεται?
θα ήταν καλυτερα να:
1)Διακοψω την ADSL που ειναι στη μεση.
2)Να καταργήσω τον παλιο αριθμό.
3)Να βαλω νέο αριθμο.
4)Να κανω αιτηση για ADSL στον νεο αριθμό

ή να:

1)Να καταργησω τον παλιο αριθμό.
2)Να βαλω τον καινουριο και ταυτοχρονα να ζητησω μεταφορά της ADSL απο τον παλιο στον καινουριο?

ξερω... οτι αυτα τα 2 κανουν το ιδιο πραμα.Αλλα το θεμα ειναι οτι αναλογα πως θα τα πεις θα καθηστερίσουν περισσότερο ή λιγότερο.

Τι απο τα 2 να κανω? Ξερει κανεις ποσο καιρο θα πάρει?Λαμβανοντας φυσικα υποψην οπως ειπα και πριν την εργατικότητα που διέπει το προσωπικό του πΟΤΕ.

ευχαριστώ

DarthVader
23-01-05, 12:45
unre@l, καλημέρα. Το μόνο που χρειάζεται είναι μια αίτηση αλλαγής τηλ. αριθμού. Κόστος 17,5€+φπα.
http://www.oteshop.gr/adsl.pdf

Τώρα το πόσο θα πάρει, άγνωστο :? .Ένα τηλ. στο 134 ελπίζω να σου λύσει αυτή την απορία.

ReDeeMeR
23-01-05, 12:52
φίλε μου μαλλον θα σε στεναχωρήσω αλλα αν θες να έχεις ΔΣΛ συντομα θα σε συμβουλευα να μην αλλάξεις νουμερο.Το συτημα μηχανοργανωσης του οτε δεν επιτρεπει την διεκπεραιωση παραπανω απο μια αιτησεων ταυτοχρονα.Ο υπαλληλος θα αναγκαστει να σβησει την παλια σου αιτηση για ενσωματωσει στην νεα αίτηση και τα δυο θέματα.Δύσκολή περίπτωση αλλα οσο καιρο υπαρχει εκρεμοτητα το τηλεφωνο σου ειναι κλειδωμενο δεν μπορεις να αλλαξεις τιποτα.Υπομονή

wolfman
23-01-05, 14:27
Κάτσε και περίμενε. Αλλιώς θα σε βάλουν στην ΑΝΑΜΟΝΗ......

@ ADSLgr.com All rights reserved.