PDA

Επιστροφή στο Forum : 2play - Call diversion - fon1 to fon2



Thanos68
25-09-07, 12:13
Καλημέρα σε όλους,

παρακολουθώ εδώ και καιρό το forum και ειδικά την ενότητα της HOL μιας και είμαι στην αναμονή για 2play με φορητότητα του αριθμού ΟΤΕ από 26/6 (χωρίς σχόλια...).

Η αναζήτηση σε παρόμοια ερωτήματα δεν έφερε αποτέλεσμα γιαυτό και υποβάλλω το εξής ερώτημα.

Θέλω (όταν με το καλό υλοποιηθεί το 2play) να έχω τη δυνατότητα να κάνω diversion το 210χχχχ όταν είναι απασχολημένο, στο 213χχχ.

Από τι βλέπω στο fritz manual...
========================================

If the FRITZ!Box Fon WLAN is operated on an analog telephone
line, incoming calls can only be diverted to a different extension
or to numerical Internet numbers.
========================================
Το 213χχχ το αντιλαμβάνεται με 2 από αυτούς τους τρόπους ή πρακτικά το fon1 δεν γίνεται divert στο fon2 λόγω αναλογικής γραμμής?

Να σημειώσω ότι τη συγκεκριμένη λειτουργία τη θεωρώ απαραίτητη γιατί δεν θα ήθελα να αρχίσω κύκλο ενημέρωσης γνωστών και φίλων για νέο αριθμό 213 κλπ κλπ

Αναφέρομαι σε diversion και όχι forwarding γιατί όπως λέει στο manual του fritz το πρώτο δεν έχει κάποια χρέωση ενώ το δεύτερο μπορεί να έχει (βέβαια ενδεχόμενα αυτό να μην ισχύει γιατί με το 2play δεν υπάρχει χρέωση όταν από το 210 κάποιος καλεί το 213?...κιάλλο ερώτημα βάζω)

Το γεγονός ότι στις πωλήσεις μου είχαν πει ότι "φυσικά και γίνεται" δεν με καλύπτει γιαυτό και ζητάω τα φώτα σας...


Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Θάνος Ανωγιάτης

ΥΓ Απλά να καταθέσω ότι όλη αυτή η αναμονή και τα μέτρια αποτελέσματα των υλοποιήσεων 2play για τα οποία διαβάζω από άλλους φίλους με έχουν κάνει να κλίνω προς την υποβολή αιτήματος ανάκλησης.

grsaint13
25-09-07, 17:57
ΥΓ Απλά να καταθέσω ότι όλη αυτή η αναμονή και τα μέτρια αποτελέσματα των υλοποιήσεων 2play για τα οποία διαβάζω από άλλους φίλους με έχουν κάνει να κλίνω προς την υποβολή αιτήματος ανάκλησης.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις...

Εσύ σε ποια περιοχή είσαι;

Thanos68
25-09-07, 18:22
Νόμιζα ότι φαινότανε από το προφίλ δίπλα...
210-941χχχχ Νέα Σμύρνη, Κέντρο Ιπποδρόμου...

Παρακολουθώ το θέμα της Ηλιούπολης μεταξύ άλλων... :down:

τι να πω ? είναι βέβαιο ότι δεν ήταν έτοιμοι για τέτοια ζήτηση... σαν να βλέπω την αίτηση ανάκλησης μπροστά μου :(

Κάποια ιδέα κάποιος φίλος για το αρχικό ερώτημα?

grsaint13
25-09-07, 18:27
Νόμιζα ότι φαινότανε από το προφίλ δίπλα...
210-941χχχχ Νέα Σμύρνη, Κέντρο Ιπποδρόμου...

Παρακολουθώ το θέμα της Ηλιούπολης μεταξύ άλλων... :down:

τι να πω ? είναι βέβαιο ότι δεν ήταν έτοιμοι για τέτοια ζήτηση... σαν να βλέπω την αίτηση ανάκλησης μπροστά μου :(


Σόρυ,τώρα το πρόσεξα.Δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό που ρωτάς καθότι εν αναμονή και εγώ...

Σου εύχομαι να έχεις όσο περισσότερη υπομονή μπορείς...μέχρι να σου εξαντληθεί!:whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.