PDA

Επιστροφή στο Forum : Vodafone απεριόριστο broadband Internet παντού!!!



grigsgr
26-09-07, 01:39
Έμαθε κανείς σας για την καινούργια προσφορά της Vodafone που προσφέρει απεριόριστη πρόσβαση - απο το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας - στο διαδίκτυο με σταθερό πάγιο το μήνα;
Επιτέλους κατάλαβαν οι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας πως η εποχή που το 3G ήταν μια επανάσταση πέρασε και πως δεν πρόκειται να πιάσει αν δεν δώσουν στους χρήστες δυνατότητες χρήσης του, που δεν θα τους κάνουν να μετανιώσουν αν το χρησιμοποιήσουν.
Για να δούμε τι θα κάνουν και οι υπόλοιποι.

Τέλος στην ογκοχρέωση
Καλή αρχή με σταθερή χρέωση - απεριόριστη χρήση:clap:

tempo
26-09-07, 22:45
που θα βρούμε πιο πολλές πληροφορίες?

k_koulos
26-09-07, 22:47
δεν κατάλαβα για ποιο πρόγραμμα μιλάει ο φίλος, αν μπορείς δώσε Info!

αν ενοείς το vmc5g [διαφήμιση με τον τυπάκο με το λαπτοπ και το usb modem] δεν είναι με απεριόριστη χρήση

tempo
26-09-07, 22:54
δεν κατάλαβα για ποιο πρόγραμμα μιλάει ο φίλος, αν μπορείς δώσε Info!

αν ενοείς το vmc5g [διαφήμιση με τον τυπάκο με το λαπτοπ και το usb modem] δεν είναι με απεριόριστη χρήση

δεν ξέρω φίλε μου αν είναι αυτό, πάντως στην διαφήμιση στην TV το λέει ολοκάθαρα "απεριόριστη χρήση με 39,40ευρω τον μήνα (sorry αν κάνω λάθος στην τιμή - κάπου εκει είναι) ;)

k_koulos
26-09-07, 22:57
για δες (http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0005070000&vars=0000000000) καλύτερα!!

harris
26-09-07, 22:57
δεν ξέρω φίλε μου αν είναι αυτό, πάντως στην διαφήμιση στην TV το λέει ολοκάθαρα "απεριόριστη χρήση με 39,40ευρω τον μήνα (sorry αν κάνω λάθος στην τιμή - κάπου εκει είναι) ;)

Πάντως εδώ (http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0005070000&vars=0000000000) άλλα λέει :whistle:

k_koulos
26-09-07, 23:00
:lol: σε πρόλαβα :yahoo: :yahoo:

harris
26-09-07, 23:11
:lol: σε πρόλαβα :yahoo: :yahoo:

χρμφ :evil::evil::evil::evil::evil:

:p

tempo
27-09-07, 07:37
τι να σας πω παιδιά, εγώ λέω ότι άκουσα στην διαφήμιση. Τώρα αν περνούσαν απο κάτω τίποτα "ψιλά" γράμματα αυτό δεν το πρόσεξα...

harris
27-09-07, 08:32
τι να σας πω παιδιά, εγώ λέω ότι άκουσα στην διαφήμιση. Τώρα αν περνούσαν απο κάτω τίποτα "ψιλά" γράμματα αυτό δεν το πρόσεξα...

Χθες βράδυ την είδα την διαφήμιση... αν προσέξεις στην τελευταία οθόνη που πέφτει κάτω αριστερά λέει "μέχρι 5GB" ;)

k_koulos
27-09-07, 12:04
τι ωραίος που είναι ο κόσμος της διαφήμησης ε; [πάντως τα 5gb/μήνα έτσι όπως είναι το δίκτυο της vodafone δεν είναι λίγα, αν υπολογίσεις οτι και το 3G που δίνει εκτός αθήνας είναι περιορισμένο σε σχέση με cosmote , και οτι μερικές ώρες γονατίζει [απο δικές μου παρατηρήσεις μακάρι να μην είναι γενικό], για surfing e-mails, μια χαρά φτάνουν τα 5gb!

manoz
27-09-07, 12:08
Χμμ... και που μπορούμε να πληροφορηθούμε την πανελλαδική 3G κάλυψη της Vodafone;
Υπάρχει κανένας χάρτης ή ...;

k_koulos
27-09-07, 12:11
το κινητό ανά χείρας και κάνεις ταξιδάκια, τι καλύτερο, η vodafone τονώνει και τον τουρισμό!

[στα σοβαρά μόνο η TELESTET/TIM/WIND έχει χάρτη κάλυψης 3G στο site της απο όσο έχω ψάξει]

grigsgr
27-09-07, 17:18
Guyz δεν ξέρω αν όντως ισχύει αυτός ο περιορισμός των 5Gb αλλά στη διαφήμιση λέει απεριόριστη χρήση με το πάγιο των 39,9
Μήπως επιτέλους κατάλαβαν οτι δεν τραβάει το 3G αλλιώς;
Όσο γιατην Cosmote που κάποιος είπε κάτι εδώ μέσα. Έχει κάλυψη σε τεράστιο μέρος του ελλαδικού χώρου (γεωγραφική κάλυψη) όμως είναι πλασματική. Απλά έχει την ένδειξη αν ψάξεις για δίκτυα.
Απο εκεί και πέρα δεν το πιάνεις ποτέ το δίκτυο 3ης γενιάς.
Όσο για τους χάρτες κάλυψης. Ναι, μόνο η WIND έχει στην ιστοσελίδα της. Και η Vodafone πάντως έχει αρκετά καλή κάλυψη

k_koulos
27-09-07, 20:02
επειδή το έχω ψάξει με την vodafone [χρήστης απο τον Μάιο = διακοπές ] σου λέω οτι δεν έχει καλή κάλυψη, τουλάχιστον στις περιοχές που είμαι, για cosmote tim δεν ξέρω σε τι επίπεδο είναι η κάλυψη απο πλευράς λειτουργικότητας μπορεί να έχεις δίκιο.

Τώρα αν υπάρχει νεότερο πρόγραμμα που να μην το έχει στο site και να μας έχει διαφύγει η διαφήμιση [δεν πολυβλέπω και tv] τότε μακάρι, αν πάντως λες την διαφήμιση με το usb modem και το λαπτοπ, τότε έχει περιορισμό στα 5 gb

player74
29-09-07, 11:15
υπαρχει περιορισμος στα 5gb.

Tem
30-09-07, 08:55
πρόκειται για απεριόριστο με περιορισμό στα 5gb :p

donzone
30-09-07, 11:41
καλή προσφορά, αλλα αξίζει να σημειωθεί πως αν είσαι φοιτητής η τιμή είναι 29 ευρώ.

Βολέυει του φοιτητές καθώς δεν χρειάζεται η γραμμη ΟΤΕ κτλ.

επίσης αν είσαι φοιτητής σε συμφαίει η παρόμοια λύση της WIND μέσω του ΔΙΟΔΟΣ όπου το βράδυ από 8μ.μ. εώς 8π.μ. 20GB διαθέσημα και απο της 8π.μ. εώς 8μ.μ 70MB και όλα αυτά με 30 ευρώ.

runner70
30-09-07, 13:20
καλή προσφορά, αλλα αξίζει να σημειωθεί πως αν είσαι φοιτητής η τιμή είναι 29 ευρώ.

Βολέυει του φοιτητές καθώς δεν χρειάζεται η γραμμη ΟΤΕ κτλ.

επίσης αν είσαι φοιτητής σε συμφαίει η παρόμοια λύση της WIND μέσω του ΔΙΟΔΟΣ όπου το βράδυ από 8μ.μ. εώς 8π.μ. 20GB διαθέσημα και απο της 8π.μ. εώς 8μ.μ 70MB και όλα αυτά με 30 ευρώ.

εγω παλι δεν τις θεωρω καθολου συμφερουσες τετοιες λυσεις.Αν εισαι φοιτητης βαζεις 15 ευρω παγιο ΟΤΕ και 10-12 ευρω ιντερνετ και εχεις απεριοριστο οποια ωρα της ημερας θελεις.Τι ειναι αυτα απο 8πμ εως 8μμ και μαλιστα 70 MB για εναν ολοκληρο μηνα ??:nono:Αν ο φοιτητης χρειαστει να το χρησιμοποιησει αυτες τις ωρες μετα τα 70MB, που ειναι ψιχουλα και καταναλωνονται αμεσως, θα χρεωνεται με 0,0016€ ανά ΚΒ.Δηλαδη με 1,64 ευρω το MB!!!:down:
Ποιος θα παει να βαλει κατι τετοιο με τετοιες χρεωσεις ?
Και στη vodafone υπαρχει 5 GB περιορισμος αλλα ειναι για ολη την ημερα.Και μολις τελειωσουν αυτα χρεωση 0,0012ε το KB.Δηλαδη 1,23 ευρω το ΜΒ!!!
Αρα προσοχη και χρηση με το σταγονομετρο γιατι αν κατεβασεις 1 Gb παραπανω θα πληρωσεις τα κερατα σου

tleon
30-09-07, 18:38
Πανακριβο.....αυτο συμφερει μονο συγκεκριμενους πελατες

Fisico
04-10-07, 03:06
το κινητό ανά χείρας και κάνεις ταξιδάκια, τι καλύτερο, η vodafone τονώνει και τον τουρισμό!



Σε ταξίδι με το τραίνο, από Αλεξανδρούπολη προς Θεσσαλονίκη, τη μια με Vodafone και την άλλη με Cosmote, 3G είχε με την Vodafone μόνο σε Αλεξ/πολη και Θεσσαλονίκη ενώ η Cosmote είχε σχεδόν σε όλα τα χωριά που περνούσαμε!

ATG
04-10-07, 07:40
Σε ταξίδι με το τραίνο, από Αλεξανδρούπολη προς Θεσσαλονίκη, τη μια με Vodafone και την άλλη με Cosmote, 3G είχε με την Vodafone μόνο σε Αλεξ/πολη και Θεσσαλονίκη ενώ η Cosmote είχε σχεδόν σε όλα τα χωριά που περνούσαμε!

3g με ταχυτητα gsm.

anon
04-10-07, 11:48
καλή προσφορά, αλλα αξίζει να σημειωθεί πως αν είσαι φοιτητής η τιμή είναι 29 ευρώ.

Βολέυει του φοιτητές καθώς δεν χρειάζεται η γραμμη ΟΤΕ κτλ.

επίσης αν είσαι φοιτητής σε συμφαίει η παρόμοια λύση της WIND μέσω του ΔΙΟΔΟΣ όπου το βράδυ από 8μ.μ. εώς 8π.μ. 20GB διαθέσημα και απο της 8π.μ. εώς 8μ.μ 70MB και όλα αυτά με 30 ευρώ.


Aγαπητέ, εαν είσαι φοιτητής, δύο μεγάλα pdf να κατεβάσεις, και έχεις πιάσει τουλάχιστον 10-20 MB. Τι μου λές τώρα...

lewton
07-10-07, 12:58
Aγαπητέ, εαν είσαι φοιτητής, δύο μεγάλα pdf να κατεβάσεις, και έχεις πιάσει τουλάχιστον 10-20 MB. Τι μου λές τώρα...
Ε τότε βάλε Vodafone. ;)
Η Wind έκανε το πρώτο βήμα, η Cosmote και η Vodafone το έκαναν ακόμα καλύτερο.
Αν δεν είχε κάνει το πρώτο βήμα η Wind, οι άλλες θα έδιναν λιγότερα τώρα.
Ονομάζεται ανταγωνισμός. ;)

anon
08-10-07, 15:29
Μα έχω vodafone ήδη!!!! Kαι με την φανταστική ταχύτητα των 1-10Kbps στην επαρχία! Και με την ΤΙΜ παλαιότερα, τα ίδια και χειρότερα. Μόνο Cosmote δεν έχω δοκιμάσει... Οπότε τι να το κάνω τα 5GB δωρεάν το μήνα, αν δεν πρόκειται ποτέ να κατεβάσω τόσο, ακόμη και εαν το έχω ανοικτό 24/7; Δεν είναι κοροιδία; Να πληρώνεις πχ για 5GB την στιγμή που δεν υπάρχει περίπτωση να μπορέσεις ποτέ να κατεβάσεις τόσο, παρα μόνο σε επιλεγμένα σημεια που παίζει 3G.

@ ADSLgr.com All rights reserved.